Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την S-line θηκη την εχω κι εγω. Πραγματι δεν κανει χειλος στις ακρες αλλα εχει καλο κρατημα. Σημερα εβαλα και tempered glass. Προς το παρον ειμαι σχετικα ικανοποιημενος, αλλα δεν ειχα και κανα σκηνικο με πτωση κτλ. Παντως, μου εχει κολλησει στο μυαλο να παρω και μια quickwindow. Α, επισης, παροτι η s-line δεν φαινεται να δινει πολυ ογκο στο κινητο, εμενα (που δεν εχω και τα μακρυτερα δαχτυλα στον κοσμο) μου κανει διαφορά οταν χειριζομαι το κινητο με το ενα χερι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμία γνώμη για αυτήν εδώ;

 

Ωραία είναι φαίνεται να αγκαλιάζει καλά την συσκευή

Για κάθε μέρα εγώ έχω μια nillkin αλλά για την δουλειά χρειάζομαι κάτι τέτοιο

http://m.ebay.com/itm/400798267854?nav=SEARCH

Edited by joanjapan
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον θα καταλήξω σε αυτήν εδώ. Ερώτηση τώρα: αν την πάρω σε μαύρο μήπως θα φαίνεται άσχημα; Να πάρω καλύτερα το λευκό; Επειδή έχο λευκό G2.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον θα καταλήξω σε αυτήν εδώ. Ερώτηση τώρα: αν την πάρω σε μαύρο μήπως θα φαίνεται άσχημα; Να πάρω καλύτερα το λευκό; Επειδή έχο λευκό G2.

Μικρο το κοστος για τετοια διλληματα...παρε και τις 2!!!:)

 

Παντως στο γραφειο φορεσαμε την δικια μου (μαυρη) σε λευκο G2 και δεν μου κολλαγε στο ματι,βεβαια γουστα ειναι αυτα.

Επειδη βαριομουνα να περιμενω απο Κινα, την ειχα παρει απο το παρακατω μαγαζι:

http://www.mobiletrade.gr/search/lg/?custom_f_11%5B0%5D=4f7074696d75732047322044383032

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα ενα γυαλι το mocolo κι γυρω γυρω εκανε κενα αμα το βγαλω κι το ξανα βαλω θα κολλαω η θα ειναι αχρηστο?

Θα κολλήσει αλλά πρόσεχε μη το σπάσεις καθώς το τραβάς, επίσης θα γεμίσει λίγα σκουπίδια από κάτω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα ενα γυαλι το mocolo κι γυρω γυρω εκανε κενα αμα το βγαλω κι το ξανα βαλω θα κολλαω η θα ειναι αχρηστο?

 

Θα είναι τελείως για πέταμα κατά την δική μου γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

τλκ το εβγαλα κι το ξανα εβαλα αλλα παλι τα ιδια κενα εχει κι τωρα μπηκαν κι κατι χνουδια μεσα. τλκ παιδια μουφα κι το mocolo μην το παρει κανεις
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την παρέλαβα....δεν την πέρασα, απλά την ακούμπησα από πάνω...!!! τι λέτε, του πάει τα γαλάζιο στο άσπρο...???;)

 

Tempered Glass Protective Screen Protector Film.

 

http://s29.postimg.org/mt42jxxif/HPIM4825.jpg

post img

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

To γαλαζιο... αλλα τι ειναι αυτο;

 

Καλησπερα σε ολους. Το G2 μου εχει μεμβρανη στην οθονη που την ειχε απο τον προηγουμενο κατοχο.

Το τεραστιο προβλημα ειναι οι δαχτυλιες που ειδικα σε λευκο background αλλιωνουν ακομα και αυτο που διαβαζω.

 

Αν δοκιμασω το tempered glass εχει καμια διαφορα οσων αφορα τα δακτυλικα αποτυπωματα;

Δεν με απασχολει η καλυτερη προστασια. Μονο αν ειναι πιο "αλεξισφαιρο" σε αποτυπωματα.

 

Kαι αν ναι, υπαρχει καποιο καταστημα που να κανει και εγκατασταση αυτου;

Edited by snowdecoy

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

To γαλαζιο... αλλα τι ειναι αυτο;

 

Καλησπερα σε ολους. Το G2 μου εχει μεμβρανη στην οθονη που την ειχε απο τον προηγουμενο κατοχο.

Το τεραστιο προβλημα ειναι οι δαχτυλιες που ειδικα σε λευκο background αλλιωνουν ακομα και αυτο που διαβαζω.

 

Αν δοκιμασω το tempered glass εχει καμια διαφορα οσων αφορα τα δακτυλικα αποτυπωματα;

Δεν με απασχολει η καλυτερη προστασια. Μονο αν ειναι πιο "αλεξισφαιρο" σε αποτυπωματα.

 

Kαι αν ναι, υπαρχει καποιο καταστημα που να κανει και εγκατασταση αυτου;

 

Δεν ξέρω πως είναι το δικό σου για να κάνω σύγκριση. Εγώ με tempered glass δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Πάντως oleophobic επίστρωση μπορείς να βρεις και στις 2 κατηγορίες (μεμβράνη, γυαλί).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως είναι το δικό σου για να κάνω σύγκριση. Εγώ με tempered glass δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Πάντως oleophobic επίστρωση μπορείς να βρεις και στις 2 κατηγορίες (μεμβράνη, γυαλί).

Πάντως μεμβράνη oleophobic της Obliq που είχα για μήνες δεν με ικανοποίησε καθόλου, τα αποτελέσματα ήταν παρόμοια με απλή μεμβράνη στο θέμα των δαχτυλιών. Τώρα πια κατέληξα να έχω την οθόνη γυμνή και απλώς προσέχω να μην ακουμπάει σε κλειδιά κλπ.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα από http://www.mobiletrade.gr/ αυτή τη θήκη και αυτό το tempered glass. Η θήκη δεν μπορώ να πω ότι ταίριαξε ακριβώς αλλά την βόλεψα κάπως. Το glass όμως το βλέπω λίγο μικρό και δεν το βλέπω να καλύπτει όλη την οθόνη. Θα δοκιμάσω να το βάλω αλλά αν δεν μπει καλά και το βγάλω μετά ξαναμπαίνει; Αν το βγάλω υπάρχει πιθανότητα να κάνω κάποια ζημιά στην οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα από http://www.mobiletrade.gr/ αυτή τη θήκη και αυτό το tempered glass. Η θήκη δεν μπορώ να πω ότι ταίριαξε ακριβώς αλλά την βόλεψα κάπως. Το glass όμως το βλέπω λίγο μικρό και δεν το βλέπω να καλύπτει όλη την οθόνη. Θα δοκιμάσω να το βάλω αλλά αν δεν μπει καλά και το βγάλω μετά ξαναμπαίνει; Αν το βγάλω υπάρχει πιθανότητα να κάνω κάποια ζημιά στην οθόνη;

 

 

Φρόντισε να μην κάνεις λάθος γιατί μετά πάει για πέταμα το tempered glass.... και έτσι είναι τα γυαλιά, πιο μικρά από την οθόνη!!!

Όχι δεν θα πάθει τίποτα η οθόνη απλά τραβά το γυαλί σιγά σιγά και είσαι οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα από http://www.mobiletrade.gr/ αυτή τη θήκη και αυτό το tempered glass. Η θήκη δεν μπορώ να πω ότι ταίριαξε ακριβώς αλλά την βόλεψα κάπως. Το glass όμως το βλέπω λίγο μικρό και δεν το βλέπω να καλύπτει όλη την οθόνη. Θα δοκιμάσω να το βάλω αλλά αν δεν μπει καλά και το βγάλω μετά ξαναμπαίνει; Αν το βγάλω υπάρχει πιθανότητα να κάνω κάποια ζημιά στην οθόνη;

Αν δεν μπει καλά και το ξεκολλήσεις Δεν ξανακολλαει! Πρόσεξε το καλά όταν θα πας να το κολλησεις. Σκούπισε και την οθόνη πρώτα με ένα πανάκι για να μην έχει πάνω σκόνη γιατί μετά θα σου έχει κάτω από το glass Σαν φυσαλίδες αέρα.

Αν για κάποιο λόγο μετά θες να το ξεκολλησεις απλά το τραβάς από κάποια άκρη σιγά σιγά. Δεν θα σου δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στην οθόνη αλλά υπάρχει πιθανότητα να σου αφήσει σε κάποια σημεία λίγη κόλλα. Την τρίβεις με μια χαρτοπετσέτα κ είσαι οκ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα από http://www.mobiletrade.gr/ αυτή τη θήκη και αυτό το tempered glass. Η θήκη δεν μπορώ να πω ότι ταίριαξε ακριβώς αλλά την βόλεψα κάπως. Το glass όμως το βλέπω λίγο μικρό και δεν το βλέπω να καλύπτει όλη την οθόνη. Θα δοκιμάσω να το βάλω αλλά αν δεν μπει καλά και το βγάλω μετά ξαναμπαίνει; Αν το βγάλω υπάρχει πιθανότητα να κάνω κάποια ζημιά στην οθόνη;

Εγώ το δικό μου το κόλλησα κι το ξεκολλησα τρεις φορές γιατί με άφηνε κάτι κενά κι προσπαθούσα να το φτιάξω δεν παθαίνει τπτ απλά πρόσεχε να μην σου γεμίσει χνουδια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εδω και 5 μέρες είμαι κάτοχος του D802 - G2 και ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα Usb flashdrive Otg .Είμαι ανάμεσα στα

1) ADATA DASHDRIVE DURABLE UD320 32GB USB2.0 FLASH DRIVE

2) KINGSTON DTDUO/32GB DATATRAVELER MICRODUO 32GB USB2.0 FLASH DRIVE

 

Το Kingston με προβληματίζει λίγο που δεν έχει καπάκι και πιθανόν να μπαίνουν βρωμιές εσωτερικά , όπως και το γεγονός οτι αυτό το καπάκι που έχει ανοίγει προς τα κάτω με αποτέλεσμα πρέπει να κρατάει κάποιος το τηλέφωνο στο χέρι και οχι να το έχει αφημένο σε κάποιο τραπέζι ή γραφείο.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω έχει δοκιμάσει κανείς το Kingston με τα 32Gb αλλά με usb 3 στο Lg G2 ? Γιατί αν είναι να πάρω το Kingston και είναι συμβατή η έκδοση με το usb 3 με το G2 εννοείται οτι θα την προτιμήσω.

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εδω και 5 μέρες είμαι κάτοχος του D802 - G2 και ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα Usb flashdrive Otg .Είμαι ανάμεσα στα

1) ADATA DASHDRIVE DURABLE UD320 32GB USB2.0 FLASH DRIVE

2) KINGSTON DTDUO/32GB DATATRAVELER MICRODUO 32GB USB2.0 FLASH DRIVE

 

Το Kingston με προβληματίζει λίγο που δεν έχει καπάκι και πιθανόν να μπαίνουν βρωμιές εσωτερικά , όπως και το γεγονός οτι αυτό το καπάκι που έχει ανοίγει προς τα κάτω με αποτέλεσμα πρέπει να κρατάει κάποιος το τηλέφωνο στο χέρι και οχι να το έχει αφημένο σε κάποιο τραπέζι ή γραφείο.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω έχει δοκιμάσει κανείς το Kingston με τα 32Gb αλλά με usb 3 στο Lg G2 ? Γιατί αν είναι να πάρω το Kingston και είναι συμβατή η έκδοση με το usb 3 με το G2 εννοείται οτι θα την προτιμήσω.

 

Επειδη τυχαινει να ειμαι κατοχος του Kingston 32gb usb 3,σε διαβεβαιω οτι ειναι απολυτως συμβατο με το LG G2.με το που το συνδεσεις πανω του,αναγνωριζεται αμεσως απο τη συσκευη και δουλευει μια χαρα.

οσον αφορα το καπακι,ακαλυπτη μενει η επαφη usb 3,αλλα η αλλη επαφη του micro usb διπλωνει οποτε ειναι καλυμμενη.

δε νομιζω οτι αξιζει να ανησυχεις και τοσο..εγω το εχω χυμα στο γραφειο μου πανω απο 2 μηνες τωρα,και δεν εχει το παραμικρο απο σκονη.

για το αλλο που εχεις βαλει στις επιλογες δε γνωριζω να σου απαντησω..ισως καποιος αλλος φιλος να ξερει.

Link to comment
Share on other sites

Ένας από εδώ, είχε δώσει ένα λινκ από ένα μαραφέτι όπου βάζεις την micro sd και γίνεται στικακι.ωραία φάση το πήρα μας και έχω μια class 10 διαθέσιμη
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τυχαινει να ειμαι κατοχος του Kingston 32gb usb 3,σε διαβεβαιω οτι ειναι απολυτως συμβατο με το LG G2.με το που το συνδεσεις πανω του,αναγνωριζεται αμεσως απο τη συσκευη και δουλευει μια χαρα.

οσον αφορα το καπακι,ακαλυπτη μενει η επαφη usb 3,αλλα η αλλη επαφη του micro usb διπλωνει οποτε ειναι καλυμμενη.

δε νομιζω οτι αξιζει να ανησυχεις και τοσο..εγω το εχω χυμα στο γραφειο μου πανω απο 2 μηνες τωρα,και δεν εχει το παραμικρο απο σκονη.

για το αλλο που εχεις βαλει στις επιλογες δε γνωριζω να σου απαντησω..ισως καποιος αλλος φιλος να ξερει.

 

Φίλε Μιχάλη σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, πραγματικά μου έλυσες τα χέρια .

Αύριο κιόλας θα το παραγγείλω . Να είσαι καλά:)

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μιχάλη σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, πραγματικά μου έλυσες τα χέρια .

Αύριο κιόλας θα το παραγγείλω . Να είσαι καλά:)

 

Να εισαι καλα φιλε μου,χαιρομαι που βοηθησα..γι'αυτο αλλωστε ειμαστε εδω..να βοηθαμε ο ενας τον αλλο.

πιο πριν ανεφερε ο φιλος ''vrwmiaris'' κατι για ενα αλλο στικακι που βαζεις μεσα μια microsd καρτα..ειναι αυτο εδω¨

https://shopmeenova.appspot.com/st/p/mrg2.html

 

δεν ξερω φυσικα αν σε ενδιαφερει,απλα μπορεις να βαλεις οτι μεγεθους καρτα θελεις μεχρι και τα 128gb.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και "μπουμπούνισα" το Kingston απο σήμερα :D

Πάντως φοβερό και το αλλο στικάκι που ανέφερε ο φίλος ''vrwmiaris' , θα το έχω στα υπόψιν για αργότερα . Ήδη εχω μια κάρτα micro sd 16 gb class 10 που κάθεται....

Να υποθέσω βέβαια πως δεν πωλείται εδω παρά μόνο στην Αμερική , σωστά ?

LG 802 G2 16 GB
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και "μπουμπούνισα" το Kingston απο σήμερα :D

Πάντως φοβερό και το αλλο στικάκι που ανέφερε ο φίλος ''vrwmiaris' , θα το έχω στα υπόψιν για αργότερα . Ήδη εχω μια κάρτα micro sd 16 gb class 10 που κάθεται....

Να υποθέσω βέβαια πως δεν πωλείται εδω παρά μόνο στην Αμερική , σωστά ?

 

απο ε μπει το πηρα ρε http://www.ebay.com/itm/181483116963?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT αυτο εδω ειναι,πηρα 4 :p

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...