Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενε φίλε μη βιάζεσαι, εγώ εχτές παρέλαβα ένα προϊόν που το έστειλε αρχές Νοεμβρίου

 

Μιλας για τον ιδιο πωλητη φιλε ?? Ξερω ηταν και οι γιορτες στην μεση αστα να πανε ... Αυτα εχει το ebay ... :wacko: :ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας... Αγορασα απο της 6/12/14 ( ελεος) σε 1 παραγγελεια 3 tempered glass για το g2 απο το ebay το γνωστο σε ολους http://www.ebay.com/itm/370986145706?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ... Εχω ξαναπαρει απο αυτον τον πωλητη αλλες 2 φορες και ολα καλα !! Τελευταια μερα στο estimated delivery μου εδειχνε 13/01/15 αλλα πουθενα τα γυαλακια... Του εστειλα μηνυμα χτες βραδυ και μου ειπε πολυ ευγενικα να περιμενω αλλη μια εβδομαδα και αν δεν εχει ερθει θα μου τα ξαναστειλει η θα μου δωσει τα λεφτα μου πισω.. Εμπλεξα να παρει...!!! Το θεμα ειναι ποσο χρονικο οριο εχω απο το ebay για να ζητησω τα χρηματα μου πισω ξερει κανεις να μου πει ?? Το γραφει καπου ?? Το ρωταω αυτο γιατι θυμαμαι παλια σςε μια αλλη αγορα ειχε περασει το χρονικο οριο και δεν μπορουσα να ζητησω τιποτα... Τι μου προτεινετε να κανω?? Να περιμενω η οχι ? Να παρω τα χρηματα πισω η να στηλει αλλα ??? :wacko::(:wacko:

Θα σου πρότεινα να περιμένεις καμιά δεκαριά μέρες. Δεν περνάει τόσο γρήγορα ο χρόνος για refund. Νομίζω είναι ένας μήνας. Εγώ σε μια παρόμοια περίπτωση μίλησα με τον πωλητή, μου πρότεινε refund, έστειλε τα λεφτά και μια εβδομάδα μετά ήρθαν και τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε μια παρόμοια περίπτωση μίλησα με τον πωλητή, μου πρότεινε refund, έστειλε τα λεφτά και μια εβδομάδα μετά ήρθαν και τα πράγματα.

 

Αυτο ακριβως εγινε με τον παραπανω πωλητη σε μενα οταν παρηγγειλα το Σεπτεμβριο... εκανα οτι μου ειπε και περιμενα κι αλλο, μετα μου εκανε refund, και μετα απο μερες ηρθε το glass (2 μηνες εκανε συνολο!!)

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Η original LG quick view smart cover τελικά γδέρνει το κινητό ? ή αντίστοιχη της nilkin ?

 

Ναι η original LG quick χαραζει την οθονη ΑΛΛΑ μπορεις να βαλεις glassακι. Η nilkin οχι δεν χαραζει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η original LG quick χαραζει την οθονη ΑΛΛΑ μπορεις να βαλεις glassακι. Η nilkin οχι δεν χαραζει.

ωραία. απο λειτουργίες είναι ίδιες οι LG και Nilkin?

To glass προστατεύει απο γρατζουνίες και εχει καλυτερη απόκριση αλλα σκεφτομαι και protector με shock absorption προστασία της Xone

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βρω βάση για να βάζω το κινητό στο τιμόνι του ποδηλάτου μου... Έχει κανείς υπόψιν του καμία; από ebay φθηνή...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βρω βάση για να βάζω το κινητό στο τιμόνι του ποδηλάτου μου... Έχει κανείς υπόψιν του καμία; από ebay φθηνή...

Δεν βολεύει armband; θέλεις να το βλέπεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βολεύει armband; θέλεις να το βλέπεις;

Ναι θέλω να το βλέπω... Έχεις τίποτα υπόψιν σου;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ναι θέλω να το βλέπω... Έχεις τίποτα υπόψιν σου;

Όχι. Φοβήθηκα να το βάλω στο τιμόνι μήπως και..... γίνει τίποτε και το έβαλα στο χέρι. Στο eBay έψαξες καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα!! θέλω να αγοράσω tempered glass άμεσα, γι αυτό και κοιτάω μόνο απο κάποιο σκρουτζομάγαζο!!

αυτή είναι εντάξει?? http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=66841

 

έχετε να μου προτείνεται κάποια άλλη?? :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα!! θέλω να αγοράσω tempered glass άμεσα, γι αυτό και κοιτάω μόνο απο κάποιο σκρουτζομάγαζο!!

αυτή είναι εντάξει?? http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=66841

 

έχετε να μου προτείνεται κάποια άλλη?? :)

Φίλε μου καλημέρα .Την έβαλα και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την εφαρμογή της ,ευαισθησία οθόνης εξαιρετική και αντοχή .Είχα προσωπική εμπειρία με πέσιμο .Αν δεν την φόραγα δεν θα είχε μείνει οθόνη .Εχω ανεβάσει και φωτο στο #2196

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βρω βάση για να βάζω το κινητό στο τιμόνι του ποδηλάτου μου... Έχει κανείς υπόψιν του καμία; από ebay φθηνή...

 

δεν μπορεις να ομως να λειτουργησεις το κινητο αν δεν το βγαλεις απο τη θηκη ομως. την πηρα εγω http://www.ebay.com/itm/281495033045?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να ομως να λειτουργησεις το κινητο αν δεν το βγαλεις απο τη θηκη ομως. την πηρα εγω http://www.ebay.com/itm/281495033045?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Αυτή φίλε είναι σταθερή; μη μας πέσει το κινητό απ το ποδήλατο...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το φρέσκο G2 μου και εγώ. Για την οθόνη μου προτέινετε να αγοράσω tempered glass ή κάποια μεβράνη για να μην πιάνει σκόνη και δαχτυλιές; Από θήκες σκεφτόμουν να αγοράσω την κλασσική της LG με το window. Καμιά άλλη πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το φρέσκο G2 μου και εγώ. Για την οθόνη μου προτέινετε να αγοράσω tempered glass ή κάποια μεβράνη για να μην πιάνει σκόνη και δαχτυλιές; Από θήκες σκεφτόμουν να αγοράσω την κλασσική της LG με το window. Καμιά άλλη πρόταση;

Κατά τη γνώμη μου, καλύτερα tempered glass. Όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα, θα σου πουν ότι με το tempered glass έχεις καλύτερη προστασία, αλλά και καλύτερη αίσθηση στην αφή της οθόνης σε σχέση με κάποια απλή μεμβράνη. Για θήκη θα σου πρότεινα κάτι τέτοιο. Δεν έχω αγοράσει τη γνήσια, αλλά όπως έχω διαβάσει και εδώ, αναφέρουν πολλοί πρόβλημα με γρατσουνιές στην οθόνη με τη γνήσια, η οποία φαντάζομαι επειδή έχει μεταλλικό περίβλημα γύρω από το παράθυρο, δημιουργεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το φρέσκο G2 μου και εγώ. Για την οθόνη μου προτέινετε να αγοράσω tempered glass ή κάποια μεβράνη για να μην πιάνει σκόνη και δαχτυλιές; Από θήκες σκεφτόμουν να αγοράσω την κλασσική της LG με το window. Καμιά άλλη πρόταση;

Η γνήσια θήκη θα σου χαράξει την οθόνη μετά από λίγο διάστημα. Υπάρχουν Κ θήκες με window ακριβώς ίδιες με την original θήκη αλλά χωρίς το μεταλλικό γύρω γύρω που χαράζει.

Οσο για την προστασία της οθόνης καλύτερα glass παρά μεμβρανη.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ ότι η αίσθηση του γυαλιού είναι ανώτερη από αυτή της μεμβράνης, αλλά μακροσκοπικά η ανθεκτικότητα του πλαστικού είναι σημαντικά μεγαλύτερη. Το tempered glass (θερμικά επεξεργασμένο γυαλί) έχει μεγάλη σκληρότητα ώστε να μην χαράζει, αλλά σπάει πολύ πιο εύκολα, παρέχοντας σημαντικά μειωμένη ανθεκτικότητα στην οθόνη. Αντίθετα, οι μεμβράνες χαράζουν εύκολα, αλλά είναι πρακτικά αδύνατο να σπάσουν.

Οι γενικεύσεις δεν είναι πάντα καλές (πχ μια κακή μεμβράνη και ένα καλό γυαλί μπορεί να έχουν αντίστροφη συμπεριφορά) αλλά καλό είναι να έχει κάποιος στο μυαλό την παραπάνω συσχέτιση. Μάλιστα το ότι ένα πρόσθετο γυαλί σπάει πέφτοντας δε σημαίνει απαραίτητα ότι μας προστάτεψε την οθόνη, αφού ούτως ή άλλως έχει χαμηλότερο σημείο θραύσης.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καποιον φορτιστη αυτοκινητου που να δουλευει και να μην βγαζει "αργη φορτιση"?? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καποιον φορτιστη αυτοκινητου που να δουλευει και να μην βγαζει "αργη φορτιση"?? Ευχαριστω!

 

Δεν έχω συγκεκριμένο υπόψη μου, αλλά προφανώς κοιτάς μόνο όσους δίνουν ρεύμα >2A και πάντα με ένα δοκιμασμένο καλώδιο, όπως αυτό του τηλεφώνου. Βεβαίως πολλοί ισχυρίζονται ότι δίνουν 2Α χωρίς να το κάνουν, ακόμα και με καλό καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή φίλε είναι σταθερή; μη μας πέσει το κινητό απ το ποδήλατο...

 

ειναι αρκετα σταθερη..την εχω δοκιμασει σε μεγαλη μηχανη και δεν εχει κανενα προβλημα...

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ ότι η αίσθηση του γυαλιού είναι ανώτερη από αυτή της μεμβράνης, αλλά μακροσκοπικά η ανθεκτικότητα του πλαστικού είναι σημαντικά μεγαλύτερη. Το tempered glass (θερμικά επεξεργασμένο γυαλί) έχει μεγάλη σκληρότητα ώστε να μην χαράζει, αλλά σπάει πολύ πιο εύκολα, παρέχοντας σημαντικά μειωμένη ανθεκτικότητα στην οθόνη. Αντίθετα, οι μεμβράνες χαράζουν εύκολα, αλλά είναι πρακτικά αδύνατο να σπάσουν.

Οι γενικεύσεις δεν είναι πάντα καλές (πχ μια κακή μεμβράνη και ένα καλό γυαλί μπορεί να έχουν αντίστροφη συμπεριφορά) αλλά καλό είναι να έχει κάποιος στο μυαλό την παραπάνω συσχέτιση. Μάλιστα το ότι ένα πρόσθετο γυαλί σπάει πέφτοντας δε σημαίνει απαραίτητα ότι μας προστάτεψε την οθόνη, αφού ούτως ή άλλως έχει χαμηλότερο σημείο θραύσης.

Το γυαλί όμως προστατεύει περισσότερο από σημειακή πίεση όπως π.χ. η γωνία ενός τραπεζιού καθώς κατανέμει την πίεση στην οθόνη σε μεγαλύτερη επιφάνεια λόγω της μικρότερης ενδοτικότητάς του σε σχέση με τη μεμβράνη.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και sorry αν είναι λίγο χαζή. Σκοπεύω να αγοράσω αυτό το tempered glass και αυτή τη θήκη.

Πρώτα θέλω την γνώμη σας για αυτά τα 2 και δεύτερον το glass επιρρεάζει με κάποιο τρόπο την θήκη π.χ. να μην κλείνει καλά η θήκη ή δεν παίζει κανένα ρόλο; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...