Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρετε κάποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να μπορώ να βρω άμεσα προστασία οθόνης για το κινητό, φτηνή σχετικά; Γιατί σε κάποια γνωστά που ρώτησα έχουν εξαντληθεί και δεν έχουν εδώ και καιρό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά πήρα την απόφαση να το βγάλω και να το ξαναβάλω... Έλεγξα και την οθόνη που είναι μια χαρά χωρίς κανένα θέμα που είναι και το σημαντικότερο..

 

Το ξαναέβαλα με την γνωστή διαδικασία. Καθάρισα ξανα την οθόνη καθάρισα και το γυαλί λίγο από κάτω το κεντράρισα και το πάυησα στο κέντρο και καθώς απλωνόταν σε εκείνο ακριβώς το σημείο μου έκανε πάλι το ίδιο.. Σαν να μην κόλλησε ένα πράμα!!! Δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε αυτό ρε γμτ και αυτό είναι το σπαστικό τουλάχιστον να ξέρω το γιατί..

 

Τι λέτε να κάνω πάω για νέο γυαλί?? Αυτή τη φορά μάρκας όπως Nillkin γιατί με το φθηνό χαίρι δεν είδα!!!

Συμβαινουν αυτα. Μην τρελενεσαι. Δεν υπαρχει κανα μηστηριο. Καπου θα γατζωθηκε καθως το εβαζες/εβγαζες απο καπου και λυγισε σε εκεινο το σημειο. Ή κατι εχμιρο μπηκε και βγηκε απο τα πλαγια σαν ακιδα. Ή κατι πιεσε το γυαλι. Ή κατι αλλο. Μη μου πεις αποκλειεται. Αυτα συμβαινουν στη στιγμη. Δεν μπορουμε να τα αντιληφθουμε ολα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινουν αυτα. Μην τρελενεσαι. Δεν υπαρχει κανα μηστηριο. Καπου θα γατζωθηκε καθως το εβαζες/εβγαζες απο καπου και λυγισε σε εκεινο το σημειο. Ή κατι εχμιρο μπηκε και βγηκε απο τα πλαγια σαν ακιδα. Ή κατι πιεσε το γυαλι. Ή κατι αλλο. Μη μου πεις αποκλειεται. Αυτα συμβαινουν στη στιγμη. Δεν μπορουμε να τα αντιληφθουμε ολα.

 

Καλά ναι κάτι θα έγινε δεν μπορεί στα καλά καθούμενα αλλά δεν το αντιλήφθηκα αλλιώς δεν θα το συζητούσαμε.. Από ότι κατάλαβα δεν επανέρχεται αυτό που έχω αν και θα κάνω καμία ακόμα προσπάθεια και θα παραγγείλω άλλο μέχρι να έρθει θα έχω αυτό.. Προστασία συνεχίζω και έχω απλά μου την σπάει σαν εμφάνιση καταλαβαίνετε...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την CASE XIBICEN selection of LG G2 και σας την παρουσιάζω...!!! Αλουμινένια 100%, ελαφριά, και από ασφάλεια...τούμπανο...;)

 

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την CASE XIBICEN selection of LG G2 και σας την παρουσιάζω...!!! Αλουμινένια 100%, ελαφριά, και από ασφάλεια...τούμπανο...;)

 

Εχεις δει καμια διάφορα, στο σήμα του τηλεφώνου? Μήπως επηρεάζει το αλουμινένιο πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω για γυαλί προστασίας για το g2 και δεν μπορώ να βρω να αγοράσω από θεσσαλονικη.Επανω στο κινητό αυτή την στιγμή έχω ένα glass αλλά δεν κάθετε καλά έχει δλδ στις άκρες αερα.Υπαρχει κανείς που έχει βάλει γυαλί στο κινητό του και να ταιριάζει γιατί μπορώ να βρω στο σκρουτζ αλλά δεν ξέρω αν θα έχει πάλι αυτό το πρόβλημά με το αέρα στις ακρες.εχετε να μου προτείνετε κάνα μαγαζί από Ελλάδα που να έχει glass αλλά να ταιριάζει τέλεια
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω για γυαλί προστασίας για το g2 και δεν μπορώ να βρω να αγοράσω από θεσσαλονικη.Επανω στο κινητό αυτή την στιγμή έχω ένα glass αλλά δεν κάθετε καλά έχει δλδ στις άκρες αερα.Υπαρχει κανείς που έχει βάλει γυαλί στο κινητό του και να ταιριάζει γιατί μπορώ να βρω στο σκρουτζ αλλά δεν ξέρω αν θα έχει πάλι αυτό το πρόβλημά με το αέρα στις ακρες.εχετε να μου προτείνετε κάνα μαγαζί από Ελλάδα που να έχει glass αλλά να ταιριάζει τέλεια

 

Στο αυτό το

που παρουσιάζω την αλουμινένια θήκη, έχω περάσει ΑΥΤΗΝ την Tempered Glass και την πέρασα όπως βλέπεις στο
είναι ακριβώς η ίδια...! Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά θέλω να πάρω απ εδώ για να μην περιμένω πολύ άσε που στο βίντεο λέει ότι γύρο γύρο αφήνει λίγο αέρα και με αυτό το γυαλι.αν ξέρει κανείς κάνα μαγαζί Ελλάδα που να έχει γυαλί και να μην αφήνει αέρα γύρο γύρο
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά θέλω να πάρω απ εδώ για να μην περιμένω πολύ άσε που στο βίντεο λέει ότι γύρο γύρο αφήνει λίγο αέρα και με αυτό το γυαλι.αν ξέρει κανείς κάνα μαγαζί Ελλάδα που να έχει γυαλί και να μην αφήνει αέρα γύρο γύρο

 

Έχω την ίδια και δεν έχει αφήσει πουθενά κενό με αέρα...!!! και δεν θα πρότεινα πότε κάτι που δεν θα εφάρμοζε σωστά...! και αν την πάρεις από εκτός την περιοχή σου θα σου κοστίσει παραπάνω 3-6€ λόγο μεταφορικών...!

 

http://s9.postimg.org/bgabpc0r3/CAM03060.jpg

image upload no limit

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά θέλω να πάρω απ εδώ για να μην περιμένω πολύ άσε που στο βίντεο λέει ότι γύρο γύρο αφήνει λίγο αέρα και με αυτό το γυαλι.αν ξέρει κανείς κάνα μαγαζί Ελλάδα που να έχει γυαλί και να μην αφήνει αέρα γύρο γύρο

Δεν νομίζω ότι θα βρεις εξαιτίας της καμπυλότητας της οθόνης. Και η δικιά μου έτσι είναι. Έχει ένα περιθώριο 1 χιλιοστού γύρω γύρω αλλά φαίνεται μόνο όταν δεν κοιτάω την οθόνη. Όταν είναι κλειστή δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια και δεν έχει αφήσει πουθενά κενό με αέρα...!!! και δεν θα πρότεινα πότε κάτι που δεν θα εφάρμοζε σωστά...! και αν την πάρεις από εκτός την περιοχή σου θα σου κοστίσει παραπάνω 3-6€ λόγο μεταφορικών...!

 

http://s9.postimg.org/bgabpc0r3/CAM03060.jpg

image upload no limit

 

Και εγώ αυτήν έχω αλλά μετά από ένα μήνα με έκανε νερά... Όπως σας έδειξα στην αριστερή πλευρά μάλλον δεν κολλάει και φαίνεται άσχημο! Πήρα άλλη τώρα να δούμε. όταν θα μου έρθει δλδ..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ψάχνω για armband. έχει πάρει κανείς κάποιο καλό να μου προτείνει;

Αν ερθεις Καλλιθεα στο χαριζω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τελικά αγόρασα αυτή τη θήκη http://www.skroutz.gr/s/4312588/Puro-Wallet-Black-G2.html για το μαύρο G2 μου. Η θήκη είναι αρκετά ποιοτική και λεπτή (εδώ πληρώνεται το τίμημα της ανθεκτικότητας...).

Ενοχλητικό βρήκα το ότι το μπροστινό cover δεν είναι καθόλου σταθερό (είναι πολύ λεπτό) και νομίζεις ότι είναι ξένο σε σχέση με το πίσω cover.

Γενικώς το υλικό που χρησιμοποίησαν για τη θήκη στο μπροστά και στο κυρίως πίσω μέρος (πάλι καλά που δεν το έχει και περιμετρικά) γλιστράει πάρα πολύ και υπάρχει κίνδυνος πτώσης. Άλλο ένα αρνητικό είναι ότι αχρηστεύονται τα πίσω πλήκτρα και αν τυχόν γίνει απόπειρα για χρήση τους υπάρχει έντονη πιθανότητα πτώσης (λόγω του γλιστερού υλικού της θήκης). Κατά τ'άλλα η τιμή δεν είναι και η πιο προσιτή ούτε και η προστασία που προσφέρει ιδιαίτερα καλή. Αυτή η θήκη είναι για αυτούς που ενδιαφέρονται για το design (εφόσον τους αρέσει) και την διατήρηση μειωμένου πάχους της συσκευής.

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια υπαρχει κανεις που να εχει βρει κανα γυαλι που να ταιριαζει τελεια στο g2 και να μην αφηνει κενα και αερα στις ακρες κατω απο το γυαλι ? Ξαναρωταω γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη,πουθενα στο ebay η και οπου εψαξα δεν το αναφερει αυτο ,δλδ οτι δεν προκαλει το glass αυτο το φαινομενο
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια υπαρχει κανεις που να εχει βρει κανα γυαλι που να ταιριαζει τελεια στο g2 και να μην αφηνει κενα και αερα στις ακρες κατω απο το γυαλι ? Ξαναρωταω γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη,πουθενα στο ebay η και οπου εψαξα δεν το αναφερει αυτο ,δλδ οτι δεν προκαλει το glass αυτο το φαινομενο

 

Η απάντηση με photo που σου έδωσα δεν είναι πιστευτή...??? 2 μήνες + την έχω χωρείς κανένα θέμα. Εφαρμόζει τέλεια απο την μια άκρη στην άλλη..!

 

http://s18.postimg.org/cpwurwc2x/Picture0001.png

jpg images

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνουμε, παίδες; Για όποιον ψάχνεται για κάποια μνήμη να σώζει τα nandroid backup του και όχι μόνο, αυτές τις μέρες παίζει σε καλή τιμή, πιστεύω, αυτό εδώ... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το 64αρι στα 25 ευρώ το έχει το γνωστό μαγαζί με τις κυριακάτικες προσφορές του
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

25,9 το 65άρι! Σωστός! ;)

 

Γιατί δεν λέτε το μαγαζί ρε παιδιά να το δουν όλοι όσοι θέλουν να πάρουν;

Φοβάστε το ΕΣΡ; χαχαχ

 

http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo3-64gb-datatraveler-microduo-64gb-usb30-flash-drive-p-PER.345847

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Στα €26 ειναι καλα για το Kingston 64GB, αν και δε το προτιμησα γιατι βρηκα και πηρα αυτο: http://www.ebay.com/itm/321460131730

Βγαινει λιγο παραπανω (€35) αλλα ειναι πιο πρακτικο, πιο ποιοτικο και αρκετα πιο γρηγορα!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν λέτε το μαγαζί ρε παιδιά να το δουν όλοι όσοι θέλουν να πάρουν;

Φοβάστε το ΕΣΡ; χαχαχ

 

http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo3-64gb-datatraveler-microduo-64gb-usb30-flash-drive-p-PER.345847

Για να μην κάνουμε διαφήμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα €26 ειναι καλα για το Kingston 64GB, αν και δε το προτιμησα γιατι βρηκα και πηρα αυτο: http://www.ebay.com/itm/321460131730

Βγαινει λιγο παραπανω (€35) αλλα ειναι πιο πρακτικο, πιο ποιοτικο και αρκετα πιο γρηγορα!

Δεν δείχνει τίποτα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μακρούλο είναι ρε συ

 

Ε δεν το λες και μακρουλο!

Ολοκληρο ειναι 3.5cm και με πλατος 1cm!!

Απλα φαινεται μεγαλο στις φωτογραφιες.

 

Επισης ειναι απο τα λιγα που εχει σχετικα μακρυ microUSB βυσμα, για να μπορει να κουμπωνει και πανω απο θηκες!

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...