Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με cloudy 3.3 η συσκευή δηλαδή κρατάει αφάνταστα σε αυτονομία.

Αυτή την στιγμή είμαι στις 67 ώρες χρήση, έχω ακόμα 40% μόνιμα Bluetooth συνδεμένος αλλά όχι πολύ χρήση μόνο τηλέφωνα και λίγο Ίντερνετ που και που γιατί πήρα ένα tablet και μπαίνω από εκεί.

 

Σε deep sleep είναι τάφος δεν κουνιέται η μπαταρία. Έχω ξεχάσει που έβαλα και τελευταία φορά τον φορτιστή. Με original kit kat είχα βγάλει 70 ώρες με ίσως λιγότερη χρήση και χωρίς το Bluetooth λόγο δουλειάς.

Πολύ καλή δουλειά η συγκεκριμένη rom πάντως

Ναι αλλα με ποση ωρα ενεργης οθονης;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλα με ποση ωρα ενεργης οθονης;

 

Κάνα 2-3 ώρες αλλά δεν το ανέφερα για αυτό. Περισσότερο συγκρινα το deep sleep με kit kat.

Και πάλι όμως αυτές οι 2-3 ώρες χωρίς ίντερνετ πολύ παίζει ρόλο.

Απο τότε που την έβαλα την rom Δεν το έχω δουλέψει όπως πριν για να έχω σαφή άποψη για την κατανάλωση σε κανονικές συνθήκες όπως και με την kit kat

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια πανε ποσοι μηνες που εβαλα lollipop και η μπαταρια με παει 5 ωρες με κανονικη χρηση δλδ φβ ινστα και google ειδησεις και τετοια...το εχω κανει πολλες φορες ρεσετ αλλα τπτ το λογισμικο φταει...υπαρχει τροπος να γυρισω κιτ κατ η κατι που να κανει save battery? χωρις να χαλάσει το τηλλ μ φυσικα
Link to comment
Share on other sites

παιδια πανε ποσοι μηνες που εβαλα lollipop και η μπαταρια με παει 5 ωρες με κανονικη χρηση δλδ φβ ινστα και google ειδησεις και τετοια...το εχω κανει πολλες φορες ρεσετ αλλα τπτ το λογισμικο φταει...υπαρχει τροπος να γυρισω κιτ κατ η κατι που να κανει save battery? χωρις να χαλάσει το τηλλ μ φυσικα

 

Πόσο θέλεις να σε πάει; 5 ώρες είναι καλά. Πιο παλιά πόσες έβγαζες με kit kat;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πόσο θέλεις να σε πάει; 5 ώρες είναι καλά. Πιο παλιά πόσες έβγαζες με kit kat;

 

Με κιτ κατ το φορτιζα μια φορα κάθε 20-24 ωρες τωρα 2 φορες την ημερα

Link to comment
Share on other sites

Με κιτ κατ το φορτιζα μια φορα κάθε 20-24 ωρες τωρα 2 φορες την ημερα

 

Κάτι σου τρώει την μπαταρία αποκλείεται τέτοια διαφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ τους αντίστοιχους.χρόνους περίπου. Είναι.και ο.λόγος που γύρισα κιτκατ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι εδώ και κάμποσο καιρό το youtube τρώει την μπαταρία στο παρασκήνιο. Δεν έδωσα πολλή σημασία μέχρι τώρα άλλα σήμερα παρατήρησα ασυνήθιστη κατανάλωση και μόλις μπήκα στα στατιστικά μπαταρίας είδα το youtube να έχει καταναλώσει 13% μπαταρίας ενώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει από το πρωί που έβγαλα το κινητό από την πρίζα. Χθές το βράδυ μόνο το είχα ανοίξει για πολύ λίγο. Το έχει προσέξει και κανείς άλλος. Εντελώς στοκ το κινητό με Lollipop

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι εδώ και κάμποσο καιρό το youtube τρώει την μπαταρία στο παρασκήνιο. Δεν έδωσα πολλή σημασία μέχρι τώρα άλλα σήμερα παρατήρησα ασυνήθιστη κατανάλωση και μόλις μπήκα στα στατιστικά μπαταρίας είδα το youtube να έχει καταναλώσει 13% μπαταρίας ενώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει από το πρωί που έβγαλα το κινητό από την πρίζα. Χθές το βράδυ μόνο το είχα ανοίξει για πολύ λίγο. Το έχει προσέξει και κανείς άλλος. Εντελώς στοκ το κινητό με Lollipop

 

Την τελευταία έκδοση έχω. Δεν βλέπω κάτι. Ούτε στο wake lock βλέπω κάτι ασυνήθιστο.

Είμαι 4.4.2 όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και μια που μιλάμε για φαγάνα...

Ο καιρός γαρ παχύς. :)

Στοκ 4.4.2.

 

[ATTACH]64480[/ATTACH]

 

[ATTACH]64481[/ATTACH]

 

Η τοποθεσία σου τρώει την μπαταρία.

Κλείσε από τις ρυθμίσεις της συσκευής την τοποθεσία.

Στον καιρό εγώ έχω βάλει χειροκίνητα 3 πόλεις και το έχω βάλει ενημέρωση κάθε 6 ώρες και μου τρώει 2-3% μόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Την τοποθεσία την είχα κλείσει. Πχ, χτες έκανε το ίδιο το here maps, το χρησιμοποιησα, εκλεισα την πλοηγηση, εκλεισα το gps, εφαγε ολη την μπαταρια σε 6 ωρες χωρις να το καταλαβω :(

 

Πρεπει να θυμαμαι να τα σβηνω και απο την μνημη .

Link to comment
Share on other sites

Την τοποθεσία την είχα κλείσει. Πχ, χτες έκανε το ίδιο το here maps, το χρησιμοποιησα, εκλεισα την πλοηγηση, εκλεισα το gps, εφαγε ολη την μπαταρια σε 6 ωρες χωρις να το καταλαβω :(

 

Πρεπει να θυμαμαι να τα σβηνω και απο την μνημη .

 

Το here το έχω πει κι άλλη φορά ότι μου έκανε κάτι τέτοια περίεργα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα σε ολους! Εχω το G2 εδω κ 6 μηνες, δυστυχως πριν μια βδομαδα ενω το φορτισα στο 100% το βραδυ, το πρωι οταν ξυπνησα ηταν στο 15% μονο με ξυπνητηρι! Λεω ετυχε γιατι ελεγξα κι ουτε wi-fi ανοιχτο ουτε τιποτα. Προχθες κι ενω ηταν στο 55% ξαφνικα μεσα σε ενα τεταρτο χωρις τηλ, μηνυμα ή internet το βλεπα να πεφτει καθε μισο λεπτο κι 1% μεχρι που εφτασε 7%! Να ανησυχω πολυ; Εχει τυχει σε κανεναν;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Εχω το G2 εδω κ 6 μηνες, δυστυχως πριν μια βδομαδα ενω το φορτισα στο 100% το βραδυ, το πρωι οταν ξυπνησα ηταν στο 15% μονο με ξυπνητηρι! Λεω ετυχε γιατι ελεγξα κι ουτε wi-fi ανοιχτο ουτε τιποτα. Προχθες κι ενω ηταν στο 55% ξαφνικα μεσα σε ενα τεταρτο χωρις τηλ, μηνυμα ή internet το βλεπα να πεφτει καθε μισο λεπτο κι 1% μεχρι που εφτασε 7%! Να ανησυχω πολυ; Εχει τυχει σε κανεναν;

Δοκίμασε να το φορτίσεις εντελώς απενεργοποιημένο και αστο στην πρίζα 3-4 ώρες χωρίς να το ανοίξεις καθολου στο διάστημα αυτό. Να δεις μπας κ Έτσι φτιάξει το πρόβλημα. Μια ιδέα λέω δεν ξέρω αν θα φτιάξει σιγουρα. Και δες αν έχεις πάλι Μετά τα ίδια προβλήματα

 

Ακόμα και wifi και τοποθεσία και συγχρονισμό και τα πάντα να είχες ανοιχτά δεν είναι λογικό αυτό. Είναι κ 6 μηνών καινουριο κινητό! Δεν είναι λογικό από 100% να πέφτει στο 15% τη νύχτα που δεν το χρησιμοποιείς και τα έχεις όλα κλειστα!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μπες στα στατιστικά της μπαταρίας και τσέκαρε για αρχή αν κάποια εφαρμογή βάραγε υπερωρίες.

 

Πρόσφατα εγώ είχα θέματα με τα Google Play Services και χρειάστηκε να τα απεγκαταστήσω 2-3 φορές για να κάτσουν καλά.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Εχω το G2 εδω κ 6 μηνες, δυστυχως πριν μια βδομαδα ενω το φορτισα στο 100% το βραδυ, το πρωι οταν ξυπνησα ηταν στο 15% μονο με ξυπνητηρι! Λεω ετυχε γιατι ελεγξα κι ουτε wi-fi ανοιχτο ουτε τιποτα. Προχθες κι ενω ηταν στο 55% ξαφνικα μεσα σε ενα τεταρτο χωρις τηλ, μηνυμα ή internet το βλεπα να πεφτει καθε μισο λεπτο κι 1% μεχρι που εφτασε 7%! Να ανησυχω πολυ; Εχει τυχει σε κανεναν;

 

τα ιδια και μενα απο 100% το βραδυ χωρις χρηση το αλλο πρωι το βρισκω 50% χανει ολο το βραδι περιπου 40-50% ετσι κ ειμαι κοντα στο 40 το βρισκω κλειστο...δεν ξερω τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε το wakelock detector και δειτε ποια διεργασια εχει ξυπνηματα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια! Δεν εχει ξανακανει ατασταλια, θα του δωσω αλλη μια ευκαιρια γιατι δεν ξερω κ πολλα πολλα απο αυτα που ειπατε κ θα επιστρεχω δριμυτερος! Να στε καλα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω παρατηρήσει στο g2 με 5.0.2 stock android ότι όταν πάει η μπαταρία κάτω από 30% αδειάζει πιο γρήγορα. Το 'χει κι άλλος αυτό το θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση καλυπτει αλλαγη μπαταριας?γτ νομιζω μου κανει νερα!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...