Jump to content

myphone POLL: Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;  

1.654 members have voted

  1. 1. Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;

    • Cosmote
      640
    • Vodafone
      550
    • Wind
      464


Recommended Posts

Ψηφισα cosmote αν και εχω φυγει απο την εταιρεια εδω και 4 χρονια. Περασα απο συμβολαια vodafone και εχω αυτη τη στιγμη wind f2g . Την ποιοτητα ηχου της cosmote δεν την εχω συναντησει στις αλλες. Απο αποψη τιμης ομως συμβιβαζομαι στην wind με το χειροτερο σημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μακράν cosmote .... αν και είναι ακριβή από τις άλλες δυο εταιρίες, τις έχω δοκιμάσει και είναι χαλιά μαύρα και από θέμα σήματος αλλά και από άλλες χρεώσεις. COSMOTE ΛΟΙΠΟΝ ΤΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχω και τις τρεις ψηφίζω χαλαρά wind λόγο f2g,q
Link to comment
Share on other sites

για τους φίλους μου που έχουν wind/q, επιλέγω Q διότι:

α) 1 ευρω = 400' προς όλη τη wind (και το μοναδικό που δεν έχει τρίλεπτα)

β) 1 ευρώ = 400sms προς όλη τη wind (πιο φτηνό δεν υπάρχει)

γ) 3 ευρώ = 80' προς όλους (και το μοναδικό που δεν έχει τρίλεπτα)

το κοντινότερο στο q είναι το frog της κοσμοτέ, αλλά α) δίνει λιγότερα και β) δεν έχει 'λαό'

 

για τους φίλους μου που έχουν vodafone, επιλέγω 'olympiakos' διότι:

α) πρώτος μήνας: βάζοντας 10 ευρώ (για να ισχύει το μπόνους 1γκολ/1ευρω) παίρνω 600' προς όλη τη vodafone

β) δεύτερος+τρίτος μήνας: δε βάζω κάρτα και αγοράζω πακέτα από τα μπόνους γκολ

 

κοσμοτε (what's up) ευτυχώς δεν έχω άτομα. Ακόμη και ο πιο χαζός φίλος μου, πριν λίγους μήνες έκανε φορητότητα στη wind :D

 

:lol::lol::lol: Ο ΠΙΟ ΣΩΣΤΟΣ :ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα 8 χρονια συμβολαιο κοσμοτε, λογω κοστους αλλαξα σε πολυ καλη προσφορα στη vodafone. Το σημα ομως της τελευταιας δεν ειναι καλο, οποτε τωρα που τελειωνει το συμβολαιο σκεφτομαι παλι να γυρισω στην κοσμοτε.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote γιατί οι περισσότεροι που γνωρίζω έχουν είτε whats up είτε σύνδεση cosmote.
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη συνδεση wind,αλλα απο το νεο ετος cosmote..μακραν η καλυτερη σε σημα και εξυπηρετηση.
Link to comment
Share on other sites

Χέρι που σε ταΐζει δεν το δαγκώνεις...

 

Cosmote λοιπόν!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 χρόνια Wind και στη συνέχεια 5 χρόνια Cosmote, πλέον ψηφίζω Vodafone.

Wind--> κακή ποιότητα κλήσεων, συχνά εκτός δικτύου χωρίς λόγο

Cosmote --> χείριστη ποιότητα στον υπολογισμό χρεώσεων για χρήση Blackberry, κακή ποιότητα εξυπηρέτησης σε πιστούς πελάτες, ακριβή.

 

Από την Vodafone έχω μείνει τρομερά ευχαριστημένη από την υποστήριξή τους και τις παροχές σε εταιρικό πακέτο (χαμηλό μηνιαίο πάγιο+ υψηλή επιδότηση σε συσκευή).

Link to comment
Share on other sites

Vodafone από όταν αγόρασε την q η wind, συμβόλαιο 100 κάθε μήνα,και κάθε χρόνο τζάμπα οποία συσκευή θέλω.Το σήμα εδώ τρίπολη σπάει κόκαλα,παντού 3g και 4g πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια στην Κοσμοτέ κάναμε οικογενειακώς την μετάβαση στο Wind F2g όταν βγήκε η προσφορά με τα 300 λεπτά προς όλους και από τότε δεν το έχουμε μετανιώσει καθόλου. Να έπιανε και στο χωριό και όλα ήταν τέλεια! :)

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτέ ανέκαθεν. Είμαι στο απεριόριστα 15 και δεν το μετάνιωσα στιγμή, με μια μικρή έκπτωση που έχω βγαίνει γύρω στα 10 ευρώ ο μήνας.:)
Link to comment
Share on other sites

Vodafone με διαφορά.

 

Συγκεκριμένα έχω cu εδώ και 12 χρόνια σχεδόν. Βεβαίως έχω δοκιμάσει και τις άλλες 2 εταιρίες αρκετές φορές με άλλους αριθμούς λόγω προσφορών, αλλά οι αριθμοί μετά από κάποιο διάστημα πετάχτηκαν.. Η εμπειρία μου από τις εταιρίες έχει να κάνει με τα πακέτα που έχουν, με την ποιότητα δικτύου, με την εξυπηρέτηση πελατών, με την εξυπηρέτηση των καταστημάτων και γενικά με την αξιοπιστία για τις υπηρεσίες που προσφέρουν.

 

Η σταθερή ποιότητα δικτύου της vodafone, που μόνο βελτιώσεις έχει, σε συνδυασμό με τα πακέτα και με την καλύτερη εξυπηρέτηση που έχει, κάνει την διαφορά. Όσες φορές έχει χρειαστεί να μιλήσω με το cc οι υπάλληλοι ήταν άψογοι τόσο από ευγένεια όσο και από κατανόηση. Επίσης η εξυπηρέτηση μέσω skype είναι κάτι που σου λύνει τα χέρια διότι δεν περιμένεις ούτε αναμονές ούτε τίποτα. Εκεί που κάνεις άλλες δουλειές κάνεις και chat με το cc. :)

 

Η wind στην καρτοκινητή έχει τα καλύτερα πακέτα, αλλά στο σύνολο η vodafone κερδίζει.

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE.

1ον: Γιατι εχουν ολοι οι γνωστοι και φιλοι.

2ον: Γιατι εχει πολυ καλο σημα εκει που κινουμε κ μενω κ ειδικα στο νησι μου.

3ον: Δεν ειναι αρπαχτηκα στις χρεωσεις οπως η βοντα που ειχα χρονια.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

COSMOTE γιατί έχει καλύτερο σήμα μακράν και 3G από Θεσσαλονίκη μέχρι Θράκη.

 

Αν όλες οι εταιρείες είχαν το ίδιο δίκτυο θα επέλεγα την Wind λόγω καλύτερων πακέτων-τιμών-προφίλ κτλ.

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Vodafone CU φοιτητικό. Με 7€ έχεις τα πάντα. Αυτή τη στιγμή είναι ότι καλύτερο. Σήμα στην περιοχή μου αποδεκτό και εξυπηρέτηση πελατών νομίζω η καλύτερη. Πάντως δεν είμαι φανατικός με κανέναν από τους τρεις . Υπηρξα πελάτης σε όλους κατά περιόδους. Έχουν τα συν τους και τα πλην τους. Με το όπλο της φορητότητας πάω όπου μου δίνουν τα περισσότερα.
Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone λογω τιμων, κυριως, και συνεργασιας με την HOL. Και εξυπηρετησης...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Προτοιμώ τη Vodafone γιατί έχει το καλύτερο σήμα.
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Cosmote γιατί έχει παντού κάλυψη 4G και γιατί όλοι οι γνωστοί φίλοι συγγενείς έχουν cosmote!

Αυτή τι στιγμή συμβόλαιο απεριόριστα 65 πρόγραμμα με δυο αριθμούς πληρώνω 43 ευρώ το μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...