Jump to content

myphone POLL: Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;  

1.654 members have voted

  1. 1. Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;

    • Cosmote
      640
    • Vodafone
      550
    • Wind
      464


Recommended Posts

Ήταν Απρίλιος του 2010, όταν το ερώτημα που έκανε την εμφάνιση του στην κεντρική μας σελίδα, μέσω της καθιερωμένης μας δημοσκόπησης, ρωτούσε το αναγνωστικό κοινό του myphone.gr γύρω από το ποιος είναι ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας που προτιμάει ο καθένας από εμάς. Στην πρώτη θέση, ερχόταν η Cosmote, στη δεύτερη η Vodafone και στην τρίτη η Wind. Από τότε έχουν περάσει 3,5 χρόνια και έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι, όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα, οπότε... τι θα λέγατε να το επαναλάβουμε;

 

Έτσι λοιπόν, η σημερινή μας δημοσκόπηση αφορά, για ακόμη μια φορά, στα ελληνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Πολλά άλλαξαν από το 2010, πολλές προσφορές έκαναν την εμφάνιση τους, πολλοί από εμάς άλλαξαν δίκτυο (αρκετοί ίσως και πάνω από μια φορά) οπότε έχει ενδιαφέρον να δούμε ποιος είναι ο πάροχος που προτιμούν τα μέλη της κοινότητας μας.

 

Η ερώτηση λοιπόν είναι απλή: Ποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;. Φυσικά, πέρα από την ψήφο σας στη δημοσκόπηση, μπορείτε να μας αναφέρετε και με σχόλιο σας το γιατί προτιμάτε την εκάστοτε εταιρεία σε σχέση με τις υπόλοιπες: Για τις τιμές των προγραμμάτων της, την κάλυψη δικτύου για τηλεφωνικές κλήσεις ή την κάλυψη δικτύου σε ταχύτητες δεδομένων; Ή μήπως υπάρχει άλλος λόγος;

 

Σε κάθε περίπτωση, μην ξεχνάτε πως μπορείτε να πάρετε μέρος στις συζητήσεις που γίνονται στο forum μας, γύρω από τους παρόχους κινητής, στην εκάστοτε ενότητα για την κάθε εταιρεία: Cosmote, Vodafone, Wind. Παράλληλα, μέσω των tags, μπορείτε να βρείτε όλες τις ειδήσεις που έχουμε δημοσιεύσει στην κεντρική σελίδα του myphone.gr και που αφορούν τον κάθε πάροχο: Cosmote, Vodafone, Wind.

 

Ο λόγος σε εσάς!

Edited by Mythozz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

vodafone cu, παλιά συνήθεια

Q κάρτα 1€, για πολύ συζήτηση με το έταιρον

Link to comment
Share on other sites

Wind λόγο Q γιατί έχει φθηνά πακέτα 3€ 60 λεπτά και 3€ 280ΜΒ η 5€ 600ΜΒ άλλα απο κάλυψή είναι μεγάλο μείον στην περιοχή μου σε θέματα ίντερνετ...

 

η cosmote & vodafone ναι μεν έχουν καλύτερη κάλυψη άλλα είναι ακριβά και προβληματικά

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω Cosmote αλλα μονο λογω της πιστωτικης Cosmote που μου δινει εκπτωση αν δεν ηταν αυτην δεν θα ειχα προβλημα να αλλαξω εταιρια
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

voda για εξυπηρετηση σε οποιοδηποτε προβλημα στο συμβολαιο,

οπως καλυψη,δωρεαν παροχη voda full sima κλπ..

 

φοιτητικο cu και Wind φοιτητικο για οικονομια εχω ομως..:)

(γιειι,βγηκαν φοιτητικα πριν παρω πτυχιο:p)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Cosmote, λόγω έκτπωσης (γενναίας μάλιστα) στην τελευταία ανανέωση συμβολαίου. Θα το σκεφτώ σοβαρά, ωστόσο, να την προτιμήσω και σε κανά 6μηνο, που λήγει η δέσμευσή μου. Πολλά θέματα με το σήμα, αλλά -κυρίως- και με την εξυπηρέτηση.
"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

για τους φίλους μου που έχουν wind/q, επιλέγω Q διότι:

α) 1 ευρω = 400' προς όλη τη wind (και το μοναδικό που δεν έχει τρίλεπτα)

β) 1 ευρώ = 400sms προς όλη τη wind (πιο φτηνό δεν υπάρχει)

γ) 3 ευρώ = 80' προς όλους (και το μοναδικό που δεν έχει τρίλεπτα)

το κοντινότερο στο q είναι το frog της κοσμοτέ, αλλά α) δίνει λιγότερα και β) δεν έχει 'λαό'

 

για τους φίλους μου που έχουν vodafone, επιλέγω 'olympiakos' διότι:

α) πρώτος μήνας: βάζοντας 10 ευρώ (για να ισχύει το μπόνους 1γκολ/1ευρω) παίρνω 600' προς όλη τη vodafone

β) δεύτερος+τρίτος μήνας: δε βάζω κάρτα και αγοράζω πακέτα από τα μπόνους γκολ

 

κοσμοτε (what's up) ευτυχώς δεν έχω άτομα. Ακόμη και ο πιο χαζός φίλος μου, πριν λίγους μήνες έκανε φορητότητα στη wind :D

Link to comment
Share on other sites

Σταθερά στη vodafone από το 1999. Σε διάφορα προγράμματα σύνδεσης ανά τα χρόνια... :)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Cosmote εδώ και 14 χρόνια.

1 φορά άλλαξα και πήγα αλλού και το μετάνιωσα πικρά.

 

Στις περιοχές που κινούμε, έχει το καλύτερο σήμα και σε τηλεφωνία και σε 3G.

Always be your self... :)
Link to comment
Share on other sites

Cosmote , Κοσμοκάρτα από το 1997 :lol:
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

CU till the end of days! 8) Γιατι παντα ειχε τις καλυτερες προσφορες ακομα και οταν εχασε την πρωτοκαθεδρια απο το WU, και γιατι ειναι απλα υπεροχο να μην πληρωνεις ποτε εξτρα για mobile internet... (500 mb δωρο με 10αρα καρτα, 1gb με 20αρα ;-) )
Link to comment
Share on other sites

Vodafone Cu γιατι πλεον οσο και να προσπαθεις δεν τελειωνουν ουτε τα λεπτα ουτε τα mbs αλλα και γιατι εχει σε ολα τα μερη που θελω σημα
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Cosmote What's up εδω και περιπου 8 χρονια...όχι γιατί εχει τα φθηνότερα πακέτα αλλα γιατι εχει καλύτερη κάλυψη στην περιοχή μου και επίσης εχει καλύτερη εξυπηρέτηση πελατων τουλάχιστον σε σχέση με τη Wind που έχω έναν F2G αριθμό.Για Vodafone δεν εχω ακομα άποψη.
Link to comment
Share on other sites

CU till the end of days! 8) Γιατι παντα ειχε τις καλυτερες προσφορες ακομα και οταν εχασε την πρωτοκαθεδρια απο το WU, και γιατι ειναι απλα υπεροχο να μην πληρωνεις ποτε εξτρα για mobile internet... (500 mb δωρο με 10αρα καρτα, 1gb με 20αρα ;-) )

 

όσο αφορά τα mb, το f2g δίνει τα περισσότερα (τσεκαρισμένο). Ρίξε μια ματιά και εκεί.

 

edit: george6633 σε εξυπηρέτηση πελατών η wind είναι η χειρότερη (με διαφορά). Η vodafone ήταν πολύ καλή, αλλά και αυτοί τώρα χάλασαν (μάλλον λόγω κρίσης θα προσλαμβάνουν ο'τι πιο φτηνό μπορούν)

Edited by wirelesslover
Link to comment
Share on other sites

Vodafone το καλύτερο σήμα τη καλύτερη εξυπηρέτηση και είναι και κόκκινη σα το θρύλο
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Wind για κάποιες προσφορές αν τις μάθεις και τις προλάβεις, αλλα απο εξυπηρέτηση πελατών και σύστημα είναι μαύρα χάλια. Εκεί νομίζω είναι καλύτερη η Vodafone. Για Cosmote δεν το συζητάω, όλο προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν συμφέρει το συμβόλαιο παρά μόνο με καμιά ειδική προσφορά. Το free to go είναι το πιο φτηνό πακέτο στην καρτοκινητή αν θες να μιλάς με όλους. Δυστυχώς η wind δεν έχει και το καλύτερο σήμα εδώ που είμαι και μάλλον θα κάνω φορητότητα στην κοσμοκάρτα, περιμένω μήπως πάιξει καμιά προσφορά για την καρτοκινητή όπως πέρυσι με τα 300'.
Link to comment
Share on other sites

Whats up και Cosmote από μένα γιατί έχει καλυτερη κάλυψη στην περιοχή μου... Επίσης όλοι οι φίλοι και γνωστοί έχουν Wup πλέον και νομίζω το κακό το ξεκίνησα εγώ στον κύκλο μου δεν την πάλευα με το σήμα της Voda Και της wind.

 

Cosmote On the Go και για ίντερνετ αλλά έχω τρελά παράπονα από την εταιρία σε όλους τους τομείς

Link to comment
Share on other sites

Cosmote, λόγω έκπτωσης στην τελευταία ανανέωση συμβολαίου.

και λόγο σήματος+ internet 4G που είναι καλύτερο από vodafone.

το αρνητικό πολλές χαμένες κλίσεις και ποιότητά συνομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone το καλύτερο σήμα τη καλύτερη εξυπηρέτηση και είναι και κόκκινη σα το θρύλο

 

για το σήμα, μου συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο: Αθήνα+Θεσ/νικη έχω πιο γρήγορο ιντερνετ με edge της wind, παρά με 3g της vodafone :wacko: Στην ίδια συσκευη πάντα (όπου έχω πιο πολύ υπόλοιπο δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Wind για πολλούς λόγους:

- F2G2

- Bonus 300'

- Πακέτα

- Online bonus

- Log & win δώρα

- Online ενημέρωση υπολοίπου & ενεργοποίηση πακέτων

- Κλωνοποίηση καρτών της Wind

.......:cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...