Jump to content

Toshiba Encore (Bay Trail) 8"


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι. Αυτος που εβαλες είναι σειρα 36 δεν είναι για bay trail αν τη βαλεις θα χεις προβλημα. Η σειρα 33 είναι, ηδη τον εχω περασει. Αυτή κατεβασε είναι λιγων ημερων η πιο προσφατη επισημη https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=24224
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι. Αυτος που εβαλες είναι σειρα 36 δεν είναι για bay trail αν τη βαλεις θα χεις προβλημα. Η σειρα 33 είναι, ηδη τον εχω περασει. Αυτή κατεβασε είναι λιγων ημερων η πιο προσφατη επισημη https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=24224

 

ωραια!! Ευχαριστω πολυ!!ευτυχώς δεν το έβαλα !!ειδες καμια περεταίρω διαφορα??

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ωραια!! Ευχαριστω πολυ!!ευτυχώς δεν το έβαλα !!ειδες καμια περεταίρω διαφορα??
Εμφανης όχι, αλλα ολο και κατι θα εχει, συνηθως οι διαφορες αυτές από τη προτελευταια εκδοση στη τελευταια δε φαινονται με γυμνο ματι ( Να κοιτας παντα 15.33 και όχι 15.36 αυτή δεν είναι για μας ) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι οι κατασκευαστές δεν ενημερώνουν τη βαςη δεδομένων με νέους drivers στην περιπτωση της Intel VGA όσον αφορά τους Bay Trail.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι οι κατασκευαστές δεν ενημερώνουν τη βαςη δεδομένων με νέους drivers στην περιπτωση της Intel VGA όσον αφορά τους Bay Trail.
Γιατι απλα βαριούνται, σιγα μην κατσουν ν ασχοληθουν με προηγουμενα μοντελα. Βαζουν στα καινουρια τη τελευταια και ουτω καθεξης
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες.

Απόκτησα το encore, και θα ήθελα τα φώτα σας για την εγκατάσταση των office.

Προσπάθησα να τα ενεργοποιήσω βάζοντας το product key και όταν μου ζήτησε το μαίηλ

και τον κωδικό από το λογαριασμό το μήνυμα ήταν οτι δεν αντιστοιχεί ο λογαριασμός μου

σε αυτό το προιόν του office.

Το πιθανότερο κάποια πατάτα θα έχω κάνει, αλλά δεν θυμάμαι στην διαδικασία να πρόλαβα

να το συσχετίσω με λογαριασμό, μόνο το product key πρόλαβα να βάλω.

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει πιθανή λύση ας απαντήσει και τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες.

Απόκτησα το encore, και θα ήθελα τα φώτα σας για την εγκατάσταση των office.

Προσπάθησα να τα ενεργοποιήσω βάζοντας το product key και όταν μου ζήτησε το μαίηλ

και τον κωδικό από το λογαριασμό το μήνυμα ήταν οτι δεν αντιστοιχεί ο λογαριασμός μου

σε αυτό το προιόν του office.

Το πιθανότερο κάποια πατάτα θα έχω κάνει, αλλά δεν θυμάμαι στην διαδικασία να πρόλαβα

να το συσχετίσω με λογαριασμό, μόνο το product key πρόλαβα να βάλω.

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει πιθανή λύση ας απαντήσει και τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Βασικά πρέπει το μαιλ σου να αντιστοιχεί σε Microsoft Account, αλλιώς δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρέπει το μαιλ σου να αντιστοιχεί σε Microsoft Account, αλλιώς δεν γίνεται.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου,

αλλά ήδη το ειχα συσχετίσει με τον υπάρχον microsoft λογαριασμό μου.

Τελικά το πρόβλημα ήταν κάποιου είδους ''έλειψης συσχέτισης-συνδυασμού του office με τον

λογαριασμό μου σε σχέση με τα windows" και λύθηκε με επαναγκατάσταση του λειτουργικού,

και το office λειτούργησε κανονικά.

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βολεύουν οι 8 ίντσες για τα Windows 8.1? Το θέλω το tablet για χρήση μέσα στο σπίτι σερφαρισμα και όχι χρήση Word. Έχω ένα tablet 10.1 Android τώρα, θα είναι χειρότερο στο σερφαρισμα το Toshiba?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βολεύουν οι 8 ίντσες για τα Windows 8.1? Το θέλω το tablet για χρήση μέσα στο σπίτι σερφαρισμα και όχι χρήση Word. Έχω ένα tablet 10.1 Android τώρα, θα είναι χειρότερο στο σερφαρισμα το Toshiba?

Αν το θες μονο για σερφάρισμα μονο ο explorer σε modern/metro ui αξίζει,οπως και η ντέσκτοπ εκδοχή του,οι υπόλοιποι δεν ειναι χρηστικη και βολικη η πλοήγηση με αφή πχ Firefox η chrome.

 

Αν δεν σε πειράζει αυτός ο περιορισμός θα σε καλυψει.

Μια χαρά προβλέψει λέξεων εχει και ελληνικό ορθρογράφο(η modern εκδοχή του μονο οχι η ντέσκτοπ πλευρά).

Απλα να ξέρεις το περιβάλλον του explorer σε metro ειναι πολυ διαφορετικός και σε σχεση με android πλοήγηση(dolphin,chrome,Firefox,opera ) αλλα και βεβαια με την ντέσκτοπ εκδοχή του.

Πήγαινε τσεκάρε το live σε κανα κατάστημα να κρίνεις με τα ματιά σου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βολεύουν οι 8 ίντσες για τα Windows 8.1? Το θέλω το tablet για χρήση μέσα στο σπίτι σερφαρισμα και όχι χρήση Word. Έχω ένα tablet 10.1 Android τώρα, θα είναι χειρότερο στο σερφαρισμα το Toshiba?

 

Έκανα την ίδια διαδρομή και ειμαι πολύ ικανοποιημένος. Τα γούστα βέβαια ποικίλουν....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λέω να πάρω μια micro sd (sandisk ultra 32gb).

Μήπως έχουμε κάποια ασυμβατότητα?

Μπορούμε να εγκαθιστούμε εφαρμογές στην sd?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Νεοι Drivers για το WiFi V5.93.103.4 από τη σελιδα της Asus για το T100 TAL απολυτα συμβατοι για το Encore - http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&s=580&m=T100TAL&os=&hashedid=KlXHKZK2qTqN2ffP
Link to comment
Share on other sites

Χάνει αρκετή ενέργεια όταν το έχω σβηστό. Τι μπορώ να κάνω για να αλλάξει αυτο? Θυμάμαι πως είχε αναφερθεί και στο θέμα των windows 8 αλλά δεν θυμάμαι την λύση. Θυμάμαι μόνο πως όταν πατάμε απενεργοποίηση, τα w8 (και 8.1) δεν απενεργοποιούνται πλήρως και γι αυτό ανοίγουν γρήγορα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χάνει αρκετή ενέργεια όταν το έχω σβηστό. Τι μπορώ να κάνω για να αλλάξει αυτο? Θυμάμαι πως είχε αναφερθεί και στο θέμα των windows 8 αλλά δεν θυμάμαι την λύση. Θυμάμαι μόνο πως όταν πατάμε απενεργοποίηση, τα w8 (και 8.1) δεν απενεργοποιούνται πλήρως και γι αυτό ανοίγουν γρήγορα.

 

Εννοείς οταν το εχεις σε sleep mode.

Διότι αμα κανεις shut down κανονικά δεν θα εχεις απώλεια ενέργειας.

Εχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω να μην το αφήνεται σε sleep mode κατάσταση,αλλα να το κλείνεται οπως κανουμε σε σταθερό η λαπτοπ,εφόσον δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσετε για παραπάνω απο 1-2 ώρες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οταν το εχεις σε sleep mode.

Διότι αμα κανεις shut down κανονικά δεν θα εχεις απώλεια ενέργειας.

Εχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω να μην το αφήνεται σε sleep mode κατάσταση,αλλα να το κλείνεται οπως κανουμε σε σταθερό η λαπτοπ,εφόσον δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσετε για παραπάνω απο 1-2 ώρες.

 

Πάντα shut down αλλά έχω απώλειας ενέργειας. Στην ενότητα Microsoft Windows 8 εχει αναφερθεί πως τα 8ρια δεν τερματίζουν με shut down και γι αυτό ανοίγουν πιο γρήγορα απο τα 7ρια. Νομίζω πως αναφέρθηκε τρόπος "διόρθωσης" αλλα δεν θυμάμαι. Μάλλον θα πρέπει να ποσταρω εκεί....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω προβλημα με το touch ειναι το γνωστο i2c hid με κωδικο 10 πως μπορω να το διορθωσω?εκανα και καθαρο format ματαια.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω προβλημα με το touch ειναι το γνωστο i2c hid με κωδικο 10 πως μπορω να το διορθωσω?εκανα και καθαρο format ματαια.
Πρωτη φορα το ακουω αυτό. Εχεις το Toshiba encore η άλλο tablet ? Αν εχεις άλλο γραψε λεπτομέρειες μοντελου και τα λοιπα, και θα δουμε αν μπορούμε να βοηθησουμε
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια. Μάλλον δυο......:cool:

1. Μου έχουν μείνει μόνο 2gb ελευθερα ενώ δεν έχω αποθηκευμενη καμία φωτογραφία, βίντεο, MP3 κλπ. Έχω και έξτρα μνήμη. Μόνο κάτι εφαρμογές κατέβασα.

2. Το touch αργεί κάπως και κάποιες φορες πρέπει να πατήσω 5-6 φορες για να πιάσει. Κυρίως στο browsing (και στις δυο εκδοχές).

Βοηθήστε........

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια. Μάλλον δυο......:cool:

1. Μου έχουν μείνει μόνο 2gb ελευθερα ενώ δεν έχω αποθηκευμενη καμία φωτογραφία, βίντεο, MP3 κλπ. Έχω και έξτρα μνήμη. Μόνο κάτι εφαρμογές κατέβασα.

2. Το touch αργεί κάπως και κάποιες φορες πρέπει να πατήσω 5-6 φορες για να πιάσει. Κυρίως στο browsing (και στις δυο εκδοχές).

Βοηθήστε........

Κανε αυτό http://windows.microsoft.com/el-gr/windows/delete-files-using-disk-cleanup#delete-files-using-disk-cleanup=windows-8

για αρχη (αν δεν το χεις κανει ηδη) και βλέπεις τι χωρος θα ελευθερωθεί. Οσο για το touch κανε μια επαναφορά συστηματος κι αν δεν διορθωθεί ισως χρειαστεί format, αλλα δοκιμασε πρωτα ότι σου γραφω

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά στεναχωρημένος. Πριν από 10 λεπτά μου έπεσε η ταμπλέτα από τα χέρια πάνω στο χαλί. Οπτικά και εξωτερικά δεν έπαθε τίποτα άλλα δυστυχής όπως την άνοιξα έχει μαυρισμένη οθόνη και σαν ραγισμένη εσωτερικά σπασμένη. Τώρα τί κάνω; Κατευθείαν την Δευτέρα service..:(:(:( Με τι χρόνους παραμονής;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κατι γενικό.απο την στιγμή της πρώτης πρώτης εκκίνησης ποτέ ζητάει και αν κατι σαν ενεργοποίηση η σύνδεση με το internet;εννοείται όχι για πλοήγηση στο διαδύκτιο η κατι που να χρειάζεται Ίντερνετ.θελω να το λειτουργήσω offline εντελώς.ευχαριστω.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Τρομερά στεναχωρημένος. Πριν από 10 λεπτά μου έπεσε η ταμπλέτα από τα χέρια πάνω στο χαλί. Οπτικά και εξωτερικά δεν έπαθε τίποτα άλλα δυστυχής όπως την άνοιξα έχει μαυρισμένη οθόνη και σαν ραγισμένη εσωτερικά σπασμένη. Τώρα τί κάνω; Κατευθείαν την Δευτέρα service..:(:(:( Με τι χρόνους παραμονής;

Αναγκαστικά Toshiba και service και οτι σου πουν.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω κατι γενικό.απο την στιγμή της πρώτης πρώτης εκκίνησης ποτέ ζητάει και αν κατι σαν ενεργοποίηση η σύνδεση με το internet;εννοείται όχι για πλοήγηση στο διαδύκτιο η κατι που να χρειάζεται Ίντερνετ.θελω να το λειτουργήσω offline εντελώς.ευχαριστω.

Αναγκαστικά πρέπει εςτω μια φορα να συνδέθεις στο Ίντερνετ μόνο και μόνο για την ενεργοποίηση των Windows.

Αλλα απο την στιγμή που εςτω μια φορα θα μπεις Ίντερνετ κάθε φορα όταν θα κανεις εκκίνηση θα συνδέεται αυτόματα το tablet.

Μπορείς να ξετικαρεις την επιλογή για αυτόματη σύνδεση μέσα απο τις ρυθμίσεις του wifi αλλα δεν νομίζω οτι θα πάψεις να συνδέεται με εκκίνηση κάθε φορα.

Εγώ όσες φορές είτε τικαρισμενο είτε όχι συνδέεται σχεδόν πάντα.

 

Εναλλακτικά μέσω τρίτης εφαρμογής είτε metro είτε exe,είτε άλλη λύση να βάλεις απο το θείο windows που με το εγκαταστάσεις ενεργοποιηθούν χωρίς Ίντερνετ ετςι ώστε να μην χρειαστείς ούτε μια φορα να εισάγεις κωδικό του router σου και να μπεις στο Ίντερνετ.

 

Αλλιώς παραδοσιακός τρόπος απλά με το που μπεις πρωτη κίνηση που κανεις να αποσυνδέθεις,το ίδιο και σε επανεκκίνηση για οποιοδήποτε λόγο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά στεναχωρημένος. Πριν από 10 λεπτά μου έπεσε η ταμπλέτα από τα χέρια πάνω στο χαλί. Οπτικά και εξωτερικά δεν έπαθε τίποτα άλλα δυστυχής όπως την άνοιξα έχει μαυρισμένη οθόνη και σαν ραγισμένη εσωτερικά σπασμένη. Τώρα τί κάνω; Κατευθείαν την Δευτέρα service..:(:(:( Με τι χρόνους παραμονής;

 

Δεν έχεις Θήκη, κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Toshiba Encore (Bay Trail) 8"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...