Jump to content

Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα . Μολις το πηρα απο skroutz.τιμη 200 ευρω.πιστευω οτι το τηλεφωνο αξιζει τα λεφτα του .δειχνει πολυ καλο και αξιοπιστο και μπορεις να κανεις τα παντα αξιοπρεπεστατα.πειτε και εσεις καμια γνωμη ως ποιο εμπειροι χρηστες.

 

Μεγιά σου και να το χαρείς. Είναι πράγματι ένα πολύ καλό κινητό με επαρκή οθόνη και χωρίς να προβληματίζει στη χρήση του.

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα και θα δεις διάφορα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Το παρέλαβα εχθές απο το sellphone.gr, μου βγήκε τελική τιμή 219 πληρωμένο με paypal αν και τώρα δεν έχει σε αυτή την τιμή. Του απενεργοποίησα τις περισσότερες εφαρμογές της samsung και κάποια που δεν χρησημοποιώ της google (gmail, google+, κλπ). Είναι πανέμορφο κινητό και όντως έχει πολύ καλή κάμερα. Τις εφαρμογές που κατέβασα εγώ τις στέλνει κανονικά στην SD. Συνεχίζω το ψάξιμο!

Φιλικά

Άκης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Σε προσφατο ταξιδι στο Ντουμπαι ο γαμπρος μου πηρε το grand 2 duos sm-g7102.Το προβλημα ειναι οτι δεν υποστηριζει την Ελληνικη γλωσσα.Πρεπει να κατεβασω καποια αλλη ρομ και ποια η υπαρχει αλλη λυση?

 

 

 

Εσεις που εχετε το δικαρτο πια ρομ εχει?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δυστυχώς καμια ανακοίνωση για αναβάθμιση, στο s4 πάντως ήρθε η 5.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εγω επεσα σε ελατωματικη συσκευη..η ένδειξη της μπαταριας ειναι παντα λαθος..μπορει να κλείσει απο μπαταρια και στην πραγματικότητα να εχει 30%..το εχω στειλει 4 φορες στο σερβισ..ειχε κανείς παρόμοιο θεμα με την ένδειξη μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Μια φίλη μου με αυτή την συσκευή θέλει να αλλάξει μπαταρία.Αν αγοράσει κάποια από τις συμβατές που δίνει το skroutz και όχι γνήσια θα κρατά τουλαχιστον όπως η γνήσια?(λέει ότι ειναι 3200 mah)

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ξέρω αν αναβαθμιστούμε στην 5.1 αλλά διατηρώ ακόμα ελπίδες...είναι κρίμα που δεν πήγε καν στην 4.4.4...
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν μετά από πτώση του τηλεφώνου η οθόνη έγινε όπως φαίνεται στην φωτογραφία χωρίς να έχει σπάσει εξωτερικά στην οθόνη το gorilla glass. Με δεδομένο ότι δεν έχει κάποιο εμφανές σπάσιμο, υπάρχει περίπτωση να το καλύψει η εγγύηση; Αν όχι, μπορώ να κάνω την δουλειά μου με κάποια από τις παρακάτω;

 

http://www.ebay.com/itm/LCD-Screen-Display-Replacement-For-Samsung-GALAXY-Grand-2-G7102-G7105-G7106-STGG-/361154755980?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5416803d8c

 

http://www.ebay.com/itm/LCD-Screen-Display-Replacement-For-Samsung-GALAXY-Grand-2-G7102-G7105-G7106-CNOG-/281530937009?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item418c8d2eb1

 

http://www.ebay.com/itm/LCD-Screen-Display-Replacement-For-Samsung-GALAXY-Grand-2-G7102-G7105-G7106-X5RG-/381096840184?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item58bb244bf8

 

http://www.ebay.com/itm/LCD-Screen-Display-Replacement-For-Samsung-GALAXY-Grand-2-G7102-G7105-G7106-EVHG-/151523212534?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item23477cbcf6

 

http://www.ebay.com/itm/LCD-Screen-Display-Replacement-For-Samsung-GALAXY-Grand-2-G7102-G7105-G7106-PHNG-/301451768905?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item462fecf449

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις πρόσοψη στο Γερμανό όπως έβαλε φίλος πάει το 50 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις πρόσοψη στο Γερμανό όπως έβαλε φίλος πάει το 50 ευρω

 

Τι εννοείς πρόσοψη; γιατί στην προκειμένη περίπτωση θέλει αλλαγή οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει τον κόπο ή επισκευή
Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο μου που άλλαξε πρόσοψη μονο χωρις οθόνη πήρε 50 ευρω, αν βρεις σπο εξωτερικό οθόνη και ξέρεις να αλλάζεις τότε καντο...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα

Σήμερα μου πήρε ένα Update πάλι 4.4.2 φυσικά. Εγώ έχω το G7102. Δεν κατάλαβα και πολλά αλλά θα το δούμε στη χρήση πάνω.

Φιλικά

Άκης

Link to comment
Share on other sites

Για τους κατόχους G7102 (Duos) είναι διαθέσιμη η ανεπίσημη έκδοση 5.1.1 lollipop με το CM12.1!!

http://www.teamandroid.com/2015/07/14/update-galaxy-grand-2-g7102-android-511-lollipop-cm121-rom/

 

Για το G7105 (LTE) μέχρι στιγμής τίποτα.... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα....

Έχω 2 μήνες το κινήτο και δε μου αλλάζει γλώσσα με το space όταν πάω να γράψω ένα μήνυμα η να πληκτρολογήσω κάτι σε internet,viber κλπ....έχεις κάποιος το ίδιο πρόβλημα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

Έχω 2 μήνες το κινήτο και δε μου αλλάζει γλώσσα με το space όταν πάω να γράψω ένα μήνυμα η να πληκτρολογήσω κάτι σε internet,viber κλπ....έχεις κάποιος το ίδιο πρόβλημα ;;;

 

Δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Υποθέτω ότι κάνεις swipe στο space για να αλλάξει η γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στην κατοχή μου το μονοκαρτο,υπάρχει περίπτωση να κανω root την συσκευή και να βάλω android 5?

 

Το ρωτάω μιας και βλέπω πιο πιθανόν να έρθουν εξωγήινοι παρα να μας δώσει η συγκεκριμένη εταιρία το update επισημα

Edited by exo_polo
Link to comment
Share on other sites

Εχω στην κατοχή μου το μονοκαρτο,υπάρχει περίπτωση να κανω root την συσκευή και να βάλω android 5?

 

Το ρωτάω μιας και βλέπω πιο πιθανόν να έρθουν εξωγήινοι παρα να μας δώσει η συγκεκριμένη εταιρία το update επισημα

 

Πολύ χλωμό...

Για το μονόκαρτο (G7105) ούτε στο XDA δεν υπάρχει android 5.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό....πελάτες δυο ταχυτήτων μας εχει αυτή η εταιρία γιαυτο και πήρα το G3 και τελος.

 

Ερωτηση, στην οθόνη σας εχει εμφανίσει ποτέ σήμα 4G ? εμένα ποτέ,μονο Η+ .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για τους κατόχους G7102 (Duos) είναι διαθέσιμη η ανεπίσημη έκδοση 5.1.1 lollipop με το CM12.1!!

http://www.teamandroid.com/2015/07/14/update-galaxy-grand-2-g7102-android-511-lollipop-cm121-rom/

 

1) ΤΟ έχει κάνει καπιος φίλος ?? να μας πει εντυπώσεις ? προβλήματα ,αν όλα πήγαν καλά??

 

2) ξέρει κανείς εαν θα έχουμε την ΕΠΙΣΗΜΗ έκδοση ΣΕ 5.1.1 lollipop ????

 

3) ΑΝ ναι και πότε ?

 

4) η ανεπίσημη έκδοση 5.1.1 lollipop με το CM12.1!!........ είναι και στα ελληνικά ( έχει ελληνικά γράμματα ) ??

4)

Edited by am1
4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά έχω το grand 2 αλλά με την 4,3, πως θα βάλω την επίσημη της εταιρίας έστω με την 5.1 να μην μείνει έτσι το κινητό? υπάρχει οδηγός με βήματα να ακολουθήσω, το κινητό δεν έχει γίνει rooted...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...