Jump to content

Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Για κανε ενα συγκριτικο με το g2 στην καμερα. Εγω αυτο που ειδα σε σχεση με το s3 ειναι οτι το playback του βιντεο ειναι Πολύ ποιο δυνατό του grand και στην οθόνη απλα δεν Υπάρχει συγκριση. Με πλοηγηση στο παμπριζ του αυτοκινητου νταλα μεσημερι με κοντρα ηλιο και βλεπεις απιστευτα ....Το μονο που με χαλαει ειναι η ελλειψη usb on the go που ειχε το s3... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Για κανε ενα συγκριτικο με το g2 στην καμερα. Εγω αυτο που ειδα σε σχεση με το s3 ειναι οτι το playback του βιντεο ειναι Πολύ ποιο δυνατό του grand και στην οθόνη απλα δεν Υπάρχει συγκριση. Με πλοηγηση στο παμπριζ του αυτοκινητου νταλα μεσημερι με κοντρα ηλιο και βλεπεις απιστευτα ....Το μονο που με χαλαει ειναι η ελλειψη usb on the go που ειχε το s3...

 

 

Συμφωνω κι επαυξανω,μετα απο αρκετες δοκιμες στην συγκεκριμενη χρηση !

Πολυ καλη η οθονη του!:up:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλο το grand 2 αλλα τα 4.5 γιγα διαθεσιμα ειναι λιγα...απουσια λεντ αλλο ενα αρνητικο..το πολυ καλο ειναι η 1.5 γιγα ραμ αλλα και το καινουριο s3 ειναι με 1.5 γιγα ραμ...και πιο φτηνο..
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω εδω τα παιδια εαν μπορουν να με βοηθησουν με το εξης θεμα που εχω:

 

Σε ολα μου τα κινητα/ταμπλετς με τις εκδοσεις του Android μεχρι και την 4.2.2 υπηρχε ενα widget το οποιο λεγεται " οι σημειωσεις μου" και το οποιο το χρησιμοποιουσες κρατωντας καποιες χρησιμες σημειωσεις και το οποιο κλειδωνε κιολας!

Στο τηλεφωνο που εχω και ειναι με την εκδοση 4.3 οσο κι αν εχω ψαξει δεν το εχω βρει το συγκεκριμενο widget.

Ξερει καποιος να μου πει εαν υπαρχει και που η δεν υπαρχει στην συγκεκριμενη εκδοση android?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω εδω τα παιδια εαν μπορουν να με βοηθησουν με το εξης θεμα που εχω:

 

Σε ολα μου τα κινητα/ταμπλετς με τις εκδοσεις του Android μεχρι και την 4.2.2 υπηρχε ενα widget το οποιο λεγεται " οι σημειωσεις μου" και το οποιο το χρησιμοποιουσες κρατωντας καποιες χρησιμες σημειωσεις και το οποιο κλειδωνε κιολας!

Στο τηλεφωνο που εχω και ειναι με την εκδοση 4.3 οσο κι αν εχω ψαξει δεν το εχω βρει το συγκεκριμενο widget.

Ξερει καποιος να μου πει εαν υπαρχει και που η δεν υπαρχει στην συγκεκριμενη εκδοση android?

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήν (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mr03.noteplus&hl=el) κάνει οτι ακριβώς ζητάς , μπορεί να σε εξυπηρετεί ,η εφαρμογή που αναφέρεις έτσι στα Ελληνικά υπήρχε στο play ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήν (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mr03.noteplus&hl=el) κάνει οτι ακριβώς ζητάς , μπορεί να σε εξυπηρετεί ,η εφαρμογή που αναφέρεις έτσι στα Ελληνικά υπήρχε στο play ?

 

 

Ευχαριστω πολυ!

Τωρα χρησιμοποιω αυτη την εφαρμογη: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pack.safenote η οποια με εξυπηρετει.

Η εφαρμογη που χρησιμοποιουσα την ειχε το τηλεφωνο απο μονο του χωρις να εχω κατεβασει κατι απο το play store.

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Όντως, στα 1,5Μah ένας φορτιστής ειναι ταχύτατος, το θέμα είναι αν υπάρχει περίπτωση να δημιουργ'ησει προβλημα στη συσκευή αφου ο εργοστασιακός φορτιστής είναι πολύ μικρότερος (όσο και αν έψαξα με μεγεθυντικό φακό, δεν είδα να γραφει πανω τυ ποσα ακριβώς Mah ειναι)

 

Επανέρχομαι στο θέμα φορτιστου αφού δοκίμασα να το φορτίσω με φορτιστή απο SONY Neo-V στα 1,5 Μah. Το τηλέφωνο μια χαρά, όυτε εξεράγη, ούτε έλοιωσε :p

Σε 3 ώρες ήταν στο 100%. Προφανώς ο φορτιστής που παρεχει η Samsung ειναι αναπαρκής.

Αν συγκρίνει κανείς τους 2 φορτιστές, θα αρχίσει να γελάει. Ενώ της SONY διαθέτει καλώδιο περίπου ενός μέτρου με διπλές ασφάλειες και περίβλημα καλωδίου απο υλικό καουτσούκ, η Samsung έχει ένα καλώδιο χωρίς ασφάλεις, κοντό, φτηνιάρικο. Άσε που σε μαύρη συσκευή έχουν άσπρο φορτιστή, καλώδιο και ακουστικά.

Τουλάχιστον δεν φαίνεται ναχουν κάνει άλλες τέτοιες φτηνοεπιλογές στην ίδια τη συσκευή.

Όλα είναι έτσι μέχρι να αποδειχτεί ότι είναι αλλιώς! :!:
Link to comment
Share on other sites

αρχισε η αναβαθμιση απο ινδια και τις επομενες μερες ισως την δουμε και εδω.τελικα ειναι και για τα δυο μοντελα του Grand 2 απο οτι διαβασα μεσα στο sait της sammobile.http://www.sammobile.com/2014/07/14/samsung-galaxy-grand-2-dual-sim-gets-android-4-4-2-kitkat-update-in-india/
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιωνει κι εδω οπως εγραψε πιο πανω κι ο mpacardi!

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_grand_2_gets_android_44_kitkat-news-9026.php

 

Αντε να παιρνουμε σειρα κι εμεις οι μονοκαρτοι!:)

Edited by ManolisGti
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενημερωση 139.04 mb μολις τωρα.δεν ξερω τι ειναι θα ενημερωσω μολις κατεβει

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου ηρθε ενημερωση 139.04 mb μολις τωρα.δεν ξερω τι ειναι θα ενημερωσω μολις κατεβει
τελικα ειναι βελτιστοποιηση αποδοσης Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Eσένα πρέπει να σου ήρθε η G7105XXUANF4.

 

 

Εμενα που μου ηρθε η G7105XXUANF5 ειναι διαφορετικη?:rolleyes:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως κανει αυτη η αναβαθμιση μηπως ξερεις.και γιατι εναι διαφορετικες

 

 

βελτιστοποιηση αποδοσης μου εγραψε οπως και σε σενα,χωρις να βλεπω κατι διαφορετικο μεχρι τωρα!:rolleyes:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα,

μια ερωτηση γιατι δεν εχω χρησιμοποιησει ξανα δικαρτο και εχω μαυρα μεσανυχτα.

 

Με το g7102 θα μπορω να εχω 2 καρτες (διαφορετικων εταιριων) στις οποιες να μπορουν να με καλουν?

Δηλαδη σε οποιο απο τα 2 νουμερα με καλεσουν να μπορω να απαντησω?

Διαβασα παραπανω για το οτι δεν ειναι dual active αλλα δεν κατεω τι σημαινει.

Αυτο που με "καιει" ειναι αν π.χ με καλουν ειτε στο προσωπικο νουμερο ειτε στο επαγγελματικο να δεχομαι την κληση.

 

ευχαριστω προκαταβολικα για την οποια απαντηση που θα με ξεστραβωσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Θελω την βοηθεια σας

Εχω σκοπο να αγορασω την συσκευη Samsung Galaxy Grand 2 Duos (8GB) το οποιο το εχει και ενας φιλος και μου αρεσε

 

Στον φιλο μου λοιπον δοκιμαζω και περνω στην μια γραμμη και απανταει, αμεσως απο αλλο κινητο περνω στην αλλη γραμμη και την βλεπει κανονικα και εχει επιλογη να απαντησει η οχι

 

Τον ρωτησα και δεν εχει κανει προωθηση

 

Γινετε αυτο η οχι????

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι μας εχει παρει την ανηφορα για τα καλα!:dance:

Τιμη σημερα στα σκρουτζομαγαζα απο 295 ευρω!:rolleyes:

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασα και το φορτιζω

Μου εξηγησαν εκει πως λειτουργει με τις δυο σιμ αρα ολα μια χαρα

Απο αυριο αρχιζω το ψαξιμο

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι

 

Λοιπον θελω βοηθεια

εβαλα μερικες εφαρμογες και ολες πηγαν στον αποθηκευτικο χωρο του κινητου και δεν ειχα επιλογη για να βαλω στην SD

Εμαθα οτι ειναι λογο της 4.3 και οτι φτιαχνει με την 4.4

Πρωτη ερωτηση , αφου συνδεσω το κινητο με το pc και ανοιξω την SD μπορω να δημιουργησω εκει φακελο π.χ. μουσικη και να ριξω απο το pc μερικα τραγουδια??? θα τα βλεπει μια χαρα το κινητο μετα????

Δευτερη ερωτηση καμια ιδεα για ποτε θα παρει την 4.4???

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Από προχτές είμαι κι εγώ κάτοχος του Grand 2(όχι το δίκαρτο)και μετά την πρώτη φόρτιση παρατήρησα κάτι κουφό....πήγαινα να γράψω μήνυμα και ενώ πρίν είχα επιλέξει γλώσσες εισαγωγής τα English και τα Ελληνικά και με το κλασικό σύρσιμο στο πλήκτρο του space άλλαζε η γλώσσα....τώρα δεν έχει επιλογές γλωσσών!Ή ελληνικά ή αγγλικά!!!Ξέρει κανείς να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Από προχτές είμαι κι εγώ κάτοχος του Grand 2(όχι το δίκαρτο)και μετά την πρώτη φόρτιση παρατήρησα κάτι κουφό....πήγαινα να γράψω μήνυμα και ενώ πρίν είχα επιλέξει γλώσσες εισαγωγής τα English και τα Ελληνικά και με το κλασικό σύρσιμο στο πλήκτρο του space άλλαζε η γλώσσα....τώρα δεν έχει επιλογές γλωσσών!Ή ελληνικά ή αγγλικά!!!Ξέρει κανείς να με βοηθήσει;

 

Πας Ρυθμίσεις-εργαλεία- Γλώσσες και εισαγωγή, πατάς το γραναζάκι δίπλα στο πληκτρολόγιο Samsung, επιλογή γλωσσών εισαγωγής και τικάρεις αυτές που θες.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Νίκο

 

 

Το έχω κάνει άπειρες φορές και επιλέγω αγγλικά και ελληνικά και μόλις επιστρέφω στο πληκτρολόγιο έχει μόνο μία από τις 2 γλώσσες!Μίλησα με την Samsung Live Chat με βάλανε να μπώ σε safe mode και να δοκιμάσω να αλλάξω γλώσσες και πάλι δεν λύθηκε οπότε μου είπανε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων....δηλαδή αααααααντε όλα από την αρχή!Οπότε ακόμα ψάχνομαι μπας και το αποφύγω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Grand 2 (G7105 / G7102)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...