Jump to content

Προτάσεις παιχνιδιών για Windows Phone 8


Rey_619
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Asphalt 8 ΔΩΡΕΑΝ!!! (δεν ξέρω για πόσο ακόμα)

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/asphalt-8-airborne/3a9e6a13-433b-495d-879e-d4704fb40703

Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος lumia 1020 από σήμερα... Από το Lumia 820 της κοπέλας μου ένα κόλλημα είχα στα WP...

 

Minion Rush

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/minion-rush/d2be8e72-c22a-43fe-b5e2-addc7481b2d6

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Asphalt 8 ΔΩΡΕΑΝ!!! (δεν ξέρω για πόσο ακόμα)

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/asphalt-8-airborne/3a9e6a13-433b-495d-879e-d4704fb40703

 

καλό παιχνίδι αλλά τεράστιο,έσβησα 3 για να το χωρέσω και συν ότι κατά την εγκατάσταση είχε γονατίσει το 925 μου, με το ζορι σμς έστελνα.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

 

το κατέβασα στο 925 και εκτός του οτι λαγκαρε, ειχε μέσα την προηγούμενη έκδοση του Λονδίνου..ενω στο s4 zoom παει σφαίρα και έχει την τελευταια, στο Μουμπαι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα στο 925 και εκτός του οτι λαγκαρε, ειχε μέσα την προηγούμενη έκδοση του Λονδίνου..ενω στο s4 zoom παει σφαίρα και έχει την τελευταια, στο Μουμπαι:rolleyes:

τρελλο παιχνιδι! :rotfl: ναι στο android ειναι πολυ καλυτερο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πόσο χώρο θέλει αυτό το asphalt ρε παιδιά??

1.7gb έχω ελεύθερο και λέει ότι δεν υπάρχει αρκετός ελεύθερος χώρος

 

άμα θέλει 2gb το κάθε παιχνίδι την κάτσαμε τη βάρκα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

1.4-1.5 χρειάζεται στο 1020

 

όπως είπα έχω 1.7 free και δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω

τι να πω :rolleyes:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

2,2 είχα εγώ αλλά δεν έκανε εγκατάσταση,τελικά διεγραψα κάποια βίντεο και έφτασα τα 3 οπότε και έγινε κανονικα εγκατάσταση,νομίζω πρέπει να έχεις τα διπλάσια αφού κατεβάζει το παιχνίδι στο temp και αφού γίνει εγκατάσταση το διαγράφει
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επειδή θα χρειαστεί και κάποια στο μέλλον.. Ή δεν σε αφήνει το κιν με 200-300 Mb :D
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, έχω κολλήσει άσχημα τελευταία με το Hill Climb Racing, πολύ ωραίο παιχνιδάκι!

 

 

Ειναι πολυ διασκεδαστικο οντως.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα παιχνίδι που να μπορείς να παίξεις με άλλους χρήστες online ;

Να μπορείς να παίξεις όμως με όποιον θέλεις.(με το διπλανό σου ας πούμε)

Να μη χρειάζεται όμως fb γιατί δεν έχω.

Και ακόμα καλύτερα αν μπορούσαμε να παίξουμε με άλλους που έχουν android.

 

Air Soccer Fever. Στιλ air hockey αλλά σε ποδοσφαιρικό κλίμα. Πολύ καλό γιατί έχει online να παιζεις με τους πάντες. Δεν μπορείς όμως να διαλέξεις με ποιον. Γενικά έχει lag στο online απ ότι να παίξεις μονος σου και μερικές φορές έχει μεγάλο lag και σταματάει το παιχνίδι.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, γρηγορη ερωτηση για οποιον γνωριζει: Παρατηρω πως τα παιχνιδια που ειναι χβοχ live enabled oλο και μειωνονται, τελευταιες κυκλοφοριες ηταν το Temple Run 2 και τα 5 παιχνιδια της ΜΣ.

 

Ειναι πολυ δυσκολο να περιγραψω ποσο τα ειχα παρει με την gameloft που κυκλοφορησε το Asphalt 8 χωρις achievements.

 

Tεσπα, η ερωτηση ειναι αν το θεμα Windows mobile games & xbox support is dying? Γνωριζει καποιος κατι??

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, γρηγορη ερωτηση για οποιον γνωριζει: Παρατηρω πως τα παιχνιδια που ειναι χβοχ live enabled oλο και μειωνονται, τελευταιες κυκλοφοριες ηταν το Temple Run 2 και τα 5 παιχνιδια της ΜΣ.

 

Ειναι πολυ δυσκολο να περιγραψω ποσο τα ειχα παρει με την gameloft που κυκλοφορησε το Asphalt 8 χωρις achievements.

 

Tεσπα, η ερωτηση ειναι αν το θεμα Windows mobile games & xbox support is dying? Γνωριζει καποιος κατι??

 

Σε κάποια άρθρα που είχα διαβάσει σε ξένη ιστοσελίδα το όλο θέμα είναι λιγάκι πολύπλοκο. Η Microsoft σε όσα παιχνίδια είχαν xbox live έκανε μεγαλύτερη διαφήμιση μέσα και από έξω από το wp store, με αυτόν τον τρόπο ήθελε να δελεάσει τους developers να βάλουν την υπηρεσία στα παιχνίδια τους. Το θέμα είναι όμως οτι έκανε ένα τραγικό λάθος, για να μπορέσει κάποιος μικρός developer να διαθέσει το παιχνίδι του στο wp store σαν xbox live έπρεπε να συνεργαστεί με κάποια μεγάλη εταιρεία όπως EA, Gameloft κλπ

Φυσικά με αυτόν τον τρόπο η μεγάλη εταιρεία έπαιρνε μέρος από τα κέρδη χωρίς να κάνει απολύτως τίποτα. Απότελεσμα όλων αυτών ήταν όχι μόνο να μη βγάζουν παιχνίδια με xbox live αλλά να μη φέρνουν καν τα παιχνίδια τους στην πλατφόρμα.

Απ'οτι φαίνεται αυτό πρέπει να άλλαξε γι'αυτό και βλέπουμε να βγαίνουν αρκετά παιχνίδια τον τελευταίο καιρό αλλά χωρίς xbox live, προφανώς και λόγω κάποιον ακόμη δυσκολιών που υπάρχουν.

Για την περίπτωση του Asphalt 8 το πιο πιθανό είναι οτι ήθελαν να διαθέσουν το παιχνίδι όσο γίνεται πιο γρήγορα ώστε να βγει σχετικά κοντά με την έκδοση για android και ios και δεν προλάβαιναν να προσθέσουν το xbox live, ίσως αργότερα το προσθέσουν.

Αν δεν βαριέσαι πάντως διάβασε και αυτό λέει με λεπτομέρεια αυτά που έγραψα και ακόμη περισσότερα:

http://www.wpcentral.com/chickens-cant-fly-returns-windows-phone

Επειδή είμαστε και λιγάκι offtopic καλύτερα να μεταφερθούν τα σχόλια.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Έχει παίξει κανείς το Angry Birds Go για αρκετό καιρό ώστε να'χει ξεκλειδώσει αρκετές πίστες για να μου πει αν του κολλάει καθόλου ή αν έχει fc;

Το έχω στο Ativ, αλλά έχω παίξει μία πίστα και δεν έχω καθόλου κολλήματα, αλλά τις προάλλες το δοκίμασα σε S4 και στις 5 φορές, τις 3 με πέταξε έξω και γενικά έχω ακούσει ότι κολλάει στο Android ακόμα και σε ναυαρχίδες. Στα WP τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Έχει παίξει κανείς το Angry Birds Go για αρκετό καιρό ώστε να'χει ξεκλειδώσει αρκετές πίστες για να μου πει αν του κολλάει καθόλου ή αν έχει fc;

Το έχω στο Ativ, αλλά έχω παίξει μία πίστα και δεν έχω καθόλου κολλήματα, αλλά τις προάλλες το δοκίμασα σε S4 και στις 5 φορές, τις 3 με πέταξε έξω και γενικά έχω ακούσει ότι κολλάει στο Android ακόμα και σε ναυαρχίδες. Στα WP τι γίνεται;

σε μενα δουλευει κανονικα (Ativ)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Σήμερα είδα ότι το GTA San Andreas είναι διαθέσιμο πλέον στα Windows Phones... Αλλά πως γίνεται να υπάρχει στο Lumia 820 και όχι στο 1020??? :worry::worry::worry::worry::worry:
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα και εγώ αυτό το βίντεο. Επίσης είδα ότι μάλλον στην πορεία θα το βγάλουν και πιο μετά σε 1020 απλά δεν καταλαβαίνω το λόγο... Βέβαια χρειάζεται τρελό ελεύθερο χώρο στη μνήμη και φαντάζομαι και πως θα σκοτώνει και την μπαταρία του 1020...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, atlantian σε ευχαριστω για το αρθρο που παρεθεσες ηταν αρκετα κατατοπιστικο.

Ελπιζω στο μελλον να βγουν και αλλα παιχνιδια , το GTA για παραδειγμα που μολις κυκλοφορησε δεν εχει support xbox live..

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά μας καροιδεύουν αυτοί στο asphalt 8;

Ήρθε ενημέρωση και πρέπει να κατεβάσει 820MB και να κάνει και εγκατάσταση.

Δεν χωράει...

 

Edit: Το asphalt πιάνει 2.2 γιγα στο κινητό, 2 γιγα το σύστημα, οι υπόλοιπες εφαρμογές 700 ΜΒ, οι χάρτες 250 ΜΒ και τα "άλλα" που κρατάει το σύστημα 700ΜΒ.

Σύνολο περίπου 6 γίγα. Μου μένουν άλλα 1.2 γίγα.

Η αναβάθμιση δε χωράει, μου λέει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος.

Την έχει πάρει την αναβάθμιση κανένας;

Edited by topo85
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά μας καροιδεύουν αυτοί στο asphalt 8;

Ήρθε ενημέρωση και πρέπει να κατεβάσει 820MB και να κάνει και εγκατάσταση.

Δεν χωράει...

 

Edit: Το asphalt πιάνει 2.2 γιγα στο κινητό, 2 γιγα το σύστημα, οι υπόλοιπες εφαρμογές 700 ΜΒ, οι χάρτες 250 ΜΒ και τα "άλλα" που κρατάει το σύστημα 700ΜΒ.

Σύνολο περίπου 6 γίγα. Μου μένουν άλλα 1.2 γίγα.

Η αναβάθμιση δε χωράει, μου λέει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος.

Την έχει πάρει την αναβάθμιση κανένας;

 

Την κατέβασα την ενημέρωση και νομίζω ότι δε σου τρώει άλλη μνήμη κάθεται πάνω στην προηγούμενη έκδοση. Άλλα δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί έχω αρκετό χώρο ακόμα στο 920 οπότε δεν θυμάμαι ακριβώς την μνήμη πριν και μετά, μη σε πάρω στο λαιμό μου.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...