Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχει η γυναίκα μου την συσκευή και μόλις ήρθε OTA η lollipop 5.0.1 version πέρα από τα Factory reset και στα συναφή γενικά πρέπει να προσέξω κάτι άλλο πριν την κάνω? Από προβλήματα έχει παρουσιαστεί κάτι σοβαρό? Και αν μπορεί κάποιος συνοπτικά να μου δώσει γενικές εντυπώσεις πχ για μπαταρία και τα συναφή θα το εκτιμούσα! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανε την αφοβα,hard reset οπωσδηποτε μετα...τι χωρας ειναι?καλο ειναι να του βαλεις την nordic countries που ει αι unbranded
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κανε την αφοβα,hard reset οπωσδηποτε μετα...τι χωρας ειναι?καλο ειναι να του βαλεις την nordic countries που ει αι unbranded

Κοίτα είναι το εταιρικό της από την wind με επιδότηση της το έχουν δώσει οπότε θεωρώ ότι είναι ελληνικό. Δεν θα την φλασαρω εγώ, ΟΤΑ έχει έρθει και λέω να την κάνω έτσι

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι.

 

Θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα αρκετά συνοπτικά:

1) Πόσο μεγάλη είναι η διαφορά του από το i9505;

2) Υπάρχουν πράγματα που θα θέλατε διαφορετικά σε αυτήν την συσκευή; Πράγματα που δε σας ικανοποίησαν;

3) "Φοράει" διαφορετικό Touchwiz από τα Note 4, S5, Alpha; Και αν ναι, ξέρουμε πότε προβλέπεται κάποια αναβάθμιση;

4) Ποιούς αντιπάλους έχει;

 

Ευχαριστώ

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα και καλό μήνα.Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Είμαι και εγώ κάτοχος του samsung galaxy s4 i9506 και το αγόρασα από SKROUTZ και είναι T.MOBILE είναι πρόβλημα?Την αναβάθμιση την παίρνω από την SAMSUNG η από την T.MOBILE???Βλέπω ότι έχετε την LOLIPOP και εγώ έχω ακόμη την KIT-KAT είναι πρόβλημα αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα και καλό μήνα.Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Είμαι και εγώ κάτοχος του samsung galaxy s4 i9506 και το αγόρασα από SKROUTZ και είναι T.MOBILE είναι πρόβλημα?Την αναβάθμιση την παίρνω από την SAMSUNG η από την T.MOBILE???Βλέπω ότι έχετε την LOLIPOP και εγώ έχω ακόμη την KIT-KAT είναι πρόβλημα αυτό?
Καλημέρα και καλό μήνα :) Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, μην ανησυχείς.Τα updates θα σου έρχονται κανονικά από την samsung κάθε φορά που θα βγαίνει αναβάθμιση για την συγκεκριμένη ρομ της T-mobile.Don't worry :)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω απενεργοποιησα την αυξημένη ενταση στην τσεπη και δεν το ξαναεπαθα. Νομίζω οτι εκεί είναι το πρόβλημα. Για απενεργοποιησε το και εσύ και πες μου.

Οντως αυτο πρεπει να δημιουργουσε το προβλημα..ολα καλα τωρα!! Ευχαριστω!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είναι το εταιρικό της από την wind με επιδότηση της το έχουν δώσει οπότε θεωρώ ότι είναι ελληνικό. Δεν θα την φλασαρω εγώ, ΟΤΑ έχει έρθει και λέω να την κάνω έτσι

 

ναι ελληνικο...(gr)cosmote πρεπει να ειναι τοτε...απλα η nordic countries ειναι η ποιο καθαρη unbranded...μαζι με την sweden νομιζω...το ειχα και εγω σε ασπρο το κινητο ειναι φοβερο

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ναι ελληνικο πρεπει να ειναι τοτε (gr)cosmote πρεπει να ειναι τοτε...απλα η nordic countries ειναι η ποιο καθαρη unbranded...μαζι με την sweden νομιζω...το ειχα και εγω σε ασπρο το κινητο ειναι φοβερο

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ καλό στην αρχή δεν είχα ασχοληθεί μαζί του σκέψου τυχαία ανακάλυψα μετά από καμία βδομάδα που το πήρε ότι είναι με τον snapdragon 800. Πολύ καλή συσκευή ίσως λίγο η αυτονομία της υστερεί έχει βέβαια σαν κύριο τηλέφωνο το g2 οπότε μάλλον για αυτο παραπονιεται για την αυτονομία του s4 γιατί μπαίνει σε σύγκριση αυτών των δύο. Αλλά όντως είναι σβελτο με χορταστική οθόνη και χωρίς lag γενικά. Welldone Sammy!

 

Edit : μια ερώτηση εντός της ημέρας με συνδυασμό wifi - Data πάντα ανοιχτά για browsing και μερικές κλήσεις πόσες είναι οι φυσιολογικές ώρες οθόνης που βγάζει το τηλέφωνο μέχρι να κλείσει? Περίπου πάντα μιλάμε και εννοείται ότι πάει ανάλογα την χρήση

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει το KIES 3 προκειμένου να περαστούν αυτόματα οι drivers, απλά θα πρέπει να είναι κλειστό όταν ανοίξω το odin. Και γω έχω δει αρκετά βίντεο και δεν έχω δει κάτι άλλο εκτός από αυτά τα βήματα που λέει στο sammobile. Απλά θα κάνω και το factory reset πριν και μετά για να είμαι σίγουρος. Επίσης εδώ και 2 μέρες μου έχει κάνει δυο επανεκκινήσεις μόνο του το κινητό... Έχεις αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο στη lollipop?

Από vodafone δεν πήρες και συ το black edition? Από ο,τι βλέπω και στο xda πάντως η συγκεκριμένη ρομ είναι η πλέον σταθερή αυτή τη στιγμή!

Οχι δεν μου εχει κανει καμια επανεκκινιση..Ναι απο vodafone το πηρα..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου εχει κανει καμια επανεκκινιση..Ναι απο vodafone το πηρα..

 

Γλειφω το λολλιποπυ μου αυτη τη στιγμη!! Τη περασα με odin και μεχρι στιγμης ολα κομπλε! Περναω εφαρμογες αυτη τη στιγμη! Θα το δουλεψω μερικες μερες και θα σας πω περισσοτερα! Ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν την lollipop πήγαινα στα settings, battery και μου έλεγε πόσες ώρες έχει κρατήσει το κινητό χωρίς φόρτηση, πλέον μου δείχνει ένα χρονοδιάγραμμα χωρίς να μου λέει αυτόματα πόσες ώρες έχει κρατήσει. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Μία ερώτηση. Έχω το Samsung Galaxy S4 i9506 Black Pearl. Μπορώ να κάνω root το κινητό με μία ROM η οποία δεν θα περιέχει bloatware και θα κάνει την συσκευή ακόμα πιο γρήγορη?

 

Επίσης, αν υπάρχει ROM, ποιά είνιαη καλύτερη?.. Κάποιο link για οδηγίες?

 

Ευχαριστώ πολύ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση:

 

Το S4 φαίνεται να βγάζει φοβερες φωτογραφίες (π.χ. κάποιες HDR είναι υπέροχες), αλλά νομίζω ότι έχει ένα θέμα με τις πολύ κοντινές (macro) στο focus του.

Ενώ φαίνεται, από hardware πλευρά, να μπορεί να κάνει focus σε πολύ κοντινά, κάτι που κάνει στιγμιαία, αμέσως μετά το focus χαλάει. Έχω δοκιμάσει κάθε τρόπο focus και διάφορα προγράμματα, αλλά δεν βλέπω προκοπή (κάαατι γίνεται με τη χρήση του "προγράμματος ανάγνωσης χαρακτήρων", ή κάπως έτσι, που υποτίθεται ότι είναι για OCR, αλλά κάνει καλύτερη δουλειά στις πολύ κοντινές.

 

Κανείς ξέρει άλλο "κόλπο" ή πρόγραμμα, ή κάτι για καλύτερες macro (χωρίς επιπλέον εξοπλισμό, εννοώ).;

 

(btw, αν έχετε να προτείνετε και κάποιο από τα kits που βλέπω στο e-bay, καλοδεχούμενο :)

 

Προσπαθησε να κανεις focus με tap στα ακρα της φωτο πχ πανω δεξια ή κατω αριστερα. Δεν πιανει με την πρωτη αλλα μετα απο καποιες δοκιμες πετυχαινει να εστιασει στο κεντρο κ να βγαλεις την φωτο

Δοκιμασε το ιδιο κ με την open camera σε macro mode κ επιλεγοντας να μην κανει refocus οταν πατας το shutter

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Lolipop for the win! Μεχρι στιγμης το κινητο τα παει περιφημα! Καθολου lag, πολυ ομορφα γραφικα (κατα τη γνωμη μου), πιστευω ενα κλικ παραπανω στην μπαταρια και γενικα ελαφρως πιο γρηγορο και αμεσο απο την κιτκατ! Στο antutu απο 43756 φτασαμε αισιως τα 44287 και ολα μια χαρα! Δυο πραγματα που δεν μου αρεσαν αλλα πιστευω πως θα διορθωθουν στη συνεχεια ειναι η ελλειψη σιγασης καθως και του air scrolling στο ιντερνετ... Tο πρωτο νομιζω πως θα το επαναφερουν με την 5.0.2, για το δευτερο δεν εχω δει να υπαρχει τετοια διαθεση και με χαλαει να πω την αληθεια αλλα δεν μπορω να πω πως θα κρατουσα την κιτκατ μονο γι αυτον τον λογο... Lag πραγματικα δεν υπαρχει πουθενα! Ευχαριστω τον Pitsoulas για το link της συγκεκριμενης ρομ η οποια απο ο,τι βλεπω τα παει περιφημα!
Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα απο εδω http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9506

την I9506XXUDOAA που ειναι για ελλαδα.Την περασα μεσω odin.Πριν και μετα την αναβαθμιση εκανα factory reset απο τις ρυθμισεις.Δεν εχω δει πουθενα lag,ουτε στο recent apps.

 

Αυτή η ROM είναι διαφορετική από αυτή που δίνει επίσημα η Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι.

 

Θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα αρκετά συνοπτικά:

1) Πόσο μεγάλη είναι η διαφορά του από το i9505;

2) Υπάρχουν πράγματα που θα θέλατε διαφορετικά σε αυτήν την συσκευή; Πράγματα που δε σας ικανοποίησαν;

3) "Φοράει" διαφορετικό Touchwiz από τα Note 4, S5, Alpha; Και αν ναι, ξέρουμε πότε προβλέπεται κάποια αναβάθμιση;

4) Ποιούς αντιπάλους έχει;

 

Ευχαριστώ

1. αρκετη ωστε τα 30 ευρω διαφορα να ειναι λιγα http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5371&idPhone2=5542

2. το πλαστικο πλαισιο με αλουμινενιο αλλα υπαρχει λυση http://www.ebay.co.uk/itm/THIN-HYBRID-METAL-ALUMINUM-BUMPER-FRAME-CASE-COVER-FOR-SAMSUNG-GALAXY-S4-I9500-/221594904292?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item339815e6e4

3. φορουσε αλλα πλεον μαζι με την αναβαθμιση σε 5.0.1 εχει το πανεμορφο TW του s5

4. οτι εχει σχεση με μηλο

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ROM είναι διαφορετική από αυτή που δίνει επίσημα η Samsung?

Και αυτη η samsung την δινει.Ειναι η εκδοση για ελλαδα.Εγω που πηρα το κιν απο vodafone μου ηρθε αλλη rom γιατι ειχε μεσα και τις εφαρμογες της vodafone.Η I9506XXUDOAA που εβαλα ειναι η πιο προσφατη και φτιαχνει και το Lag στο recent apps.

Edited by Pitsoulas
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έβαλε κανείς το 4G+ στο κινητό μας; Ρωτάω απο περιέργεια. Κανένας που να μένει Αθήνα - Θεσσαλονίκη εννοείται.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά έβαλε κανείς το 4G+ στο κινητό μας; Ρωτάω απο περιέργεια. Κανένας που να μένει Αθήνα - Θεσσαλονίκη εννοείται.

Δες εδω με βαση την Cosmote ποιες συσκευες υποστηριζουν 4G+

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=T37&catName=4GPlus&cat=Personal&gclid=Cj0KEQiAsdCnBRC86PeFkuDJt_MBEiQAUXJfLRxOt7TTCnRFmFrNz5eJd6kvsDP_9B2S-JnMsKWEALUaAmfp8P8HAQ#

Link to comment
Share on other sites

Και αυτη η samsung την δινει.Ειναι η εκδοση για ελλαδα.Εγω που πηρα το κιν απο vodafone μου ηρθε αλλη rom γιατι ειχε μεσα και τις εφαρμογες της vodafone.Η I9506XXUDOAA που εβαλα ειναι η πιο προσφατη και φτιαχνει και το Lag στο recent apps.

 

Κ γω από Vodafone το πήρα black edition, οπότε απότι καταλαβαίνω προτείνεις να κατεβάσω την ROM του odin και όχι της Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα τι γράφει η κοσμοτε αλλα τι να περιμένεις ; Το κοίταξα γιατί κοσμοτε εχω και γέλαγα...
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση να κάνω.

Έχω το 9505 και πέρασα χθες την πρώτη ανεπίσημη 5.0.1 που βγήκε για το κινητό μου.

Όταν το βάζω για φόρτιση μου αναβοσβήνει συνέχεια την οθόνη για 2 sec με ένα μαύρο φόντο και φαίνεται η ημερομηνία και η ώρα.

Αυτό μου το κάνει συνέχεια και όσο το έχω στο ρεύμα.

Εσείς που έχετε την επίσημη σας κάνει κάτι τετοιο;

Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να απενεργοποιησω ;

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση να κάνω.

Έχω το 9505 και πέρασα χθες την πρώτη ανεπίσημη 5.0.1 που βγήκε για το κινητό μου.

Όταν το βάζω για φόρτιση μου αναβοσβήνει συνέχεια την οθόνη για 2 sec με ένα μαύρο φόντο και φαίνεται η ημερομηνία και η ώρα.

Αυτό μου το κάνει συνέχεια και όσο το έχω στο ρεύμα.

Εσείς που έχετε την επίσημη σας κάνει κάτι τετοιο;

Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να απενεργοποιησω ;

Ευχαριστώ

Καλημέρα, δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις, οθόνη και φόντο και απενεργοποιείς την ονειροπόληση. Αν δεν κάνω λάθος αυτή είναι η επιλογή.

Δυο πραγματα που δεν μου αρεσαν αλλα πιστευω πως θα διορθωθουν στη συνεχεια ειναι η ελλειψη σιγασης καθως και του air scrolling στο ιντερνετ... Tο πρωτο νομιζω πως θα το επαναφερουν με την 5.0.2, για το δευτερο δεν εχω δει να υπαρχει τετοια διαθεση και με χαλαει να πω την αληθεια αλλα δεν μπορω να πω πως θα κρατουσα την κιτκατ μονο γι αυτον τον λογο...

Το πρώτο θα διορθωθεί στην 5.0.2 και το δεύτερο πιστεύω πως υπάρχει αλλά κρυμμένο γιατί δεν λειτουργούν σωστά όλες οι επιλογές του.. Παρ'όλα αυτά ο τρόπος για να τις εμφανίσεις φαίνεται εδώ (θέλω να πιστεύω πως θα δουλέψει και στο S4)

Ναι το είδα τι γράφει η κοσμοτε αλλα τι να περιμένεις ; Το κοίταξα γιατί κοσμοτε εχω και γέλαγα...

Δυστυχώς δεν έχει το ανάλογο hardware η συγκεκριμένη συσκευή ώστε να υποστήριξη τέτοιες ταχύτητες (εδώ δεν τις υποστηρίζουν καν οι περισσότερες εκδόσεις του Note 4 εκτός του F).

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...