Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

57% εχω ακομα και το εχω 24 ωρες. Θα σου πω καποια πραγαμτα γιατι εγω ειμαι εντυπωσιασμενος απο την μπαταρια:

 

1. Κλεινε το wifi οταν δεν το χρησιμοποιεις.

2. Κλεισε τα δεδομενα.

3. Κλεισε τον ατιμο συγχρονισμο εκει γινεται η μεγαλυτερη ζημια.

4. Βαλε την φωτεινοτητα της οθονης στο αυτοματο.

5. Μην παιζεις με το κινητο σου 24 ωρες το 24ωρα και αν τα κανεις ολα αυτα θα κρατησει.

6. Ενεργοποιησε την εξοικονομηση ενεργειας

7. Μπορεις και να απενεργοποιησεις και το gps εγω προδωπικα το εχω μονιμα ανοιχτο γιατι το λστρευω το gps

 

Εαν τα κανεις ολα αυτα πιστευω οτι φλερταρεις ανετα με το 2μερο.

Για το lag που λες εγω δεν το βλεπω. Ισα ισα ειναι πυραυλος. Υποψιαζομαι ομως οτι μαλλον θα περασες κατι που θα στο προκαλει. Θα σου πουν και τα παιδια τι να κανεις. Απλως θυμησου οταν το πρωτοπηρες ειχες αυτο το lag που λες? Δεν το νομιζω αρα καποια εφαρμογη που ειναι μαλλον κακογραμμενη στο προκαλει. Δες αν εισαι αναβαθμισμενος. Μηπως εκανες root και στην προσπαθεια να βγαλεις κατι απο το bloatware εσβησες τιποτα χρησιμο?

 

μετά από τις προτεινόμενες αλλαγές η μπαταρία χθες με μία σχετικά νορμάλ χρήση το βράδυ στις 12 ήταν στο 48% νούμερο άκρως ικανοποιητικό... και για ένα περίεργο λόγω σταμάτησε και τα πολλά χαζά το τηλέφωνο οπότε ενδεχομένως να ήταν κάποια εφαρμογή που του δημιουργούσε τα ιδιαίτερα σκαλώματα που προανέφερα... θα συνεχίσω να το παρακολουθώ και θα ενημερώνω ώστε να βοηθήσουμε και κανέναν άλλο φίλο που ενδεχομένως να του παρουσιαστεί σχετικό πρόβλημα! :happy:

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω αν και πως γίνεται να μεταφέρω το εικονίδιο των εφαρμογών που βρίσκεται κάτω δεξιά στην home screen (σε περίπτωση που δεν το λεω σωστα, αυτο με τα τετραγωνάκια) στη μεση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω αν και πως γίνεται να μεταφέρω το εικονίδιο των εφαρμογών που βρίσκεται κάτω δεξιά στην home screen (σε περίπτωση που δεν το λεω σωστα, αυτο με τα τετραγωνάκια) στη μεση.

 

Καλημερα.Απ οτι ξερω σε samsung σε samsung δεν γινεται!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω αν και πως γίνεται να μεταφέρω το εικονίδιο των εφαρμογών που βρίσκεται κάτω δεξιά στην home screen (σε περίπτωση που δεν το λεω σωστα, αυτο με τα τετραγωνάκια) στη μεση.

Δεν γίνεται σε tw πρέπει να βάλεις άλλον launcher .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κανενα λινκ με οδηγιες πως να το κανουμε και μεις μπορεις να ανεβασεις;

 

http://gs5.wonderhowto.com/how-to/root-any-samsung-galaxy-s5-variant-even-at-t-verizon-20-seconds-flat-0155617/

 

Το step 7 δεν παίζει σε μας.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Aυτα που διαβαζω οτι η 4.4.3 που πιθανον να παρουμε εχει καποιο θεμα με τη sd??Οτι δεν μπορεις να μεταφερεις αρχεια.Γνωριζει καποιος κατι??
Link to comment
Share on other sites

Aυτα που διαβαζω οτι η 4.4.3 που πιθανον να παρουμε εχει καποιο θεμα με τη sd??Οτι δεν μπορεις να μεταφερεις αρχεια.Γνωριζει καποιος κατι??

 

Ναι υπαρχει οντως θεμα και δεν μπορεις να αποθηκευεις φωτο και βιντεο στην 4.4.2 τουλαχιστον ετσι ειναι στο note 3 υπαρχει και αναλογο θεμα σε τοπικ

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι τσεκαρισμένο το 0*0 του knox?

 

Και σε περίπτωση που θέλω να το επαναφέρω σε official κατάσταση?

 

Και αν δουλεύει το εργαλείο γενικά σε Galaxy συσκευές

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Είναι τσεκαρισμένο το 0*0 του knox?

 

Και σε περίπτωση που θέλω να το επαναφέρω σε official κατάσταση?

 

Και αν δουλεύει το εργαλείο γενικά σε Galaxy συσκευές

 

Και βέβαια είναι τσεκαρισμενο το 0x0 του Knox.

Αυτή είναι και η ´μαγκιά´ στην συγκεκριμένη διαδικασία.

Root με την εγγύηση ON.

Σε περίπτωση που θες επαναφορά σε official κατάσταση βάζεις πάλι την official rom μέσω Odin.

 

Κοιτα πως ήταν τα πράγματα μέχρι χθες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364799

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν το κανουμε root οπως ειπε ο φιλος παραπανω μπορουμε με καποιο τροπο να βγαλουμε το λογοτυπο της t-mobile με καποιο τροπο και να βαλουμε τον ηχο οταν ανοιγη το κινητο που εχουν τα black edition ? τα black edition με firmware black edition εχουν αλλον ηχο οταν ανοιγη το κινητο. εαν μπορουμε ολα αυτα με ποιον τροπο μπορουμε να τα κανουμε ολα αυτα .? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν το κανουμε root οπως ειπε ο φιλος παραπανω μπορουμε με καποιο τροπο να βγαλουμε το λογοτυπο της t-mobile με καποιο τροπο και να βαλουμε τον ηχο οταν ανοιγη το κινητο που εχουν τα black edition ? τα black edition με firmware black edition εχουν αλλον ηχο οταν ανοιγη το κινητο. εαν μπορουμε ολα αυτα με ποιον τροπο μπορουμε να τα κανουμε ολα αυτα .? ευχαριστω

 

Και εγώ το ψάχνω.

Ίσως ο φίλος εδώ να μπορεί να μας πει.

 

Εγω παντως μεσω root explorer αφαιρεσα και τα λογοτυπα της Tmobile στο ξεκινημα και στο κλεισιμο (και οτι αλλη εφαρμογη υπαρχει) και τωρα ειναι κανονικα unbranded:lol: Δεν περασα την nordic βαριομουν να καθομαι να αλλαζω rom (επρεπε ξανα cwm ξανα root ξανα restore κλπ κλπ) θα το κανω μια και καλη μολις βγει η καινουρια

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν το κανουμε root οπως ειπε ο φιλος παραπανω μπορουμε με καποιο τροπο να βγαλουμε το λογοτυπο της t-mobile με καποιο τροπο και να βαλουμε τον ηχο οταν ανοιγη το κινητο που εχουν τα black edition ? τα black edition με firmware black edition εχουν αλλον ηχο οταν ανοιγη το κινητο. εαν μπορουμε ολα αυτα με ποιον τροπο μπορουμε να τα κανουμε ολα αυτα .? ευχαριστω

 

 

Ναι οποιον ηχο και οτι λογοτυπο θελεις βαζεις φιλε μου. Εχω μετα το root τα εχω αφαιρεσει τα tmobile κι εχω αλλαξει κ τους ηχους. Αλλα υπαρχει κ ποιο ευκολος τροπος να περασεις την official nordic countries με odin

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στον jonos για το λινκ, οσον αφορα την 4.4.3 και το θεμα με την αποθηκευση στην sd αν το εχουμε ρουταρει δεν θα μπορουμε μετα να αποθηκευουμε; αυτοι που εχουν note3 τι εχουν κανει για το εν λογω προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στον jonos για το λινκ, οσον αφορα την 4.4.3 και το θεμα με την αποθηκευση στην sd αν το εχουμε ρουταρει δεν θα μπορουμε μετα να αποθηκευουμε; αυτοι που εχουν note3 τι εχουν κανει για το εν λογω προβλημα;

 

Εαν το rootαρεις θα μπορεις να το λυσεις με εφαρμογη απο το google store ομως στην 4.4.3 δεν θα λειτουργει το εργαλειο toolroot του geohot συνεπως οταν και αν κανεις root στην 4.4.3 θα μετραει ο knox. Η λυση ειναι μια! Η κανετε root και μενετε στην 4.3 οπως θα κανω και εγω ανευ root ακομα ή πατε στην 4.4.3 κανετε(λενε οτι θα ειναι πιο ελαφρια καθοτι η 4.4 θελει 512 mb τουλαχιστον ram) ή πατε στην 4.4.3 κανετε root και χανετε εγγυηση ή περιμενετε το αντιστοιχο εργαλειο οταν και αν βγει που να ξεγελαει τον knox. Γνωμη μου ειναι να μην βιαστουμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι οποιον ηχο και οτι λογοτυπο θελεις βαζεις φιλε μου. Εχω μετα το root τα εχω αφαιρεσει τα tmobile κι εχω αλλαξει κ τους ηχους. Αλλα υπαρχει κ ποιο ευκολος τροπος να περασεις την official nordic countries με odin

 

Μπορεις να μου πεις που μπαινω και,τα αλλαζω ολα αυτα δεν θελω να βαλω την nordic φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αλλαξεις καποια αρχεια συστηματος με καποιον root explorer αφου το εχεις ηδη root εννοειται. Τωρα δεν θυμαμαι καπου στα media ηταν απλα πρεπει να βρεις και τα original boot animation κ ηχους και να τους βαλεις εκει. υπαρχει σχετικο τοπικ στο xda αν ψαξεις θα το βρεις ειναι για το 9505 αλλα ειναι σχεδον ιδιος ο τροπος και για 9506
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αλλαξεις καποια αρχεια συστηματος με καποιον root explorer αφου το εχεις ηδη root εννοειται. Τωρα δεν θυμαμαι καπου στα media ηταν απλα πρεπει να βρεις και τα original boot animation κ ηχους και να τους βαλεις εκει. υπαρχει σχετικο τοπικ στο xda αν ψαξεις θα το βρεις ειναι για το 9505 αλλα ειναι σχεδον ιδιος ο τροπος και για 9506

 

Ναι οκ απλα ειπα μπας και,ξερεις το τοπικ στο,xda για να μην το ψαχνω ετσι,οπως το,λες ειναι φιλε,μου

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Είμαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο όμως ενώ το έχω από την Τετάρτη, εχθές το βράδυ δεν φορτιζε. Εκανε έναν περίεργο θόρυβο ο φορτιστής σαν τζιτζίκι... Εννοείται βγήκε κατευθείαν από την πρίζα... Να πάρω τηλ το μαγαζί που το αγόρασα? τι μπορώ να ζητήσω? αξίζει? το μαγαζί είναι Θεσσαλονίκη κι εγώ Τήνο. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά. Είμαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο όμως ενώ το έχω από την Τετάρτη, εχθές το βράδυ δεν φορτιζε. Εκανε έναν περίεργο θόρυβο ο φορτιστής σαν τζιτζίκι... Εννοείται βγήκε κατευθείαν από την πρίζα... Να πάρω τηλ το μαγαζί που το αγόρασα? τι μπορώ να ζητήσω? αξίζει? το μαγαζί είναι Θεσσαλονίκη κι εγώ Τήνο. ευχαριστώ.

 

Συνδεσε το στον υπολογιατη και δες αν φορτιζει. Εαν φορτιζει ενδεχομενως να σου καηκε ο φορτιστης. Δεν γνωριζω αλλα δεν νομιζω να στο καλυπτει η εγγυση τον φορτιστη

Link to comment
Share on other sites

Ελαχιστο 3g και λιγο viber και λιγο facebook και instagram υπολογιζω γυρω στα 30 λεπτα ολα μαζι,μερικα τηλεφωνηματα διαρκειας 20 λεπτων εκλεισα το δεκτη δεδομενων και ειμαι στο 85% με 21 ωρες αυτονομια. Εγω δεν αναβαθμιζω μενω εδω που ειμαι(μπορει να φταει και η εξεταστικη που διαβαζω και μπαινω λιγο απο το pc) αλλα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την μπαταρια(που να εκανα root και να περνούσα το greenify που θα εφτανα στο Θεο αραγε?)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...