Jump to content

W450 MTK6582


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που έχω να πω είναι ότι αυτό το κινητό είναι με τα φεγγάρια του δεν υπάρχει εγώ το ένα από τα δύο το πακεταρω και τους το στέλνω πίσω το αποκορύφωμα σε αυτό είναι ότι κόλλησε και το tTouch... Αυτό φυσικά οπότε ήθελε φλασάρε τις περισσότερες φορές δεν ξεκινούσε η αν ξεκινούσε σταματούσε στο 2% η 40%η 60% γενικά είναι ένα προβληματικό κινητό εκ γενετής.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κουτη ισως ερωτηση.τα ζιπακια που χρησιμοποιουμε με το τουλκιτ.μπορουμε να τα φλασαρουμε κανονικα μεσω recovery?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

10) Απενεργοποιούμε την συσκευή μας, αφαιρούμε την μπαταρία και συνδέουμε την συσκευή με τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το usb καλώδιο. Καλό είναι να έχετε ξανασυνδέσει το τηλέφωνο με αυτό τον τρόπο για να μην εγκαθιστά εκείνη την στιγμή τους οδηγούς.

10) Στο κάτω μέρος του εργαλείου η μπάρα θα αλλάξει πολλά χρώματα "τρέχοντας", από κόκκινη σε μωβ σε κίτρινη, που θα κάνει και αρκετή ώρα. Όταν εμφανιστεί ο πράσινος κύκλος, είμαστε έτοιμοι. Αποσυνδέουμε το τηλέφωνο, επανατοποθετούμε την μπαταρία, ενεργοποιούμε την συσκευή και περιμένουμε να λειτουργήσει. Μην βιαστείτε, περιμένετε να ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο κανονικά.

 

φιλε εμενα δεν κανει τπτ στο 2ο "10"

περιμενω κανενα 20λεπτο κ δεν φορτωνει καμια μπαρα

ολα τα βηματα οπως το ειπες.τι κανω λαθος;

αυτοι που κανουν οτι τα ξερουν ολα εκνευριζουν εμας που τα ξερουμε :p
Link to comment
Share on other sites

φιλε εμενα δεν κανει τπτ στο 2ο "10"

περιμενω κανενα 20λεπτο κ δεν φορτωνει καμια μπαρα

ολα τα βηματα οπως το ειπες.τι κανω λαθος;

 

Αν προσπαθείς χωρίς μπαταρία και δεν συνδέεται η συσκευή (αυτό παθαίνεις), δοκίμασε με την μπαταρία φορεμένη.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Μας έφαγε τα σωθικά το παλιοτηλέφωνο

Το πήρα απόφαση το ένα από τα 2 θα το επιστρέψω στο Geek

για το άλλο δεν ξέρω :O στο χαντάκι?

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθείς χωρίς μπαταρία και δεν συνδέεται η συσκευή (αυτό παθαίνεις), δοκίμασε με την μπαταρία φορεμένη.

το δοκιμασα κ με μπαταρια κ χωρις.δεν φορτωνει καμια μπαρα σε καμια απο τις 2 περιπτωσεις κ κανω επακριβως οτι λεει ο οδηγος

αυτοι που κανουν οτι τα ξερουν ολα εκνευριζουν εμας που τα ξερουμε :p
Link to comment
Share on other sites

εγω απορω γιατι δε βγαζουν τις ρομ σε flashable zips να τελειωνουμε και παιδευομαστε με χαζο τουλκιτ
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μπορείς! Πάντως δεν νομίζω ότι κάνω κάτι διαφορετικό.. Ότι λένε οι οδηγοί καθώς και άλλα πειράματα

Φίλε μου το βιντεάκι που σου είχα πει. http://www.youtube.com/watch?v=TldQpf5giek&feature=player_embedded

Δεν είναι ότι καλύτερο αλλά τες πα.

Τα απαραίτητα αρχεία πλην του firmware θα τα βρεις εδώ

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το βιντεάκι που σου είχα πει. http://www.youtube.com/watch?v=TldQpf5giek&feature=player_embedded

Δεν είναι ότι καλύτερο αλλά τες πα.

Τα απαραίτητα αρχεία πλην του firmware θα τα βρεις εδώ

 

κατ αρχας.υπερευχαριστω για το video!

 

δευτερον δε νομιζω οτι κανω κατι διαφορετικο,αλλα θα το ξαναριξω μια ματια..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Βοήθεια!!!!

Το τηλέφωνο μένει στο URiver.

Δεν πάει παραπέρα.

Και στο recovery το android ανασκελα

Edited by netswim
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Βοήθεια!!!!

Το τηλέφωνο μένει στο URiver.

Δεν πάει παραπέρα.

Και στο recovery το android ανασκελα

Firmware Update προχωράει ή σταματάει;

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα ψωνίζετε, δεν διαβάζετε τι ποσοστά failure έχουν? Σήμερα το 3ο από τα 4 έβγαλε touch problem, φεύγει και αυτό πίσω για repair...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα, δε γνωρίζω πως θα το κάνω.

Ακολούθησα τον οδηγο με το βιντεάκι και πέτυχε.

 

Όλα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τον οδηγο με το βιντεάκι και πέτυχε.

 

Όλα ΟΚ

Τέλεια, έπιασε τόπο το βιντεάκι.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το βιντεάκι που σου είχα πει. http://www.youtube.com/watch?v=TldQpf5giek&feature=player_embedded

Δεν είναι ότι καλύτερο αλλά τες πα.

Τα απαραίτητα αρχεία πλην του firmware θα τα βρεις εδώ

 

Καλησπέρα φίλε μου. Δέν μπορώ να ξεχωρίσω στο βίντεό σου τί γράφεις στο cmd. Άν μπορείς γράψτο κάπου. Και κάτι ακόμα. Εγώ το τηλέφωνο το παρέλαβα στις 20-01-2014 χωρίς κινέζικες εφαρμογές και σχεδόν χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχω ένα θεματάκι με το freeze της οθόνης (μία φορά την εβδομάδα και μόνο όταν έχω ανοιχτά τα δεδομένα και όταν δεν έχω καλό σήμα 3G). Το gps δουλεύει ικανοποιητικά μετά το ρούτ που έκανα στο κινητό και την προσθήκη των εφαρμογών "faster gps" και "Mobileunce Tools". Ο αριθμός έκδοσης του κινητού είναι ALPS.JB5.MP.V1.11 και η έκδοση Kernel έχει ημερομηνία 12-12-2013. Ά και όταν κάνει boot δείχνει το λογότυπο "URiver". Έχω την τελευταία έκδοση firmware ή θα χρειαστεί να κάνω τη διαδικασία που αναφέρεις; Σόρρυ δεν είμαι και ειδικός σε αυτά :) Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by nikpana77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Δέν μπορώ να ξεχωρίσω στο βίντεό σου τί γράφεις στο cmd. Άν μπορείς γράψτο κάπου. Και κάτι ακόμα. Εγώ το τηλέφωνο το παρέλαβα στις 20-01-2014 χωρίς κινέζικες εφαρμογές και σχεδόν χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχω ένα θεματάκι με το freeze της οθόνης (μία φορά την εβδομάδα και μόνο όταν έχω ανοιχτά τα δεδομένα και όταν δεν έχω καλό σήμα 3G). Το gps δουλεύει ικανοποιητικά μετά το ρούτ που έκανα στο κινητό και την προσθήκη των εφαρμογών "faster gps" και "Mobileunce Tools". Ο αριθμός έκδοσης του κινητού είναι ALPS.JB5.MP.V1.11 και η έκδοση Kernel έχει ημερομηνία 12-12-2013. Ά και όταν κάνει boot δείχνει το λογότυπο "URiver". Έχω την τελευταία έκδοση firmware ή θα χρειαστεί να κάνω τη διαδικασία που αναφέρεις; Σόρρυ δεν είμαι και ειδικός σε αυτά :) Σε ευχαριστώ προκαταβολικά.

Εγώ έχω τρία από τα πρώτα, και δεν μου παρουσίασαν κανένα πρόβλημα. θα έλεγα ότι εφ'όσον δεν έχεις προβλήματα να μην "σκαλίσεις" τίποτα ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η εντολή είναι "set devmgr_show_nonpresent_devices=1" και "start devmgmt.msc".

Αν σου παίζουν όλα τα υπόλοιπα και ¨απλά¨σου κολλάει μόνο στο 3G τότε θα σου πρότεινα να απενεργοποιήσεις το 3G και να το αφήσεις όπως είναι.

Είσαι από τους τυχερούς που τους λειτουργεί το GPS!

Το τελευταίο firmware (P7) έχει ημερομηνία 12-12-2013 οπότε νομίζω ότι είσαι μέσα και δεν χρειάζεσαι update.

Άστο όπως είναι ... :)

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Οπως είπα δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με την οθονη. Το εχω ενα μηνα και μου εχει κολησει 3-4 φορες. Δεν μου κολαει παντα οταν εχω ανοιχτα τα δεδομενα. Μονο τις φορες που ειπα και συγκεκριμενα τοτε το 3g ηταν ασθενες. Εξαλλου το 3g το χρησιμοποιω καθημερινα χωρις προβλημα. Το gps λειτουργει, και κλειδωνει δορυφορους σε λιγα δευτερολεπτα. Απλα μερικες φορες και οταν κινουμαι αναμεσα σε ψηλα κτιρια δεν εχει τοσο γρηγορη αποκριση. Θα ηθελα να δοκιμασω καποιες απο τις πατεντες που υπαρχουν στο νετ που χρησιμοποιουν μεταλικα ελασματα. Δεν θα μου αρεσε ομως η λυση που το συρματακι βγαινει απο το τηλεφωνο. Μου φαινεται ασχημο. Αν εχει καποιος να προτεινει κατι θα ειναι ευπροσδεκτο. Edited by nikpana77
Link to comment
Share on other sites

να κανω κ εγω μια ερωτηση γιατι οσο κ αν το εψαξα δεν βρηκα τιποτα κ ειναι εκνευριστικοτατο...

γιατι εχω μονο 60 (νομιζω τοσους) χαρακτηρες στην συνταξη μηνυματος κ πως το αλλαζω;

αυτοι που κανουν οτι τα ξερουν ολα εκνευριζουν εμας που τα ξερουμε :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα 1 και έπαιξε για 20 μέρες τώρα χάλασε το touch screen δεν πατάει καθόλου και στο άσχετο πατιέται μόνο του.

Και παράγγειλα αλλα 2 για φίλους... δεν μπορούσε να χαλάσει πιο νωρίς να καταλάβω που είναι μούφα πριν παραγγείλω και άλλα...

Βρήκα ένα fix για να φτιάξω το touch screen αλλα δεν μπορώ να κατεβάσω το αρχείο.

Αν τα καταφέρει κανένας ας το αναφέρει. http://android-24.com/star-w450-touchscreen-fix/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα 1 και έπαιξε για 20 μέρες τώρα χάλασε το touch screen δεν πατάει καθόλου και στο άσχετο πατιέται μόνο του.

Και παράγγειλα αλλα 2 για φίλους... δεν μπορούσε να χαλάσει πιο νωρίς να καταλάβω που είναι μούφα πριν παραγγείλω και άλλα...

Βρήκα ένα fix για να φτιάξω το touch screen αλλα δεν μπορώ να κατεβάσω το αρχείο.

Αν τα καταφέρει κανένας ας το αναφέρει. http://android-24.com/star-w450-touchscreen-fix/

Απάτη που σε παραπέμπει σε "090 ..." γιά να σε γδύσει είναι !!! :X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα 1 και έπαιξε για 20 μέρες τώρα χάλασε το touch screen δεν πατάει καθόλου και στο άσχετο πατιέται μόνο του.

Και παράγγειλα αλλα 2 για φίλους... δεν μπορούσε να χαλάσει πιο νωρίς να καταλάβω που είναι μούφα πριν παραγγείλω και άλλα...

Βρήκα ένα fix για να φτιάξω το touch screen αλλα δεν μπορώ να κατεβάσω το αρχείο.

Αν τα καταφέρει κανένας ας το αναφέρει. http://android-24.com/star...uchscreen-fix/

 

ακριβως τα ιδια και εγω.το ηχειο καηκε και το touch screen κολλησε και ειναι σαν να πατιεται συνεχεια τα αριστερο capacitive πληκτρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...