Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 (T110, T-210, T211, T-215)


george_21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που μπορώ να βρω την αναβάθμιση για να την περάσω ? Θα χάσω κάτι αν περάσω firmware για άλλη χώρα ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια εχω ενα Samsung Galaxy Tab 3 SM-T211 με android 4.4.2 κιτ κατ

θέλω να το κάνω ροοτ αλλα δεν ξερω πως υπαρχη κανενας οδηγός η βιντεο να μου υποδείξετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

ένας γνωστός μου έχει πάρει το SM-T210 για απλή χρήση (ίντερνετ, παιχνίδια, κανένα βιντεάκι κτλ). Μια μέρα του έβγαλε ότι έχει αναβάθμιση και το έκανε. Μιλάμε φυσικά για KitKat. Αφού το έκανε και μετά, πλέον η μπαταρία κρατάει ελάχιστα και φορτίζει πολύ αργά.

 

Μου είπε τι να κάνει κι επειδή είναι ακόμα στην εγγύηση, του είπα να το πάει στο επίσημο service. Το πήγε λοιπόν στην Καλλιθέα και το κράτησαν και υποτίθεται το έφτιαξαν. Λέω υποτίθεται, γιατί μόλις το πήρε σπίτι πάλι τα ίδια.

 

Με ξανά ρώτησε τι να κάνει και του είπα να πάρει τα κεντρικά. Εκεί του είπαν να το πάει στην Καλλιθέα πάλι. Το ξανά πήγε και τώρα του είπαν ότι αν φταίει η μπαταρία, θα την αλλάξουν αλλά με δική του χρέωση!!:confused: Η μπαταρία λέει έχει εγγύηση μόνο 6 μήνες!

 

Εγώ του είπα να μην δεχτεί αν του πουν χρήματα και περιμένω να δω τι θα γίνει...

 

Υπόψη ότι έχει δουλευτεί ελάχιστα κι έχει φορτιστεί με πολύ προσοχή!

 

Επειδή από εκεί και πέρα του είπα ότι θα το αναλάβω εγώ, θα ήθελα και την δική σας άποψη.

 

Ευχαριστώ.:)

 

Update 1: Στη σημερινή επικοινωνία, ζήτησαν 38 ευρώ για να αλλάξουν την μπαταρία! :X

Edited by Omen
Update 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά,

 

ένας γνωστός μου έχει πάρει το SM-T210 για απλή χρήση (ίντερνετ, παιχνίδια, κανένα βιντεάκι κτλ). Μια μέρα του έβγαλε ότι έχει αναβάθμιση και το έκανε. Μιλάμε φυσικά για KitKat. Αφού το έκανε και μετά, πλέον η μπαταρία κρατάει ελάχιστα και φορτίζει πολύ αργά.

 

Μου είπε τι να κάνει κι επειδή είναι ακόμα στην εγγύηση, του είπα να το πάει στο επίσημο service. Το πήγε λοιπόν στην Καλλιθέα και το κράτησαν και υποτίθεται το έφτιαξαν. Λέω υποτίθεται, γιατί μόλις το πήρε σπίτι πάλι τα ίδια.

 

Με ξανά ρώτησε τι να κάνει και του είπα να πάρει τα κεντρικά. Εκεί του είπαν να το πάει στην Καλλιθέα πάλι. Το ξανά πήγε και τώρα του είπαν ότι αν φταίει η μπαταρία, θα την αλλάξουν αλλά με δική του χρέωση!!:confused: Η μπαταρία λέει έχει εγγύηση μόνο 6 μήνες!

 

Εγώ του είπα να μην δεχτεί αν του πουν χρήματα και περιμένω να δω τι θα γίνει...

 

Υπόψη ότι έχει δουλευτεί ελάχιστα κι έχει φορτιστεί με πολύ προσοχή!

 

Επειδή από εκεί και πέρα του είπα ότι θα το αναλάβω εγώ, θα ήθελα και την δική σας άποψη.

 

Ευχαριστώ.:)

 

Update 1: Στη σημερινή επικοινωνία, ζήτησαν 38 ευρώ για να αλλάξουν την μπαταρία! :X

 

Δυστυχώς αυτό με την εξάμηνη εγγύηση στην μπαταρία ισχύει. Ακόμα και αν κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν διορθώνεται το πρόβλημα δηλαδή;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας. Ειμαι καινουργιος στο φορουμ σας. Δυστυχως θα ξεκινησω με προβληματα. Εχω το SM-T210 1 χρονο περιπου και δεν ειχε κανενα προβλημα. Πηρα την 4.4.2 κιτ κατ πριν 3 μηνες και παλι δεν ειχα προβλημα. Τωρα ομως αργει να φορτισει και το χειροτερο ειναι οτι κλεινει μονο του περιπου στα 60% μπαταριας. Οταν ομως το ανοιγω δειχνει το logo και ξαφνικα κλεινει. Δεν ανοιγει εαν δεν το βαλω στην φορτιση. Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια χαρα.έχω πάρει το Samsung tab 3 λίγο μετά το πάσχα.πήγαινε πολύ καλά και δεν έβγαζε πρόβλημα .χτες όταν η μπαταρία πήγε στο 10% το έβαά για φόρτιση. ε απο τότε βλέπω μια μαύρη οθόνη και τίποτα άλλο .δεν ανοίγει με τίποτα .μπορεί να βοηθήσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.έχω πάρει το Samsung tab 3 λίγο μετά το πάσχα.πήγαινε πολύ καλά και δεν έβγαζε πρόβλημα .χτες όταν η μπαταρία πήγε στο 10% το έβαά για φόρτιση. ε απο τότε βλέπω μια μαύρη οθόνη και τίποτα άλλο .δεν ανοίγει με τίποτα .μπορεί να βοηθήσει κάποιος

 

Μαύρη οθόνη εννοείς κλειστό, δεν ανοίγει καν ή ανοίγει και η οθόνη δεν δείχνει τίποτα?

Θα σου συνιστούσα να δοκιμάσεις και με άλλο φορτιστή αν δεν ανοίγει αν και κατά 99% θα χρειαστεί να το πας σε κάποιο αναγνωρισμένο service (είσαι εντός εγγύησης οπότε θα στο επισκευάσουν δωρεάν).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει καθόλου.πήρα τηλέφωνο στην samsoung και μου έδωσαν κάποια τηλέφωνα απο service.λογικά πρέπει να έχει μπλοκάρει
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει καθόλου.πήρα τηλέφωνο στην samsoung και μου έδωσαν κάποια τηλέφωνα απο service.λογικά πρέπει να έχει μπλοκάρει

Αν δεν ανοίγει καθόλου μάλλον έχει καεί η πλακέτα και σίγουρα πας για service. Εφόσον είσαι μέσα στην εγγύηση θα προχωρήσουν σε δωρεάν επισκευή. :-)

Link to comment
Share on other sites

Η αποδειξη αγοράς νομίζω οτι κάνει .σωστα?ως εγγύηση

Ναι κάνει, αυτή χρειάζεσαι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy tab 3 7.0" Lite SM-T110 wifi 8GB

 

:rolleyes: - μου το εκαναν δωρο αλλα δεν βρισκω καποιο τοπικ, μπορει να βοηθησει καποιος φιλος (?)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy tab 3 7.0" Lite SM-T110 wifi 8GB

 

:rolleyes: - μου το εκαναν δωρο αλλα δεν βρισκω καποιο τοπικ, μπορει να βοηθησει καποιος φιλος (?)

Τι ακριβώς θέλεις να ρωτήσεις.....καλύτερη υποστήριξη από εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-3

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

:) - ευχαριστω πολυ φιλε (!) δεν το εχω ανοιξει ακομη,η γυναικα μου εχει το ιδιο και το δουλευει που και που,ειμαι λιγο πισω στην τεχνολογια επιτηδες και το παω σιγα-σιγα

Ο 1ος προβληματισμος μου ειναι πως στην δουλεια δυσκολα θα πιασω με wifi απο τα περιξ δικτυο ξεκλειδωτο ή σε φιλικο μαγαζι απεναντι να μου δωσουν τον κωδικο, επειδη αυτο το μονελο δεν εχει 3G τι κανουμε ? συνδεση μεσω κινητου ? θα ειναι γρηγορο ή θα μου σπασει τα νευρα ? με στικακι και 10 ευρω τον μηνα δεν λεει

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:) - ευχαριστω πολυ φιλε (!) δεν το εχω ανοιξει ακομη,η γυναικα μου εχει το ιδιο και το δουλευει που και που,ειμαι λιγο πισω στην τεχνολογια επιτηδες και το παω σιγα-σιγα

Ο 1ος προβληματισμος μου ειναι πως στην δουλεια δυσκολα θα πιασω με wifi απο τα περιξ δικτυο ξεκλειδωτο ή σε φιλικο μαγαζι απεναντι να μου δωσουν τον κωδικο, επειδη αυτο το μονελο δεν εχει 3G τι κανουμε ? συνδεση μεσω κινητου ? θα ειναι γρηγορο ή θα μου σπασει τα νευρα ? με στικακι και 10 ευρω τον μηνα δεν λεει

διάβασε το pm που σου έστειλα ..

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - ευχαριστω για το pm στο θεμα διαρκεια της μπαταριας,σιγουρα θα κραταει περισσοτερο ετσι (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Να ρωτήσω και εγώ ο άσχετος: Προβλέπεται κανένα update της έκδοσης του Android; Γενικά δεν έχω καμία επαφή με το πως μοιράζονται τα updates στις συσκευές, οπότε μπορεί κάποιος να με ενημερώσει; Θα ήθελα κάποια πιο καινούρια έκδοση android - μπορεί να γίνει αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ ο άσχετος: Προβλέπεται κανένα update της έκδοσης του Android; Γενικά δεν έχω καμία επαφή με το πως μοιράζονται τα updates στις συσκευές, οπότε μπορεί κάποιος να με ενημερώσει; Θα ήθελα κάποια πιο καινούρια έκδοση android - μπορεί να γίνει αναβάθμιση;

Oποιοδήποτε update βγεί για το tablet σου,θα σου έρθει μέσω ΟΤΑ.Από οτι βλέπω έχετε πάρει την 4.4.2 kit kat οπότε για το αν θα υπάρξει ή όχι κάποια αναβάθμιση σε αυτό (lollipop που είναι η επόμενη έκδοση) μόνο η samsung το ξέρει :(

Link to comment
Share on other sites

Oποιοδήποτε update βγεί για το tablet σου,θα σου έρθει μέσω ΟΤΑ.Από οτι βλέπω έχετε πάρει την 4.4.2 kit kat οπότε για το αν θα υπάρξει ή όχι κάποια αναβάθμιση σε αυτό (lollipop που είναι η επόμενη έκδοση) μόνο η samsung το ξέρει :(

 

Και πως την παίρνω την kit kat; :confused:

Τώρα έχω Jelly Bean και σίγουρα (εκτός αν εκείνη την ώρα το χρησιμοποιούσε κάποιος άλλος) δεν μου έχει έρθει από μόνη της καμία αναβάθμιση.

Μήπως το Τ110 που έχω δεν έχει πάρει την αναβάθμιση;

Edited by DaDiRa
Link to comment
Share on other sites

Και πως την παίρνω την kit kat; :confused:

Τώρα έχω Jelly Bean και σίγουρα (εκτός αν εκείνη την ώρα το χρησιμοποιούσε κάποιος άλλος) δεν μου έχει έρθει από μόνη της καμία αναβάθμιση.

Μήπως το Τ110 που έχω δεν έχει πάρει την αναβάθμιση;

Για αρχή πήγαινε στο μενού ρυθμίσεων-->πληροφορίες συσκευής--> Ενημερώσεις λογισμικού--> Ενημέρωση τώρα και δες μήπως σου βγάλει Κάτι.Η επόμενη κίνηση είναι να εγκαταστήσεις το kies στον υπολογιστή σου και συνδέοντας το tablet να δεις αν σου βγάλει ενημέρωση.

Το kies μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πήγαινε στο μενού ρυθμίσεων-->πληροφορίες συσκευής--> Ενημερώσεις λογισμικού--> Ενημέρωση τώρα και δες μήπως σου βγάλει Κάτι.Η επόμενη κίνηση είναι να εγκαταστήσεις το kies στον υπολογιστή σου και συνδέοντας το tablet να δεις αν σου βγάλει ενημέρωση.

Το kies μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/

 

Από εκεί το κοίταξα εξ αρχής, αλλά μου βγάζει πως δεν υπάρχει κάτι. Θα δοκιμάσω τώρα με το πρόγραμμα που μου είπες. Πάντως είναι σίγουρο ότι έχει πάρει update και το δικό μου μοντέλο, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί το κοίταξα εξ αρχής, αλλά μου βγάζει πως δεν υπάρχει κάτι. Θα δοκιμάσω τώρα με το πρόγραμμα που μου είπες. Πάντως είναι σίγουρο ότι έχει πάρει update και το δικό μου μοντέλο, έτσι;

ψάξε στο sammobile ...κάνε update με odin

Link to comment
Share on other sites

Δεν δούλεψε ούτε με το kies.

http://i.imgur.com/FUocLzo.png

Alex, θα το κοιτάξω τώρα.

 

Edit: Μπα, εκεί δεν μου βγάζει καν το μοντέλο.

Edited by DaDiRa
Link to comment
Share on other sites

Δεν δούλεψε ούτε με το kies.

http://i.imgur.com/FUocLzo.png

Alex, θα το κοιτάξω τώρα.

 

Edit: Μπα, εκεί δεν μου βγάζει καν το μοντέλο.

βάλε την τελευταία από ευρωπαϊκή χώρα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 7.0 (T110, T-210, T211, T-215)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...