Jump to content

[Note 3] Service (Ερωτήσεις και Ανταλλακτικά)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισημο ανταλλακτικο που μπορω να βρω???μονο τζαμακι θελω βεβαια γιατι βρηκα τεχνικο που θα μου το αλλαξει...οποιος γνωριζει ας με βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισημο ανταλλακτικο που μπορω να βρω???μονο τζαμακι θελω βεβαια γιατι βρηκα τεχνικο που θα μου το αλλαξει...οποιος γνωριζει ας με βοηθησει...

Ebay 20€ περιπου

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εύρεση στο ebay με αυτο

note3 front screen glass

Και θα δεις 50 απαντήσεις.

Αν θες να το πάρεις πριν το νέο έτος μπες ebay UK και μετά το search πάτα αριστερά European Union

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το επισημο σερβις μ ειπε δν αλλαζει μονο του. αλλα παει με την οθονη.ξερει κανεις;;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει το σύμπαν αν θες να αλλάξεις bezel επίσημα οπότε μείνε ως έχεις με μια θηκουλα να μην φαίνεται. Ανεπίσημα είναι δύσκολο αλλά γινεται

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

 

Θα ζεστανεις με θερμο αέρα την οθόνη έχοντας βγάλει απο πανω όλα τα υπολοιπα και θα καταφέρεις να την ξεκολλησεις απο το πλάισιο στο οποίο είναι κολλημένη ολόκληρη η επιφάνεια της στο πίσω μέρος ?

Όλα αυτά χωρίς να σπάσει η οθόνη με πάχος ενός χιλιοστού και μονο με τη προυπόθεση ότι δεν εχει ξεκολλήσει απο το τζαμί? Κάτι που είναι πρακτικά αδύνατον γιατί η κόλλα που κρατάει το τζαμί με το touch θα έχει υποχωρήσει σε χαμηλότερη θερμοκρασία απο αυτή που χρειάζεται για να εχεις ελπίδες να υποχωρήσει η κολλά που κρατάει την οθόνη .

Ολά αυτά βεβαία με την προυπόθεση οτι δεν θα κόψεις τα πλήκτρα αφής δοκιμάζοντας να ξεκινήσεις απο το κάτω μέρος ή την επιπλέον καλωδιοταινια του touch της wacom στο πάνω μέρος .

 

 

Τέλος για να φτάσεις ως εκεί προφανής προυπόθεση είναι να εχεις γδυσει τα πάντα απο την οθόνη χωρίς να προκαλέσεις αλλη ζημια .

 

 

Πέρα απο τον αστικό μυθο οτι ''είναι δύσκολο αλλά γίνεται '' η πραγματικότητα είναι οτι κανεις δεν το καταφέρνει , χάνει χρόνο και χρήματα και το βασικότερο στο τέλος πληρώνει το κοστος της καινούριας οθόνης επειδή έχει φυσικά καταστρεψει την δική του .

 

Λίγη προσοχή στο τι ποσταρουμε δεν βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πράγματα είτε τα αποδέχεσαι, είτε όχι. Πρέπει να καταλάβουμε ότι έχουμε αγοράσει μια πανάκριβη συσκευή και ότι ανταλλακτικό χρειαζόμαστε είναι ακριβό. Σαν να αγοράζεις Mercedes και να θες και φθηνά ανταλλακτικά.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια πράγματα είτε τα αποδέχεσαι, είτε όχι. Πρέπει να καταλάβουμε ότι έχουμε αγοράσει μια πανάκριβη συσκευή και ότι ανταλλακτικό χρειαζόμαστε είναι ακριβό. Σαν να αγοράζεις Mercedes και να θες και φθηνά ανταλλακτικά.

 

καλα δν αγοραζω πρωτη φπρα. ειχα και τα αλλα note. απλα αυυο ειναι απαραδεκτο. κ στα αλλα αλλαζαν τα bezel. μην τρελαθούμε τώρα.

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

 

ναι αλλα το επισημο σερβις μ ειπε δν αλλαζει μονο του. αλλα παει με την οθονη.ξερει κανεις;;

 

Αλλάζει το σύμπαν αν θες να αλλάξεις bezel επίσημα οπότε μείνε ως έχεις με μια θηκουλα να μην φαίνεται. Ανεπίσημα είναι δύσκολο αλλά γινεται

 

Θα ζεστανεις με θερμο αέρα την οθόνη έχοντας βγάλει απο πανω όλα τα υπολοιπα και θα καταφέρεις να την ξεκολλησεις απο το πλάισιο στο οποίο είναι κολλημένη ολόκληρη η επιφάνεια της στο πίσω μέρος ?

Όλα αυτά χωρίς να σπάσει η οθόνη με πάχος ενός χιλιοστού και μονο με τη προυπόθεση ότι δεν εχει ξεκολλήσει απο το τζαμί? Κάτι που είναι πρακτικά αδύνατον γιατί η κόλλα που κρατάει το τζαμί με το touch θα έχει υποχωρήσει σε χαμηλότερη θερμοκρασία απο αυτή που χρειάζεται για να εχεις ελπίδες να υποχωρήσει η κολλά που κρατάει την οθόνη .

Ολά αυτά βεβαία με την προυπόθεση οτι δεν θα κόψεις τα πλήκτρα αφής δοκιμάζοντας να ξεκινήσεις απο το κάτω μέρος ή την επιπλέον καλωδιοταινια του touch της wacom στο πάνω μέρος .

Τέλος για να φτάσεις ως εκεί προφανής προυπόθεση είναι να εχεις γδυσει τα πάντα απο την οθόνη χωρίς να προκαλέσεις αλλη ζημια .

Πέρα απο τον αστικό μυθο οτι ''είναι δύσκολο αλλά γίνεται '' η πραγματικότητα είναι οτι κανεις δεν το καταφέρνει , χάνει χρόνο και χρήματα και το βασικότερο στο τέλος πληρώνει το κοστος της καινούριας οθόνης επειδή έχει φυσικά καταστρεψει την δική του .

Λίγη προσοχή στο τι ποσταρουμε δεν βλάπτει.

καλα δν αγοραζω πρωτη φπρα. ειχα και τα αλλα note. απλα αυυο ειναι απαραδεκτο. κ στα αλλα αλλαζαν τα bezel. μην τρελαθούμε τώρα.

 

Το να ξεκολήσεις την οθόνη απ το digitiser δεν είναι το δύσκολο, το να κολλήσεις την καινούργια οθόνη και να βάλεις την κόλλα χωρίς να μπουν φυσαλίδες είναι...

Αν θες πρώτα να προσπαθήσεις και μετά να δώσεις τα 190 πάρε οδηγίες απ εδώ για το πως θα ξεκολλήσεις την οθόνη :

http://www.youtube.com/watch?v=XtIPkyvKX9g

 

και απο εδώ για το πως θα την κολήσεις:

 

και αυτό για το νοτε 3

Edited by giannisr
Link to comment
Share on other sites

καλα δν αγοραζω πρωτη φπρα. ειχα και τα αλλα note. απλα αυυο ειναι απαραδεκτο. κ στα αλλα αλλαζαν τα bezel. μην τρελαθούμε τώρα.

 

 

Σε Note και Note II το πλάισιο είναι με την Πλατή της συσκευής και όχι με την οθόνη .

Στο Galaxy S4 είναι το μεγαλύτερο τμήμα με την Πλατή και ενα ελάχιστο μέρος με την οθόνη .

Στα Galaxy S3 ,S2 και Galaxy S επίσης είναι ολοκληρο με την οθόνη .

Στην περιπτωση του S3 έχει να κάνει με τον σχεδιασμό της συσκευής στην περιπτωση του Note 3 και του S4 ειλικρινά δεν μπορω να την καταλάβω αύτη την επιλογή αν και πιθανότατα μηχανικά θα έχει κάποια εξήγηση στην διαδικασία κατασκευής τους .

Link to comment
Share on other sites

Το να ξεκολήσεις την οθόνη απ το digitiser δεν είναι το δύσκολο, το να κολλήσεις την καινούργια οθόνη και να βάλεις την κόλλα χωρίς να μπουν φυσαλίδες είναι...

Αν θες πρώτα να προσπαθήσεις και μετά να δώσεις τα 190 πάρε οδηγίες απ εδώ για το πως θα ξεκολλήσεις την οθόνη :

http://www.youtube.com/watch?v=XtIPkyvKX9g

 

και απο εδώ για το πως θα την κολήσεις:

 

Με δεδομένο οτι ΔΕΝ υπάρχει αυθεντικό ανταλλακτικό η οθόνη μονη της σε καμια συσκευή με Super AMOLED οθόνη της Samsung η όλη διαδικασία γίνεται με ανταλλακτικά τρίτων .

Το ίδιο ισχυει και για το τζάμι με ή χωρίς το digitizer που στην περίπτωση και των τριων Note είναι δυο διαφορετικά digitizer το ενα πανω στο άλλο .

 

Τίποτα απο ολά αυτά δεν υπάρχει σαν μεμονομενο ανταλλακτικό αυθεντικό για αυτά τα Κινητα . υπάρχει μαύρη αγορά στην Ελλάδα και όχι μονο απο ανθρώπους που αγοράζουν σπασμενα ανταλλακτικά σαν σύνολο και προσπαθουν να κρατήσουν οποίο τμήμα δεν έχει σπάσει ώστε στην συνεχεία να το πουλήσουν και κάπως έτσι βρίσκονται οι οθόνες σαν μεμονωμένα ανταλλακτικά στην αγορά και στο ιντερνέτ . ακόμα και εκεί όμως η διαδικασία αφαίρεσης τους είναι ριψοκίνδυνη και έχει χαμηλό ποσοστό επιτυχίας χρησιμοποιώντας φουρνακι σχεδιασμενο για τέτοιες δουλειές και έχοντας διαθέσιμο και το προφίλ θερμοκρασίας που αντιστοιχεί στην κάθε οθόνη .

Κανεις δεν έχει σπίτι του τίποτα απο ολά αυτά προφανώς και φυσικά δεν έχει ουτε καν εμπειρία αποτυχημένης Εστω προηγούμενης προσπάθειας .

 

 

Το να πεις σε κάποιον για σημάδια στο πλάισιο με την οθόνη πλήρως λειτουργική το τζάμι και το digitizer επίσης λειτουργικά χωρίς κάποιο ράγισμα , οτι είναι δύσκολο άλλα γίνεται και να του δείξεις video απο το YouTube είναι το λιγοτερο ανεύθυνο γιατί μιλάμε για μηδενικό ποσοστο επιτυχίας και το αποτέλεσμα θα είναι πληρωμένη καινούρια οθόνη .

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο οτι ΔΕΝ υπάρχει αυθεντικό ανταλλακτικό η οθόνη μονη της σε καμια συσκευή με Super AMOLED οθόνη της Samsung η όλη διαδικασία γίνεται με ανταλλακτικά τρίτων .

Το ίδιο ισχυει και για το τζάμι με ή χωρίς το digitizer που στην περίπτωση και των τριων Note είναι δυο διαφορετικά digitizer το ενα πανω στο άλλο .

 

Τίποτα απο ολά αυτά δεν υπάρχει σαν μεμονομενο ανταλλακτικό αυθεντικό για αυτά τα Κινητα . υπάρχει μαύρη αγορά στην Ελλάδα και όχι μονο απο ανθρώπους που αγοράζουν σπασμενα ανταλλακτικά σαν σύνολο και προσπαθουν να κρατήσουν οποίο τμήμα δεν έχει σπάσει ώστε στην συνεχεία να το πουλήσουν και κάπως έτσι βρίσκονται οι οθόνες σαν μεμονωμένα ανταλλακτικά στην αγορά και στο ιντερνέτ . ακόμα και εκεί όμως η διαδικασία αφαίρεσης τους είναι ριψοκίνδυνη και έχει χαμηλό ποσοστό επιτυχίας χρησιμοποιώντας φουρνακι σχεδιασμενο για τέτοιες δουλειές και έχοντας διαθέσιμο και το προφίλ θερμοκρασίας που αντιστοιχεί στην κάθε οθόνη .

Κανεις δεν έχει σπίτι του τίποτα απο ολά αυτά προφανώς και φυσικά δεν έχει ουτε καν εμπειρία αποτυχημένης Εστω προηγούμενης προσπάθειας .

 

 

Το να πεις σε κάποιον για σημάδια στο πλάισιο με την οθόνη πλήρως λειτουργική το τζάμι και το digitizer επίσης λειτουργικά χωρίς κάποιο ράγισμα , οτι είναι δύσκολο άλλα γίνεται και να του δείξεις video απο το YouTube είναι το λιγοτερο ανεύθυνο γιατί μιλάμε για μηδενικό ποσοστο επιτυχίας και το αποτέλεσμα θα είναι πληρωμένη καινούρια οθόνη .

 

Ανταλακτικό υπάρχει http://www.ebay.com/itm/291010169757 το θέμα είναι πως πραγματικά είναι τρελή μανούρα.. επίσης με το που θα το ακουμπήσεις το κινητό η εγγύηση τέλος... Δεν είναι θέμα ικανότητας ... φυσικά και γίνεται.. εγώ προσωπικά είχα αλλάξει στο S2 μου αλλά ήταν τέτοια η ταλαιπωρία και το άγχος που το μετάνιωσα...

 

Εννοείται πως ΟΤΙ μα ΌΤΙ και να κάνεις ίδιο όπως ήταν δεν θα γίνει... επίσης αν ήταν το τζάμι μπροστά ΟΚ να το προσπαθούσες.. αλλά το middle frame ??? δεν ξέρω και να κάνω και μια ερώτηση.. το αυτοκόλλητο με το ΙΜΕΙ και SN που είναι κολλημένο πάνω στο middle frame πως θα το βγάλει και θα βάλει στο καινούργιο κανείς?

 

Γνώμη μου για το φίλο... ας μείνει ως έχει με το χτυπηματάκι του... αν θέλει να το πουλήσει τότε ας το φτιάξει επίσημα.. αν όμως λογικά θέλει να το κρατήσει το τηλ.. σε κάνα χρόνο όλο αυτό που κάνει τώρα 190€ θα πέσει κάνα 50-70€ οπότε θα πλησιάζετε καλύτερα ..

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

]Ανταλακτικό υπάρχει [/b]http://www.ebay.com/itm/291010169757 το θέμα είναι πως πραγματικά είναι τρελή μανούρα.. επίσης με το που θα το ακουμπήσεις το κινητό η εγγύηση τέλος... Δεν είναι θέμα ικανότητας ... φυσικά και γίνεται.. εγώ προσωπικά είχα αλλάξει στο S2 μου αλλά ήταν τέτοια η ταλαιπωρία και το άγχος που το μετάνιωσα...

 

Εννοείται πως ΟΤΙ μα ΌΤΙ και να κάνεις ίδιο όπως ήταν δεν θα γίνει... επίσης αν ήταν το τζάμι μπροστά ΟΚ να το προσπαθούσες.. αλλά το middle frame ??? δεν ξέρω και να κάνω και μια ερώτηση.. το αυτοκόλλητο με το ΙΜΕΙ και SN που είναι κολλημένο πάνω στο middle frame πως θα το βγάλει και θα βάλει στο καινούργιο κανείς?

 

Γνώμη μου για το φίλο... ας μείνει ως έχει με το χτυπηματάκι του... αν θέλει να το πουλήσει τότε ας το φτιάξει επίσημα.. αν όμως λογικά θέλει να το κρατήσει το τηλ.. σε κάνα χρόνο όλο αυτό που κάνει τώρα 190€ θα πέσει κάνα 50-70€ οπότε θα πλησιάζετε καλύτερα ..

 

Δεν είπε το αντίθετο.

Είπε αυθεντικό ανταλακτικό δεν υπάρχει.

Βλέποντας πάντως τα μετέπειτα προβλήματα πάντως σε χρήστες που προχώρησαν σε παρόμοια επισκευή, δεν υπήρχε περίπτωση να το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο οτι ΔΕΝ υπάρχει αυθεντικό ανταλλακτικό η οθόνη μονη της σε καμια συσκευή με Super AMOLED οθόνη της Samsung η όλη διαδικασία γίνεται με ανταλλακτικά τρίτων .

Το ίδιο ισχυει και για το τζάμι με ή χωρίς το digitizer που στην περίπτωση και των τριων Note είναι δυο διαφορετικά digitizer το ενα πανω στο άλλο .

 

Τίποτα απο ολά αυτά δεν υπάρχει σαν μεμονομενο ανταλλακτικό αυθεντικό για αυτά τα Κινητα . υπάρχει μαύρη αγορά στην Ελλάδα και όχι μονο απο ανθρώπους που αγοράζουν σπασμενα ανταλλακτικά σαν σύνολο και προσπαθουν να κρατήσουν οποίο τμήμα δεν έχει σπάσει ώστε στην συνεχεία να το πουλήσουν και κάπως έτσι βρίσκονται οι οθόνες σαν μεμονωμένα ανταλλακτικά στην αγορά και στο ιντερνέτ . ακόμα και εκεί όμως η διαδικασία αφαίρεσης τους είναι ριψοκίνδυνη και έχει χαμηλό ποσοστό επιτυχίας χρησιμοποιώντας φουρνακι σχεδιασμενο για τέτοιες δουλειές και έχοντας διαθέσιμο και το προφίλ θερμοκρασίας που αντιστοιχεί στην κάθε οθόνη .

Κανεις δεν έχει σπίτι του τίποτα απο ολά αυτά προφανώς και φυσικά δεν έχει ουτε καν εμπειρία αποτυχημένης Εστω προηγούμενης προσπάθειας .

Το να πεις σε κάποιον για σημάδια στο πλάισιο με την οθόνη πλήρως λειτουργική το τζάμι και το digitizer επίσης λειτουργικά χωρίς κάποιο ράγισμα , οτι είναι δύσκολο άλλα γίνεται και να του δείξεις video απο το YouTube είναι το λιγοτερο ανεύθυνο γιατί μιλάμε για μηδενικό ποσοστο επιτυχίας και το αποτέλεσμα θα είναι πληρωμένη καινούρια οθόνη .

 

Προσωπικά παρέθεσα 2,3 βίντεο με τα οποία μπορεί να ενημερωθεί για την διαδικασία, το ενα εξ αυτών μάλιστα δείχνει και την αποτυχημένη απόπειρα να κολλήσει την οθόνη του..Την οθόνη την ξεκολλάνε με πιστολάκι...Κανείς δεν υποστήριξε οτι είναι εύκολο αλλά καλό είναι να μην είσαι υπερβολικός στις εκφράσεις περί ανευθυνότητας.. Μεγάλα παιδιά είναι όλοι και ο καθένας πράτει όπως θέλει, για αυτό είναι το φορυμ άλλωστε, ανταλαγή απόψεων..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά παρέθεσα 2,3 βίντεο με τα οποία μπορεί να ενημερωθεί για την διαδικασία, το ενα εξ αυτών μάλιστα δείχνει και την αποτυχημένη απόπειρα να κολλήσει την οθόνη του..Την οθόνη την ξεκολλάνε με πιστολάκι...Κανείς δεν υποστήριξε οτι είναι εύκολο αλλά καλό είναι να μην είσαι υπερβολικός στις εκφράσεις περί ανευθυνότητας.. Μεγάλα παιδιά είναι όλοι και ο καθένας πράτει όπως θέλει, για αυτό είναι το φορυμ άλλωστε, ανταλαγή απόψεων..

 

Δεν σε κατηγόρησαν οτι έκανες κάτι περισσότερο απο το να δείξεις τα συγκεκριμενα βίντεο . Είναι φυσιολογικό "αποτέλεσμα" των ανταλλαγών απόψεων μεσά ενα φόρουμ να δημιουργηθεί η εικόνα οτι αύτη η διαδικασία είναι πιθανόν πραγματοποιησιμη αν όχι εύκολη .

 

Με δεδομένο οτι μονο εγώ εξέφρασα την άποψη για το αντίθετο ( και την εξεφρασα έχοντας τους λόγους μου ) ήμουν πιο αναλυτικός .

Πιθανόν να ήμουν και αγενής χωρίς να είναι αυτός ο σκοπός μου , για αυτό ζητάω συγνώμη .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

 

Δυστηχώς μετά από έναν μήνα μεγάλης προσοχής, ξέχασα το Note 3 με flip cover θήκη πάνω στο κρεβάτι. Αποτέλεσμα ήταν ο σκύλος να δαγκώνει επι ώρα το τηλέφωνο στην κάτω δεξια γωνία πάνω από το flip cover. To flip cover έσπασε (το πλαστικό) και η οθόνη στην κάτω δεξιά γωνία έχει σπάσει/ραγίσει. Ουσιαστικά το γυαλί έχει ραγίσει, η οθόνη λειτουργεί κανονικά όπως επίσης και η απόκριση στην αφή. Γνωρίζουμε μήπως πόσο θα στοιχίσει η επιδιόρθωση; Είδα φυσικά βίντεο για αλλαγή μόνο του μπροστινού γυαλιού από απλό χρήστη, και είναι αρκετά δύσκολο με μεγάλο ρίσκο να μην κάτσει καλά η οθόνη (βλ.

)

Ξέρουμε τιμή; Και για Κύπρο εαν γνωρίζει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

στην Ελλάδα για αντίστοιχη επιδιόρθωση σε ένα note10.1 η αντιπροσωπεία της Samsung ήθελε 180€, φυσικά βρήκα από ebay με 20€ το ανταλλακτικό και το άλλαξα μόνος.
Link to comment
Share on other sites

Με 20ευρώ τι βρήκες; Όλη την οθόνη με digitizer; Γιατί δεν νομίζω να είναι αυθεντική. Εαν βρήκες μόνο το γυαλί, τότε λογικά είναι πιο εύκολο να αλλαχθεί στο 10.1. Δες το βίντεο που έβαλα στο θέμα μου και πρόσεξε την δυσκολία που έχει για να αλλαχθεί μόνο το γυαλί.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή και εγώ την έπαθα με το γυαλί καταλαβαίνω πως νιώθεις... Εγώ το άλλαξα με την βοήθεια ενός φίλου... Μόνο το τζάμι... 15 ευρώ μου βγήκε... Είναι ριψοκίνδυνο αλλά το προτίμησα από το να δώσω 200...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το έδωσα μέσα στην εταιρία και περιμένω να μου πουν τιμή. Το προτίμησα από το να κάνω πατέντες μέσα από βίντεο με ρίσκο να μην το πετύχω.

Ευχαριστώ όπως και να χει για τις απαντήσεις σας.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα παιδιά. Δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή κατηγορία, αλλά θέλω μία βοήθεια από όσους μπορούν να με συμβουλέψουν τι να κάνω σε ένα θέμα. Είχα πάρει ένα note 3 από την μεγάλη Δευτέρα, όλα καλά την μεγάλη Τρίτη ήταν στα χέρια μου όμως από τις πρώτες στιγμές εμφάνισε κάποια προβλήματα. Εκτός το ότι κάποια στιγμή την μεγάλη Τετάρτη μετά από ενημέρωση που μου ζήτησε το ίδιο να κάνω δεν λειτουργούσε το πληκτρολόγιο και καπάκι που του ξανά έκανα δεν λειτουργούσαν οι ρυθμίσεις από το πενάκι. Έπειτα κάποιες φορές με το πενάκι κυρίως δεν λειτουργούσε σε κάποια σημεία η οθόνη. Ειδικά το μεγάλο Σαββάτο που με έπαιρναν τηλέφωνο και όταν το σήκωνα ούτε με άκουγαν ούτε τους άκουγα. Είχα φτάσει σε σημείο να μην έχω ούτε 1 εβδομάδα το τηλέφωνο και να κάνω 3 επαναφορές στις εργοστασιακές ρυθμίσεις για να λύσω αυτά τα προβλήματα.Δεν το θεώρησα λογικό. Ώσπου είπα δεν πάει άλλο, αλλά έπρεπε να περιμένω μέχρι την Τρίτη του Πάσχα για να καταφέρω να επικοινωνήσω με το κατάστημα από όπου το πήρα και εν τέλη να το στείλω την ίδια μέρα. Την Πέμπτη λοιπόν (δύο μέρες μετά) είπα να πάρω τηλέφωνο να δω αν είχε φτάσει και τα λοιπά και μου λέει ο τεχνικός δεν ξέρω τίποτα ΟΜΩΣ για οποιαδήποτε κατάσταση θα με ενημερώσουν. Τέλος πάντων περίμενα μερικές μέρες και ξανά πήρα την Τρίτη (1 εβδομάδα αφού το είχα στείλει) και τελικά μου είπαν ότι το έχουν στείλει στην Samsung και ότι μέχρι το αργότερο την επόμενη Δευτέρα θα με έχουν ειδοποιήσει. Είναι λογικά πράγματα; Να έχω πιο πολύ καιρό το κινητό μου για ''Επισκευή'' παρά για χρήση. Και κάτι άλλο σε κάθε περίπτωση υπάρχει δυνατότητα να μου το αλλάξουν με καινούργιο; Συγνώμη αν σας κούρασα και σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Service (Ερωτήσεις και Ανταλλακτικά)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...