Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γινεται το g2 και το g3 να εχουν μονο 20 ευρω διαφορα στη τιμη; Κανω λαθος η το g2 καποτε ειχε φτασει κοντα στα 200 ευρω;

 

Κοντά στα 240€ ναι αλλά 200€ ποτέ

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας.Λοιπόν,το θέμα έχει ώς εξής.Εχω ψηθεί να αγοράσω το G2,αλλά είμαι στο εξής δίλημμα. Στο σκρούτζ το κινητό είναι πανάκριβο. Αμα είναι να δώσω 300+ ευρώ για το G2 δίνω άλλα 20κάτι και παίρνω το G3. Οπότε το αποκλείω απο εκεί. Εχω βρεί στο ebay το ευρωπαικό D802 με τιμές κάτω απο 200 ευρώ και χωρίς μεταφορικά. Αλλά η ανησυχία μου είναι άν αξίζει να πάρεις κάτι απο εκεί. Δηλαδή,πόσο μεγάλο ρίσκο θεωρείται(απο θέμα συσκευής και καλυψη εγγύησης). Η να πάρω κανενα μεταχειρισμένο με 200 ευρώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Λοιπόν,το θέμα έχει ώς εξής.Εχω ψηθεί να αγοράσω το G2,αλλά είμαι στο εξής δίλημμα. Στο σκρούτζ το κινητό είναι πανάκριβο. Αμα είναι να δώσω 300+ ευρώ για το G2 δίνω άλλα 20κάτι και παίρνω το G3. Οπότε το αποκλείω απο εκεί. Εχω βρεί στο ebay το ευρωπαικό D802 με τιμές κάτω απο 200 ευρώ και χωρίς μεταφορικά. Αλλά η ανησυχία μου είναι άν αξίζει να πάρεις κάτι απο εκεί. Δηλαδή,πόσο μεγάλο ρίσκο θεωρείται(απο θέμα συσκευής και καλυψη εγγύησης). Η να πάρω κανενα μεταχειρισμένο με 200 ευρώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Δεν μπορείς από εξωτερικό λόγο cc. Πάρε ένα μεταχειρισμενο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Λοιπόν,το θέμα έχει ώς εξής.Εχω ψηθεί να αγοράσω το G2,αλλά είμαι στο εξής δίλημμα. Στο σκρούτζ το κινητό είναι πανάκριβο. Αμα είναι να δώσω 300+ ευρώ για το G2 δίνω άλλα 20κάτι και παίρνω το G3. Οπότε το αποκλείω απο εκεί. Εχω βρεί στο ebay το ευρωπαικό D802 με τιμές κάτω απο 200 ευρώ και χωρίς μεταφορικά. Αλλά η ανησυχία μου είναι άν αξίζει να πάρεις κάτι απο εκεί. Δηλαδή,πόσο μεγάλο ρίσκο θεωρείται(απο θέμα συσκευής και καλυψη εγγύησης). Η να πάρω κανενα μεταχειρισμένο με 200 ευρώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Απ' όπου και να το πάρεις, εφόσον προορίζεται για Ευρωπαϊκή αγορά, έχεις εγγύηση από την αντιπροσωπεία 2 χρόνια από την ημερομηνία κατασκευής. Τον ίδιο έλεγχο πρέπει να κάνεις είτε το πάρεις από ebay, είτε μεταχειρισμένο από αλλού. Προσωπικά πάντως, ακόμη και για τα ίδια χρήματα θα προτιμούσα το G2 από το G3.

Όσον αφορά την παρατήρηση για το ebay, οι αγορές από εξωτερικό είναι εφικτές, απλά χρειάζεται επιμονή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
αν θελει καποιος το δικο μου γερμανικο ασπρο 32αρι που ειναι ακομα σε εγγυηση ας μου στειλει πμ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απότομη πτώση σήμερα το πρωί στα 269€

http://stechi.skroutzstore.gr/p.LG-G2-16GB-D802-EU-Black.964780.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. Αν αγοράσω από το ebay.com το D800, θα λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα;

2. Ξέρετε αν θα πληρώσω φόρους κλπ; Έχει αγοράσει κανείς στο παρελθόν;

 

Διάβασα για την εγγύηση ότι δεν ισχύει και δε με ενδιαφέρει.

 

Παρεπιπτώντως είδα ότι καλές τιμές υπάρχουν και σε xperia z και htc m7, τα οποία θεωρώ ότι ακόμα και σήμερα είναι πολύ καλύτερα από αντίστοιχα smartphones στην ελληνική αγορά (της ίδιας τιμής 150ευρώ)

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

1. Αν αγοράσω από το ebay.com το D800, θα λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα;

2. Ξέρετε αν θα πληρώσω φόρους κλπ; Έχει αγοράσει κανείς στο παρελθόν;

 

Διάβασα για την εγγύηση ότι δεν ισχύει και δε με ενδιαφέρει.

 

Παρεπιπτώντως είδα ότι καλές τιμές υπάρχουν και σε xperia z και htc m7, τα οποία θεωρώ ότι ακόμα και σήμερα είναι πολύ καλύτερα από αντίστοιχα smartphones στην ελληνική αγορά (της ίδιας τιμής 150ευρώ)

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

 

1) H συσκευή θα λειτουργεί στα ελληνικά και ευρωπαικά δίκτυα κανονικά στο 2g/3g αλλά δεν θα έχεις 4g

 

2) Κανονικά φόρο πρέπει να πληρώσεις αλλά γενικά υπάρχουν τρόποι να τον αποφύγεις. Εξαρτάται βέβαια από που το αγοράζεις, το τρόπο αποστολής, την θέληση του πωλητή.

 

Δεν ξέρω σε τι τιμές το βρίσκεις αλλά από τη στιγμή που δεν υποστηρίζει 4g θα έλεγα να αποφύγεις την αγορά του. Νομίζω ότι στα νούμερα που το βρίσκεις μπορείς να βρεις κάτι σε μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι προφανές ότι δουλεύει ούτε το 3G. Ψάχνοντας στο δίκτυο βρίσκεις πολλές αναφορές για αδυναμία λειτουργίας του D800 σε Ευρωπαϊκά δίκτυα 3G.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια καλησπερα!!

ΜΕ την βοηθεια σας (και στο ποιο μοντελο να καταληξω αλλα και απο ποιον seller στο ebay και πως να το αγορασω για να γλιτωσω τελωνεια) ειχα αγορασει πριν 2 χρονια ακριβως το LG G@ 32GB το D802.

Εμεινα απιστευτα ικανοποιημενος και τωρα θελω να το παρω στον πατερα μου γιατι ειναι με τα λεφτα που δινει νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο μπορει να παρει!!(150 ευρω με 160!!)

Εχω ομως 2-3 αποριες που οποιος μου τις ελυνε θα του ημουν ευγνωμον!!

-πρωτον....με μια συντομη αναζητηση που εκανα στο ebay,βρηκα αρκετους sellerς απο Honk Kong (οπως ειχα παρει κι εγω) αλλα ολοι δινουν το D800 4G LTE...εχει καποιο μειωνεκτημα εναντι του δικου μου αυτο??

-δευτερον....υπαρχει καποιος απο σας που να εχει δοκιμασει καποιον απο αυτους τους sellerς επιτυχημενα?? (μην παω στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα....τοτε που το πηρα εγω ειχαμε παρει πολλοι απο δω μεσα απο τον συγκεκριμενο....30-40 ατομα!!)

 

Αυτα για αρχη!!:O:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για εδώ " http://www.buysell.gr/used/ " τι λέτε παιδιά?έχετε καμιά ιδέα η καμιά εμπειρία κάποιος? το'χει 80 με 90 ευρώ κάτω απ'τα σκρουτζομάγαζα και ισχυρίζεται ότι έχει και 6μηνη εγγύηση..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ειναι το μοντελο LG G2 F320 στα $95 , κανει για την Ελλαδα?

 

Κανει. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος για την νεα υπηρεσια 4G της Wind που νομιζω οτι ειναι σε μπαντα που δεν υποστηριζει. Ψαξτο καλυτερα.

 

Εχει και κεραια για τηλεοραση, εχει και microSD, εχει και αποσπομενη μπαταρια αν και λιγο μικροτερης χωρητικοτητας.

 

Προσεχε ομως το fastcardtech. Δεν το πολυεμπιστευομαι. Εχω ακουσει πολλα σκηνικα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε ομως το fastcardtech. Δεν το πολυεμπιστευομαι. Εχω ακουσει πολλα σκηνικα.

Ναι και γω κατι τετοια διαβαζω. Ευχαριστω για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
θελω να αγορασω ενα μεταχειρισμενο g2 αλλα μου ειναι παρα πολυ σημαντικο για μενα η σωστη λειτουργια του bluetooth. εχει αναφερθει να υπαρχει καποιο θεμα;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε άφοβα! δεν έχει ακουστεί τίποτα για bluetooth. Δοκίμασε το βέβαια πριν την αγορά αν μπορείς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...