Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]52181[/ATTACH]παιδια μια ερωτηση εσεις που ξερετε! φιλος μολις παρελαβε απο ebay σφραγγισμενο λευκο g2 32 gb,,,τα παραξεβα τωρα! το κουτι γραφει black ενω το τηλεφωνο ειναι ασπρο! τα 2 πρωτα νουμερα απο sirial number ειναι 711,,,,και πανω απο το χρωμα black γραφει china!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν μου κανει για αυθεντικο, το G στο LG ειναι καπως, περα απο το 711 που δεν εχω ξαναδει
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]52181[/ATTACH]παιδια μια ερωτηση εσεις που ξερετε! φιλος μολις παρελαβε απο ebay σφραγγισμενο λευκο g2 32 gb,,,τα παραξεβα τωρα! το κουτι γραφει black ενω το τηλεφωνο ειναι ασπρο! τα 2 πρωτα νουμερα απο sirial number ειναι 711,,,,και πανω απο το χρωμα black γραφει china!

Το κουτι ειναι σιγουρα fake. Μακαρι οχι και το κινητο. Δες με cpu z. Σου εγραψα και στο αλλο topic. Μη γραφεις το ιδιο και στα δυο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω και το g2 το i9506 ειναι ενα σκαλι ποιο πανω!οταν συγκρινεις να κοιτας να ειναι τα ιδια!snapdragon 800 vs 800και οχι με 600 i9505!η μπαταρια ειναι μια nornal χρηση!για να μν κατσω και το αναλυσω και βγουμε offtopic δες και λιγο αυτο το κινητο i9506

το knox σε λιγο καιρο θα το εχουν ολες οι συσκευες!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

τι να κοιταξω ρε φιλε μου, το ειχα και το 9506...τα μονα κινητα που δεν εχω δοκιμασει ειναι το 930,Μ8 και ολα τα αιφον
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

τι να κοιταξω ρε φιλε μου, το ειχα και το 9506...τα μονα κινητα που δεν εχω δοκιμασει ειναι το 930,Μ8 και ολα τα αιφον

Αν τα χαρακτιριστικα ειναι ιδια με αυτα: http://m.gsmarena.com/lg_g2-5543.php

Δες cpu, gpu, ram.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι να κοιταξω ρε φιλε μου, το ειχα και το 9506...τα μονα κινητα που δεν εχω δοκιμασει ειναι το 930,Μ8 και ολα τα αιφον

 

S4 i9506 :Best camera,rs Αισθητηρα cameras!! lte-a(150 mbls), micro sd, gps A+++ Κλειδωνει και κατω απο τον ταφο!Σημα Υπερ αριστο!!!Super amoled χρωματα!!Πολυ καλυτερο στο μαυρο!gorrila glass 3

lg g2 d802 : battery Υπερ Αριστη!Gorrila glass 2,Τι αλλο.....που ψαχνεις να βρεις δορυφορο και δεν βρισκει τπτ...με ενα κακο ιστορικο!με τριξιματα καπακια?με το σημα ακομα και στο 2G εκει που ειχες full σημα το εχανε...αν το ειχες κλειστο πανω απο 8 ωρες χανοταν η ωρα...3 φορες procordia χρειαστηκε να παω!

να μου ελεγες για το i9505 εκει συμφωνω!και δεν μετραω antutu..αυτα τα θεωρω β_____ς!!

και θα σου πω και κατι αλλο!!μπες ebay και κοιτα την κορεατικη εκδοση και στα δυο!

Samsung Galaxy S4 LTE-E330S Arctic Blue (η τιμη του ξεκιναει απο 445,μεγαλυτερη και απο αυτην του s5!και καθε μηνα παιρνει update!

Lg G2 F320S LTE-A (2800)mah +micro sd!

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

τι να κοιταξω ρε φιλε μου, το ειχα και το 9506...τα μονα κινητα που δεν εχω δοκιμασει ειναι το 930,Μ8 και ολα τα αιφον

Η παρότρυνση ήταν στο φίλο που αναρωτιέται εάν είναι αυθεντικό το G2 του.

Link to comment
Share on other sites

S4 i9506 :Best camera,rs Αισθητηρα cameras!! lte-a(150 mbls), micro sd, gps A+++ Κλειδωνει και κατω απο τον ταφο!Σημα Υπερ αριστο!!!Super amoled χρωματα!!Πολυ καλυτερο στο μαυρο!gorrila glass 3

lg g2 d802 : battery Υπερ Αριστη!Gorrila glass 2,Τι αλλο.....που ψαχνεις να βρεις δορυφορο και δεν βρισκει τπτ...με ενα κακο ιστορικο!με τριξιματα καπακια?με το σημα ακομα και στο 2G εκει που ειχες full σημα το εχανε...με τριξιματα καπακια....αν το ειχες κλειστο πανω απο 8 ωρες χανοταν η ωρα...3 φορες procordia χρειαστηκε να παω!

να μου ελεγες για το i9505 εκει συμφωνω!και δεν μετραω antutu..αυτα τα θεωρω β_____ς!!

και θα σου πω και κατι αλλο!!μπες ebay και κοιτα την κορεατικη εκδοση και στα δυο!

Samsung Galaxy S4 LTE-E330S Arctic Blue (η τιμη του ξεκιναει απο 445,μεγαλυτερη και απο αυτην του s5!και καθε μηνα παιρνει update!

Lg G2 F320S LTE-A (2800)mah +micro sd!

 

δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με το GPS ουτε με το σημα, θα ειχες προβληματικη συσκευη. Αλλα να μιλανε οι φαν της σαμσουνγκ για τριξιματα και ποιοτητα κατασκευης...:lol: ενταξει ειπαμε :p

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εχω σου εδωσα επιχειρηματα που ειναι παρα πολλα!!!εσυ τι μου εδωσες.....
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εχω σου εδωσα επιχειρηματα που ειναι παρα πολλα!!!εσυ τι μου εδωσες.....

Knox, lags, μπαταρια, μεγεθος οθονης, ois camera.....τί αλλο θες;

Για μενα στο μονο που υπερτερει το S4 ειναι η microSD.

Ο,τι και να λεμε ειναι δυο παρα πολυ καλες συσκευες και ειμαστε off topic. Εδω ειναι το σωστο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5145578

Ο,τι λεει για την καμερα δεν ισχυει. Πλεον η καμερα του G2 ξεπερασε αυτη του S4.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βεβαια ειναι παρα πολυ καλες συσκευες..παιδια το knox δεν ειναι κατι κακο!!ειναι μια βασικη εφαρμογη που πρεπει να την εχουν ολα τα smartphone!! Προστασια Ασφαλεια!!και εγω δν το αλλα ετσι πρεπει να ειναι!lag δν υπαρχει στο i9506 καθολου!!ουτε ιχνος!!!ουυε θερμανση,η οθονη ειναι κανονικη για smartphone!τωρα για φωτογραφια το s4 ειναι παρα πολυ μπροστα!!παντως ειναι και τα δυο σε καλη τιμη και δεν εχουν να ζηλεψουν τπτ απο τις καινουριες ναυαρχιδες!μν βγουμε παλι offtopic
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

βεβαια ειναι παρα πολυ καλες συσκευες..παιδια το knox δεν ειναι κατι κακο!!ειναι μια βασικη εφαρμογη που πρεπει να την εχουν ολα τα smartphone!! Προστασια Ασφαλεια!!και εγω δν το αλλα ετσι πρεπει να ειναι!lag δν υπαρχει στο i9506 καθολου!!ουτε ιχνος!!!ουυε θερμανση,η οθονη ειναι κανονικη για smartphone!τωρα για φωτογραφια το s4 ειναι παρα πολυ μπροστα!!παντως ειναι και τα δυο σε καλη τιμη και δεν εχουν να ζηλεψουν τπτ απο τις καινουριες ναυαρχιδες!μν βγουμε παλι offtopic

Εισαι σοβαρος για το knox;;!!! Ειρωνικα το λες; Γιατι να χασω την εγγυηση επειδη θελω να βαλω αλλη ROM σε ενα hardware το οποιο ειναι δικο μου και το πληρωσα;

 

Για καμερα κανεις τραγικο λαθος. Σε καμια περιπτωση η καμερα του S4 δεν ειναι παρα πολυ μπροστα, οπως λες, αυτης του G2.

Απλως η "μαμα" καμερα του G2 θελει καποιες ρυθμισεις για να απογειωθει. Για ψαξου λιγο.

Και μια ερωτηση απο περιεργια, δεν ξερω. Μπορεις με το S4 να τραβηξεις 4Κ βιντεο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και ποιος σου ειπε φιλε να βαλεις αλλη custom ρομ...?να το αφησεις οπως ειναι!δεν καταλαβα....διαβασες λιγο τις τροποποιησεις να δεις τι λενε!!η καθε εταιρια σου δινει ενα προιον που εχει πιστοποιηθη απο το εργοστασιο ετσι!!υπο δικη σου ευθυνη το τροποποιεις δεν σου φταιει καμια samsung και lg μετα!!αυτη ειναι η αληθεια και αμα μας αρεσει!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

και ποιος σου ειπε φιλε να βαλεις αλλη custom ρομ...?να το αφησεις οπως ειναι!δεν καταλαβα....διαβασες λιγο τις τροποποιησεις να δεις τι λενε!!η καθε εταιρια σου δινει ενα προιον που εχει πιστοποιηθη απο το εργοστασιο ετσι!!υπο δικη σου ευθυνη το τροποποιεις δεν σου φταιει καμια samsung και lg μετα!!αυτη ειναι η αληθεια και αμα μας αρεσει!!

Τί λες καλε; Ο,τι θελω θα του περασω! Δεν καταλαβα. Αφου μπορει να γινει καλυτερο γιατι να μην το εκμεταλευτω; Δικο μου ειναι κι οχι της εταιριας.

Ετσι κι αλλιως όποτε θελω το γυρναω σε stock κατασταση και κανενας δεν μπορει να μου αποδειξει οτι το πειραξα. (Εκτος απο τα Samsung).

Οπότε όπως καταλαβαινεις καποιος hard user που θελει να παρει το καλυτερο απο μια συσκευη που πληρωσε και να εχει και εγγυηση τα Samsung τα απορηπτει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και ποιος σου ειπε φιλε να βαλεις αλλη custom ρομ...?να το αφησεις οπως ειναι!δεν καταλαβα....διαβασες λιγο τις τροποποιησεις να δεις τι λενε!!η καθε εταιρια σου δινει ενα προιον που εχει πιστοποιηθη απο το εργοστασιο ετσι!!υπο δικη σου ευθυνη το τροποποιεις δεν σου φταιει καμια samsung και lg μετα!!αυτη ειναι η αληθεια και αμα μας αρεσει!!

 

το ξερουμε οτι, οτι γινεται γινεται με δικη μας ευθυνη. Τουλαχιστον εμεις κανουμε οτι θελουμε με τη συσκευη μας, εσυ με το ΚΝΟΧ καθεσαι και περιμενεις 2 χρονια μεχρι να ληξει η εγγυηση, επειδη ετσι σου ειπε η σαμμυ, που να παρει ουτε η apple δεν τα κανει αυτα..... Δεν πειραζει, την αλλη φορα να προσεχεις τι παιρνεις, τωρα ασε εμας με τα χρεπια εδω να κανουμε οτι θελουμε.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]52181[/ATTACH]παιδια μια ερωτηση εσεις που ξερετε! φιλος μολις παρελαβε απο ebay σφραγγισμενο λευκο g2 32 gb,,,τα παραξεβα τωρα! το κουτι γραφει black ενω το τηλεφωνο ειναι ασπρο! τα 2 πρωτα νουμερα απο sirial number ειναι 711,,,,και πανω απο το χρωμα black γραφει china!

 

Αυτό είναι απο το δικό μου.....λευκό Γαλλικό...!

 

http://s29.postimg.org/xfdkw0vsn/20141107_025207.jpg

click image upload

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί της Τετάρτης παρήγγειλα ένα 32άρι μαύρο από i-buy. Πριν λίγο παρέλαβα ένα ολόφρεσκο (παρτίδα Οκτωβρίου), γερμανικό και unbranded G2. Συστήνεται ανεπιφύλακτα λοιπόν!:)

 

(φωτό)

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί της Τετάρτης παρήγγειλα ένα 32άρι μαύρο από i-buy. Πριν λίγο παρέλαβα ένα ολόφρεσκο (παρτίδα Οκτωβρίου), γερμανικό και unbranded G2. Συστήνεται ανεπιφύλακτα λοιπόν!:)

 

(φωτό)

 

 

Καλορίζικο...!!! από που και πόσο το πήρες...??? Link..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί της Τετάρτης παρήγγειλα ένα 32άρι μαύρο από i-buy. Πριν λίγο παρέλαβα ένα ολόφρεσκο (παρτίδα Οκτωβρίου), γερμανικό και unbranded G2. Συστήνεται ανεπιφύλακτα λοιπόν!:)

 

(φωτό)

Καλορίζικο...!!! από που και πόσο το πήρες...??? Link..!

Όπως ανέφερα, το πήρα από i-buy.;) Ορίστε και το link...:) Εξαιρετική και ταχύτατη εξυπηρέτηση από το κατάστημα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτοχος του G2 16GB Black εδώ και μια εβδομάδα (και κάτι παραπάνω)! Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό απ'όπου κι'αν το δει κανείς (εκτός από την έλλειψη θύρας micro sd). Το κινητό ήρθε σφραγισμένο, παρτίδα .409 από tokinito.gr.

Ένα μικρό αλλά σημαντικό χαρακτηριστικό που μου έλλειπε από τις παλαιότερες συσκευές μου ήταν το IR Blaster το οποίο έλυσε το πρόβλημα των μονίμως χαμένων τηλεχειριστηρίων στο σπίτι. Αυτό που με ενόχλησε κυρίως στο κινητό (εκτός από την έλλειψη θύρας micro sd) ήταν η ασυνήθιστη τοποθέτηση του Power / Volume up / Volume down. Με το flip cover που έχω βάλει στο κινητό τα πλήκτρα αυτά πρακτικά αχρηστεύονται, αφού δεν είναι δυνατή η χρήση τους ούτε όταν είναι διπλωμένο το flip ούτε όταν είναι ανοιχτό (κίνδυνος να γλιστρήσει). Κάτι ήξερε η LG και έβαλε το Double Tap ;).

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτοχος του G2 16GB Black εδώ και μια εβδομάδα (και κάτι παραπάνω)! Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό απ'όπου κι'αν το δει κανείς (εκτός από την έλλειψη θύρας micro sd). Το κινητό ήρθε σφραγισμένο, παρτίδα .409 από tokinito.gr.

Ένα μικρό αλλά σημαντικό χαρακτηριστικό που μου έλλειπε από τις παλαιότερες συσκευές μου ήταν το IR Blaster το οποίο έλυσε το πρόβλημα των μονίμως χαμένων τηλεχειριστηρίων στο σπίτι. Αυτό που με ενόχλησε κυρίως στο κινητό (εκτός από την έλλειψη θύρας micro sd) ήταν η ασυνήθιστη τοποθέτηση του Power / Volume up / Volume down. Με το flip cover που έχω βάλει στο κινητό τα πλήκτρα αυτά πρακτικά αχρηστεύονται, αφού δεν είναι δυνατή η χρήση τους ούτε όταν είναι διπλωμένο το flip ούτε όταν είναι ανοιχτό (κίνδυνος να γλιστρήσει). Κάτι ήξερε η LG και έβαλε το Double Tap ;).

Για χωρις θηκη τα κουμπια βολευουν απιστευτα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτοχος του G2 16GB Black εδώ και μια εβδομάδα (και κάτι παραπάνω)! Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό απ'όπου κι'αν το δει κανείς (εκτός από την έλλειψη θύρας micro sd). Το κινητό ήρθε σφραγισμένο, παρτίδα .409 από tokinito.gr.

Ένα μικρό αλλά σημαντικό χαρακτηριστικό που μου έλλειπε από τις παλαιότερες συσκευές μου ήταν το IR Blaster το οποίο έλυσε το πρόβλημα των μονίμως χαμένων τηλεχειριστηρίων στο σπίτι. Αυτό που με ενόχλησε κυρίως στο κινητό (εκτός από την έλλειψη θύρας micro sd) ήταν η ασυνήθιστη τοποθέτηση του Power / Volume up / Volume down. Με το flip cover που έχω βάλει στο κινητό τα πλήκτρα αυτά πρακτικά αχρηστεύονται, αφού δεν είναι δυνατή η χρήση τους ούτε όταν είναι διπλωμένο το flip ούτε όταν είναι ανοιχτό (κίνδυνος να γλιστρήσει). Κάτι ήξερε η LG και έβαλε το Double Tap ;).

 

Σε κανένα μήνα που θα το έχεις συνηθίσει το Power - Volume up - Volume down, και πιάσεις άλλο τηλ. στα χέρια σου, να δεις που θα πάει το δάχτυλο σου μόνο του, και θα δεις ότι το Power - Volume up - Volume down που είναι πλάγια στης άλλες συσκευές, πόσο θα σε χαλάει;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα μήνα που θα το έχεις συνηθίσει το Power - Volume up - Volume down, και πιάσεις άλλο τηλ. στα χέρια σου, να δεις που θα πάει το δάχτυλο σου μόνο του, και θα δεις ότι το Power - Volume up - Volume down που είναι πλάγια στης άλλες συσκευές, πόσο θα σε χαλάει;)

Ετσι ακριβως.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...