Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δικιο εχεις απλα....

Ξερει κανεις τι σημαινουν ορισμοι:bad esn,clean imei,bad imei,unbranded,unlocked κτλ που γραφουν στο ebay?

Edited by pete1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σήμερα το παρήγγειλα από τα seven. έδωσα και μία προκαταβολή και την πέμπτη λογικά ή το πολύ παρασκευή θα το έχω. και δεν περνάνε οι μέρες...

 

Γιατί τόση αναμονή; Αφού λέει πως είναι άμεσα διαθέσιμο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από βδομάδα θα γίνω κι εγώ κάτοχος του G2, γνωρίζουμε κάποιο κατάστημα που να δίνει την συσκευή με δόσεις χωρίς πιστωτική κάρτα; γιατί με αυτή την δυνατότητα πληρωμής ξέρω μόνο τον Κωτσόβολο και την Ηλεκτρονική αλλά λέω μήπως γλυτώσω τίποτα και δεν σκάσω την 600άρα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση αναμονή; Αφού λέει πως είναι άμεσα διαθέσιμο :wacko:

 

το γράφει και στο site τους. παραγγέλνεις και μετά από 2-3 εργάσιμες μέρες το έχεις

Link to comment
Share on other sites

τελικά επειδή διαβάζω συνέχεια τα posts και χάθηκα. 32άρα ευρωπαϊκή έκδοση unbranded υπάρχει από κάπου να πάρω?

 

μια από τα ίδια είμαι κι εγώ φίλε μου.. είχε παλιότερα το expansys 32άρα ευρωπαική unbranded αλλά έχει αρκετό καιρό που ούτε εκεί εμφανίζει.. και μετά σου λέει η LG δεν πούλησε όσα G2 περίμενε.. πως να τα πουλήσεις αν δε μπορείς να βρεις αυτό που θέλεις? τόσο πολλά ζητάμε πια? μια 32άρα ευρωπαική unbranded!!

You Sun of a Beach!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Επειδή από βδομάδα θα γίνω κι εγώ κάτοχος του G2, γνωρίζουμε κάποιο κατάστημα που να δίνει την συσκευή με δόσεις χωρίς πιστωτική κάρτα; γιατί με αυτή την δυνατότητα πληρωμής ξέρω μόνο τον Κωτσόβολο και την Ηλεκτρονική αλλά λέω μήπως γλυτώσω τίποτα και δεν σκάσω την 600άρα.

 

Χωρίς πιστωτική δύσκολα. Για τις δόσεις του κωτσόβολου δεν έχω καλή άποψη. Νομίζω σου βγάζουν ένα ωραιότατο δάνειο και σου προσθέτουν έξοδα, αρκετά μεγάλους τόκους κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από μένα!

 

1) Από ότι έχω διαβάσει το 32άρι ακόμα και αν ειναι Ευρωπαικο δεν καλύπτεται από εγγύηση εντός Ελλάδας από της LG, σωστά? Έχει στείλει κανεις email να τους ρωτησει για επιβεβαίωση?

2)Η φθηνότερη τιμή για αγορά των 16gb που να καλύπτεται με εγγύηση 100% στην Ελλάδα, από ποιο κατάστημα υπάρχει? Τι χρειάζεται να ξέρω/ρωτήσω/δω?

Link to comment
Share on other sites

διαλεξε ενα αξιοπιστο σκρουτζομαγαζο με καλες κριτικες και παρτο..για περισσότερα δες και το faq της συσκευης..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το γράφει και στο site τους. παραγγέλνεις και μετά από 2-3 εργάσιμες μέρες το έχεις

 

Σε κανα μαγαζί τους παίζει να υπάρχει; Ή τα έχουν μόνο στην αποθήκη τους και στέλνουν;

Link to comment
Share on other sites

Σε κανα μαγαζί τους παίζει να υπάρχει; Ή τα έχουν μόνο στην αποθήκη τους και στέλνουν;
Χθες πήρα τηλεφωνο σε κατάστημα και εκανα την ίδια ερωτηση και μου ειπαν πως μονο στην αποθηκη εχουν
Link to comment
Share on other sites

Από τα Seven το φέρνουν σπίτι ή πας και το παίρνεις από το κατάστημα? Έχει ρωτήσει κανείς εαν ειναι Ελληνική η συσκευή και unbranded? Ποια αλλα καταστηματα εχουν αποκλειστικα το μοντελο που προοριζεται για Ελλάδα και unbranded?
Link to comment
Share on other sites

Από τα Seven το φέρνουν σπίτι ή πας και το παίρνεις από το κατάστημα? Έχει ρωτήσει κανείς εαν ειναι Ελληνική η συσκευή και unbranded? Ποια αλλα καταστηματα εχουν αποκλειστικα το μοντελο που προοριζεται για Ελλάδα και unbranded?

Χθες σε τηλεφωνική επικοινωνια που ειχα με ενα καταστημα seven μου ειπαν πως η παραγγελια μπορει να γινει με 2 τροπους.ο ενας τροπος ειναι μεσο ιντερνετ και να ερθει με κουριερ στα 440 ευρω + 2 ευρω μεταφορικα (για πατρα) και ο δευτερος τροπος με παραγγελια απο καταστημα οπου θα πρεπει να αφησεις μια μικρη προκαταβολη με τιμη στα 450 (10 ευρω πανω σε σχεση με το ιντερνετ) ρωτησα και τα παραπανω που λες και μου ειπαν οτι ειναι ελληνικο unbranded με 2 χρονια εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπία (δηλαδη παιρνεις τηλεφωνο την lg αν εχει βλαβει η συσκευη και την επομενη εργασιμη σου στελνει δωρεαν κουριερ να παραλαβει την συσκευη σου)

Link to comment
Share on other sites

Χθες σε τηλεφωνική επικοινωνια που ειχα με ενα καταστημα seven μου ειπαν πως η παραγγελια μπορει να γινει με 2 τροπους.ο ενας τροπος ειναι μεσο ιντερνετ και να ερθει με κουριερ στα 440 ευρω + 2 ευρω μεταφορικα (για πατρα) και ο δευτερος τροπος με παραγγελια απο καταστημα οπου θα πρεπει να αφησεις μια μικρη προκαταβολη με τιμη στα 450 (10 ευρω πανω σε σχεση με το ιντερνετ) ρωτησα και τα παραπανω που λες και μου ειπαν οτι ειναι ελληνικο unbranded με 2 χρονια εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπία (δηλαδη παιρνεις τηλεφωνο την lg αν εχει βλαβει η συσκευη και την επομενη εργασιμη σου στελνει δωρεαν κουριερ να παραλαβει την συσκευη σου)

 

Σε ευχαριστώ, και εγώ από Πάτρα είμαι οπότε και το σκέφτομαι.

 

Εχεις παραλαβει κανεις απο το mobile14? Σε επικοινωνία μου μου ειπαν οτι ειναι αγγλικό και unbranded και οτι ισχυει η εγγυηση εντος Ελλαδας από την LG. Ισχυει κατι τετοιο? Μπορει να το επιβεβαιώσει κανεις? :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες σε τηλεφωνική επικοινωνια που ειχα με ενα καταστημα seven μου ειπαν πως η παραγγελια μπορει να γινει με 2 τροπους.ο ενας τροπος ειναι μεσο ιντερνετ και να ερθει με κουριερ στα 440 ευρω + 2 ευρω μεταφορικα (για πατρα) και ο δευτερος τροπος με παραγγελια απο καταστημα οπου θα πρεπει να αφησεις μια μικρη προκαταβολη με τιμη στα 450 (10 ευρω πανω σε σχεση με το ιντερνετ) ρωτησα και τα παραπανω που λες και μου ειπαν οτι ειναι ελληνικο unbranded με 2 χρονια εγγυηση απο την ελληνικη αντιπροσωπία (δηλαδη παιρνεις τηλεφωνο την lg αν εχει βλαβει η συσκευη και την επομενη εργασιμη σου στελνει δωρεαν κουριερ να παραλαβει την συσκευη σου)

Ελληνικο αποκλιεται να ειναι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, και εγώ από Πάτρα είμαι οπότε και το σκέφτομαι.

 

Εχεις παραλαβει κανεις απο το mobile14? Σε επικοινωνία μου μου ειπαν οτι ειναι αγγλικό και unbranded και οτι ισχυει η εγγυηση εντος Ελλαδας από την LG. Ισχυει κατι τετοιο? Μπορει να το επιβεβαιώσει κανεις? :)

 

Από τη στιγμή που είναι ευρωπαϊκό 16αρι, καλύπτεται από την LG Ελλάδας.

Και πράγματι η τελευταία φουρνιά παραεισαγωγης φαίνεται να είναι βρετανικά και unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Σε διαβεβαιωσαν οτι μπορεις να το πας και μονος σου στην ελληνικη αντιπροσωπεια???Το λεω γιατι σε μενα μου τα μασαγαν και μου κανε κακη εντυπωση

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Σε διαβεβαιωσαν οτι μπορεις να το πας και μονος σου στην ελληνικη αντιπροσωπεια???Το λεω γιατι σε μενα μου τα μασαγαν και μου κανε κακη εντυπωση

δεν με διαβεβαιωσε κανεις γιατι δεν εχω αποφασισει να το παρω ακομα αλλα εχει γραφτει παρα πολλες φορες σε αυτo το topic οτι τα ευρωπαικα 16αρια καλυπτονται απο την τοπικη LG (προφανως μετα απο επικοινωνια των κατοχων με την LG).

Link to comment
Share on other sites

Σε διαβεβαιωσαν οτι μπορεις να το πας και μονος σου στην ελληνικη αντιπροσωπεια???Το λεω γιατι σε μενα μου τα μασαγαν και μου κανε κακη εντυπωση

 

Σε εσένα τι ακριβώς είπαν? Μου φάνηκαν μια χαρά εξυπηρετικοί και ευθείς στις απαντήσεις τους εμένα και μάλλον θα τους προτιμήσω.

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κοίταζα το 32άρι σε ευρωπαικό που είχα βρει από expansys, έψαξα λίγο το θέμα με την εγγύηση.

Πήρα τηλ. στην lg και μου είπαν ότι το 32άρι δεν το καλύπτουν ακόμα και αν είναι ευρωπαικό με την δικαιολογία ότι δεν το εισάγουν και ότι και καλά έχει διαφορετική πλακέτα. Επίσης είχαν το θράσος να μου που ότι καλύπτουν τα ευρωπαικά 16άρια, ΧΑΡΙΣΤΙΚΆ! Δηλαδή ότι δεν είναι υποχρεωμένοι και ότι το κάνουν λόγω της καλής τους θέλησης!

Επίσης μίλησα τηλεφωνικά με το expansys για την εγγύηση του 32αριού και μου είπαν ότι τους είναι γνωστό πως δεν τα δέχεται η ελληνική αντιπροσωπεία -κακώς όπως παραδέχτηκαν και οι ίδιοι- και ότι αν πάθει κάτι το τηλέφωνο, πρέπει να το στείλω με δικά μου έξοδα στο expansys(στην Αγγλία) και αυτοί με την σειρά τους να το στείλουν με δικά τους έξοδα στο τοπικό service της lg και μετά(άγνωστο από πόσο καιρό) πίσω στον κάτοχο.

Σε ερώτηση που έκανα στο 1520 για το θέμα της εγγύησης μου απάντησαν ότι υπεύθυνο για την εγγύηση είναι το κατάστημα αγοράς και όχι η ελληνική αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου απάντησαν:

 

"Aπό την στιγμή που είναι αγγλικό (εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης) θα πρέπει να το δεχθεί στο service η LG Hellas είτε το θέλει είτε όχι!"

 

Σε εσένα τι ακριβώς είπαν? Μου φάνηκαν μια χαρά εξυπηρετικοί και ευθείς στις απαντήσεις τους εμένα και μάλλον θα τους προτιμήσω.

 

Tι να πω ρε φιλε,εμενα ηταν στο αλλο ακρο οπως εγραψα αρκετες φορες πιο πανω.Ρωτουσα και στα μισα απαντουσα.Στο θεμα εγγυηση απο ελληνικη αντιπροσωπεια μου λενε το φερνεις σε μας και εμεις το παμε στην lg. Τους ξαναστελνω και τους λεω δεν γινεται να το στειλω μονος μου και η απαντηση τους ηταν θα συννενοηθουμε πρωτα μαζι για να το στειλεις στην LG και οταν τους ειπα ρε παιδια με ενδιαφερει αν μπορω να το στειλω χωρις κανενα μεσαζον η ακομα και στην περιπτωση που εσεις σαν καταστημα κλεισετε η απαντηση τους ηταν δεν θα κλεισουμε παμε ολοενα και καλυτερα.Αν αυτο ειναι ξεκαθαρη απαντηση παω πασο.Για να μην μιλησω για την απροθυμια να απαντησουν αν ειναι ανοιχτη η συσκευασια και την δικαιολογια τους οταν τους επρηξα για να απαντησουν (δεν ειναι χρησιμοποιημενα,δεν ξερουμε γιατι ερχονται οχι σφραγισμενα).Τι να πω,να ετυχε σε μενα αυτη η συμπεριφορα?Ενα αλλο μελος λεει πως το παρηγγειλε πριν μια βδομαδα και τον ειχαν μονιμως στο αυριο αυριο για την παραλαβη.Αυτο για μενα ηταν το κερασακι και ακυρωσα. Παντως τα παιδια που ψωνισαν απο εκει τους βγηκαν μια χαρα τα κινητα οποτε ισως ειμαι τοσο ξυνισμενος και καχυποπτος μαζι τους επειδη δεν μου αρεσε το στυλ τους.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Κ γω ειμαι ξυνισμενος αλλα θα κανω μια ακομα προσπαθεια. Δεν μπορεσα να βρω κ πουθενα αλλου το ασπρο σε 16αρι εκτος απο προσωπικες αγγελιες που τις φοβαμαι πιο πολυ. Θα τους παρω αυριο ξανα να ρωτησω παλι τα ιδια κ να τους πω οτι το θελω μεχρι παρασκευη αλλιως ακυρο ξανα. Σηριαλ αυτο το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

αν παραγγειλω απο Didivire θα κανει 2 μερες να ερθει οπως λενε στο σάιτ η μια βδομαδα το λιγοτερο?
Link to comment
Share on other sites

 

τι παιζει εδω ρε παιδια επικοινωνησε κανενας μαζι τους προσπαθω να τους βρω και δεν μπορω τι τηλεφωνα να ειναι .... δελεαστικη τιμη

Edited by avgtoni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...