Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μουσικη σε καλυπτει το meenova otg αλλα κ παλι δεν ειναι χαζομαρα να σκασεις μισο μηνιατικο κ να θελει βελτιωσεις το κινητο?Εγω ημουν ετοιμος να παρω το 16ari απο mobile 14,αλλαξα γνωμη μετα την επικοινωνια μου μαζι τους κ εν τελη παλι σε αυτους θα καταληξω αφου το θελω σιγουρα λευκο κ δεν το βρισκω αλλου κ σχετικα σε καλη τιμη.Για 32αρι θα παω κ ο Θεος βοηθος οσων αφορα την εγγυηση

 

Οντως! Καλη φαση κι αυτο! :) Αλλα ναι ισχυει οτι ειναι κριμα να μην μπορεις να εχεις αρκετη μνημη..Εγω να φανταστεις πηγαινα για το Nexus 5 full επειδη μου αρεσει σαν κινητο παρα πολυ και η ολη Googl-ο-ιδεολογια (new word :lol: ) απλα εχει θεμα με την μπαταρια (2300mhA) και δεν εχει και ραδιοφωνο :mad:

Εσυ απο που θα βρεις 32αρι? Στα μαγαζια του skroutz δεν υπαρχει :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο που Antonio?Gsir αν το 32αρι χτυπα ξυλο βγαλει καποιο προβλημα και το μαγαζι που το πηρα εχει κλεισει η αμα περασει η περιοδος εγγυησης κ μου βγαλει καποιο προβλημα το επισκευαζει η ελληνικη lg με καποιο αντιτιμο η πρεπει οπωσδηποτε να σταλει στην lg στην κορεα?Αντε,αυριο κατα πασα πιθανοτητα δινω κ γω την δικη μου παραγγελια :cool:

 

Αγγελία είναι, όχι μαγαζί :)

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι αναμεσα σε mobile 14 που ειναι ελληνικο μαγαζι και εχει το 32αρι ασιατικο στα 472 με 8 ευρω μεταφορικα η απο το digivire με 469 ολα μεσα.Προβληματιζομαι παρα πολυ με mobile 14 και την εγγυηση τους διοτι ειναι εγγυηση απ το μαγαζι τους και σε περιπτωση που κλεισει δεν εισαι καλυμμενος.Οπως εχουν πει τα παιδια το digivire ειναι ανοιχτο απ το 02 οποτε μια αξιοπιστια παραπανω την εχει.Η χαζομαρα με το 32αρι ειναι το τι γινεται αφου τελειωσει η εγγυηση αφου μαλλον θα πρεπει να το στειλεις με δικα σου εξοδα στην βρετανικη LG για επισκευη

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Ο προβληματισμος μου ειναι οτι πιο πιθανο εκοβα το να κλεισει το mobile 14 κ να χανω την 2ετη εγγυηση μαγαζιου παρα το digivire.Οπως και να χει η κοτα μεσα μου με κανε να παραγγειλω πριν λιγο λευκο ευρωπαικο 16αρι απο mobile 14 ετσι ωστε να μαι σιγουρος.Προτιμησα την θυσια στον αποθηκευτικο χωρο παρα τον φοβο εγγυησης γιατι εχω κακο ιστορικο.Μπορει κ αυριο να το χω οπως μου πε.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά τον προβληματισμό σου!! Αφού και στα δύο εγγύηση δε θα έχεις!! Πάρε το από όπου θέλεις, το ίδιο είναι. Τα ασιατικά,όπως και να έχει εγγύηση δεν έχουν και τα 32άρια του mobile14 που είναι ασιατικά πάλι δεν έχουν.....! Τι σε νοιάζει αν θα κλείσει ή όχι αφού όπως και να έχει εσύ θα πληρώσεις ότι και να γίνει.

 

νομιζω οτι δεν εχεις και πολυ δικιο σχετικα με την εγγυηση γιατι μπορει να μην το φερνει η στην Ελλαδα η lg αλλα το mobile 14 ειναι υποχρεομενο να σου παρεχει εγγυηση και ας βγαλει αυτος ακρη εαν παθει το κινητο σου ητε με αντικατασταση ητε να το στειλει αυτος στην Κινα η οπου καλυπτετε με επισημη εγγυηση.γνωμη μου παντα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα μίλησα με το vpn από από το skroutz οι οποίοι εχουν λευκό το 32άρι και μου είπανε ότι δεν έχει ελληνικά μέσα και ότι είναι unbranded; Οι συσκευές που αγοράσατε από mobile 14 ναι ξέρω είναι ασιατικές, ελληνικά έχουν; Εμένα δεν με πειράζει η εγγύηση αλλά να είναι το κινητο εντάξει και unbranded! Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω αν είναι ασιατικό; Επίσης αν τελικά δεν καταφέρω να πάρω το 32άρι και καταλλήξω στο 16άρι το birdphone που έχει φοβερές κριτικές έχει "κανονικές" συσκευές ή πάλι ψάξιμο και εκεί!
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν εχεις και πολυ δικιο σχετικα με την εγγυηση γιατι μπορει να μην το φερνει η στην Ελλαδα η lg αλλα το mobile 14 ειναι υποχρεομενο να σου παρεχει εγγυηση και ας βγαλει αυτος ακρη εαν παθει το κινητο σου ητε με αντικατασταση ητε να το στειλει αυτος στην Κινα η οπου καλυπτετε με επισημη εγγυηση.γνωμη μου παντα ετσι?

 

avgtoni εγω μιλουσα για την περιπτωση που κλεισει σαν καταστημα το mobile 14 η για την περιπτωση που ληξει η εγγυηση κ μετα.Στην ατυχη στιγμη που κατι παθει κ σου ληξε η εγγυηση η εκλεισε το μαγαζι πρεπει να το στειλεις λογικα κορεα η στην καλυτερη στην αγγλικη lg.Θα μου πειτε το digivire σε συμφορουμιτη αμεσα λειτουργησε το doa της κ εκανε αντικατασταση,τι γινεται ομως με σερβις??Μην μεινουμε κανα διμηνο χωρις κινητο.Απ οτι μου παν στο mobile 14 εχουν πολλες παραγγελιες κ αν φτασουν τα τηλεφωνα θα μου στειλουν κ μενα ενα 16αρι αυριο,αλλιως τριτη.Θα παραγγειλω και το meenova για να περασουμε κανα βιντεακι hd και ολα καλα.Ξεκιναει το ψαξιμο θηκης τωρα.Το χει κανεις με την quick window?Moυ φαινεται καπως χοντρουτσικο οταν την φοραει

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά σήμερα μίλησα με το vpn από από το skroutz οι οποίοι εχουν λευκό το 32άρι και μου είπανε ότι δεν έχει ελληνικά μέσα και ότι είναι unbranded; Οι συσκευές που αγοράσατε από mobile 14 ναι ξέρω είναι ασιατικές, ελληνικά έχουν; Εμένα δεν με πειράζει η εγγύηση αλλά να είναι το κινητο εντάξει και unbranded! Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω αν είναι ασιατικό; Επίσης αν τελικά δεν καταφέρω να πάρω το 32άρι και καταλλήξω στο 16άρι το birdphone που έχει φοβερές κριτικές έχει "κανονικές" συσκευές ή πάλι ψάξιμο και εκεί!

 

 

Aν ειναι να δωσεις 497 για ασιατικο 32αρι παρτο με 469 απο digivire η 472 απο mobile 14 αφου δε σε νοιαζει η εγγυηση κτλ.Δεν γινεται να μην υποστηριζει ελληνικη γλωσσα.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

avgtoni εγω μιλουσα για την περιπτωση που κλεισει σαν καταστημα το mobile 14 η για την περιπτωση που ληξει η εγγυηση κ μετα.Στην ατυχη στιγμη που κατι παθει κ σου ληξε η εγγυηση η εκλεισε το μαγαζι πρεπει να το στειλεις λογικα κορεα η στην καλυτερη στην αγγλικη lg.Θα μου πειτε το digivire σε συμφορουμιτη αμεσα λειτουργησε το doa της κ εκανε αντικατασταση,τι γινεται ομως με σερβις??Μην μεινουμε κανα διμηνο χωρις κινητο.Απ οτι μου παν στο mobile 14 εχουν πολλες παραγγελιες κ αν φτασουν τα τηλεφωνα θα μου στειλουν κ μενα ενα 16αρι αυριο,αλλιως τριτη.Θα παραγγειλω και το meenova για να περασουμε κανα βιντεακι hd και ολα καλα.Ξεκιναει το ψαξιμο θηκης τωρα.Το χει κανεις με την quick window?Moυ φαινεται καπως χοντρουτσικο οταν την φοραει

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Aν ειναι να δωσεις 497 για ασιατικο 32αρι παρτο με 469 απο digivire η 472 απο mobile 14 αφου δε σε νοιαζει η εγγυηση κτλ.Δεν γινεται να μην υποστηριζει ελληνικη γλωσσα.

Ασιατικο παει 400 32αρι

ναι φιλε μου συγνωμη αν δεν καταλαβα οντως εαν κλεισει παπαλα αντε βρες ακρη εγω παντος μαλλον θα το παρω απο εδωhttp://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R1.TR11.TRC1.A0.Xlg+g2&_nkw=lg+g2&_sacat=0&_from=R40

 

η εδω http://www.eglobalcentral.de/?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q=lg+g2&dispatch=products.search εχω συγγενεις Γερμανια για να μου το στειλουν γιατι δεν στελνει Ελλαδα

Edited by avgtoni
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που μίλησα με mobile14 μου λέει ότι είναι από Αγγλία και έχει κανονικά εγγύηση στην ελληνική αντιπροσωπεία της LG...

Κάτι δε μου αρέσει και στο τέλος θα το παραγγείλω απο DWI (32άρι) στα ίδια λεφτά γνωρίζοντας ότι ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έχω ευρωπαϊκή εγγύηση :D

 

Φιλικά Ζάχος

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι να δωσεις 497 για ασιατικο 32αρι παρτο με 469 απο digivire η 472 απο mobile 14 αφου δε σε νοιαζει η εγγυηση κτλ.Δεν γινεται να μην υποστηριζει ελληνικη γλωσσα.

 

Ο τυπος απο vnp μου ειπε πως και το note η το s4 δεν θυμαμαι που το φερνανε δεν ειχε ελληνικα και πως υπαρχει εφαρμογη στο play store που διορθωνει το προβλημα. Αυτη η εφαρμογη ομως δεν ειναι συμβατη με το g2. Τι να πω ισχυουν ολα αυτα; να εμπιστευτω το mobile 14; οποιος εχει παρει απο κει ελληνικα εχει η συσκευη; κατι αλλο.περιεργο; δεν με νοιαζει τι τιμη θα το παρω! Το προβλημα μου ειναι τα 32gb!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που μίλησα με mobile14 μου λέει ότι είναι από Αγγλία και έχει κανονικά εγγύηση στην ελληνική αντιπροσωπεία της LG...

Κάτι δε μου αρέσει και στο τέλος θα το παραγγείλω απο DWI (32άρι) στα ίδια λεφτά γνωρίζοντας ότι ΣΙΓΟΥΡΑ δεν έχω ευρωπαϊκή εγγύηση :D

 

Φιλικά Ζάχος

 

Σημερα παρηγγειλα απο κει το 16αρι.Και σε μενα μου πε οτι εχει κανονικη εγγυηση στην ελληνικη αντιπροσωπεια.Τους ειπα οτι αν μου στειλουν συσκευη οχι ευρωπαικη δεν θα παραλαβω.Τι σε ανησυχησε?Λες να πουλαει ασιατικα για ευρωπαικα?Μπορει να το κρυψει το οτι ειναι ασιατικο βαζοντας το σε ευρωπαικο κουτι κ περνοντας ευρωπαικη ρομ?Περιεργο αυτο που λες serafimis.Πρωτη φορα το ακουω.Αvgtoni τα 469 του digivire ειναι ασιατικο που στο στελνει απο αγγλια και στην αγγλια παει για σερβις,με 400 ερχεται απο κινα κ εκει πρεπει να παει για οποιοδηποτε σερβις

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαινεται απο τα FAQ της συσκευης, μεχρι στιγμης εγγυηση απο την LG στην Ελλαδα για το 32GB δεν υπαρχει.

Γενικα πιστευω ειναι καλο να εχουμε την ανεση του χωρου, οποτε σκεφτομαι να προτιμησω τα 32GB.

Διαβαζοντας τις σελιδες του thread απο την 69-76, παρατηρησα τα εξης:

  1. Τα καταστηματα digivire και dwi ειναι αρκετα αξιοπιστα
  2. Το mobile14, αν και ελληνικο - αρα ευκολια στην αγορα και την συννενοηση - δεν ειναι τοσο αξιοπιστο (?)
  3. Γενικα τα κινητα απο το mobile14 τα ανοιγουν για να περασουν την ευρωπαικη rom - και να μην ειναι περασμενη δε με ενδιαφερει το περναω εγω

Μαζεψα τα εξης link απο τις προηγουμενες σελιδες για το 32αρι:

  1. DWI: απο ebay και απο το store τους (γιατι ισως παρω το ασπρο)
  2. DigiVire: εδω, που απ'οτι καταλαβαινω η τελικη τιμη 469euro, συμπεριλαμβανει και τα μεταφορικα μεχρι να μου ερθει σπιτι μου?
  3. Mobile14: εδω, ευκολια στην αγορα, αλλα τα ανοιγουν εκεινοι για να περασουν ευρωπαικη ROM? (και ας ζητησω να μην γινει αυτο?)

 

Οσον αφορα τις εγγυησεις των καταστηματων:

  • Το mobile14 προσφερει 2 χρονια
  • To DWI αναφερει "1 year warranty for LG"
  • DigiVire: αναφέρει 24 μήνες :P

 

Οσον αφορα τις τιμες:

  • Φθηνοτερα ερχεται αν γινει η αγορα απο DWI
  • Επειτα απο DigiVire
  • Και τελος mobile14

 

Εγραψα ολο αυτο, για να συγκεντρωσω καπου τα τελευταια νεα για το 32GB μοντελο, για οσους ψαχνουν.

Ακομη, οσοι εχουν εμπειρια απο τα παραπανω μαγαζια και εχουν να προσθεσουν κατι, ευχαριστως, μπορω μετα να κανω edit και να το προσθεσω και εδω.

 

Ερωτησεις:

1. Οντως ερχεται φθηνοτερα απο DWI?

2. Ποιοι ειναι οι αναμενομενοι χρονοι παραδοσης απο τα καταστηματα?

3. Τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Digivire 469 με το "κλειδί στο χέρι".

Στο mobile14 έχει αναφερθεί ξανά ότι με κατάθεση σου κάνουν δώρο τα μεταφορικά και μια συμβολική έκπτωση.

Από dwi έρχεται περίπου 60Ε φθηνότερα.

Οι χρόνοι παράδοσης εξαρτώνται από τη διαθεσιμότητα. Digivire και mobile14 αν το έχουν άμεσα διαθέσιμο είναι πολύ γρήγορα στα χέρια σου. Από dwi κάνει συνήθως 10-15 μέρες ανάλογα την όρεξη των ΕΛΤΑ. Μπράβο που τα συνόψισες πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαινεται απο τα FAQ της συσκευης, μεχρι στιγμης εγγυηση απο την LG στην Ελλαδα για το 32GB δεν υπαρχει.

Γενικα πιστευω ειναι καλο να εχουμε την ανεση του χωρου, οποτε σκεφτομαι να προτιμησω τα 32GB.

Διαβαζοντας τις σελιδες του thread απο την 69-76, παρατηρησα τα εξης:

  1. Τα καταστηματα digivire και dwi ειναι αρκετα αξιοπιστα
  2. Το mobile14, αν και ελληνικο - αρα ευκολια στην αγορα και την συννενοηση - δεν ειναι τοσο αξιοπιστο (?)
  3. Γενικα τα κινητα απο το mobile14 τα ανοιγουν για να περασουν την ευρωπαικη rom - και να μην ειναι περασμενη δε με ενδιαφερει το περναω εγω

Μαζεψα τα εξης link απο τις προηγουμενες σελιδες για το 32αρι:

  1. DWI: απο ebay και απο το store τους (γιατι ισως παρω το ασπρο)
  2. DigiVire: εδω, που απ'οτι καταλαβαινω η τελικη τιμη 469euro, συμπεριλαμβανει και τα μεταφορικα μεχρι να μου ερθει σπιτι μου?
  3. Mobile14: εδω, ευκολια στην αγορα, αλλα τα ανοιγουν εκεινοι για να περασουν ευρωπαικη ROM? (και ας ζητησω να μην γινει αυτο?)

 

Οσον αφορα τις εγγυησεις των καταστηματων:

  • Το mobile14 προσφερει 2 χρονια
  • To DWI αναφερει "1 year warranty for LG"
  • DigiVire: αναφέρει 24 μήνες :P

 

Οσον αφορα τις τιμες:

  • Φθηνοτερα ερχεται αν γινει η αγορα απο DWI
  • Επειτα απο DigiVire
  • Και τελος mobile14

 

Εγραψα ολο αυτο, για να συγκεντρωσω καπου τα τελευταια νεα για το 32GB μοντελο, για οσους ψαχνουν.

Ακομη, οσοι εχουν εμπειρια απο τα παραπανω μαγαζια και εχουν να προσθεσουν κατι, ευχαριστως, μπορω μετα να κανω edit και να το προσθεσω και εδω.

 

Ερωτησεις:

1. Οντως ερχεται φθηνοτερα απο DWI?

2. Ποιοι ειναι οι αναμενομενοι χρονοι παραδοσης απο τα καταστηματα?

3. Τι προτεινετε?

Φιλε μου εγω προσωπικα δεν δεινω 470_480 οποτε θα παω ητε κινα dwi ητε Γερμανια για το θεμα εγγυησης μαλλον Γερμανια που πεφτει ποιο κοντα τωρα εσυ εαν διαθετεις αυτα τα λεφτα το περνεις απο module 14 και τελος αυτη ειναι ηγνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

το καλο του mobile14 (οπως και καθε ελληνικου καταστηματος) ειναι οτι μπορεις να το παρεις με τιμολογιο και να γλιτωσεις αρκετα χρηματα.

απο εκει και περα, καλο ειναι να ξερει καποιος απο πριν που πρεπει να στειλει το κινητο σε περιπτωση βλαβης και να μην στηριζεται στο καθε καταστημα.

το συγκεκριμενο lg (32gb) πρεπει να σταλθει στην αγγλια σε περιπτωση βλαβης?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 2 είναι οι επιλογές που πραγματικά υπάρχουν για 32αρι.

 

1) Ασιατικό μοντέλο που δεν έχει επίσημη εγγύηση από LG στην Ελλάδα. Αγορά από DWI που είναι κατά πολύ φτηνότερο από digivire, mobile14 κλπ που πιθανόν και αυτοί τα αγοράζουν από εκεί και στα μεταπουλούν με κέρδος.

 

2) Ευρωπαικό μοντέλο αλλά αρκετά ακριβότερο (σχετικά καλή τιμή το mediamarkt στη Γερμανία 525) που άσχετα με το τι λέει η δική μας LG θεωρώ ότι σε καλύπτει. Όταν υπάρχει πανευρωπαική εγγύηση είναι χαζό να λένε δεν έρχεται το μοντέλο (που έρχεται με διαφορετική χωρητικότητα) άρα δεν το καλύπτω. Δεν είναι υποχρεωμένος ο αγοραστής να γνωρίζει τι μοντέλα κυκλοφορούν σε κάθε χώρα και σε τελική ας αναλάβουν αυτοί την αποστολή και service στη γερμανική LG εάν αυτοί δεν μπορούν. Λίγη πίεση θέλει.

 

Μέσες λύσεις δεν υπάρχουν για μένα. Το να δώσεις 60-70 ευρώ επιπλέον μόνο και μόνο για να έχεις κοντινότερο κατάστημα για εγγύηση δεν έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 2 είναι οι επιλογές που πραγματικά υπάρχουν για 32αρι.

 

1) Ασιατικό μοντέλο που δεν έχει επίσημη εγγύηση από LG στην Ελλάδα. Αγορά από DWI που είναι κατά πολύ φτηνότερο από digivire, mobile14 κλπ που πιθανόν και αυτοί τα αγοράζουν από εκεί και στα μεταπουλούν με κέρδος.

 

2) Ευρωπαικό μοντέλο αλλά αρκετά ακριβότερο (σχετικά καλή τιμή το mediamarkt στη Γερμανία 525) που άσχετα με το τι λέει η δική μας LG θεωρώ ότι σε καλύπτει. Όταν υπάρχει πανευρωπαική εγγύηση είναι χαζό να λένε δεν έρχεται το μοντέλο (που έρχεται με διαφορετική χωρητικότητα) άρα δεν το καλύπτω. Δεν είναι υποχρεωμένος ο αγοραστής να γνωρίζει τι μοντέλα κυκλοφορούν σε κάθε χώρα και σε τελική ας αναλάβουν αυτοί την αποστολή και service στη γερμανική LG εάν αυτοί δεν μπορούν. Λίγη πίεση θέλει.

 

Μέσες λύσεις δεν υπάρχουν για μένα. Το να δώσεις 60-70 ευρώ επιπλέον μόνο και μόνο για να έχεις κοντινότερο κατάστημα για εγγύηση δεν έχει νόημα.

απλως το dwi σε καλυπτει για ενα χρονο εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αλλά εσύ είσαι βέβαιος ότι τα ελληνικά καταστήματα θα είναι ανοιχτά 2 χρόνια? Και δεν αναφέρομαι στα συγκεκριμένα αλλά σε οποιαδήποτε ελληνική επιχείρηση αυτού του βεληνεκούς. Εάν μιλούσαμε για μια μικρή διαφορά στην τιμή θα τα προτιμούσα αλλά μιλάμε για 15% πάνω για να έχουμε 1 χρόνο επιπλέον εγγύηση και υπό προυποθέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αλλά εσύ είσαι βέβαιος ότι τα ελληνικά καταστήματα θα είναι ανοιχτά 2 χρόνια? Και δεν αναφέρομαι στα συγκεκριμένα αλλά σε οποιαδήποτε ελληνική επιχείρηση αυτού του βεληνεκούς. Εάν μιλούσαμε για μια μικρή διαφορά στην τιμή θα τα προτιμούσα αλλά μιλάμε για 15% πάνω για να έχουμε 1 χρόνο επιπλέον εγγύηση και υπό προυποθέσεις.

 

Παρόμοια πράγματα λέμε. Να το πάρει κάποιος από dwi αλλά αν μετά τον χρόνο του πάθει κάτι, δεν πρέπει να ξέρει πού και πώς θα το στείλει για service (αφού η LG δίνει 2 χρόνια)?

Για μένα άλλο είναι το μεγάλο "ρίσκο" από τα κινέζικα καταστήματα. Να το πάρεις και να χρειαστεί doa, φαντάσου ξενέρωμα να περιμένεις άλλον ένα μήνα να σου στείλουν το καινούργιο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν το αγορασω απο αγγλια ( το κανονισω με ενα φιλο μου εκει) και μου το στειλει ελλαδα, εγγυηση θα εχω στην ελλαδα; Ελληνικα θα εχει μεσα; Και Γερμανια εχω συγγενης παιζει καλυτερα; Βασικα με ανησυχησε ο τυπος απο vnp.
Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι ευρωπαικο μοντελο θα εχεις.Και μενα με ανησυχησε το mobile 14 οπως τα λεγε αλλα το πηρα κ περιμενω τωρα την παραλαβη.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν το αγορασω απο αγγλια ( το κανονισω με ενα φιλο μου εκει) και μου το στειλει ελλαδα, εγγυηση θα εχω στην ελλαδα; Ελληνικα θα εχει μεσα; Και Γερμανια εχω συγγενης παιζει καλυτερα; Βασικα με ανησυχησε ο τυπος απο vnp.

 

Εαν ειναι 16gb θα εχεις εγγυηση και στην Ελλαδα εαν ειναι 32gd θα εχεις εγγυηση απο εκει πουθα το παρεις ητε Αγγλια ητε Γερμανια Ελληνικη γλωσσα θα εχει αλλα και να μην εχει μπορει να μπει ευκολα με την βοηθεια εδω τον παιδιων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι και εγώ να αγοράσω το G2 (16gb).

Τις τελευταίες μέρες το έχω ψάξει για να δω από πιο κατάστημα με συμφέρει και έχω χάσει λίγο μπάλα...

Έχω τις εξής απορίες:

I) Τα κινητά που πουλάνε στα πρώτα τρια skroutzομάγαζα είναι Ευρωπαϊκά και unbranded και τι γίνεται με την εγγύηση...?

(δλδ αν μου έρθει το κινητό και έχει κάποιο προβλημα (π.χ. καμμένα pixels) που το στέλνω, στο κατάστημα από όπου το πήρα ή στο επίσημο service της LG)

II) Αν είναι branded το κινητό τι ακριβώς θα έχει; 2-3 apps της εταιρίας και ένα logo στο πίσω μέρος, μόνο αυτά;

ΙΙΙ) Αν το κινητό δεν είναι ευρωπαϊκό θα έχω θέμα με την εγγύηση;

IV) Από ποιό κατάστημα μου προτείνεται να το αγοράσω...?

Link to comment
Share on other sites

Δε μου γινε παραλαβη σημερα απο mobile 14 τελικα,μαλλον απο τριτη.Εστειλα μειλ για να ρωτησω αν θα ενημερωθω πριν ξεκινηση η παραδοση (για να μαι σπιτι και να χω τα λεφτα ετοιμα) αλλα δε μου απαντησαν καν. Σημερα ειχαν νεες παραλαβες κ απ οτι βλεπω ανεβηκε η τιμη απο 400 σε 408 για το 16αρι.Εγω το κλεισα χθες με 400 οποτε αν μου κανει μπινια και στην παραδοση μου πει 416 (εχει κ 8 ευρω αντικαταβολη) δεν θα παραλαβω κ δεν ειναι για τα συν 8 ευρω αλλα για την γενικη συμπεριφορα. Τους πηρα με κακο ματι με τις ασαφειες στα μειλ και τις ερωτησεις μου που αφηναν αναπαντητες. Θα ενημερωση οτι κ αν γινει το φορουμ για να ξερουν κ τα αλλα παιδια που ειναι ετοιμοι να το παρουν απο εκει

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...