Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Οχι, απλά τον ρώτησα αν κάνουν κάποια έκπτωση και μου απάντησε πως αν κάνω like στην σελίδα τους στο ΦΒ κ τους προτείνω σε γνωστούς μου θα μου στείλουν εκ πτωτικό κουπόνι και μόλις απάντησα πως θα το κάνω (και καλά :lol::lol:) μου έστειλε τον κωδικό για το κουπόνι.

 

Πλάκα κάνεις! και εγώ τους έκανα Like και προκοπή δεν είδα. τυχερός!!

ΥΓ: για το 32αρι σου έδωσαν έκπτωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η b εκδοση θεωρητικα θα εχει παρει καποιο Minor update με καποιες βελτιωσεις που εντάξει απλά το υποθετω. κοινως η b εκδοση ειναι μεταγενεστερη της a. αφου ομως χρησιμοποιεις το 4g φλασαρε ευρωπαικη χωρις 2η σκεψη Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ το πήρα από εκεί αλλά μου γράφει MAL τώρα τι να σου πω δεν ξέρω από πού είναι... Ειδα τη λίστα και δεν βρήκα πουθενά να γράφει για MAL. Από Χονγκ Κονγκ το στέλνει νομίζω...

 

Μαλαισία είναι. Το ίδιο λέει και το δικό μου. (πηγή: http://en.wikipedia.org/wiki/Country_codes:_M)

 

Με'γεια και σε σένα!!

Link to comment
Share on other sites

η b εκδοση θεωρητικα θα εχει παρει καποιο Minor update με καποιες βελτιωσεις που εντάξει απλά το υποθετω. κοινως η b εκδοση ειναι προγενεστερη της a. αφου ομως χρησιμοποιεις το 4g φλασαρε ευρωπαικη χωρις 2η σκεψη

 

Οκ! και πάλι σε ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι για Lg 16gb αλλα ευρωπαικο (οχι ασιατικο, να φλασαρω κλπ κλπ) και εννοειται unbranded....ξερετε καποιο μαγαζι που στο skroutz, που να ειναι οντως ευρωπαικο (ειτε EUR ειτε NEU)

Γιατι σε ο,τι πεφτω πανω...ειναι branded:mad:

 

Σε digivire, expansys ξερει κανεις (λογω εμπειριας) τι παιζει συγκεκριμενα στα 16gb?

digi @ 32gb---> Asia

expa @ 32gb---> Eur αλλα πανακριβο

Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

κριμα δεν ειναι να σταξεις περισσοτερα χρηματα για να παρεις unbranded; γιατι ως τωρα σιγουρα unbranded που εχουν το expansys και το amazon ειναι τσιμπημενα. ευρωπαικη συσκευη παρε και το να αργησεις να παρεις ενα update και μια δυο βδομαδες δεν εγινε και τιποτα. βαζεις κι ενα 50-60αρι στη τσεπη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

κριμα δεν ειναι να σταξεις περισσοτερα χρηματα για να παρεις unbranded; γιατι ως τωρα σιγουρα unbranded που εχουν το expansys και το amazon ειναι τσιμπημενα. ευρωπαικη συσκευη παρε και το να αργησεις να παρεις ενα update και μια δυο βδομαδες δεν εγινε και τιποτα. βαζεις κι ενα 50-60αρι στη τσεπη

 

Ασε που αμα αποφασεις ποτε να το δωσεις μετεχειρο, θα πρεπει να σκοτωσεις την τιμη του γιατι ειναι unbranded. Δεν λεω, τα μαγαζια αυτα δινουν δικη τους εγγυηση αλλα οπως και να εχει σου ακουγεται καπως.

Link to comment
Share on other sites

Τα μαγαζιά αυτά δίνουν ευρωπαϊκά unbranded.Δεν υπάρχει θέμα εγγύησης σ αυτή τη περίπτωση για τα 16αρια

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αν και χρόνια κάτοχος HTC από την οποία είμαι υπερευχαριστημένος σκέφτομαι να αλλάξω στρατόπεδο και να πάω στην LG. Αυτό μου προέκυψε όταν πήγα ένα απόγευμα στον Γερμανό για να ρωτήσω για το HTC DESIRE 500 το οποίο ήθελα να πάρω και είδα μπροστά μου το G2. Έκανα το "λάθος" και το έπιασα στα χέρια μου και από τότε έχω φάει τρελό κόλλημα. Έχω διαβάσει αρκετά reviews, έχω ρωτήσει γνωστούς που ασχολούνται και μόνο θετικά μέχρι στιγμής έχω ακούσει.

Σκέφτομαι να αγοράσω το 32άρι. Για το 16άρι ούτε λόγος το θεωρώ πολύ "μικρό".

Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κάποιος από εδώ και αναφέρομαι στο τηλέφωνο ανεξαρτήτου μνήμης (16 ή 32). Αξίζει πραγματικά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό εδώ τι τελώνιο θα μου χρεώσει;

http://www.ebay.com/itm/LG-G2-D801-D802-Color-White-32GB-Unlocked-/281217564623?pt=Cell_Phones&hash=item4179df7fcf

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

παρε τουλαχιστον απο dwi στο ebay http://www.ebay.com/itm/221285528552?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 που εχουμε παρει και 10 ατομα και δεν φαγαμε τελωνειο. μη παιρνετε απο καταστηματα που δεν εχετε ακουσει τιποτα γι αυτα!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχει κανείς που να έχει αγοράσει το 32άρι από το mobile14 να μας πει εντυπώσεις;

 

Μάλλον θα το παραγγείλω μέχρι το τέλος της εβδομάδας από εκεί

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα παραγγειλει την προηγουμενη δευτερα.με πηραν τηκεφωνο να με ενημερωσουν οτι δεν εχουν μαυρο 32αρι λογω ελλειψης και οτι θα καθυστερουσε.περιμενα μια βδομαδα και χθες δευτερα σε επικοινωνια μου μαζι τους το πηρα τελικα σε ασπρο και το εστειλαν το ιδιο απογευμα.βεβαια με τα κωλο απαγορευτικα στο νησι λογω 9 μποφορ ακομα ειναι αθηνα.περιμενω λογικα αυριο αν φτιαξει ο καιρος.πολυ γκινια.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα παραγγειλει την προηγουμενη δευτερα.με πηραν τηκεφωνο να με ενημερωσουν οτι δεν εχουν μαυρο 32αρι λογω ελλειψης και οτι θα καθυστερουσε.περιμενα μια βδομαδα και χθες δευτερα σε επικοινωνια μου μαζι τους το πηρα τελικα σε ασπρο και το εστειλαν το ιδιο απογευμα.βεβαια με τα κωλο απαγορευτικα στο νησι λογω 9 μποφορ ακομα ειναι αθηνα.περιμενω λογικα αυριο αν φτιαξει ο καιρος.πολυ γκινια.

 

Νομίζω και αύριο μποφόρ θα έχει!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αν και χρόνια κάτοχος HTC από την οποία είμαι υπερευχαριστημένος σκέφτομαι να αλλάξω στρατόπεδο και να πάω στην LG. Αυτό μου προέκυψε όταν πήγα ένα απόγευμα στον Γερμανό για να ρωτήσω για το HTC DESIRE 500 το οποίο ήθελα να πάρω και είδα μπροστά μου το G2. Έκανα το "λάθος" και το έπιασα στα χέρια μου και από τότε έχω φάει τρελό κόλλημα. Έχω διαβάσει αρκετά reviews, έχω ρωτήσει γνωστούς που ασχολούνται και μόνο θετικά μέχρι στιγμής έχω ακούσει.

Σκέφτομαι να αγοράσω το 32άρι. Για το 16άρι ούτε λόγος το θεωρώ πολύ "μικρό".

Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κάποιος από εδώ και αναφέρομαι στο τηλέφωνο ανεξαρτήτου μνήμης (16 ή 32). Αξίζει πραγματικά;

 

Φίλε μου μπες στο αντίστοιχο thread του g2 και θα βγάλεις μόνος σου το συμπέρασμα που θες!! Εννοείται πως αξίζει! :-P

Link to comment
Share on other sites

Η απλά ας μπει στο νημα για την ψηφοφορία του smartphone της χρονιάς οπου το G2 σαρώνει...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και αύριο μποφόρ θα έχει!

 

Δε πα να εχει οτι θελει,μολις με πηρε η Γενικη και παω να παραλαβω σε λιγο!:D Αντε να μας/σας λυθουν οι αποριες σχετικα με το Mobile14 :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δε πα να εχει οτι θελει,μολις με πηρε η Γενικη και παω να παραλαβω σε λιγο!:D Αντε να μας/σας λυθουν οι αποριες σχετικα με το Mobile14 :happy:

 

γεια σου ρε μεγάλε! καλορίζικο και ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον να μας ενημερώσεις! περιμένουμε με αγωνία! :)

Link to comment
Share on other sites

Δε πα να εχει οτι θελει,μολις με πηρε η Γενικη και παω να παραλαβω σε λιγο!:D Αντε να μας/σας λυθουν οι αποριες σχετικα με το Mobile14 :happy:

 

Με γειες με γειες!!!

 

Πες μας αν όλα καλά..

 

Χώρα προέλευσης?

 

Φορτιστής ευρωπαϊκός?

 

Branded οr Unbranded?!!!!

Edited by AlexS3
Link to comment
Share on other sites

Δε πα να εχει οτι θελει,μολις με πηρε η Γενικη και παω να παραλαβω σε λιγο!:D Αντε να μας/σας λυθουν οι αποριες σχετικα με το Mobile14 :happy:

 

Καλημερα.Καλοριζικο.Περιμενω σε αναμμενα καρβουνα να μου πεις ειμαι ενα βημα πριν το παρω απο το ιδιο μαγαζι.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

αντε να παιρνουμε κ μεις σειρα... :)

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον.Ασχημα τα νεα.Η συσκευη ειναι η κλασσικη που στελνει και ο Κινεζος.Το κουτι απο εξω εγραφε MAL (Μαλαισια δλδ μη χεσω) και η συσκευη φοραει την D80210b-HKG-XX.Επισης δεν εχει απο προεπιλογη το LTE στις ρυθμισεις δικτυων.Επικοινωνησα ηδη με το Mobile14 και μετα το διαλογο μας καταλαβα οτι δεν ξερουν τι τους γινεται.Τους ειπα οτι ηθελα ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ συσκευη οχι ασιατικη που μπορει να χρησιμοιποιηθει και στην Ευρωπη και μου απαντησαν ''Το ιδιο δεν ειναι?'' :lol: .Μου εδωσε περιθωριο οσο το DOA αν θελησω να του την επιστρεψω και να παρω τα λεφτα μου πισω.Δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω αλλα κλινω στο να την κρατησω.Ταυτοχρονα ηρθε και η θηκη απο Αγγλια μαζι με το screen protector τα βαλα πανω και ολα οκ!

 

1η εντυπωση απο την συσκευη ακρως θετικη!Ερωτευσιμο full ειδικα σε ασπρο και απιστευτο feel στο χερι!Απαραδεκτο το skin της LG,πρωτη λυση Nova Prime και αν δε δω προκοπη κατευθειαν Cm ή Paranoid.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..εσεις που πηρατε απο τον κινεζο ποσες μερες σας εκανε για να ερθει?? εγω την Δευτερα νωρις το πρωι το παραγγειλα αλλα ακομα δεν εχει ανοιξει το shipment στο ebay..!! να υπολογιζω καμια 15αρια μερες..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον.Ασχημα τα νεα.Η συσκευη ειναι η κλασσικη που στελνει και ο Κινεζος.Το κουτι απο εξω εγραφε MAL (Μαλαισια δλδ μη χεσω) και η συσκευη φοραει την D80210b-HKG-XX.Επισης δεν εχει απο προεπιλογη το LTE στις ρυθμισεις δικτυων.Επικοινωνησα ηδη με το Mobile14 και μετα το διαλογο μας καταλαβα οτι δεν ξερουν τι τους γινεται.Τους ειπα οτι ηθελα ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ συσκευη οχι ασιατικη που μπορει να χρησιμοιποιηθει και στην Ευρωπη και μου απαντησαν ''Το ιδιο δεν ειναι?'' :lol: .Μου εδωσε περιθωριο οσο το DOA αν θελησω να του την επιστρεψω και να παρω τα λεφτα μου πισω.Δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω αλλα κλινω στο να την κρατησω.Ταυτοχρονα ηρθε και η θηκη απο Αγγλια μαζι με το screen protector τα βαλα πανω και ολα οκ!

 

1η εντυπωση απο την συσκευη ακρως θετικη!Ερωτευσιμο full ειδικα σε ασπρο και απιστευτο feel στο χερι!Απαραδεκτο το skin της LG,πρωτη λυση Nova Prime και αν δε δω προκοπη κατευθειαν Cm ή Paranoid.

 

Υπάρχει τρόπος και περνας τo european firmware και όλα καλά!

 

Όταν το άνοιξες σου έβγαλε κάνα σήμα από πάροχο ή μέσα στο μενού με τις εφαρμογές έχεις κάνα εικονίδιο περίεργο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...