Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φίλος δεν θα το κάνει ποτέ αυτό γιατί στην Αγγλία που μένει μόνιμα συναναστρεφεται σε λίρες. Τα Χριστούγεννα που θα έρθει εδώ θα του τα δώσω στο χέρι 360 ευρώ μετρητά. 350 κινητό και 10 μεταφορικά. Δεν θα στείλω λεφτά στην Αγγλία και εκεί είναι η διαφορά μας με αυτό που λες.

 

Επειδή θεώρησα ότι μένει Αγγλία είπα ότι θα τα κάνει λίρες το παιδί.Τελος πάντων, εγώ είπα ότι δεν στοιχίζει 360 ευρώ από Αγγλία αν το παραγγείλεις και στο στείλει φίλος.

Στη δικιά σου περίπτωση ναι στοίχισε τόσο, επειδή θα έρθει ο φίλος σου Ελλάδα και θα χαλάσει εδώ ευρώ.

Είπα να τα γράψω όλα αυτά γιατί και εγώ στην πορεία είδα πόσο στοίχισε τελικά και ήταν πολλά.Τουλάχιστον να γνωρίζουν οι επόμενοι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αγόρασε συγγενείς στη Γερμανία και το έχει στα χέρια του. Πως μπορεί να μου το στείλει; Και πόσο, πάνω - κάτω κοστίζει.... Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εστειλε μα απλο συστημενο και ηρθε σε 7 εργασιμες ημερες.

κοστος ελαχιστο. κατω απο 10 ευρω. ακριβως δεν ξερω γιατι το πληρωσε ο συγγενης μου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω Ελλάδα ξερετε ποτε θα το δουμε στα μαγαζια γιατι και εγω ειμαι αναμεσα στο nexus5 h lg g2 το g2 οκ το εχω δει αλλα εαν δεν πιασω στα χερια μου και το nexus δεν μπορω να αποφασησω ξερετε κατι γιαυτο? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εστειλε μα απλο συστημενο και ηρθε σε 7 εργασιμες ημερες.

κοστος ελαχιστο. κατω απο 10 ευρω. ακριβως δεν ξερω γιατι το πληρωσε ο συγγενης μου.

εμενα κοστισε 12€ απλο ταχυδρομειο και παρελαβα με ACS

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω Ελλάδα ξερετε ποτε θα το δουμε στα μαγαζια γιατι και εγω ειμαι αναμεσα στο nexus5 h lg g2 το g2 οκ το εχω δει αλλα εαν δεν πιασω στα χερια μου και το nexus δεν μπορω να αποφασησω ξερετε κατι γιαυτο? ευχαριστω!

 

Ακούγεται ότι θα το φέρει η wind τον Ιανουάριο ή τον Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα απο ένα κατάστημα wind και η υπάλληλος μου είπε ότι τους έγινε ενημερωση για τη συσκευή. Η ίδια ηταν καταενθουσιασμενη! Δεν τους είπαν για χρόνο κυκλοφορίας, η εκτίμηση της πάντως ειναι για Φεβρουάριο. Και το κερασάκι... σύμφωνα με τα λεγόμενα της η τιμη του θα οριστεί στα 399!!! Για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα απο ένα κατάστημα wind και η υπάλληλος μου είπε ότι τους έγινε ενημερωση για τη συσκευή. Η ίδια ηταν καταενθουσιασμενη! Δεν τους είπαν για χρόνο κυκλοφορίας, η εκτίμηση της πάντως ειναι για Φεβρουάριο. Και το κερασάκι... σύμφωνα με τα λεγόμενα της η τιμη του θα οριστεί στα 399!!! Για να δούμε...

 

Εαν η wind το δινει 399 τοτε στα σκρουτζομαγαζα θα εχει τουλαχιστον ενα 50 αρικο μην πω και 100 αρικο κατο:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εαν η wind το δινει 399 τοτε στα σκρουτζομαγαζα θα εχει τουλαχιστον ενα 50 αρικο μην πω και 100 αρικο κατο:wacko:

 

Αυτό που λες δε παίζει(ειδικά το 100 άρικο κάτω)με τη καμία!

Απλά αν το φέρει η wind σε αυτή τη τιμη θα είναι πιο σωστή απ το μεγάλο καπέλο που αναγκάστηκαν να πληρώσουν(και εγώ μέσα) αυτοί που πήραν πέρυσι το 4.

Αν και για μένα το 16αρι έχει μικρή αξία λόγο μικρής free storage

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια μένει κανεις ανατολικη θεσσαλονικη να βρεθουμε να μπορεσω να δω απο κοντα το τηλ γιατι δεν μπορω να αποφασίσω για την αγορα του,γιατι εχω στο μυαλο μου και το g2? αν ναι ας μου στειλει ενα πμ για να βρεθουμε ευχαριστω!

υγ.κερναω καφε;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια μένει κανεις ανατολικη θεσσαλονικη να βρεθουμε να μπορεσω να δω απο κοντα το τηλ γιατι δεν μπορω να αποφασίσω για την αγορα του,γιατι εχω στο μυαλο μου και το g2? αν ναι ας μου στειλει ενα πμ για να βρεθουμε ευχαριστω!

υγ.κερναω καφε;)

 

Επειδή ήμουν στη ίδια ακριβώς σκέψη, τελικά αποφάσισα και πήρα το nexus 5. Επειδή είχα s3 με amoled οθόνη θα σου πω 2 πράγματα. Η οθόνη των amoled έχει πολύ καλύτερο μαύρο και δείχνει όλες τις εικόνες video κτλ με πιο saturated χρώματα, δηλαδή πιο έντονα. Του n5 η οθόνη είναι φανταστική με τρομερή ευκρίνεια απλά έχει πιο αληθινά χρωματα και όχι υπερκορεσμενα.

Τώρα στο θέμα κατασκευής. Ευτυχώς που επέλεξα το n5 γιατί και με το s3 είχα βαρεθεί τη πλαστικουρα που ίδια φοράει και το g2. Το n5 έχει ένα πολύ όμορφο γομωδες πλαστικό με πολύ καλό grip στο πιάσιμο.

Αν δεν μπορείς να βρεις κάποιον να σου δείξει πήγαινε σε ένα μαγαζί και δες τη ταμπλέτα της nexus έχουν σχεδόν ακριβώς τα ίδια υλικά.

Τώρα ο λόγος που επέλεξα nexus είναι γιατί βαρέθηκα κάθε εταιρεία να μου περνάει ότι σαβούρα θέλει. Θέλω εγώ να βάζω ότι χρειάζομαι στο κινητό μου.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι και οι 2 συσκευές πετάνε με τα κορυφαία χαρακτηριστικα.

Και αν πάρεις τώρα n5 θα σου έρθει λογικά η αναβαθμισμενη συσκευή με τις πιο ανοιχτές τρύπες για καλύτερο ήχο επειδή εκεί στην αρχή υστερούσε λίγο.

Επίσης θα έχεις αμέσως κάθε αναβάθμιση που βγαίνει, για πολλούς αρκετα σημαντικό αν δεν θέλει να μπλέξει κάποιος με custom rom κτλ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήμουν στη ίδια ακριβώς σκέψη, τελικά αποφάσισα και πήρα το nexus 5. Επειδή είχα s3 με amoled οθόνη θα σου πω 2 πράγματα. Η οθόνη των amoled έχει πολύ καλύτερο μαύρο και δείχνει όλες τις εικόνες video κτλ με πιο saturated χρώματα, δηλαδή πιο έντονα. Του n5 η οθόνη είναι φανταστική με τρομερή ευκρίνεια απλά έχει πιο αληθινά χρωματα και όχι υπερκορεσμενα.

Τώρα στο θέμα κατασκευής. Ευτυχώς που επέλεξα το n5 γιατί και με το s3 είχα βαρεθεί τη πλαστικουρα που ίδια φοράει και το g2. Το n5 έχει ένα πολύ όμορφο γομωδες πλαστικό με πολύ καλό grip στο πιάσιμο.

Αν δεν μπορείς να βρεις κάποιον να σου δείξει πήγαινε σε ένα μαγαζί και δες τη ταμπλέτα της nexus έχουν σχεδόν ακριβώς τα ίδια υλικά.

Τώρα ο λόγος που επέλεξα nexus είναι γιατί βαρέθηκα κάθε εταιρεία να μου περνάει ότι σαβούρα θέλει. Θέλω εγώ να βάζω ότι χρειάζομαι στο κινητό μου.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι και οι 2 συσκευές πετάνε με τα κορυφαία χαρακτηριστικα.

Και αν πάρεις τώρα n5 θα σου έρθει λογικά η αναβαθμισμενη συσκευή με τις πιο ανοιχτές τρύπες για καλύτερο ήχο επειδή εκεί στην αρχή υστερούσε λίγο.

Επίσης θα έχεις αμέσως κάθε αναβάθμιση που βγαίνει, για πολλούς αρκετα σημαντικό αν δεν θέλει να μπλέξει κάποιος με custom rom κτλ.

 

σε ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες,το μονο που μενει να κανω τωρα ειναι να δω μια συσκευη με καποιο τροπο απο κοντα για να παρω την τελικη μου αποφαση να εισαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

αν φερει η LG Hellas μονο την εκδοση με τα 16gb, καλυτερα να μη το φερει, θα παει απατο οπως και το G2..
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

αν φερει η LG Hellas μονο την εκδοση με τα 16gb, καλυτερα να μη το φερει, θα παει απατο οπως και το G2..

 

Απατο έχει παει το g2??

Link to comment
Share on other sites

Απατο έχει παει το g2??

 

μιλωντας για Ελλαδα και την εκδοση των 16gb

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει φυγει απο αγγλια 18/12 και δεν το χω παραλαβει ακομα. Εχει σταλει με royal mail, tracking number εχω αλλα στα ελτα δε φαινεται τπτ ενω στο site της royal mail λεει οτι εχει φυγει κανονικα. Οποιος το χει παρει απο αγγλια ποσες μερες εκανε περιπου η αποστολη;
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει φυγει απο αγγλια 18/12 και δεν το χω παραλαβει ακομα. Εχει σταλει με royal mail, tracking number εχω αλλα στα ελτα δε φαινεται τπτ ενω στο site της royal mail λεει οτι εχει φυγει κανονικα. Οποιος το χει παρει απο αγγλια ποσες μερες εκανε περιπου η αποστολη;

 

Εγω παντος που πειρα κατι αλλα πραγματακια και μου τα στειλανε με royal mail στο σπιτι ηρθανε με ACS και κανανε 7-10 μερες,τωρα που ειναι γιορτες αργουνε λιγο παραπανο παντος.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει φυγει απο αγγλια 18/12 και δεν το χω παραλαβει ακομα. Εχει σταλει με royal mail, tracking number εχω αλλα στα ελτα δε φαινεται τπτ ενω στο site της royal mail λεει οτι εχει φυγει κανονικα. Οποιος το χει παρει απο αγγλια ποσες μερες εκανε περιπου η αποστολη;

Φίλε μου,αφού έφυγε με Royal από Αγγλία,άδικα κοιτάς στο site των ΕΛ.ΤΑ.Θα σου εξηγήσω πώς θα έρθει.

H Royal θα το στείλει μέχρι Γερμανία.

Αφού πάει Γερμανία,αναλαμβάνει να το μεταφέρει στην Ελλάδα η GLS (οδικώς ....ναι οδικώς καλά διάβασες :lol:).Μόλις το παραλάβουν σου δίνουν κωδικό με την εταιρεία που συνεργάζονται στην Ελλάδα,η οποία είναι η ''απίθανη'' ACS....(έχω ''απίθανες'' εμπειρίες με την ACS...η πιό χάλια εταιρεία...:angry:).

Αφού έχεις το tracking number της Royal,μπες εδώ : https://gls-group.eu/EU/en/gls-partner-greece

και δες που βρίσκεται η παραγγελία σου.Θα δεις ότι θα σου δώσει και το εναλλακτικό tracking number της ACS,το οποίο θα ισχύει αφού μπει Ελλάδα.Ελπίζω να σε βοήθησα και να δεις την εξέλιξη της παραγγελίας σου,για να ηρεμήσεις :)

Όσες παραγγελίες έχω παραλάβει εδώ κ κάνα 6 μηνο από Αγγλία με Royal συστημένο,μου ήρθαν έτσι όπως σου περιέγραψα.

Με λίγη υπομονή και κουράγιο θα σου έρθει.

Καλές γιορτές.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,αφού έφυγε με Royal από Αγγλία,άδικα κοιτάς στο site των ΕΛ.ΤΑ.Θα σου εξηγήσω πώς θα έρθει.

H Royal θα το στείλει μέχρι Γερμανία.

Αφού πάει Γερμανία,αναλαμβάνει να το μεταφέρει στην Ελλάδα η GLS (οδικώς ....ναι οδικώς καλά διάβασες :lol:).Μόλις το παραλάβουν σου δίνουν κωδικό με την εταιρεία που συνεργάζονται στην Ελλάδα,η οποία είναι η ''απίθανη'' ACS....(έχω ''απίθανες'' εμπειρίες με την ACS...η πιό χάλια εταιρεία...:angry:).

Αφού έχεις το tracking number της Royal,μπες εδώ : https://gls-group.eu/EU/en/gls-partner-greece

και δες που βρίσκεται η παραγγελία σου.Θα δεις ότι θα σου δώσει και το εναλλακτικό tracking number της ACS,το οποίο θα ισχύει αφού μπει Ελλάδα.Ελπίζω να σε βοήθησα και να δεις την εξέλιξη της παραγγελίας σου,για να ηρεμήσεις :)

Όσες παραγγελίες έχω παραλάβει εδώ κ κάνα 6 μηνο από Αγγλία με Royal συστημένο,μου ήρθαν έτσι όπως σου περιέγραψα.

Με λίγη υπομονή και κουράγιο θα σου έρθει.

Καλές γιορτές.

 

Δεν ηξερα οτι ερχονται πλεον με acs απο royal mail, αλλιως θα εδινα κατι παραπανω στον πωλητη να το στειλει πιο γρηγορα και οχι οδικα :X Οντως οπως τα περιεγραψες εγιναν και στην περιπτωση μου. Απο 23/12 ειναι γερμανια και η ACS δε δειχνει κατι ακομα, οποτε 99% και του χρονου δλδ. Σε ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει φυγει απο αγγλια 18/12 και δεν το χω παραλαβει ακομα. Εχει σταλει με royal mail, tracking number εχω αλλα στα ελτα δε φαινεται τπτ ενω στο site της royal mail λεει οτι εχει φυγει κανονικα. Οποιος το χει παρει απο αγγλια ποσες μερες εκανε περιπου η αποστολη;

 

Εμένα έκανε 18 μέρες! να έρθει λόγο και των γιορτών και ήρθε με τον τρόπο που έγραψε πιο πάνω ο φίλος (gls-->acs..)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα.

Επιτέλους βρήκα να πουλήσω το sony xperia sp μου και χθες το βραδυ έκανα και εγώ την παραγγελια μου για το nexus 5 από το ιταλικό playstore.

Δυστυχώς μονο το μαύρο 16gb έχει αποστολή στις 10 ιανουαρίου, αυτό που αρχικά ήθελα ήταν το λευκό 32gb αλλα μου λέει αποστολή σε 4-5 εβδομάδες, και είναι αρκετός καιρός για να μείνω χωρίς smartphone δυστυχώς.. Ελπίζω να μην το μετανιώσω τόσο πολύ στο μέλλον και να την "παλέψω" με τα 12gb που σου προσφέρει το 16gb. Το κινητό το έβαλα να το στείλουν σε μια φιλη μου στην ιταλία και αυτή ύστερα θα το στείλει σε εμενα. Γνωρίζει κανεις την διαδικασία που ακολουθούν για ιταλία?

Και κάτι ακόμα που με ανησυχεί παρα μα παρα πολύ από χθες και δυστυχώς το σκέφτηκα αφού το έκανα..

Την παραγγελια την έκανα μέσω proxy ώστε να μπω στο ιταλικό playstore, και μετά σκέφτηκα ότι έβαλα τα στοιχεια τις κάρτας μου εκεί...μέσω proxy (συγκεκριμένα χρησιμοποίησα το stealthy plugin στον firefox) Υπάρχει περίπτωση να έχω κανένα πρόβλημα υποκλοπης της κάρτας μου? Έχω τρελαθει και μονο με την σκεψη και δε μπορω να χωνεψω την απερισκεψια που εδειξα. Λετε να υπαρχει καποιο προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά .. Καλή χρονιά να έχουμε. Πότε πιστεύετε ότι θα έρθει στην Ελλάδα σε τιμή play store? Αν κάποιος ψαγμένος έχει ακούσει κάτι θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά .. Καλή χρονιά να έχουμε. Πότε πιστεύετε ότι θα έρθει στην Ελλάδα σε τιμή play store? Αν κάποιος ψαγμένος έχει ακούσει κάτι θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ

 

Στην Ελλάδα σε τιμή playstore μάλλον δεν θα έρθει ποτέ. Θα είναι μεγάλη έκπληξη αν είναι κάτω από 400-450 ευρώ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...