Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχες κάποιον γνωστό στη Γερμανία για να σου το αγοράσει ή χρησιμοποίησες υπηρεσία τύπου f2m?

Μου το αγόρασε μέσω google play συγγενικό πρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το tracking είχε κολλήσει στην αποστολή απο Γερμανία για 6 ημέρες. Μόλις έγραψε ότι ήρθε Ελλάδα την επόμενη, το παρέλαβα. Να σημειώσω ότι ήταν απλό συστημένο ταχυδρομείο και όχι express.

 

Αυτό περίμενα να ακούσω!

 

Το βλέπω τόσες μέρες να λέει ότι ακόμη είναι Γερμανία και αγχώθηκα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έφτασε σήμερα στα χέρια μου το 16άρι μαύρο. Το πήρα από το Mobile14 (skroutz). Τη Δευτέρα το παρήγγειλα και ήρθε σήμερα λόγω απαγορευτικού. Μου βγήκε κάπου 420 λόγω μειωμένου ΦΠΑ που έχουμε εδώ στο νησί και δε χρειάστηκε να μπω σε περαιτέρω διαδικασίες με διευθύνσεις αγγλικές, αλλαγές IP και μεταφορικά. Είναι εισαγωγή από Ρουμανία (στην ΕΕ από το 2007) και ο φορτιστής είναι σαν το δικό μας. Μόνο αν πάρετε εισαγόμενο από Αγγλία θα πρέπει να πάρετε αντάπτορα για ελληνικές πρίζες. Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος από Γερμανία να μπει να δει την διαθεσιμότητα στα 16 giga?Διότι ο θείος μου κατεβαίνει 4ις του μηνός και φοβάμαι μήπως δε προλάβει να του έρθει.Επίσης,η επιλογή της αντικαταβολής είναι εφικτή έτσι?

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος από Γερμανία να μπει να δει την διαθεσιμότητα στα 16 giga?Διότι ο θείος μου κατεβαίνει 4ις του μηνός και φοβάμαι μήπως δε προλάβει να του έρθει.Επίσης,η επιλογή της αντικαταβολής είναι εφικτή έτσι?

 

Δεν εχει επιλογη για αντικαταβολη.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

θα το ρωτησω εδω (αφου απο λαθος το ρωτησα στο επισημο thread)

πως γινεται να το παρει ενας φιλος απο γερμανια εαν δεν εχει ιδεα απο play store?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

όταν λες κάρτα εννοείς πιστωτική?

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

και ποσο ειναι ακριβως απο γερμανια?για να ξερω ποσα θα πρεπει να στειλω

το θεμα ειναι οτι δε ξερω αν θα το παραγγειλω τωρα αν θα υπαρχει η revision 3 εκδοση

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Ενδιαφέρομαι να αγορασω ενα nexus 16gb ασπρο!

ψαχνω στο ebay απο uk η απο γερμανια... τα βρίσκω γύρω στο 400-420 απλα δεν ξερω αν ειναι 100% έμπιστο.

θα ηθελα να διαθεσω μεχρι 370 αντε 380 έχετε κατι να προτείνετε. Αυτο που λετε και αγοράζετε απο playstore uk η γερανιας αξιζει? και ποσο σας κοστιζει τελικά ? και ειναι δυσκολη διαδικασία? εγω μια καρτα prepaid της ευρομπακ και μια debit mastercard θα μπορω να τις χρησιμοποιησω ? ακομη υπαρχει καποιο αλλο site που να αξιζει να και να εχει καλες τιμες να αγορασω?

ευχαριστω :D:D

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εαν δημιουργηθεί πρόβλημα με την εγγύηση εάν το χαρτί αγοράς έχει πάνω το όνομα του θείου μου?μιλάω για αγορά απο το Γερμανικό playstore

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εαν δημιουργηθεί πρόβλημα με την εγγύηση εάν το χαρτί αγοράς έχει πάνω το όνομα του θείου μου?μιλάω για αγορά απο το Γερμανικό playstore

 

δεν υπαρχει προβλημα 100%!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Ενδιαφέρομαι να αγορασω ενα nexus 16gb ασπρο!

ψαχνω στο ebay απο uk η απο γερμανια... τα βρίσκω γύρω στο 400-420 απλα δεν ξερω αν ειναι 100% έμπιστο.

θα ηθελα να διαθεσω μεχρι 370 αντε 380 έχετε κατι να προτείνετε. Αυτο που λετε και αγοράζετε απο playstore uk η γερανιας αξιζει? και ποσο σας κοστιζει τελικά ? και ειναι δυσκολη διαδικασία? εγω μια καρτα prepaid της ευρομπακ και μια debit mastercard θα μπορω να τις χρησιμοποιησω ? ακομη υπαρχει καποιο αλλο site που να αξιζει να και να εχει καλες τιμες να αγορασω?

ευχαριστω :D:D

 

τοσα ατομα πουλανε στις αγγελιες. παρτο απο εναν απο αυτους και μην μπλεκεις!!!

Link to comment
Share on other sites

που πουλανε ρε παιδια?

γτ αγγελια δεν βλεπω καμια με nexus 5...

πρεπει να εχεις πανω απο 150 σχολια για ναεχεις προσβαση στις αγγελιες του σαιτ:X

:)
Link to comment
Share on other sites

πως βλεπεις φιλε εχω πολυ παραπανω σχολια, αλλα κανοντας search δεν βρηκα καμια. μπορεις να μου υποδειξεις καποια?
Link to comment
Share on other sites

πως βλεπεις φιλε εχω πολυ παραπανω σχολια, αλλα κανοντας search δεν βρηκα καμια. μπορεις να μου υποδειξεις καποια?

 

δεν ξερω για εδω αλλα σε αλλα site υπάρχουν φίλε.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να το βρεις σε μια λογικη τιμη. μην σου ζηταει ο αλλος 420 ευρο και το εχει παρει 350..

τεσπα, καλυτερη λυση φανταζομαι το playstore .

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να το βρεις σε μια λογικη τιμη. μην σου ζηταει ο αλλος 420 ευρο και το εχει παρει 350..

τεσπα, καλυτερη λυση φανταζομαι το playstore .

 

Ακόμα και από playstore είναι 350 συν 10 τα μεταφορικά παράδοση στην Αγγλία 360. Αν το έχει πάρει φίλος και το στείλει με απλό ταχυδρομείο αλλες 11 λίρες δηλαδή 15 ευρώ σύνολο 375 ευρώ. Αν όμως πάει μέσω forward κτλ η συσκευή καταλήγει κατά 390 άρι. Οπότε και 430 να το βάλει αγγελία άνετα θα το δώσει όταν στο πιο φτηνό skroutzomagazo είναι στα 450 ευρώ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και από playstore είναι 350 συν 10 τα μεταφορικά παράδοση στην Αγγλία 360. Αν το έχει πάρει φίλος και το στείλει με απλό ταχυδρομείο αλλες 11 λίρες δηλαδή 15 ευρώ σύνολο 375 ευρώ. Αν όμως πάει μέσω forward κτλ η συσκευή καταλήγει κατά 390 άρι. Οπότε και 430 να το βάλει αγγελία άνετα θα το δώσει όταν στο πιο φτηνό skroutzomagazo είναι στα 450 ευρώ.

 

Παραπάνω βγαίνει με φίλο.Η τράπεζα πουλάει και αγοράζει με διαφορετική τιμή λίρες, όποτε αν χρειαστεί να βάλεις λίρες στον λογαριασμό του στην Αγγλία θα είναι παραπάνω ευρώ από αυτό που θα σου πει το google πχ.

Το κινητό έχει 299+10 μεταφορικά από google + 11 περίπου μεταφορικά Ελλάδα=320 λίρες.Αν μεταφέρεις 320 λίρες από λογαριασμό εδώ σε λογαριασμό στην Αγγλία θα σε χρεώσει η τράπεζα

Μην τα πολυλογώ οι 320 λίρες ήταν 390 ευρώ και μαζί με χρεώσεις τράπεζας πήγε 410...

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω βγαίνει με φίλο.Η τράπεζα πουλάει και αγοράζει με διαφορετική τιμή λίρες, όποτε αν χρειαστεί να βάλεις λίρες στον λογαριασμό του στην Αγγλία θα είναι παραπάνω ευρώ από αυτό που θα σου πει το google πχ.

Το κινητό έχει 299+10 μεταφορικά από google + 11 περίπου μεταφορικά Ελλάδα=320 λίρες.Αν μεταφέρεις 320 λίρες από λογαριασμό εδώ σε λογαριασμό στην Αγγλία θα σε χρεώσει η τράπεζα

Μην τα πολυλογώ οι 320 λίρες ήταν 390 ευρώ και μαζί με χρεώσεις τράπεζας πήγε 410...

 

Από φίλο το αγόρασα.. Πλήρωσε σε λίγες και η αντιστοιχία ήταν 350 ευρώ και 10 τα μεταφορικά. Μόλις έρθει ο φίλος Ελλάδα του δίνω 360 στο χέρι και τέλος. Το αγόρασα όπως είπα και γι αυτό ξέρω πόσα θα πληρώσω ακριβώς.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Από φίλο το αγόρασα.. Πλήρωσε σε λίγες και η αντιστοιχία ήταν 350 ευρώ και 10 τα μεταφορικά. Μόλις έρθει ο φίλος Ελλάδα του δίνω 360 στο χέρι και τέλος. Το αγόρασα όπως είπα και γι αυτό ξέρω πόσα θα πληρώσω ακριβώς.

 

Ο φίλος σου μπήκε μέσα με αυτό τον τρόπο.Όταν ο φίλος σου πάει στην τράπεζα για να κάνει τα 350 ευρώ που του έδωσες λίρες, δεν θα πάρει 299, θα πάρει λιγότερες

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος σου μπήκε μέσα με αυτό τον τρόπο.Όταν ο φίλος σου πάει στην τράπεζα για να κάνει τα 350 ευρώ που του έδωσες λίρες, δεν θα πάρει 299, θα πάρει λιγότερες

 

Ο φίλος δεν θα το κάνει ποτέ αυτό γιατί στην Αγγλία που μένει μόνιμα συναναστρεφεται σε λίρες. Τα Χριστούγεννα που θα έρθει εδώ θα του τα δώσω στο χέρι 360 ευρώ μετρητά. 350 κινητό και 10 μεταφορικά. Δεν θα στείλω λεφτά στην Αγγλία και εκεί είναι η διαφορά μας με αυτό που λες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

περιμενω ενα λευκο 16αρι στο τελος του μηνα,

αν μου αρεσει το moto x (που περιμενω επισης) το βγαζω για πουλημα. (οσο μου κοστισε εννοειται)

Edited by GANA
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...