Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση στην 6, σημαντική διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας δεν έχω δει. Έχω παρατηρήσει όμως αρκετά random restart, τα οποία συμβαίνουν και σε άλλους γνωστούς μου με την 6 σε nexus 5.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι με την 6.0 είδα 3 ώρες screen on time, που πριν δεν το έπιανα με τίποτα με stock. Restart ως τώρα δεν έχω δει κανένα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με την 6.0 είδα 3 ώρες screen on time, που πριν δεν το έπιανα με τίποτα με stock. Restart ως τώρα δεν έχω δει κανένα.

Μαζί και εγώ, μεγάλη διαφορά (θετική). :)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν τα restart. Σε nexus 6 & 9 που έχω τα έχω βιώσει. Το nexus 5 της δικιας μου του αλλαξα σημερα μπαταρια, οποτε θα μπορω να κρινω μετα απο 1-2 μερες.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν τα restart. Σε nexus 6 & 9 που έχω τα έχω βιώσει. Το nexus 5 της δικιας μου του αλλαξα σημερα μπαταρια, οποτε θα μπορω να κρινω μετα απο 1-2 μερες.

 

Τσέκαρε μια αν δεν έχετε τις ίδιες εφαρμογές στο 5αρι με τα άλλα δύο nexus. Μήπως φταίει κάποια εφαρμογή δεδομένου ότι οι περισσότεροι δεν έχουν θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακόμα την preview 3 και δεν είχα ποτέ κανένα restart.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν έχω το παραμικρό restart με το 6.

Νομιζω ότι έχει και καλύτερη απόδοση στη μπαταρία.

Είμαι stock με root.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Κατά διάρκεια κλήσης μου κλείνει τα data

Είναι λογικό?

Αν είσαι σε 2G τότε ναι είναι λογικό να κλείνουν τα δεδομένα κατά τη διάρκεια της κλήσης. Αν είσαι σε 3G, μήπως όπως κρατάς το κινητό πέφτει η ποιότητα του 3G και το κινητό πέφτει σε 2G, με τα ίδια αποτελέσματα;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια γνώμη σας παρακαλώ.

Έχω πάει το κινητό για σέρβις διότι είχε παρουσιαστεί στην εξωτερική κάμερα μία μουτζούρα. Το κινητό βρίσκεται εντός εγγύησης.

Μετά από 1 βδομάδα ακριβώς (κι ενώ μου είχαν πει σε 2 μέρες θα είναι έτοιμο) με πήραν να με ενημερώσουν πως το ανταλλακτικό είναι δύσκολο να βρεθεί και μου προτείνει η lg αντικατάσταση κινητού με το G3 32GB.

Οπότε οι επιλογές είναι 2, ή περιμένω για άγνωστο χρονικό διάστημα να φτιάξουν το Nexus ή μου δίνουν το G3.

Τι θα με συμβουλεύατε?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια γνώμη σας παρακαλώ.

Έχω πάει το κινητό για σέρβις διότι είχε παρουσιαστεί στην εξωτερική κάμερα μία μουτζούρα. Το κινητό βρίσκεται εντός εγγύησης.

Μετά από 1 βδομάδα ακριβώς (κι ενώ μου είχαν πει σε 2 μέρες θα είναι έτοιμο) με πήραν να με ενημερώσουν πως το ανταλλακτικό είναι δύσκολο να βρεθεί και μου προτείνει η lg αντικατάσταση κινητού με το G3 32GB.

Οπότε οι επιλογές είναι 2, ή περιμένω για άγνωστο χρονικό διάστημα να φτιάξουν το Nexus ή μου δίνουν το G3.

Τι θα με συμβουλεύατε?

Αν σου το δίνουν δωρεάν, εγώ προσωπικά θα το έπαιρνα λόγω μπαταρίας. Βέβαια θυσιάζεις όλα τα θετικά ενός Nexus, όπως αναβαθμίσεις και εύκολο πείραγμα με custom roms. Πάντως καλό είναι να απευθυνθείς στη σωστή κατηγορία για επιλογή συσκευής.

 

Υ.Γ. Το 32GB έχει και 3GB ram.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν σου το δίνουν δωρεάν, εγώ προσωπικά θα το έπαιρνα λόγω μπαταρίας. Βέβαια θυσιάζεις όλα τα θετικά ενός Nexus, όπως αναβαθμίσεις και εύκολο πείραγμα με custom roms. Πάντως καλό είναι να απευθυνθείς στη σωστή κατηγορία για επιλογή συσκευής.

 

Υ.Γ. Το 32GB έχει και 3GB ram.

 

Ναι δωρεάν. Κι εγώ λόγω μπαταρίας και λόγω ram το σκέφτομαι και μου έχουν δώσει περιθώριο μέχρι αύριο να τους δώσω μια απάντηση.

 

Οκ θα κάνω κι εκεί μία ερώτηση. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δωρεάν. Κι εγώ λόγω μπαταρίας και λόγω ram το σκέφτομαι και μου έχουν δώσει περιθώριο μέχρι αύριο να τους δώσω μια απάντηση.

 

Οκ θα κάνω κι εκεί μία ερώτηση. Ευχαριστώ!

Πάρτο χωρίς δεύτερη σκέψη. Κερδισμένος θα είσαι και στη μεταπωληση. Εκτός και αν δε σου κάνει το μέγεθος.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο χωρίς δεύτερη σκέψη. Κερδισμένος θα είσαι και στη μεταπωληση. Εκτός και αν δε σου κάνει το μέγεθος.

 

Εντάξει το μέγεθος μια συνήθεια είναι. Αυτό το smooth όμως του N5 θα το ξανα βρω άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το μέγεθος μια συνήθεια είναι. Αυτό το smooth όμως του N5 θα το ξανα βρω άραγε?

 

Για αυτό σου αναφέρει ότι θα βγεις κερδισμένος στην μεταπώληση. Συν ότι εγώ στην θέση σου από το να περιμένω για το πότε μπορεί να έρθει το ανταλλακτικό και αν γίνει καλά η δουλειά, θα προτιμούσα μια νέα συσκευή με 2ετη εγγύηση άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

K οσον αφορα τις custom ROM, ναι μεν στο nexus υπαρχουν περισσοτερες , αλλα κ στο LG G3 εχουν βγει αρκετες. Οποτε, εγω θα επελεγα σιγουρα ενα νεο LG G3.
LG G6
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και έκανα. Τους ενημέρωσα σήμερα για την απόφαση μου και πλέον περιμένω να με ειδοποιήσουν πότε θα είναι έτοιμο για παραλαβή.

Ελπίζω να μην απογοητευτώ με το θέμα smoothness.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και έκανα. Τους ενημέρωσα σήμερα για την απόφαση μου και πλέον περιμένω να με ειδοποιήσουν πότε θα είναι έτοιμο για παραλαβή.

Ελπίζω να μην απογοητευτώ με το θέμα smoothness.

 

Επειδη το εχω δουλεψει, η στοκ θα σε απογοητευσει αλλα υπαρχουν αξιολογες ρομ..Οταν το ειχα ειχε και κανα δυο CM based(ressurection σιγουρα) αλλα ηταν πολυ φρεσκο ακομα και ειχε καποια προβληματα...λογικα τα εχουν διορθωσει

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω δουλεψει, η στοκ θα σε απογοητευσει αλλα υπαρχουν αξιολογες ρομ..Οταν το ειχα ειχε και κανα δυο CM based(ressurection σιγουρα) αλλα ηταν πολυ φρεσκο ακομα και ειχε καποια προβληματα...λογικα τα εχουν διορθωσει

 

Καλά ότι δεν θα έχω την εμπειρία του Nexus είναι αυτονόητο, το θέμα είναι πόσο κοντά θα καταφέρω να το φτάσω και να μη μου βγάλει την πίστη.

Anyway ευχαριστώ πολύ για τις βοήθειες σας :)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το και σε 1080p , δεν αξιζει και ο 801 δεν τραβαει σε 1440p, βαλτο μια καλη ρομ τελειως αδεια απο σοβουρα ή αοσπ ,φτιαξε λιγο τα χρωματα γιατι ειναι ενα μαυρο χαλι και θα εχεις ενα g2 σε θεμα μπαταριας, εμπειρια νεξους στο μεγεθος του g3 με το τρομερο screen to body ratio που εχει και δεν θα καταλαβεις καθολου την μεταβαση. Μερικα πραματα μπορουμε να τα κανουμε οπως θελουμε οσο αναφορα το software. Το hardware ομως δεν μπορουμς να το αλλαξουμε πχ την μπαταρια να βαλουμε μεγαλυτερη για καλυτερη αποδοση ή να αλλαξουμε το πανελ και να βαλουμε 5,5 ιντσες για καποιον που του αρεσουν οι μεγαλες οθονες κτλ κτλ.

 

Καποιοι με νεξους μπορει να αναθεωρησουν μερικα πραγματα μετα απο αυτο το ποστ

 

Αυτα :D

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το και σε 1080p , δεν αξιζει και ο 801 δεν τραβαει σε 1440p, βαλτο μια καλη ρομ τελειως αδεια απο σοβουρα ή αοσπ ,φτιαξε λιγο τα χρωματα γιατι ειναι ενα μαυρο χαλι και θα εχεις ενα g2 σε θεμα μπαταριας, εμπειρια νεξους στο μεγεθος του g3 με το τρομερο screen to body ratio που εχει και δεν θα καταλαβεις καθολου την μεταβαση. Μερικα πραματα μπορουμε να τα κανουμε οπως θελουμε οσο αναφορα το software. Το hardware ομως δεν μπορουμς να το αλλαξουμε πχ την μπαταρια να βαλουμε μεγαλυτερη για καλυτερη αποδοση ή να αλλαξουμε το πανελ και να βαλουμε 5,5 ιντσες για καποιον που του αρεσουν οι μεγαλες οθονες κτλ κτλ.

 

Καποιοι με νεξους μπορει να αναθεωρησουν μερικα πραγματα μετα απο αυτο το ποστ

 

Αυτα :D

έβαλες ιδέες.... χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...