Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει τρόπος στο Ν5 να διαγράφουμε μονομιάς τις εφαρμογές που παραμένουν ανοιχτές στο backround?εννοώ,αυτές που εμφανίζουμε στην οθόνη με το τετράγωνο back button

Μαθετε λίγο το κινητο σας αντι να ψαχνετε εφαρμογές... φιλικά το λέω.

Development options, κατω κατω, dont keep activities. Με το που κλείνεις μια εφαρμογή αυτη δεν μενει ποτέ στην μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαθετε λίγο το κινητο σας αντι να ψαχνετε εφαρμογές... φιλικά το λέω.

Development options, κατω κατω, dont keep activities. Με το που κλείνεις μια εφαρμογή αυτη δεν μενει ποτέ στην μνήμη.

Αυτό είναι τελείως διαφορετικό πράγμα. Τις σκοτώνει αλλά τις σκοτώνει κάθε φορά που φεύγεις απο την εφαρμογή με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάνεις multitasking και να φορτώνουν απο την αρχή οι εφαρμογές-σελιδες-κτλ.

Σαν να έχεις sd800 με 512 ram. :p

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες με sideload? Φτιάξανε τίποτα στη μνήμη ή την μπαταρία;

ota δεν είχα πρόβλημα πριν για να δω διαφορές

 

Μαθετε λίγο το κινητο σας αντι να ψαχνετε εφαρμογές... φιλικά το λέω.

Development options, κατω κατω, dont keep activities. Με το που κλείνεις μια εφαρμογή αυτη δεν μενει ποτέ στην μνήμη.

 

σίγουρος τρόπος για να αργοπορεί το κινητό σου

μάλλον πρέπει κάποιοι να μάθουν πως δουλεύει το android ...φιλικά πάντα

http://www.howtogeek.com/175151/8-things-you-can-do-in-androids-developer-options/

Edited by sergyma
Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχετε δοκιμάσει την παρακάτω εφαρμογη,την ανακάλυψα χτές κ εχω μείνει άφωνος...Στο ν5 με cm12 τρέχει αψεγάδιαστα...

http://www.androidpolice.com/2015/05/27/google-releases-spotlight-stories-app-with-support-for-non-motorola-devices-and-a-new-story-free-for-a-limited-time/

Link to comment
Share on other sites

ota δεν είχα πρόβλημα πριν για να δω διαφορές

 

 

 

σίγουρος τρόπος για να αργοπορεί το κινητό σου

μάλλον πρέπει κάποιοι να μάθουν πως δουλεύει το android ...φιλικά πάντα

http://www.howtogeek.com/175151/8-things-you-can-do-in-androids-developer-options/

 

Ο χρήστης αυτο ήθελε και αυτό του εξηγησα πως να αποκτήσει χωρις eφαρμογές.

Οι δικές σου εξυπνάδες ειναι απλά αυτό... είπες την γνωμη σου χωρίς να στην ζητήσει κανείς... φιλικά πάντα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης αυτο ήθελε και αυτό του εξηγησα πως να αποκτήσει χωρις eφαρμογές.

Οι δικές σου εξυπνάδες ειναι απλά αυτό... είπες την γνωμη σου χωρίς να στην ζητήσει κανείς... φιλικά πάντα. :)

Ώπα αδερφέ χαλάρωσε λίγο, ο καθένας εδώ λέει την γνώμη του χωρίς να πάρει άδεια από κανέναν.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ώπα αδερφέ χαλάρωσε λίγο, ο καθένας εδώ λέει την γνώμη του χωρίς να πάρει άδεια από κανέναν.

Τεσπα.....

Edited by dLazaros
Link to comment
Share on other sites

Όλο έρχονται διάφορες... Διαφορες ουσιαστικές όμως δεν βλέπει κανείς και ειδικά στο θέμα της μπαταρίας ο καθένας αναπολεί την κιτ ΚΑΤ.. Αλλά είναι τόσο ωραίο το γλυφιτζούρι που δεν γυρνάς εύκολα πίσω

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

τα καλά νέα συνεχίζουν

The Android M Developer Preview available today for Nexus 5, 6, 9 and Player, and the final version is due to launch in Q3, 2015

http://www.androidpit.com/android-m-release-date-news-features-name

Mageia 6 KDE Plasma 5
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την M πριν καμιά ώρα, πέρα από αυτά που ανακοινώθηκαν, και δυστυχώς δεν έχει ενσωματωθεί ακόμα το google now on tap στο σημερινό build, ενδιαφέροντα είναι τα SystemUI tuner που είναι ουσιαστικά προσαφαίρεση των qs συντομεύσεων όπως υπάρχει σε διάφορες custom roms, και το theme που σου αφήνει να αλλάξεις ανάμεσα σε light και dark theme ενώ υπάρχει και επιλογή για auto αν και δεν κατάλαβα με ποια κριτήρια γίνεται η αλλαγή.

 

Τα animations είναι ακόμα πιο ωραία από την lollipop, θα την κρατήσω μερικές μέρες και λογικά θα ξαναγυρίσω στην cataclysm γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα και δεν προσφέρει να κάτι καινούριο προς το παρών.

 

Περισσότερα εδώ

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου,μάλλον χάλασε...

Εδώ και ένα μήνα πάλευα με το 5.1.....τί tweets,τί emails με το support της nexus..Άκρη δεν βγήκε.Οπότε έκανα υπομονή για το 5.1.1,το οποιό μου ήρθε χτες..Χαρούμενος εγώ,το περνάω,λέω πάνε όλα τα προβλήματα..Αμ δε..

Μετά από λίγη ώρα ανοιχτό το κινητό,δεν βγάζει φώτος-εμφανίζει σφάλμα στην φωτογραφική και κλείνει το app,από όποια εφαρμογή και αν το προσπαθήσω.

Δεν λειτουργεί η μεταφορά δεδομένων με usb..

Δεν λειτουργεί ο φακός.

Και κρασάρει όταν είμαι στο google play,και πατάω να διαβάσω τα ''περισσότερα'',τις περιγραφές δηλαδή ενός app.

Λύνονται όλα,μόλις κάνω reboot το κινητό,και μετά από λίγο φτου και από την αρχή,αλλά δεν είναι λύση αυτό!

 

το είχα κάνει hard reset και τότε,αλλά και τώρα το έκανα,και τα προβλήματα παραμένουν.

Με το τωρινό hard reset,να μην μου βρισκει καν δίκτυα WIFI ή καλύτερα αργεί ΠΟΛΥ..

Τί να κάνω,η κατάσταση είναι απελπιστική σε σημείο να νευριάζω κάθε φορά που θέλω να βγάλω μια φώτο,το κινητό να μην βγάζει,να θέλω να περάσω δεδομένα από το pc και το ανάποδο και να μην γίνεται..ή να μην βρίσκει wifi δίκτυα κτλ..

ΥΓ,με OTA πάντα έχω περάσει τα updates

παρακαλώ βοήθεια

..SOS..

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου,μάλλον χάλασε...

Εδώ και ένα μήνα πάλευα με το 5.1.....τί tweets,τί emails με το support της nexus..Άκρη δεν βγήκε.Οπότε έκανα υπομονή για το 5.1.1,το οποιό μου ήρθε χτες..Χαρούμενος εγώ,το περνάω,λέω πάνε όλα τα προβλήματα..Αμ δε..

Μετά από λίγη ώρα ανοιχτό το κινητό,δεν βγάζει φώτος-εμφανίζει σφάλμα στην φωτογραφική και κλείνει το app,από όποια εφαρμογή και αν το προσπαθήσω.

Δεν λειτουργεί η μεταφορά δεδομένων με usb..

Δεν λειτουργεί ο φακός.

Και κρασάρει όταν είμαι στο google play,και πατάω να διαβάσω τα ''περισσότερα'',τις περιγραφές δηλαδή ενός app.

Λύνονται όλα,μόλις κάνω reboot το κινητό,και μετά από λίγο φτου και από την αρχή,αλλά δεν είναι λύση αυτό!

 

το είχα κάνει hard reset και τότε,αλλά και τώρα το έκανα,και τα προβλήματα παραμένουν.

Με το τωρινό hard reset,να μην μου βρισκει καν δίκτυα WIFI ή καλύτερα αργεί ΠΟΛΥ..

Τί να κάνω,η κατάσταση είναι απελπιστική σε σημείο να νευριάζω κάθε φορά που θέλω να βγάλω μια φώτο,το κινητό να μην βγάζει,να θέλω να περάσω δεδομένα από το pc και το ανάποδο και να μην γίνεται..ή να μην βρίσκει wifi δίκτυα κτλ..

ΥΓ,με OTA πάντα έχω περάσει τα updates

παρακαλώ βοήθεια

..SOS..

Η κάμερα σε συνδυασμό με το φακό είναι γενικό πρόβλημα..

Δοκιμασε ενα πλήρες restore της συσκευής η ίσως γύρισε σε κιτ κατ μέχρι να λυθούν τα οποία προβλήματα στη λολιποπ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μαθετε λίγο το κινητο σας αντι να ψαχνετε εφαρμογές... φιλικά το λέω.

Development options, κατω κατω, dont keep activities. Με το που κλείνεις μια εφαρμογή αυτη δεν μενει ποτέ στην μνήμη.

 

σόρυ κιόλας που δεν έχω χρόνο και δεν θέλω να μάθω το κντ μου,αλλά μάλλον δεν κατάλαβες τι ακριβώς ζητάω (δεν ψάχνω καμιά εφαρμογή) με αυτά που προτείνεις,σύμφωνα και με τις απαντήσεις των υπολοίπων χρηστών προς εσένα... φιλικά γράφω

KT23
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου άσχημη ιδέα,δεν θα με χάλαγε καθόλου:):)

http://www.theverge.com/tldr/2015/5/28/8683527/bring-back-the-nexus-5

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα σε συνδυασμό με το φακό είναι γενικό πρόβλημα..

Δοκιμασε ενα πλήρες restore της συσκευής η ίσως γύρισε σε κιτ κατ μέχρι να λυθούν τα οποία προβλήματα στη λολιποπ.

 

όπως έγγραψα έκανα hard reset και 2 φορές κιόλας,μια για την 5.1 και μια για την 5.1.1......

δεν τα λειτούργησα ποτέ μαζί,μεμονωμένα κάθε φορά ήταν.

Αλλά όπως αναφέρω υπάρχουν και άλλα προβλήματα με το κινητό,πράγμα που το καθηστά στο έχει γίνει απλή συσκευή για τηλέφωνα και sms..

 

Δεν μου είναι λύση να γυρίσω σε kit kat,όταν με την 5.0 δεν είχα προβλήματα,παρά μπαταρίας και ram μόνο..

Κάποια άλλη λύση υπάρχει;Το κινητό υπολειτουργεί.

Κάποιο σερβις να το στείλω;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Αν θες, δοκίμασε να περάσεις την 5.1.1 ξανά από την αρχή με full wipe από το factory image που δίνει η google. Μπορεί να μην έκατσε καλά το OTA update. Επίσης το πρόβλημα εξαρτάται και από τις εφαρμογές που έχεις μέσα στο κινητό και τη χρήση που κάνεις. Έχει αναφερθεί ότι μάλλον φταίνε οι εφαρμογές που απαιτούν πρόσβαση στην κάμερα, όπως viber/Messenger κλπ.

 

Σε εμένα νομίζω πως έστρωσε κάπως η κατάσταση με την 5.1.1.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

όπως έγγραψα έκανα hard reset και 2 φορές κιόλας,μια για την 5.1 και μια για την 5.1.1......

δεν τα λειτούργησα ποτέ μαζί,μεμονωμένα κάθε φορά ήταν.

Αλλά όπως αναφέρω υπάρχουν και άλλα προβλήματα με το κινητό,πράγμα που το καθηστά στο έχει γίνει απλή συσκευή για τηλέφωνα και sms..

 

Δεν μου είναι λύση να γυρίσω σε kit kat,όταν με την 5.0 δεν είχα προβλήματα,παρά μπαταρίας και ram μόνο..

Κάποια άλλη λύση υπάρχει;Το κινητό υπολειτουργεί.

Κάποιο σερβις να το στείλω;

Το hard reset δεν αποτελεί restore της συσκευής. Όπως είπε καο ο φίλος πριν πας για επισκευή κάνε ενα full wipe τη συσκευή σου.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

όπως έγγραψα έκανα hard reset και 2 φορές κιόλας,μια για την 5.1 και μια για την 5.1.1......

δεν τα λειτούργησα ποτέ μαζί,μεμονωμένα κάθε φορά ήταν.

Αλλά όπως αναφέρω υπάρχουν και άλλα προβλήματα με το κινητό,πράγμα που το καθηστά στο έχει γίνει απλή συσκευή για τηλέφωνα και sms..

 

Δεν μου είναι λύση να γυρίσω σε kit kat,όταν με την 5.0 δεν είχα προβλήματα,παρά μπαταρίας και ram μόνο..

Κάποια άλλη λύση υπάρχει;Το κινητό υπολειτουργεί.

Κάποιο σερβις να το στείλω;

 

Στείλτο στη Procordia

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Στείλτο στη Procordia

Να στείλει στη προκορδια μια συσκευή που μια δεν λειτουργεί η κάμερα μια ο φακός;

Υπάρχει κάποιο nexus 5 με λολιποπ που δεν εχει το ίδιο πρόβλημα;

Δηλαδή να δώσει λεφτά πριν κανει ενα full wipe τη συσκευή του;

Τεσπα εμείς προσπαθήσαμε να βοηθήσουμε.. Το παιδι ας κρίνει μονο του τι θα κανει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου είχε καθημερινά προβλήματα με το camera bug μετά από καθαρό installation της 5.1.1 . Μόλις της αφαίρεσα τα δικαιώματα της κάμερας από το Viber, ούτε μια φορά εδώ και 5 μέρες δεν έβγαλε πρόβλημα ( σε καθημερινή φουλ χρήση)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου είχε καθημερινά προβλήματα με το camera bug μετά από καθαρό installation της 5.1.1 . Μόλις της αφαίρεσα τα δικαιώματα της κάμερας από το Viber, ούτε μια φορά εδώ και 5 μέρες δεν έβγαλε πρόβλημα ( σε καθημερινή φουλ χρήση)

Αυτό πως γίνεται; Θέλει root το κινητό ή γίνεται και χωρίς;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία αξίζει πλέων η συσκευή ? Σκέφτομαι να πάρω κανένα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση πόσα να διαθέσω?? Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...