Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 32αρια καλύπτονται απο εγγυηση στην ελλαδα ?

Κάποιοι λένε ότι πλέον καλύπτονται.. Καλύτερη απάντηση θα πάρεις με ένα τηλέφωνο βέβαια στο επίσημο σέρβις της LG η στην prokordia

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εγω απου εχω omnirom ,αν κρατησω ενα backup με twrp και εγκαταστησω τη lollipop θα μπορω μετα να κανω restore απευθειας χωρις να περασω kit kit official πριν?

Μπορείς.Πέρασε την με flashable zip για να μη μπαίνεις σε διαδικασία να ρουτάρεις από την αρχή αν θέλεις να γυρίσεις σε Omni.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

flickering προβλημα σε λιγοτερο απο το παραπανω?θα το φτιαξουν?

ειναι απο σκρουτζομαγαζο το κινητο πειτε μου οτι δεν κανει σερβις στην αρβατο... :P

η lg δεινει 1 ή 2 χρονια?

Link to comment
Share on other sites

flickering προβλημα σε λιγοτερο απο το παραπανω?θα το φτιαξουν?

ειναι απο σκρουτζομαγαζο το κινητο πειτε μου οτι δεν κανει σερβις στην αρβατο... :P

η lg δεινει 1 ή 2 χρονια?

Θα κάνεις unroot και όλη τη διαδικασία.. Θα πας στη προκορδια χωρίς να πεις από που το πήρες και θα τους πεις το πρόβλημα σου.. Θα περιμένεις εκεί, η κοπέλα κοιτάζει το imei να δει να το στείλει στο τεχνικό και θα σου πει σε λίγο αν καλύπτεται από την εγγύηση. Αν όχι θα πληρώσεις 4 ευρώ τον έλεγχο και θα φύγεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

http://www.lg.com/gr/microsite/lghere4u/index.jsp 24μηνο αναφερουν + ερχονται και το παιρνουν...

και μολις θυμηθηκα οτι ειχα χρησιμοποιησει εγγυηση lg για μια οθονη με λιγα καμμενα pixels και μου φεραν αλλη!zero pixel warranty

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

http://www.lg.com/gr/microsite/lghere4u/index.jsp 24μηνο αναφερουν + ερχονται και το παιρνουν...

και μολις θυμηθηκα οτι ειχα χρησιμοποιησει εγγυηση lg για μια οθονη με λιγα καμμενα pixels και μου φεραν αλλη!zero pixel warranty

 

Ισχύει και για τα κινητά να έρθουν να στο πάρουν;

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι στο lolipop το κινητό είναι awake 14%. Στο kitkat ήταν στο 4%. Κρίμα που δεν δουλεύει το wld για να βρω τι φταίει.

Δεν έχω ενθουσιαστεί με το l.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Και φυσικά 100% δωρεάν το πάνε έλα.

 

Και αυτό ισχύει αν είναι αγορασμένο από Σκρουτζ; για μαύρο 16αρι πάντα μιλάω. Είχε χαλάσει το προηγούμενο αλλά δεν μου είπαν ότι έρχονται αυτοί. Είμαι από Χαλκιδική

Link to comment
Share on other sites

Τα 32αρια καλύπτονται απο εγγυηση στην ελλαδα ?

 

Καλύπτονται κανονικά αν δεν είναι αγορασμένα από Google play store και είναι από ευρωπαϊκή ένωση.

 

Και αυτό ισχύει αν είναι αγορασμένο από Σκρουτζ; για μαύρο 16αρι πάντα μιλάω. Είχε χαλάσει το προηγούμενο αλλά δεν μου είπαν ότι έρχονται αυτοί. Είμαι από Χαλκιδική

 

Ισχύει κανονικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτονται κανονικά αν δεν είναι αγορασμένα από Google play store και είναι από ευρωπαϊκή ένωση.

 

 

 

Ισχύει κανονικά.

 

Ευχαριστώ πολύ.. Οπότε με lollipop και τέτοια εγγύηση τι άλλο θέλουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτονται κανονικά αν δεν είναι αγορασμένα από Google play store και είναι από ευρωπαϊκή ένωση.

 

 

 

Ισχύει κανονικά.

Εμένα πάντως 16αρι αγορασμένο από play store που βέβαια δεν τους το είπα ποτέ η προκορδια το κάλυψε κανονικά

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν να θελει η lollipop κανα Update ακομα για τα γυρω γυρω να στρωσουν και υπομονη με τις εφαρμογες να δουλευουν σωστα με τα 5 κατα τα αλλα το material πολυ ομορφο γενικα χαιρομαι να ασχολουμαι με το κινητο.

Και για την εγγυηση εχω 16αρι κοκκινο αγορασμενο απο σκρουτζ ηρθαν το πηραν απο το σπιτι μου(θεσσαλονικη) χωρις χρεωση μου αλλαξαν οθονη και ολα τα πλαστικα(πανε πακετο με την αλλαγη οθονης) γενικα ικανοποιημενος απο το service.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν να θελει η lollipop κανα Update ακομα για τα γυρω γυρω να στρωσουν και υπομονη με τις εφαρμογες να δουλευουν σωστα με τα 5 κατα τα αλλα το material πολυ ομορφο γενικα χαιρομαι να ασχολουμαι με το κινητο.

Και για την εγγυηση εχω 16αρι κοκκινο αγορασμενο απο σκρουτζ ηρθαν το πηραν απο το σπιτι μου(θεσσαλονικη) χωρις χρεωση μου αλλαξαν οθονη και ολα τα πλαστικα(πανε πακετο με την αλλαγη οθονης) γενικα ικανοποιημενος απο το service.

 

Ήδη διάβασα στο Engadget νομίζω ότι είναι έτοιμη η 5.1 χωρίς να αναφέρουν τι καινούργιο έχει... Πάντως το νεξους 6 είναι πιο αργό από το 5αρι λόγω της ενεργοποιησης του encryption στο 6.ισως αυτό να έχει στο επερχόμενο update συν κάποιες βελτιστοποιήσεις.

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πει τι βελτιώσεις έχει παρατηρήσει στην μπαταρία μετά το update? Θέλω να ξέρω αν βγάζει πλέον (με wi-fi & 3g always on) άνετα τη μέρα κι όχι μόνο μια βόλτα (απο το project volta!)
Link to comment
Share on other sites

Εχετε καταλαβει πως λειτουργει η ρυθμιση της φωτεινοτητας? Αν αλλαξεις την φωτεινοτητα απο τα toggles ενω εχεις ενεργοποιημενη την αυτοματη φωτεινοτητα λογικα δεν θα επρεπε να αλλαζει κ η ρυθμηση αυτη? Ετσι ωστε οταν θα θες να το ρυθμιζει ξανα αυτοματα να πρεπει να το ξανα επιλεξεις οπως ηταν και στην 4.4? Δεν εχω καταλαβει βασικα πως λειτουργει ολο αυτο το συστημα κατι αλλαξαν αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ακριβως.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την έκδοση...π.χ. με ρουμάνικο δεν την έχω πάρει και αν θυμάμαι καλά και την προηγούμενη φορά είχα αργήσει λίγο να την πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας πει τι βελτιώσεις έχει παρατηρήσει στην μπαταρία μετά το update? Θέλω να ξέρω αν βγάζει πλέον (με wi-fi & 3g always on) άνετα τη μέρα κι όχι μόνο μια βόλτα (απο το project volta!)

 

Πολύ καλή η μπαταρία. Έβγαλα 24 ώρες με 3/4 Wifi και 1/4 data σε 3g 4μιση ώρες οθόνη και με ανοιχτό το Bluetooth συνέχεια.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Thx alex..πολύ ευχάριστα τα νέα αυτά. έχω αρχίσει να κουράζομαι η αλήθεια είναι με το να ανοίγω και να κλείνω όποτε τα χρειάζομαι τα δεδομένα για να βγάλω τη μέρα. Κι άλλη μια ερώτηση. Πόσο περίπου σας παίρνει να φορτισθεί πλήρως το κινητό?

πήρα ένα καινούργιο φορτιστή και μου πήρε 3 ώρες απο 9% σε 100%. Πολύ δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Thx alex..πολύ ευχάριστα τα νέα αυτά. έχω αρχίσει να κουράζομαι η αλήθεια είναι με το να ανοίγω και να κλείνω όποτε τα χρειάζομαι τα δεδομένα για να βγάλω τη μέρα. Κι άλλη μια ερώτηση. Πόσο περίπου σας παίρνει να φορτισθεί πλήρως το κινητό?

πήρα ένα καινούργιο φορτιστή και μου πήρε 3 ώρες απο 9% σε 100%. Πολύ δεν είναι?

Πόσα mA είναι ο φορτιστής?

Link to comment
Share on other sites

Για γρήγορη φόρτιση δεν χρειαζεστε καινούργιο φορτίστη..How to fast charge your phone:

 

Τι είναι αυτό ρε μεγάλε που μας έδειξες για να καταλάβω τώρα...για καινούργιο μας το λες οτι κάθε λεπτό ανεβαίνει και 1% ;;; Δηλαδή τι πιστεύεις εσυ οτι χρειαζόμαστε για να έχουμε πιο γρήγορη φόρτιση ;;; Γιατί ειλικρινά πιο fail video δεν έχω ξαναδει !!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσα mA είναι ο φορτιστής?

 

Είσοδος: 100-240 V AC 50/60 hz.

Έξοδος: USB 5 V DC, 1000 mA.

Καλώδιο χρησιμοποιώ του κινητού. Έπρεπε να πάρω 2000mA?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...