Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμενα πηγαινε η ερωτηση? Αν ναι στοκ ολα ,ουτε bootloader δεν ειχα ξεκλειδωσει. Ε λεω να του δωσω λιγες μερες ακομα να δω πως παει γενικα γτ δεν εγινε κ τπτ τρομερο απλα με κιτ κατ δεν ειχα πετυχει κατι αντιστοιχο κ θα δω ισως ξαναφλασαρω.

 

Ναι φίλε σε εσένα πήγαινε.. Οκ είχα στο μυαλό μου ότι μπορεί να στο προκάλεσε η αλλαγή κέρνελ αλλά αφού δεν είχες πειράξει τότε αποκλείεται..

 

Δεν ξέρω για εσάς πάντως εγώ ήδη έχω δει διαφορά στην μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν τα παει και ασχημα η lollipop για στοκ...

Με 4.4.4 στοκ μου εδεινε 32400 και αν...!!!

Το light flow γιατι μου βγαζει παλι την ιδιοποίηση που εβγαζε στην preview?

 

Σε εμένα 36000 βγάζει...είσαι στοκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι φίλε σε εσένα πήγαινε.. Οκ είχα στο μυαλό μου ότι μπορεί να στο προκάλεσε η αλλαγή κέρνελ αλλά αφού δεν είχες πειράξει τότε αποκλείεται..

 

Δεν ξέρω για εσάς πάντως εγώ ήδη έχω δει διαφορά στην μπαταρία..

Επιβεβαιωνω για μπαταρία και εγώ.. Τουλάχιστον τρία τέταρτα παραπάνω και πολύ καλύτερο standby..

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου βγάζει 38000 (38200 αμα θυμαμαι καλα)με 4.4.4 φουλ στοκ , ουτε καν ρουτ

Ανάλογα και τι χρηση του κανείς....

Αμα δεν ξέρεις να το χειρίζεσαι έτσι ώστε να κανει την διαφορά και να εχεις ενα υγιες κινητο και το γ@μας τη μάνα λογικό είναι.

 

Ξεκίνησα με 32Κ μετα 36 και τώρα 38. Όχι οτι είμαι όλη μέρα μέσα στο αντουτου , ούτε καν εγκατεστημενη δεν την έχω την εφαρμογή, απλα ετσι απο περιέργεια

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ βγάζετε 35κ στο antutu?

Εμένα με την στοκ μου έβγαζε κλασσικά κάτω από 30.

Στην έκδοση 5 δεν τελειώνει το τεστ γιατί λέει ότι δεν υποστηρίζει το art.

Link to comment
Share on other sites

αφηστε τα ντουντου και ασχοληθειτε με ουσια

εμενα μου φαινεται οτι το radio ειναι καλυτερο με αποτελεσμα καλυτερο σημα σε δυσκολα σημεια?

επισης το led δουλευει σε μενα χωρις εχτρα apk,προς το παρον..

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρεα! Απο σημερα ειμαι κι εγω κατοχος ενος nexus 5 αλλα εχω μια απορια, μολις τωρα το ανοιξα να το δω και πηγαινοντας στο wifi δεν μ εμφανιζει το δικτυο π εχω στο σπιτι! Ενω μ εμφανιιζει της γειτονιας... Δεν εχω βαλει sim αν αυτο επηρεαζει καπως γιατι δεν εχω micro ακομα. Καμια ιδεα;

Δοκίμασε με reboot.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου βγάζει 38000 (38200 αμα θυμαμαι καλα)με 4.4.4 φουλ στοκ , ουτε καν ρουτ

Ανάλογα και τι χρηση του κανείς....

Αμα δεν ξέρεις να το χειρίζεσαι έτσι ώστε να κανει την διαφορά και να εχεις ενα υγιες κινητο και το γ@μας τη μάνα λογικό είναι.

 

Ξεκίνησα με 32Κ μετα 36 και τώρα 38. Όχι οτι είμαι όλη μέρα μέσα στο αντουτου , ούτε καν εγκατεστημενη δεν την έχω την εφαρμογή, απλα ετσι απο περιέργεια

 

Μπορείς να γίνεις πιο σαφής;

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ βγάζετε 35κ στο antutu?

Εμένα με την στοκ μου έβγαζε κλασσικά κάτω από 30.

Στην έκδοση 5 δεν τελειώνει το τεστ γιατί λέει ότι δεν υποστηρίζει το art.

 

Στοκ είμαι και γω και πριν λίγο μου έβγαλε 38326 χωρίς να έχω περάσει την L ακόμα .

Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε κάτι παρακαλώ στην 5.0 . βαλτε να παιζει ενα μουσικό βίντεο στο YouTube η τραγούδι στον player . χαμηλωστε αρκετα την ένταση πρός τό τέλος και βαλτε το ηχείο κοντά στο αυτί σας. υπάρχει και σε εσάς αυτό το ατελείωτο φύσημα; σοβαρό bug η χάλασε το δικό μου
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα 36000 βγάζει...είσαι στοκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιβεβαιωνω για μπαταρία και εγώ.. Τουλάχιστον τρία τέταρτα παραπάνω και πολύ καλύτερο standby..

Ναι τελείως μαμ..μονο bootloader ξεκλειδωτο!

Μήπως χρεισημοποιεις το light flow να μου πεις αν σου βγαζει το σπαστικο εικονίδιο οτι ειναι l preview?

Edited by als2008
Link to comment
Share on other sites

έσπασε η οθόνη στο κινητό ενός φίλου, παρόλα αυτά δουλεύει κανονικά. Ψάχνοντας στο τόπικ κατάλαβα ότι η φθηνότερη λύση είναι η αγορά ανταλλακτικού από ebay με κοντά 70-80 ευρώ και να το αλλάξει μόνος του. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξέρει κανένας εδώ πέρα κάποιο μαγαζί θεσσαλονίκη ή και σε άλλη πόλη στη χειρότερη, ώστε να το πάει εκεί για σερβις και να μην πληρώσει όσο θα πλήρωνε σε αντιπροσωπία.. Επίσης αν την έχει πάθει κι άλλος, πόσο βγαίνει περίπου η λυπητερή..
Link to comment
Share on other sites

41115 στο antutu χτυπησε. Στοκ lollipop με ξεκλειδωτο bootloader. Αληθεια γιατι παρατηρουνται διαφορες στο σκορ του antutu μεταξυ των nexus 5 με lollipop? Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

έσπασε η οθόνη στο κινητό ενός φίλου, παρόλα αυτά δουλεύει κανονικά. Ψάχνοντας στο τόπικ κατάλαβα ότι η φθηνότερη λύση είναι η αγορά ανταλλακτικού από ebay με κοντά 70-80 ευρώ και να το αλλάξει μόνος του. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξέρει κανένας εδώ πέρα κάποιο μαγαζί θεσσαλονίκη ή και σε άλλη πόλη στη χειρότερη, ώστε να το πάει εκεί για σερβις και να μην πληρώσει όσο θα πλήρωνε σε αντιπροσωπία.. Επίσης αν την έχει πάθει κι άλλος, πόσο βγαίνει περίπου η λυπητερή..

Θα το πω για πολλοστή φορά. Βάλτε tempered glass μαζί με θήκη. Μόνο στην Αμερική φτιάχνουν τις οθόνες δωρεάν. Εδώ δυστυχώς το κόστος είναι αρκετά υψηλό.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους έχουν βάλει lollipop. Πάνω δεξιά που έχει την εικόνα για το δικό σας προφίλ, έχετε καταφέρει να βάλετε εικόνα χωρίς να τραβήξετε φωτογραφία; Να μπει μια εικόνα από τη συλλογή σας. Σε μένα δεν το κάνει.
:D
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους έχουν βάλει lollipop. Πάνω δεξιά που έχει την εικόνα για το δικό σας προφίλ, έχετε καταφέρει να βάλετε εικόνα χωρίς να τραβήξετε φωτογραφία; Να μπει μια εικόνα από τη συλλογή σας. Σε μένα δεν το κάνει.

Θα πας από το settings / users να την βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει όπως σου είπε ο παραπάνω.

 

Σε μένα συμβαίνει άλλο πράγμα αλλά δεν έχει σχέση με την lollipop. Το έκανε από πριν. Στο Google photos έχει να προστεθεί φωτογραφία στο highlights ένα μήνα τώρα. Δεν θυμάμαι να πείραξα κάτι, ούτε τον τρόπο που προστίθενται εκεί φωτογραφίες.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι δεν είναι έτσι όπως μου τα λέτε. Απλά όταν πάω να το κάνω η εικόνα δεν μπαίνει.

Επέλεξες το edit όταν ήσουν στο μενού users; Αριστερά, δίπλα στο όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει. Για μένα καλύτερα που δεν έχει φώτο σε αυτό το σημείο. Στο preview όμως θυμάμαι ότι έβαζε αυτόματα τη φώτο του G account.
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξες το edit όταν ήσουν στο μενού users; Αριστερά, δίπλα στο όνομα.

 

Πάω στο users, πατάω πάνω στο όνομα μου και μετά πατάω πάνω στην εικόνα. Επιλέγω την εισαγωγή από την gallery και πατάω την εικόνα που θέλω. Μετά πατάω στο "τικ" που έχει στα δεξιά αλλά η φώτο δεν μπαίνει. Αν πάω να βγάλω μια φώτο με την κάμερα, εκείνη θα την βάλει. Κάνω κάτι λάθος;

:D
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελείως μαμ..μονο bootloader ξεκλειδωτο!

Μήπως χρεισημοποιεις το light flow να μου πεις αν σου βγαζει το σπαστικο εικονίδιο οτι ειναι l preview?

 

Δεν χρησιμοποιώ light flow...έχω κλειδωμένοbootloader .να παίζει αυτό ρόλο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάω στο users, πατάω πάνω στο όνομα μου και μετά πατάω πάνω στην εικόνα. Επιλέγω την εισαγωγή από την gallery και πατάω την εικόνα που θέλω. Μετά πατάω στο "τικ" που έχει στα δεξιά αλλά η φώτο δεν μπαίνει. Αν πάω να βγάλω μια φώτο με την κάμερα, εκείνη θα την βάλει. Κάνω κάτι λάθος;

 

Πατά πανω--)user--)more settings--)πατάςowner--)αριστερά σου βγάζει take photo ή να διαλέξεις and you are done!

Link to comment
Share on other sites

Πατά πανω--)user--)more settings--)πατάςowner--)αριστερά σου βγάζει take photo ή να διαλέξεις and you are done!

Αυτό κάνω αλλά δεν λέει να μπει η φώτο που θα επιλέξω από τη συλλογή. Αν πάω εκείνη τη στιγμή να βγάλω μια τότε θα την βάλει. Εντελώς κουλό!

:D
Link to comment
Share on other sites

δοκιμαστε κάτι παρακαλώ στην 5.0 . βαλτε να παιζει ενα μουσικό βίντεο στο YouTube η τραγούδι στον player . χαμηλωστε αρκετα την ένταση πρός τό τέλος και βαλτε το ηχείο κοντά στο αυτί σας. υπάρχει και σε εσάς αυτό το ατελείωτο φύσημα; σοβαρό bug η χάλασε το δικό μου

 

Δεν κάνει τίποτα σε εμένα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό κάνω αλλά δεν λέει να μπει η φώτο που θα επιλέξω από τη συλλογή. Αν πάω εκείνη τη στιγμή να βγάλω μια τότε θα την βάλει. Εντελώς κουλό!

 

Εχεις ανοιχτό το ανέβασμα στις photos;το auto back up εννοω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...