Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχεις βάλει κάποια προστατευτική μεμβράνη και καλύπτει τους αισθητήρες; Είναι κλασικό λάθος.

 

Mπααα τιποτα, γυμνο.. μου το κανει απο τη στιγμη που εβαλα την τελευταια L Preview.

τελικα ειναι κανεις που τη φλασαρε και του δουλευει καλα???? αν ειναι να κανω ενα reset μπας και στρωσει..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε λεω για την χειροκινητη επιλογη, αυτη δουλευει και σε μενα, λεω οταν το βαλουμε στο αυτοματο αν δουλευει.

ρυθμίσεις/προβολή/προσαρμοστικη φωτηνωτητα.

Ούτε εγώ λέω για τη χειροκίνητη. :P Μπορείς να βάλεις αυτόματη και παράλληλα να ρυθμίσεις το επίπεδο της αυτόματης φωτεινότητας. Αν είναι πολύ χαμηλά, τότε η αυτόματη σε πολλές περιπτώσεις θα είναι σα να μην δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμαθα γιατί κάποιοι μόλις ακουνε για συσκευες Android τρέχουν μακριά...

 

Ήρθε στα χέρια μου ενα THL 5000 του αδερφού μου... νταξ... τι να λεμε τώρα; :lol::lol:

 

Μετά θα μου λέει τι μ@λ@κία που είναι, και καλά κάνει και τόσο καιρό ήταν με το iPhone 5 (το παρείγγειλε, ηρθε το THL, και αυτός λείπει ταξίδι)...

Σκεύτομαι να τοy χαρίσω ένα nexus 5 (οχι το δικό μου)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ λέω για τη χειροκίνητη. :P Μπορείς να βάλεις αυτόματη και παράλληλα να ρυθμίσεις το επίπεδο της αυτόματης φωτεινότητας. Αν είναι πολύ χαμηλά, τότε η αυτόματη σε πολλές περιπτώσεις θα είναι σα να μην δουλεύει.

 

Στη προηγούμενη L γινόταν αυτό και σε μένα, τώρα όμως δεν θέλει! Αν το έχω στο αυτόματο, το χειροκίνητο δεν δουλεύει απο την notification bar.. Οποτε με βλέπω για reset με την πρωτη ευκαιρία.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος ποτε θα εχουμε την L σε ΟΤΑ ?

Μετά τίς 3 Νοεμβρίου, αλλά ακριβώς δέν ξέρω

Τότε θα την πάρουν οι WiFi συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση γίνεται σε πέντε λεπτά με τις οδηγίες που υπάρχουν εδώ από τον Gialakias για εγκατάσταση του img της Google.
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι δεν την υποτιμω καθολου, ισα ισα ειναι απο τα πραγματα που κοιταζω.

Απλα ηθελα να δω εαν θα ειχα προβλημα με την 16αρα οποτε ισως να εκανα μια μικρη παραχωρηση, αυτο μονο.

Αλλα απ οτι φαινεται βαζω πωλητήριο το iPhone 5 ωστε να μπορεσω να περασω μετα το Nexus 4 που ειχα παλια και στο 5 :D :D

 

 

 

Ειναι σιγουρο αυτο φιλε μου???

 

Μου είπαν ότι το καλύπτουν αν είναι από Ε.Ε και ΔΕΝ είναι αγορασμένο από google play store.

 

Καλημέρα, θα μπορούσε κάποιος που έχει περάσει την τελευταία L preview να μου πει αν του δουλεύει ο αισθητήρας φωτός όταν είναι στο αυτόματο???

Σε μένα δεν δουλεύει ούτε στην εναλλαγή του φωτισμού αλλά και κατά την διάρκεια των κλήσεων η οθόνη παραμένει ανοιχτεί..

 

Σε μένα δουλεύει μια χαρά.

 

Ούτε εγώ λέω για τη χειροκίνητη. :P Μπορείς να βάλεις αυτόματη και παράλληλα να ρυθμίσεις το επίπεδο της αυτόματης φωτεινότητας. Αν είναι πολύ χαμηλά, τότε η αυτόματη σε πολλές περιπτώσεις θα είναι σα να μην δουλεύει.

 

Δηλαδή όταν έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα από την μπάρα διαλέγεις την μέγιστη που μπορεί να επιλεγεί;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιο Link με εύκολο οδηγό εγκατάστασης Lolllipop?

Δες εδώ.

. Αν έχεις ξεκλειδώσει το bootloader τότε τα πράγματα είναι πιο απλά. Κάνε unzip το αρχείο που θα κατεβάσεις μπες σε bootloader/fastboot mode. Κάνε διπλό κλικ πάνω στο flash all και θα κάνει μόνο του τη δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα από την μπάρα διαλέγεις την μέγιστη που μπορεί να επιλεγεί;

Δεν κατάλαβα ακριβώς πως δουλεύει αλλά ελπίζω να το έκανα κατανοητό. Κάπως έτσι όμως, ρυθμίζει τις τιμές της φωτεινότητας προς τα πάνω ή κάτω. Και στο iOS έτσι είναι, όχι ότι έχει σημασία αλλά για να καταλάβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιο Link με εύκολο οδηγό εγκατάστασης Lolllipop?

εαν εισαι στοκ οπως εγω σε ολα,unroot,lock,κτλ εδω,αφου κατεβασεις τα απαραιτητα,σε 2 λεπτακια μπαινεις σε desktop της L

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά κι από μένα. Έχουμε καμιά πληροφορία για το πότε θα ανέβουν τα επίσημα images της google. Λογικά πριν την ημέρα που θα δοθεί το OTA. Έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ήρθε εμένα :p

Άντε να δούμε το Gmail πότε θα αλλάξει!

 

για Gmail λενε οτι θα αντικατασταθει απο το Google Inbox...

αυτοι που κανουν οτι τα ξερουν ολα εκνευριζουν εμας που τα ξερουμε :p
Link to comment
Share on other sites

για Gmail λενε οτι θα αντικατασταθει απο το Google Inbox...

Το inbox έχει ήδη βγεί στο play store αλλά έχει περιορισμένες δυνατότητες για την ώρα και θέλει να ζητήσεις invite απο την google για να σου στείλει κωδικό...τώρα το πόσο γρήγορα θα σου στείλει την πρόσκληση η google, αυτό είναι ένα θέμα!

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ακριβώς πως δουλεύει αλλά ελπίζω να το έκανα κατανοητό. Κάπως έτσι όμως, ρυθμίζει τις τιμές της φωτεινότητας προς τα πάνω ή κάτω. Και στο iOS έτσι είναι, όχι ότι έχει σημασία αλλά για να καταλάβουμε.

 

Θα προσπαθήσω ξανά. Έστω ότι η αυτόματη φωτεινότητα είναι ανοιχτή. Από την μπάρα ρυθμίζεις μέχρι πόσο φωτεινή μπορεί να είναι σωστά;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν πειράξεις την φωτεινότητα ενώ προηγουμένως ήταν στο αυτόματο, βγαίνει από αυτό και ρυθμίζεται χειροκίνητα πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Το αυτόματο είναι αυτόματο. Δεν γίνεται αυτόματο μέχρι κάπου. Ή αυτόματο ή χειροκίνητο.

 

Υπάρχει τρόπος να επιλέγουμε που θα αποθηκεύτουν τα screenshots που περνούμε με το volume down και το power button;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα xperia z που κρατάω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή δουλεύει όπως λέει. Δηλαδή και στο αυτόματο μετακινείται η μπάρα καθορίζοντας το όριο. Αλλά στο N5 από ότι θυμάμαι είναι ή αυτόματο ή χειροκίνητο.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η τιμή του nexus 6 είναι μεγάλη ,είπα να ξαναπάρω το 5 αλλά αυτή τη φορά σε κόκκινο. Ελπίζω να μην το μετάνιωσω..
:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...