Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποστηρίζει σαν hardware τη λειτουργία αυτή, αλλά στις τελευταίες εκδόσεις του λειτουργικού δεν έχεις πρόσβαση απευθείας από κάποιον file manager δίχως να κάνεις root τουλάχιστον. Με ένα προγραμματάκι όμως ( nexus media importer ) μπορείς να δουλέψεις κανονικά στικάκι με usb otg καλώδιο. Θέλει αγορά όμως αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υποστηρίζει σαν hardware τη λειτουργία αυτή, αλλά στις τελευταίες εκδόσεις του λειτουργικού δεν έχεις πρόσβαση απευθείας από κάποιον file manager δίχως να κάνεις root τουλάχιστον. Με ένα προγραμματάκι όμως ( nexus media importer ) μπορείς να δουλέψεις κανονικά στικάκι με usb otg καλώδιο. Θέλει αγορά όμως αν θυμάμαι καλά.

Και μια ερωτηση sos!βρηκα ενα μεταχειρισμενο και ψήνομαι να το παρω...οταν ρωτησα να μου πει τα τελευταια ψηφια απο το s/n μου ειπε 367... Για να δω ποια φουρνια ειναι...απο το s/n το βλεπω?

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση sos!βρηκα ενα μεταχειρισμενο και ψήνομαι να το παρω...οταν ρωτησα να μου πει τα τελευταια ψηφια απο το s/n μου ειπε 367... Για να δω ποια φουρνια ειναι...απο το s/n το βλεπω?

Ναι, αλλά από τα 3 πρώτα ψηφία.:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά από τα 3 πρώτα ψηφία.:p

Του ειπα να μου πει τα 3 πρωτα ψηφια απο το imei... Μου ειπε 352...παιζει να ειναι σωστο νουμερο?αυτοσλς λεει το αγόρασε απο wind πριν ενα μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Του ειπα να μου πει τα 3 πρωτα ψηφια απο το imei... Μου ειπε 352...παιζει να ειναι σωστο νουμερο?αυτοσλς λεει το αγόρασε απο wind πριν ενα μηνα...

 

Άλλο imei άλλο serial number .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τελευταίο πρην προβω σε αγορά... Λογο οτι θα παρω το 16αρι απο γουιντ και θα ειμαι πολυ περιοερισμενος σε χωρο... Το Ν5 υποστηρίζει καλωδιο micro usb σε usb?ωστε να εχω μαζι μου το usb για να περναω διάφορα ...

Το υποστηρίζει κανονικότατα !!!!!

Προσωπικά χρησιμοποιώ το ES Explorer File με το USB OTG και το βλέπει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει σαν hardware τη λειτουργία αυτή, αλλά στις τελευταίες εκδόσεις του λειτουργικού δεν έχεις πρόσβαση απευθείας από κάποιον file manager δίχως να κάνεις root τουλάχιστον. Με ένα προγραμματάκι όμως ( nexus media importer ) μπορείς να δουλέψεις κανονικά στικάκι με usb otg καλώδιο. Θέλει αγορά όμως αν θυμάμαι καλά.

 

Γίνεται και χωρίς Root με es file explorer σίγουρα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Θέλει καμία ρύθμιση ίσως; Τώρα που θυμάμαι καλύτερα δοκίμασα και με root και χωρίς και ενώ υπήρχε σαν συσκευή το έδειχνε κενό. Το ίδιο ακριβώς μου έκανε και το stick mount όταν είχα root.

 

Edit: Δοκίμαζα πάντα με ένα συγκεκριμένο στικάκι, 32GB usb 3 σε διαμορφωμένο σε FAT32. Δεν έπαιζε με τίποτα στο ES file explorer ενώ το διάβαζε κανονικά στο NMI. Και σκέφτηκα να δοκιμάσω με ένα άλλο που βρήκα που είναι απλό usb 2, 16GB και το είδε μια χαρά. Και έπειτα το βάζω στον υπολογιστή και βλέπω πως είναι φορμαρισμένο σε NTFS...

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Θέλει καμία ρύθμιση ίσως; Τώρα που θυμάμαι καλύτερα δοκίμασα και με root και χωρίς και ενώ υπήρχε σαν συσκευή το έδειχνε κενό. Το ίδιο ακριβώς μου έκανε και το stick mount όταν είχα root.

 

Edit: Δοκίμαζα πάντα με ένα συγκεκριμένο στικάκι, 32GB usb 3 σε διαμορφωμένο σε FAT32. Δεν έπαιζε με τίποτα στο ES file explorer ενώ το διάβαζε κανονικά στο NMI. Και σκέφτηκα να δοκιμάσω με ένα άλλο που βρήκα που είναι απλό usb 2, 16GB και το είδε μια χαρά. Και έπειτα το βάζω στον υπολογιστή και βλέπω πως είναι φορμαρισμένο σε NTFS...

Όχι δεν χρειάζεται root.

Ούτε καμμιά επιπλέον ρύθμιση απαιτείται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γράφω στο edit...

Προφανώς έχει κάποιο θέμα με συγκεκριμένο συνδυασμό από στικάκι και διαμόρφωση. Και είναι θέμα του προγράμματος μάλλον, καθώς η άλλη εφαρμογή το διαβάζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται root.

Ούτε καμμιά επιπλέον ρύθμιση απαιτείται.

Μπορεις δηλ να εχεις στο στικακι ταινιες και να τις παιζει το κινιτο χωρις να πρεπει να της περασεις στην συσκευή ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις δηλ να εχεις στο στικακι ταινιες και να τις παιζει το κινιτο χωρις να πρεπει να της περασεις στην συσκευή ?

 

Ναι μπορεις...και βίντεο και φωτο κατευθείαν απο την εξωτερική συσκευή !!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να βγει νεξους 6 παιδια; Να περιμενουμε λετε οσοι σκεφτομαστε το 5;

φημες λενε οτι τον Οκτωβριο βγαινει το Nexus X (το επομενο Nexus δηλαδη) απο την Motorola

φημολογουμενα χαρακτηριστικα:

 

Google Nexus X (Motorola XT1100)

Οθόνη 5.9” QHD (2560 x 1440)

Επεξεργαστής quad-core Qualcomm Snapdragon 805 2.7GHz

Μνήμη RAM 3GB

Κάμερα 13MP με σύστημα O.I.S.+

Εμπρόσθια κάμερα 2.1MP

WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0, NFC, GPS/GLONASS, IR, 4G LTE

Λειτουργικό σύστημα Android 5.0 L

αυτοι που κανουν οτι τα ξερουν ολα εκνευριζουν εμας που τα ξερουμε :p
Link to comment
Share on other sites

φημες λενε οτι τον Οκτωβριο βγαινει το Nexus X (το επομενο Nexus δηλαδη) απο την Motorola

φημολογουμενα χαρακτηριστικα:

 

Google Nexus X (Motorola XT1100)

Οθόνη 5.9” QHD (2560 x 1440)

Επεξεργαστής quad-core Qualcomm Snapdragon 805 2.7GHz

Μνήμη RAM 3GB

Κάμερα 13MP με σύστημα O.I.S.+

Εμπρόσθια κάμερα 2.1MP

WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0, NFC, GPS/GLONASS, IR, 4G LTE

Λειτουργικό σύστημα Android 5.0 L

 

το μεγεθος της οθονης με στελνει στο Nexus 5. ελεγα να περιμενω να παρω το 6, αλλα το 5.9" ειναι ulti deal breaker

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,σκεφτομαι να αγορασω την συσκευη,εχουν ακουστει διαφορα προβληματα,εχουν διορθωθει στις τελευταιες παρτιδες,το εχει διαθεσιμο το birdphone,το εχει παρει κανεις τελευταια απο εκει? Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο θελω να ρωτησω και εγω παιδια ,θελω να προβω στην αγορα του. Ημουν αναμεσα σε αυτο κ το g2 αλλα εκλεισα προς το nexus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω την καλύτερη άποψη πλέον για την συσκευή! Εγώ και 2 φίλοι μου το πήραμε , και τα 3 έχει καεί έτσι απλά η μητρική τους! Και το θέμα είναι οτι η LG δεν εχει ανταλλακτικό και αντικατάσταση δεν μας κάνει λόγω μη Ελληνικής συσκευής!

 

Εχω μείνει χωρίς κινητό ήδη 10 μέρες και προβλέπω κανα μήνα σίγουρα..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω την καλύτερη άποψη πλέον για την συσκευή! Εγώ και 2 φίλοι μου το πήραμε , και τα 3 έχει καεί έτσι απλά η μητρική τους! Και το θέμα είναι οτι η LG δεν εχει ανταλλακτικό και αντικατάσταση δεν μας κάνει λόγω μη Ελληνικής συσκευής!

 

Εχω μείνει χωρίς κινητό ήδη 10 μέρες και προβλέπω κανα μήνα σίγουρα..

 

Μαύρο 16αρι έχεις και δεν σε καλύπτει; Το χες stock;

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο 16αρι έχεις και δεν σε καλύπτει; Το χες stock;

 

Μας καλύπτει η εγγύηση. Απλά δεν υπάρχει ανταλλακτικό δηλαδή διαθέσιμη πλακέτα και αρνείται να μας δώσει άλλη συσκευή επειδή είναι Ευρωπαικό το κινητό. Ο φίλος μου παιδεύεται απο 20 Ιουλίου!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο θελω να ρωτησω και εγω παιδια ,θελω να προβω στην αγορα του. Ημουν αναμεσα σε αυτο κ το g2 αλλα εκλεισα προς το nexus

 

Αν δεν θες να το πειράξεις και να εκμεταλλευτείς το μεγάλο developing που έχει πάρε με 1000 το G2, δεν θα το μετανιώσεις.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω την καλύτερη άποψη πλέον για την συσκευή! Εγώ και 2 φίλοι μου το πήραμε , και τα 3 έχει καεί έτσι απλά η μητρική τους! Και το θέμα είναι οτι η LG δεν εχει ανταλλακτικό και αντικατάσταση δεν μας κάνει λόγω μη Ελληνικής συσκευής!

 

Εχω μείνει χωρίς κινητό ήδη 10 μέρες και προβλέπω κανα μήνα σίγουρα..

δεν κανει αντικατασταση συσκευης?τι λενε τοτε το ιδιο ειναι απο οπου και να το παρεις αρκει να ειναι ΕU!!!

thanks για την πληροφορια

απαραδεκτο βεβαια να μην εχει και πλακετα να σας αλλαξει.μηπως το κανει επιτηδες?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...