Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Έχω Cosmote sim και δεν έχω συνδεθεί ποτέ με 4G, μονο H(sdpa). Ενώ είμαι Πειραιά, είτε Αθήνα κέντρο...

Πως μπορώ να το τσεκάρω αν υπάρχει κάποιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Έχω Cosmote sim και δεν έχω συνδεθεί ποτέ με 4G, μονο H(sdpa). Ενώ είμαι Πειραιά, είτε Αθήνα κέντρο...

Πως μπορώ να το τσεκάρω αν υπάρχει κάποιο θέμα?

 

παρε τηλεφωνο να στο ενεργοποιησουν:p:p

:)
Link to comment
Share on other sites

παρε τηλεφωνο να στο ενεργοποιησουν:p:p

 

Χαχαχαχα σοβαρα? Και ας εχω παρει 4G sim ? (Την αγορασα γιατι ειχα παλια παλια SIM που ουτε με κοψιμο δεν γινοταν :P)

 

 

Edit:

Πηρα και το ενεργοποιησα τωρα..Κορυφη ο υπαλληλος στο Γερμανο,

-Δεν χρειαζεται να ενεργοποιησω το 4G?

-Οχι, δεν χρειαζεται (και δειχνει στο φακελο το "4G SIM" -_-)

Edited by chris_asl
Link to comment
Share on other sites

Bright Red @jonk:

 

http://img703.imageshack.us/img703/5537/beir.jpg

 

http://img571.imageshack.us/img571/4377/o6sh.jpg

 

http://img208.imageshack.us/img208/9959/s9k8.jpg

 

http://img36.imageshack.us/img36/5783/0nbt.jpg

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο...Μ αρέσει....

Δεν έχει κανένα θέμα με το μικρόφωνο και την συνομιλία με άλλους...

Τα κουμπιά δεν έχουν τρίξιμο....

 

Από σήμα...καμπάνα

 

Πάντως δεν είναι γόμα το υλικό όπως πως λένε στα περισσότερα review..

Είναι σαν το λευκό

 

Οι περισσότεροι που το βλέπουν μου λένε ωραία θήκη!!

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Με 'γεια σου φίλε. Να χαίρεσαι το χρωματάκι του. Η απόχρωση του πως φαίνεται απο κοντά? Στις εικόνες μου φαίνεται πολύ ανοιχτό πάντως ,σαν κοραλι,δεν το περίμενα τόσο δηλαδή. Κιναπο κοντά τόσο ανοιχτό είναι?
Link to comment
Share on other sites

Με 'γεια σου φίλε. Να χαίρεσαι το χρωματάκι του. Η απόχρωση του πως φαίνεται απο κοντά? Στις εικόνες μου φαίνεται πολύ ανοιχτό πάντως ,σαν κοραλι,δεν το περίμενα τόσο δηλαδή. Κιναπο κοντά τόσο ανοιχτό είναι?

 

Όπως το λες φίλε...κοραλι.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Android 4.4.2_r2 (KVT49L) Rolling Out to the Nexus 7 (2013) with LTE. Για να δούμε... θα πάρουμε κι εμείς τίποτα;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Android 4.4.2_r2 (KVT49L) Rolling Out to the Nexus 7 (2013) with LTE. Για να δούμε... θα πάρουμε κι εμείς τίποτα;

 

αντε να φτιαξουν κ το radio..

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Update σχετικα με το σημα.

 

Παραδοξως, μολις ενεργοποιησα το 4G απο τη vodafone(ο noobas νομιζα δεν χρειαζοταν να κανω κατι), το σημα βελτιωθηκε αισθητα μεσα στο σπιτι οπου ειχα προβλημα. Ειτε 4G ειτε 3G ειτε 2G, σε ολες τις περιπτωσεις εχω αρκετα καλυτερη καλυψη. Τωρα το πως εξηγειται αυτο, δεν εχω ιδεα :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο...Μ αρέσει....

Δεν έχει κανένα θέμα με το μικρόφωνο και την συνομιλία με άλλους...

Τα κουμπιά δεν έχουν τρίξιμο....

 

Από σήμα...καμπάνα

 

Πάντως δεν είναι γόμα το υλικό όπως πως λένε στα περισσότερα review..

Είναι σαν το λευκό

 

Οι περισσότεροι που το βλέπουν μου λένε ωραία θήκη!!

το πισω μερος ειναι σαν το λευκο αλλα τα πλαινα πως ειναι;

σαν το ασπρο πλαστικα ή ματ σαν το μαυρο;

πανεμορφο με γεια σου!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους συντροφους του Nexus! Δεν εχω καταφερει να πιασω σημα 4g (cosmote) Exω ενεργοποιηση κανονικα μεσω τηλεφωνου το 4g αλλα δεν το εχω δει! Μηπως πρεπει να παρω αλλη sim που να ειναι 4g ? Ασχετο λιγο εκτος θεματος βρηκα καπου στο διαδικτυο οπου ηταν για Nexus 4 ενα τροπο για να μπουμε μενου δοκιμη! Ακολουθουν τα βηματα :

Οδηγίες

1. Ανοίγουμε τον dialer της συσκευής.

2. Πληκτρολογούμε *#*#4636#*#* και θα μας εμφανίσει το μενού "Δοκιμή".

3. Επιλέγουμε "Πληροφορίες τηλεφώνου".

4. Στο "Ορισμός προτιμώμενου τύπου δικτύου" επιλέγουμε "LTE/GSM/CDMA auto (PRL)". -

Να έχετε στο νου σας ότι ενδέχεται να υπάρξει μείωση στο σήμα και τη μπαταρία της συσκευής, όμως μπορούμε να επιστρέψουμε όποια στιγμή θέλουμε σε αυτό το μενού και να επιλέξουμε το παλιό μας δίκτυο (στην Ελλάδα GSM).

Link to comment
Share on other sites

το πισω μερος ειναι σαν το λευκο αλλα τα πλαινα πως ειναι;

σαν το ασπρο πλαστικα ή ματ σαν το μαυρο;

πανεμορφο με γεια σου!

 

Δημήτρη είναι ίδιο με το πίσω...καμία διαφορά...

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους συντροφους του Nexus! Δεν εχω καταφερει να πιασω σημα 4g (cosmote) Exω ενεργοποιηση κανονικα μεσω τηλεφωνου το 4g αλλα δεν το εχω δει! Μηπως πρεπει να παρω αλλη sim που να ειναι 4g ? Ασχετο λιγο εκτος θεματος βρηκα καπου στο διαδικτυο οπου ηταν για Nexus 4 ενα τροπο για να μπουμε μενου δοκιμη! Ακολουθουν τα βηματα :

Οδηγίες

1. Ανοίγουμε τον dialer της συσκευής.

2. Πληκτρολογούμε *#*#4636#*#* και θα μας εμφανίσει το μενού "Δοκιμή".

3. Επιλέγουμε "Πληροφορίες τηλεφώνου".

4. Στο "Ορισμός προτιμώμενου τύπου δικτύου" επιλέγουμε "LTE/GSM/CDMA auto (PRL)". -

Να έχετε στο νου σας ότι ενδέχεται να υπάρξει μείωση στο σήμα και τη μπαταρία της συσκευής, όμως μπορούμε να επιστρέψουμε όποια στιγμή θέλουμε σε αυτό το μενού και να επιλέξουμε το παλιό μας δίκτυο (στην Ελλάδα GSM).

15 posts πιο πανω απαντηθηκε. Παρε τηλ να στο ενεργοποιησουν

Link to comment
Share on other sites

15 posts πιο πανω απαντηθηκε. Παρε τηλ να στο ενεργοποιησουν

Να ρωτησω οταν ανοιγετε τα δεδομενα κανετε τιν αλλαγη απο 3g σε 4g(συνισταται) κ βρισκετε αμεσως σημα η το εχετε συνεχεια επιλεγμενο σε 4g κ απλα πατατε δεδομενα και ανοιγει τσακ μπαμ?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω μονιμα και εγω αλλα δεν μου εχει πιασει ποτε! Πηρα πριν λιγο τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι δεν πρεπει να το εχω συνεχεια στιν επιλογη 4g παρα μονο οταν το θελω μονο να το ανοιγο.
Link to comment
Share on other sites

Έπιασα εγώ όταν βρέθηκα για λίγο στην Θεσσαλονίκη. Απίστευτη ταχύτητα, εντελώς διαφορετική εμπειρία browsing με ταχύτητα download 24 περίπου Mbps. Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο νούμερο που υπάρχει, αλλά σίγουρα είναι τρεις φορές πάνω από την ταχύτητα του Wi-Fi του σπιτιού.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω στο 3G και το αλλαζω μοναχα οταν θελω/ξερω οτι εκει που ειμαι θα πιασω 4G. Ειναι τοσο περιορισμενη η καλυψη που δε συμφερει να το εχεις στο 4G. Ψαχνει συνεχως για lte σημα και επειδη ειναι "LTE preffered" , αν εκει που εισαι εχεις 4 μπαρες Η+ και μιση μπαρα 4G αυτο θα παει αυτοματα στο δευτερο, θα ειναι ασταθες, θα ξαναγυρισει πισω και τουμπαλιν με αποτελεσμα η μπαταρια να φευγει αερα.

 

Καλυτερα να το γυρνατε σε 4G οταν ξερετε οτι εχετε καλη καλυψη μονο.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα εγώ όταν βρέθηκα για λίγο στην Θεσσαλονίκη. Απίστευτη ταχύτητα, εντελώς διαφορετική εμπειρία browsing με ταχύτητα download 24 περίπου Mbps. Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο νούμερο που υπάρχει, αλλά σίγουρα είναι τρεις φορές πάνω από την ταχύτητα του Wi-Fi του σπιτιού.

Τα ~20Mpbs είναι εφικτά και με HSPA+. Πολύ καλό νούμερο, αλλά αν έχεις καλό 3G είναι εξίσου καλό...

Link to comment
Share on other sites

Με H+ στη Θεσσαλονίκη στο σπίτι μου έπιασα τοπ 20 mbps μια φορά ενώ με το 4G αυτό είναι το κατώτερο.

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...