Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασα το Light flow αλλα δεν βρισκω το viber μεσα στις εφαρμογες του light flow.

 

Βάλε το Light manager που λειτουργεί μια χαρά και είναι δωρεάν https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλε το Light manager που λειτουργεί μια χαρά και είναι δωρεάν https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager

 

τωρα αλλο κουλο,δεν ακουγετε ο ηχος πληκτρολογιου ενω ειναι ενεργοποιοημενος.τελικα το βρηκα μεσα απο τις ρυθμισεις πληκτρολογιου.το τικ τικ γενικα ακουγεται οχι δυνατα,ετσι ειναι?

Edited by giorgossam
Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη του πια η άποψη σας; Βάζοντας την δίπλα δίπλα με nexus 4 δεν μπορώ να πω ότι είδα τεράστια διαφορά. Περίμενα τα χρώματα πιο ζωντανά. Ίσως με έχει κακομάθει η amoled του lumia 1020.
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το δικό μου απο Google Play, έχει το γνωστό πρόβλημα με το μικρόφωνο. Παρτίδα 311,άσπρο 16, μάλλον με βλέπω απο Δευτέρα να το στέλνω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το δικό μου απο Google Play, έχει το γνωστό πρόβλημα με το μικρόφωνο. Παρτίδα 311,άσπρο 16, μάλλον με βλέπω απο Δευτέρα να το στέλνω πίσω.

 

Πιο είναι το γνωστό πρόβλημα με το μικρόφωνο; επίσης το παρτίδα 311 μου φαίνεται περίεργο μιας και από τον Δεκέμβρη έχει βγει η 312 και πλέον η 401. Οπότε κάτι δεν μου πάει καλά.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πιο είναι το γνωστό πρόβλημα με το μικρόφωνο; επίσης το παρτίδα 311 μου φαίνεται περίεργο μιας και από τον Δεκέμβρη έχει βγει η 312 και πλέον η 401. Οπότε κάτι δεν μου πάει καλά.

 

Έχω πρόβλημα με τις κλήσεις, ακούγομαι πολύ μακριά ή με αλλοιωμένη φωνή. Δεν ξέρω τι να σου πω για την παρτίδα, από Google Play UK το πήρα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538979

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τις κλήσεις, ακούγομαι πολύ μακριά ή με αλλοιωμένη φωνή. Δεν ξέρω τι να σου πω για την παρτίδα, από Google Play UK το πήρα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538979

 

Ίσως επειδή είναι λευκό να μην έχει διώξει πολύ στοκ ακόμα τι να πω. 311 είναι το δικό μου τελευταία παραγωγή Νοεμβρίου μετά βγήκε η 312 και πλέον η 401. Πάντως αν είσαι Αγγλία ζητά αντικατασταση. Σου στέλνουν κατευθείαν άλλο και εσύ επιστρέφεις αυτό με κουριερ και χρέωση δική τους. Και επίσης ρώτα ποια έκδοση έχουν..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή είναι λευκό να μην έχει διώξει πολύ στοκ ακόμα τι να πω. 311 είναι το δικό μου τελευταία παραγωγή Νοεμβρίου μετά βγήκε η 312 και πλέον η 401. Πάντως αν είσαι Αγγλία ζητά αντικατασταση. Σου στέλνουν κατευθείαν άλλο και εσύ επιστρέφεις αυτό με κουριερ και χρέωση δική τους. Και επίσης ρώτα ποια έκδοση έχουν..

 

Σε ευχαριστώ για το tip, ελπίζω να ξεμπερδέψω γρήγορα γιατί σήμερα είδα αυτό και θόλωσα:

"As of today, I'm on my 4th phone. According to the Google rep I talked to, this issue doesn't effect every phone and there is no fix\patch planned. The only way to get this resolved is to keep RMAing phones until you get one that works..."

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να φλασαρεις μια αλλη ρομ πχ cataclysm?

για δες...

 

Όχι, δεν μπήκα στην διαδικασία γιατί προς το παρόν δεν υπάρχει λύση 100%. Πιθανότατα υπάρχει πρόβλημα με το noise cancellation, γιατί στις κλήσεις voip δεν εμφανίζεται το πρόβλημα.

 

http://www.androidpolice.com/2013/11/27/bug-watch-some-nexus-5s-can-suffer-from-terrible-audio-quality-during-calls-and-recordings/

Link to comment
Share on other sites

Είναι επιβεβαιωμένο αυτό με τη μπαταρία; Αν είναι έτσι, πάω να το παραγγείλω τώρα!

 

Τι να παραγγείλεις?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Να ρωτήσω, αν κάποιος έχει αγορασμένo nexus 5 πρώτης γενιάς με τα κατασκευαστικά του λάθη, μπορεί να το πάει για αλλαγή με ένα νέας γενιάς?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Να ρωτήσω, αν κάποιος έχει αγορασμένo nexus 5 πρώτης γενιάς με τα κατασκευαστικά του λάθη, μπορεί να το πάει για αλλαγή με ένα νέας γενιάς?

 

Τι κατασκευαστικά λάθη....311 έχω και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα απολύτως κατασκευαστικά.

Επίσης κάτι άλλο.

Όσοι έχουν 311 έκδοσή έχουν πρόβλημα με τις κλήσεις?βασικά δεν μου έχει παραπονεθεί κάποιος συνομιλητής.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι κατασκευαστικά λάθη....311 έχω και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα απολύτως κατασκευαστικά.

Επίσης κάτι άλλο.

Όσοι έχουν 311 έκδοσή έχουν πρόβλημα με τις κλήσεις?βασικά δεν μου έχει παραπονεθεί κάποιος συνομιλητής.

 

Το πρόβλημα με το μικρόφωνο στις κλήσεις το χω δει μέχρι τώρα στα 310,311,312.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το μικρόφωνο στις κλήσεις το χω δει μέχρι τώρα στα 310,311,312.

 

Μάλιστα,λες να είναι θέμα software?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@MofoBear τώρα που το ανέφερες, έχω αρχίσει να προβληματίζομαι μήπως το έχω κι εγώ το πρόβλημα γιατί 2 συνομιλητές μου παραπονιούνται ότι ακούγομαι από μακριά. Τι άλλα συμπτώματα υπάρχουν για να δοκιμάσω; Σκέφτηκα να το δώσω σε κάποιον άλλον το Nexus 5 να μου μιλήσει αυτός να δω πως θα ακούγεται σε 2-3 κλήσεις. Κάνε κι εσύ το ίδιο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι μου,θελω μια εφαρμογουλα να βλεπω το % της μπαταριας,επανω οπως στα galaxy.μονο αυτο θελω να κανει,οσο πιο γινετε απλη και να μην καταναλωνει.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,λες να είναι θέμα software?

 

Εμ αυτό είναι το ωραίο, ότι ακόμα κανείς δε ξέρει με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

@MofoBear τώρα που το ανέφερες, έχω αρχίσει να προβληματίζομαι μήπως το έχω κι εγώ το πρόβλημα γιατί 2 συνομιλητές μου παραπονιούνται ότι ακούγομαι από μακριά. Τι άλλα συμπτώματα υπάρχουν για να δοκιμάσω; Σκέφτηκα να το δώσω σε κάποιον άλλον το Nexus 5 να μου μιλήσει αυτός να δω πως θα ακούγεται σε 2-3 κλήσεις. Κάνε κι εσύ το ίδιο.

 

Είναι πολύ εμφανές το πρόβλημα, από την πρώτη κλήση μου κάναν παράπονα. Μόνο με ανοιχτή ακρόαση μπορώ να συνεννοηθώ, νομίζω όποιος έχει πρόβλημα θα το χει καταλάβει από την πρώτη μέρα χρήσης, εκτός αν χρησιμοποιεί hands free.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Εμένα άλλοι μου λεν ότι με ακούν καλύτερα από ό,τι με προηγούμενες συσκευές μου και άλλοι χειρότερα. Βρήκα και αυτό. Στη δεύτερη σελίδα προτείνει ένας μια λύση με επεξεργασία του build.prop ή (για όσους δεν είναι root) να καλύπτουν με το χέρι τους το πάνω μικρόφωνο. Κι ο άλλος από κάτω λέει ότι το έκανε και δουλεύει κανονικά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα υφίσταται όντως...και κατά 99% είναι θέμα software. Δοκιμάστε την ώρα που μιλάτε να καλύψετε με το δάχτυλο σας το μικρόφωνο του noise cancellation και ο συνομιλητής σας θα καταλάβει επιτόπου την διαφορά.

Σε εξωτερικούς χώρους με φασαρία, νομίζω δουλεύει καλύτερα και με ακούνε μια χαρά...Στο σπίτι με απόλυτη ησυχία είναι που μου λένε " Σε ακούω λίγο μακριά"...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εμφανές το πρόβλημα, από την πρώτη κλήση μου κάναν παράπονα. Μόνο με ανοιχτή ακρόαση μπορώ να συνεννοηθώ, νομίζω όποιος έχει πρόβλημα θα το χει καταλάβει από την πρώτη μέρα χρήσης, εκτός αν χρησιμοποιεί hands free.

 

Έγω με συσκευή 310 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Με ακουν καθαρά. Δεν ειχα ποτέ παράπονο ότι δεν ακούγομαι.

:D
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Εμένα άλλοι μου λεν ότι με ακούν καλύτερα από ό,τι με προηγούμενες συσκευές μου και άλλοι χειρότερα. Βρήκα και αυτό. Στη δεύτερη σελίδα προτείνει ένας μια λύση με επεξεργασία του build.prop ή (για όσους δεν είναι root) να καλύπτουν με το χέρι τους το πάνω μικρόφωνο. Κι ο άλλος από κάτω λέει ότι το έκανε και δουλεύει κανονικά.

 

Ναι οκ, σε κάποιους δουλεύει και σε κάποιους άλλους όχι. Μετά μπορεί να έχουν ηχώ στη συνομιλία και να είναι χειρότερο.

 

το πρόβλημα υφίσταται όντως...και κατά 99% είναι θέμα software. Δοκιμάστε την ώρα που μιλάτε να καλύψετε με το δάχτυλο σας το μικρόφωνο του noise cancellation και ο συνομιλητής σας θα καταλάβει επιτόπου την διαφορά.

Σε εξωτερικούς χώρους με φασαρία, νομίζω δουλεύει καλύτερα και με ακούνε μια χαρά...Στο σπίτι με απόλυτη ησυχία είναι που μου λένε " Σε ακούω λίγο μακριά"...

 

Δοκίμασα να το καλύψω χθες, δεν είχε μεγάλη διαφορά. Εάν ήταν πρόβλημα software δε θα ήτανε σε όλα τα N5?

Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι...βάλε και το ενδεχόμενο κάποιοι πραγματικά να μην το έχουν παρατηρήσει ή να μην έχουν ακούσει παράπονα...

εκτός βέβαια, αν παίζει και αυτο που πήρε το μάτι μου κάπου για την κόλλα συναρμολόγησης...

Τι να σου πω...δεν δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα και εκτιμώ ότι σε επόμενο update θα υπάρξει "μαγικά" βελτίωση..

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά... Εγώ τώρα έκανα κάτι δοκιμές και σε ηχογραφήσεις και σε εγγραφές βίντεο σε συνθήκες απόλυτης ησυχίας, είτε καλύπτοντας το δεύτερο mic για noise cancellation είτε όχι και δε βρήκα καμία διαφορά. Την ώρα που μιλάω στα βίντεο/ηχογραφήσεις μαζί με τη φωνή μου ακούγεται ταυτόχρονα κι ένα πολύ μικρό βουητό, ένα "σσσσσσ" πολύ αμελητέο όμως που αν δεν άκουγα προσεκτικά δε θα το καταλάβαινα. Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν είναι τόσο καθαρές οι ηχογραφήσεις όσο ήταν σε παλιότερες συσκευές μου που συγκρίνω τώρα (Galaxy Nexus, Galaxy S2). Παίζει να αρχίσω να πειράζω το build.prop. Ελπίζω πάντως να είναι θέμα software και να βγάλει σύντομα update η Google γιατί μας έχει κουράσει. Αυτή η LG ένα σωστό Nexus δεν μπορεί να φτιάξει. Τα Nexus S και Galaxy Nexus ήταν τέλεια. Δε θυμάμαι να είχαν κάποιο πρόβλημα. Αυτό σημαίνει ότι η LG κάνει πρόχειρες δουλειές.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...