Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή Wallet όπως και οι άλλες δύο που βλέπετε στο screenshot υπάρχουν προεγκατεστημένες στη συσκευή αλλά είναι απενεργοποιημένες / παγωμένες επειδή δεν υποστηρίζονται στην Ελλάδα. Το sound search παίζει και να δουλεύει. Δεν έχω δοκιμάσει να το ενεργοποιήσω μιας και κάνω δουλειά με το Shazam και Soundhound.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, ρε παιδία το θέμα δεν είναι αν είναι από ελληνικό κατάστημα η όχι το θέμα είναι αν έχουν διορθωθούν τα θέματα στις νέες παραλαβές!!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

εχουν διορθωθει φιλε Σταυρο........τουλαχιστον η συσκευη που εχω εγω στα χερια μου και την οποια αγορασα πριν 3 μερες απο την wind μεχρι στιγμη , φτου μην την ματιασουμε , δεν παρουσιαζει κανενα απο τα προβληματα που εχουν αναφερθει........εχω γραψει και αναλυτικα εντυπωσεις αλλωστε σε προηγουμενο ποστ!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]40329[/ATTACH] 10 χαρακτήρες

 

Είναι επιβεβαιωμένο αυτό με τη μπαταρία; Αν είναι έτσι, πάω να το παραγγείλω τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Και γω στην παρέα σας από χθες.. Καλώς σας βρήκα και επίσημα! Η μετάβαση έγινε από s2

 

Καλώς ήρθες!!!Έκανες ένα μεγάλο βήμα!!!!!Πάρα πολύ μεγάλο!!!:D Είχα και εγώ το S2..καλοδουλετο βγαλτου το λάδι δεν καταλαβαίνει τίποτα το μοτορι!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Η " καθαρη " οθονη ποσες ιντσες ειναι ;

Η οθόνη έχει διαστάσεις 10.9 εκατοστά × 6.1 εκατοστά και η διαγώνιος είναι 12.1 εκατοστά. Η navigation bar είναι 6.5 χιλιοστά. Μόλις τα μέτρησα με το χάρακα. Οπότε πάρε χάρακα, χαρτί και μολύβι και υπολόγισε. :-P

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη έχει διαστάσεις 10.9 εκατοστά × 6.1 εκατοστά και η διαγώνιος είναι 12.1 εκατοστά. Η navigation bar είναι 6.5 χιλιοστά. Μόλις τα μέτρησα με το χάρακα. Οπότε πάρε χάρηκα, χαρτί και μολύβι και υπολόγισε. :-P

 

Δεν εχω ωρα για τετοια..κλεινει η wind σε 10' . Καθαρη οθονη ποσο ειναι ; 4.3 Η 4.5 ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ωρα για τετοια..κλεινει η wind σε 10' . Καθαρη οθονη ποσο ειναι ; 4.3 Η 4.5 ;

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς καθαρή. Η οθόνη σύμφωνα με όλα τα site και τα επίσημα tech specs είναι 4.95 ίντσες. Εγώ βέβαια με δικό μου χάρακα τη βγάζω 4.8 ίντσες.

βρε παιδια πως βαζω ενα τραγουδι απο την μουσικη μου σαν ηχο κλησης?δεν μπορω να το βρω.

Μέσα από την default εφαρμογή της μουσικής δεν μπορείς. Πρέπει να κατεβάσεις κάποιον file manager ή να φτιάξεις έναν φάκελο στην sdcard με όνομα ringtones και να βάλεις εκεί μέσα τα τραγούδια που θες να βάλεις για ήχο κλήσης.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς καθαρή. Η οθόνη σύμφωνα με όλα τα site και τα επίσημα tech specs είναι 4.95 ίντσες. Εγώ βέβαια με δικό μου χάρακα τη βγάζω 4.8 ίντσες.

 

Μέσα από την default εφαρμογή της μουσικής δεν μπορείς. Πρέπει να κατεβάσεις κάποιον file manager ή να φτιάξεις έναν φάκελο στην sdcard με όνομα ringtones και να βάλεις εκεί μέσα τα τραγούδια που θες να βάλεις για ήχο κλήσης.

 

4.95 με τα πληκτρα η οχι ; Εχει πληκτρα αφης μεσα.

Link to comment
Share on other sites

4.95 με τα πληκτρα η οχι ; Εχει πληκτρα αφης μεσα.

Έκανα πιο ακριβείς μετρήσεις. Όλη η οθόνη είναι 4.95 και χωρίς τα πλήκτρα αφής είναι 4.7 ίντσες.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Η διαγώνιος αν αφαιρεσουμε τα πληκτρα αφης μου βγαινει 12cm δηλαδη 4,72 ιντσες

 

Ωραιος. κακο αυτο. Ευχαριστω πολυ παιδια.

Link to comment
Share on other sites

γιωργο αυτο λυνετε πολυ ευκολα................ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite&hl=el
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. κακο αυτο. Ευχαριστω πολυ παιδια.

 

Το kitkat, έχει "immersive mode", δηλαδή μπορούν οι εφαρμογές να χρησιμοποιούν όλη την οθόνη, κρύβοντας status και navigation bars, οι οποίες εμφανίζονται όταν τις χρειάζεσαι.

Εκεί που έχεις πράγματι ανάγκη για μεγαλύτερη οθόνη, όπως browsing, video, διάβασμα ebooks και παιχνίδια, χρησιμοποιείς όλη την οθόνη.

Ακόμα και αν κάποια εφαρμογή δεν το υποστηρίζει, μπορείς με το gravitybox να το ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

εχουν διορθωθει φιλε Σταυρο........τουλαχιστον η συσκευη που εχω εγω στα χερια μου και την οποια αγορασα πριν 3 μερες απο την wind μεχρι στιγμη , φτου μην την ματιασουμε , δεν παρουσιαζει κανενα απο τα προβληματα που εχουν αναφερθει........εχω γραψει και αναλυτικα εντυπωσεις αλλωστε σε προηγουμενο ποστ!!!!

 

αυτό είναι ευχάριστο!!! ναί το έιδα το πόστ σου με την νορμάλ χρήση!!! :p

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής της συσκευασίας του nexus 4 είναι ίδιος με του nexus 5;

Αν δεν είναι ίδιος, μπορούμε να φορτίζουμε με τον φορτιστή του nexus 4 και το nexus 5;

 

Ευχαριστώ και καλορίζικο σε όλα τα παιδιά που παραλαμβάνουν!

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής της συσκευασίας του nexus 4 είναι ίδιος με του nexus 5;

Αν δεν είναι ίδιος, μπορούμε να φορτίζουμε με τον φορτιστή του nexus 4 και το nexus 5;

 

Ευχαριστώ και καλορίζικο σε όλα τα παιδιά που παραλαμβάνουν!

 

Αν και το μοντέλο φαίνεται διαφορετικό (αλλάζει ο κωδικός του) όλα τα χαρακτηριστικά του, από εμφάνιση ως και την ηλεκτρική του απόδοση είναι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω απορια. Οταν μπαινω απο ρυθμισεις στο αποθηκευτικος χωρος-δεδομενα προσωρινης μνημης βλεπω οτι πιανουν στο κινητο μου 1.5gb!!!! δεν ειναι υπερβολικο? Τι ακριβως ειναι αυτος ο χωρος? cache memory για τις εφαρμογες? επειδη εχω μπει σε ολες και δε βγαζουν για κανενα λογο τοσο μεγαλο αθροισμα...

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Light flow αλλα δεν λειτουργει,κατι δεν κανω καλα μαλλον αλλα δεν γνωριζω τι?

 

Αν κατέβασες την free έκδοση μάλλον δεν το έχει. Η paid υποστηρίζει πολλές εφαρμογές.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...