Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλει να πει ότι η wind φέρνει καινούριες παρτίδες.Ιανουαρίου.

 

ναι θελω να πω τι διαφορες υπαρχουν απο τις προηγουμενες παρτιδες ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμια...εγώ έχω 310.και τα κουμπιά είναι Τερμα σφυχτα. Και ο ήχος μια χαρά..και το κιν τα σπαειιιιιιιιιι
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

ναι θελω να πω τι διαφορες υπαρχουν απο τις προηγουμενες παρτιδες ;

 

αυτο περιμενουμε να μας πουν,εαν ειναι οκ με την wind.

Link to comment
Share on other sites

ναι θελω να πω τι διαφορες υπαρχουν απο τις προηγουμενες παρτιδες ;

 

Λίγο μεγαλύτερες τρύπες στο ηχείο και τα κουμπιά δεν είναι τόσο "χαλαρά" όσο στις πρώτες παρτίδες.

:D
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει να μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά μου και να παραβλέψω την amoled των GS και το card slot.

Μην το σκέφτεσαι. Πήγαινε αύριο το πρωί Wind και τσίμπα το. Αν πας από HDPI κατευθείαν σε XXHDPI οθόνη θα πάθεις πλάκα από την τελειότητα και θα ξεχάσεις τις SAMOLED. Άσε που μόνο το μαύρο θα σου φαίνεται χειρότερο. Όλα τα άλλα χρώματα είναι όπως έπρεπε να είναι. Άλλωστε μπορείς να αλλάξεις και τα χρώματα με custom kernel. Όσο για τη μνήμη μπορείς να βολευτείς με USB OTG και Meenova card reader αν δε σου φτάνουν τα 16.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Λίγο μεγαλύτερες τρύπες στο ηχείο και τα κουμπιά δεν είναι τόσο "χαλαρά" όσο στις πρώτες παρτίδες.

 

δλδ ειναι μια χαρα τωρα με αυτην την παρτιδα?δεν εχει τριγμους η να πιεζονται η οθονη η το πισω καλλυμα?

Link to comment
Share on other sites

δλδ ειναι μια χαρα τωρα με αυτην την παρτιδα?δεν εχει τριγμους η να πιεζονται η οθονη η το πισω καλλυμα?

Χαχα ποιος τα είπε αυτά; δεν είχε ποτέ καμιά παρτίδα τίποτα από όσα λες. Μια χαρά είναι τα πλαστικά του. Και καλώς ποιότητας μάλιστα. Μόνο τα πλήκτρα κροτάλιζαν λίγο αλλά παίζει να έχει μειωθεί στο ελάχιστο αυτό πλέον στην τωρινή παρτίδα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με το κινητό παιδιά. Και γω την πρώτη παρτίδα έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος εδώ και 2.5 μήνες που το έχω!!!!
:D
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλοριζικο φιλε ! Εγω δεν ειμαι σιγουρος ακομα,κλεινω προς το G 2 γιατι τα κινητα γενικως δεν τα πειραζω !

Για γραψε και εντυπωσεις...και τι συσκευη ειχες πριν ! Μολις εδωσα το Galaxy S 4 . Για την φορτιση την 1η ; Οπως παντα..αδειασε οτι εχει μεσα...και στο 20% φορτισε το ! Επανελαβε το ιδιο για 10 φορες,αυτο κανω εγω. Αν εχουν να προτεινουν κατι αλλο τα παιδια δεκτο !

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! :D :happy:

Μεχρι στιγμης μπορω να σας πω για τα κουμπια, οτι μονο το power εχει λιγο τζογο (κινηση περιπου 1mm)..Δεν το θεωρω προβλημα.

Το s/n ειναι 401!

Ακομη δεν εχω περασει εφαρμογες για να δω διαφορες και να σας πω και καποιο review για το software. Παντως μεχρι στιγμης ειναι αυτο που περιμενα και διαβαζα εδω, ultra smooth :D

 

Φιλε SpecialMan, ερχομαι απο HTC Desire, το οποιο ειχα rootαρει και ειχα περασει την 4.2.2 :) Γενικα τα πειραζω τα κινητα :p

Το ιδιο θα γινει και στο nexus αφου το αφησω λιγο stock για να δω διαφορες μετα :)

Πειτε και οσοι το εχουν μια γνωμη...

Root, recovery, καποιο αλλο kernel και μετα κατι bionic patches?

Γενικα θα κοιταξω να μαθω περισσοτερα σχετικα με τα patches και το xposed framework που εχω διαβασει αρκετες φορες εδω..

Τι εχετε να προτεινετε?

 

Και απο εκει και περα μολις βγαλω prepaid καρτα, με βλεπω για neo hybrid case και καποιο screen protector (καποιο rearth νομιζω)..

 

Θα στειλω εν καιρω, να σας πω και εντυπωσεις σχετικα με αποδοση...Μετα το htc desire παντως η αλλαγη ειναι μεγαλη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω ότι ακούγεται θόρυβος από την μεριά της καμερας. Δεν το είχα παρατηρήσει μέχρι τώρα.

 

Διορθώνω τον εαυτό μου, ο ήχος δεν ήταν από το εσωτερικό αλλά από το κούνημα των κουμπιών

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! :D :happy:

Μεχρι στιγμης μπορω να σας πω για τα κουμπια, οτι μονο το power εχει λιγο τζογο (κινηση περιπου 1mm)..Δεν το θεωρω προβλημα.

Το s/n ειναι 401!

Ακομη δεν εχω περασει εφαρμογες για να δω διαφορες και να σας πω και καποιο review για το software. Παντως μεχρι στιγμης ειναι αυτο που περιμενα και διαβαζα εδω, ultra smooth :D

 

Φιλε SpecialMan, ερχομαι απο HTC Desire, το οποιο ειχα rootαρει και ειχα περασει την 4.2.2 :) Γενικα τα πειραζω τα κινητα :p

Το ιδιο θα γινει και στο nexus αφου το αφησω λιγο stock για να δω διαφορες μετα :)

Πειτε και οσοι το εχουν μια γνωμη...

Root, recovery, καποιο αλλο kernel και μετα κατι bionic patches?

Γενικα θα κοιταξω να μαθω περισσοτερα σχετικα με τα patches και το xposed framework που εχω διαβασει αρκετες φορες εδω..

Τι εχετε να προτεινετε?

 

Και απο εκει και περα μολις βγαλω prepaid καρτα, με βλεπω για neo hybrid case και καποιο screen protector (καποιο rearth νομιζω)..

 

Θα στειλω εν καιρω, να σας πω και εντυπωσεις σχετικα με αποδοση...Μετα το htc desire παντως η αλλαγη ειναι μεγαλη :lol:

 

Ρε φιλε πρεπει να ειμαστε εγω και εσυ που απο desire. Πηγαμε σε nexus 5.και εγω σημερα πηρα απο wind ιδια version με την δικια σου.

Δεν νομιζω να ειναι πολλοι αυτοι που εχουν desire ακομα..

Τες πα το κινητο τα σπαει..

Ακομα δεν εβαλα την sim γιατι πρεπει να την κοψω.χιχι

Ασε που δεν θηκη για την δουλεια και δεν ξερω αν θα την κοψω σημερα η θα μεινω με desire

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε πρεπει να ειμαστε εγω και εσυ που απο desire. Πηγαμε σε nexus 5.και εγω σημερα πηρα απο wind ιδια version με την δικια σου.

Δεν νομιζω να ειναι πολλοι αυτοι που εχουν desire ακομα..

Τες πα το κινητο τα σπαει..

Ακομα δεν εβαλα την sim γιατι πρεπει να την κοψω.χιχι

Ασε που δεν θηκη για την δουλεια και δεν ξερω αν θα την κοψω σημερα η θα μεινω με desire

 

Και όμως είμαστε 3 από desire. :p

 

Όταν όμως έπαιρνα το 32άρι πριν από 1 μήνα δεν φανταζόμουν κρέμασμα της LG στην εγγύηση για έλλειψη ανταλλακτικών...

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν μπορώ να καταλάβω εφόσον είμαστε εντός ευρωπαϊκής ένωσης δεν ειναι υποχρεωμένοι να καλύψουν τα 32? πάντως μεγάλη απογοήτευση... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε πρεπει να ειμαστε εγω και εσυ που απο desire. Πηγαμε σε nexus 5.και εγω σημερα πηρα απο wind ιδια version με την δικια σου.

Δεν νομιζω να ειναι πολλοι αυτοι που εχουν desire ακομα..

Τες πα το κινητο τα σπαει..

Ακομα δεν εβαλα την sim γιατι πρεπει να την κοψω.χιχι

Ασε που δεν θηκη για την δουλεια και δεν ξερω αν θα την κοψω σημερα η θα μεινω με desire

Χαχαχα ακριβως, το desire-ακι με εβγαλε 3+ χρονια και γερο λιωσιμο απο roms, etc..

Κι εγω ακριβως το ιδιο με την sim :P μονο που μου προτεινε ο ανθρωπος στο καταστημα να την κοψει αλλα ειδε πως ηταν απο τις παλιες και αρα πρεπει να παρω καινουργια sim. Γνωριζετε τι χρειαζεται αυτο? (γτ ο αριθμος δεν ειναι στο ονομα μου)

 

Και όμως είμαστε 3 από desire. :p

 

Όταν όμως έπαιρνα το 32άρι πριν από 1 μήνα δεν φανταζόμουν κρέμασμα της LG στην εγγύηση για έλλειψη ανταλλακτικών...

Καλά δεν μπορώ να καταλάβω εφόσον είμαστε εντός ευρωπαϊκής ένωσης δεν ειναι υποχρεωμένοι να καλύψουν τα 32? πάντως μεγάλη απογοήτευση... :mad:

Παιδια σχετικα με αυτο μου ειπε ο ανθρωπος οτι ειχε γινει το ιδιο ακριβως με ενα s4, και το εστειλε ο ιδιος στο service και τον απερριψαν. Ομως μετα εστειλε στα κεντρικα της samsung και εγινε και αντικατασταση!

 

Αυτο για το 32αρι μαλλον ειναι ηλιθιοτητες, δηλαδη αν το κυνηγησετε ισως και με την προστασια του καταναλωτη, θα βρειτε ακρη σε περιπτωση service.

Link to comment
Share on other sites

Χτυπαω ξυλο, αλλα αν παθει κατι η συσκευη μου δεν υπαρχει περιπτωση να τους αφησω σε χλωρο κλαρι αν δεν λυθει το προβλημα μου. Ακου εκει "δεν επισκευαζουμε τα 32αρια"! Μηπως το service ειναι μονο για τους μελαχρινους? Και ευχαριστω θα μου πουν.-
Link to comment
Share on other sites

Στοκ βγαζει 3ωρες οθόνη με 3g? Δεν παιζω παιχνιδια, κυριως σερφαρισμα και βαιμπερ.

 

Λοιπον θελω να μοιραστω τις πρωτες μου εντυπωσεις αν και νωρις ακομα αλλα η καλη μερα απο το πρωι φαινετε λενε.....το κινητο το αγορασα χθες απο καταστημα wind .........ελληνικο 16 gb (παρτιδα 401).......κατ αρχην.....εχουν περασει σχεδον ολα τα λεγομενα κορυφαια smartphones εστω και για λιγο απο τα χερια μου..........απο iphone 4s και 5 ( φανατικος iphone hater πλεον) αλλα και s4 και lg g2 και htc one και και και....... ακομα και απο τα παλιοτερα οπως φαινετε και στην υπογραφη μου αλλωστε μονο το αντικειμενικα "απολυτο τερας" note 3 δεν εχει περασει προτερου προβληματος μεγεθους με το note 2............τι παρατηρω........το κινητο απο τα android μοντελα ειναι με διαφορα οτι πιο smooth εχω δει ποτε.........βλεπεις ρε παιδι μου μια γενικη σβελταδα.............δεν βρισκω ακριβως τα λογια να περιγραψω τι εννοω........οχι οτι τα αλλα τελευταιας παραγωγης μοντελα πχ g2 κολανε αλλα σου αφηνουν ετσι μια λιγο πιο "βαρια" γευση και μπορει μια στις τοσες να κανουν εστω και ενα πολυ μικρο lag.......αυτο ειναι "πουπουλο" και υπερβολικα "σβελτο"στα παντα του.......ενα κλικ παραπανω απο ολα τα αλλα μαλλον λογω vanila android....η οθονη παρα πολυ καλη υπαρχουν και καλυτερες οχι ομως με τρομερες διαφορες .....το ιδιο ακριβως ισχυει και για την καμερα.........τωρα κροταλισματα στα κουμπια τουλαχιστον απο χθες που το εχω σε καμια περιπτωση αργοτερα τι θα γινει δεν ξερω (το nexus 4 παντως απο οτι θυμαμαι που ειχε και αυτο πολυ ενοχλητικά κροταλισματα , μου εχει μεινει αξεχαστο χαχα , τα ειχε εξ αρχης με το που το ειχα βγαλει τοτε απο το κουτι βεβαια τοτε ειχα κανει το λαθος και το ειχα παρει την πρωτη εβδομαδα κυκλοφοριας) ......και ρωταω αυτοι που το ειχαν το προβλημα το ειχαν απο την αρχη????? ....προβλημα ηχου....δεν διακρινω εγω ρε παιδες μια χαρα δυνατο ειναι το ηχειο.....ενταξει δεν ειναι htc one.......αλλα οχι οτι εχει και χαμηλη ενταση που διαβαζω εδω πολλους και λενε μια χαρα ενταση εχει δυνατη...........βεβαια το κινητο που εχω ανηκει στην τελευταια τελευταια παρτιδα παραγωγης..........οποτε εχω διαβασει οτι τα εχουν διορθωσει τα θεματακια.........επισης straight out of the box τρεχει kitkat 4.4.2 χωρις να κανω αναβαθμιση.........ψαχνοντας για αναβαθμισεις δεν μου βγαζει κατι.......εχει δωθει κατι παραπανω απο την google??? δεν ξερω ρε παιδες πραγματικα εχω εντυπωσιαστει ........θα ριψοκινδυνεψω να πω κατι μιας και ο χρονος που το εχω στα χερια μου ειναι μικρος για να εχω πληρη γνωμη και επισης ας ξερω οτι πολλοι θα εχουν αλλη γνωμη...........στα δικα μου τα ματια αυτην την στιγμη το ταπεινο nexus 5 ειναι η απολυτη android εμπειρια σε ανωτερο επιπεδο εστω και λιγο απο οποιοδηποτε αλλη android συσκευη..........εχω εντυπωσιαστει ......Αντικειμενικα......αν ηταν αλλιως τα πραγματα δεν θα ειχα προβλημα να το πω......μιας και αλλαζω πολυ συχνα κινητα για να ειμαι κολλημενος και προκατειλημενος με καποιο!!!!!!

Συγκριτικα με το οπτιμους που βλεπω πως ειχες, πως ειναι η μπαταρια και η καμερα?

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Ειναι νωρις ακομα να μιλησω για την μπαταρια......η καμερα ειναι πολυ καλυτερη for sure!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στοκ βγαζει 3ωρες οθόνη με 3g? Δεν παιζω παιχνιδια, κυριως σερφαρισμα και βαιμπερ

 

Βγάζει ναι και παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε πρεπει να ειμαστε εγω και εσυ που απο desire. Πηγαμε σε nexus 5.και εγω σημερα πηρα απο wind ιδια version με την δικια σου.

Δεν νομιζω να ειναι πολλοι αυτοι που εχουν desire ακομα..

Τες πα το κινητο τα σπαει..

Ακομα δεν εβαλα την sim γιατι πρεπει να την κοψω.χιχι

Ασε που δεν θηκη για την δουλεια και δεν ξερω αν θα την κοψω σημερα η θα μεινω με desire

 

Η Wind έχει το μοντέλο D 821 (LTE);

Άρχισε η διαθεσιμότητα στα καταστήμτα της Wind;

Link to comment
Share on other sites

Η Wind έχει το μοντέλο D 821 (LTE);

Άρχισε η διαθεσιμότητα στα καταστήμτα της Wind;

Ναι και ναι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μαγκιά αυτή με το meenova card

 

Επίσης χάζευα λίγο στο xda και δείτε τι έκανε ο ανθρωπάς

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2545350 ζαλίστηκα μιλάμε

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Από Wind Θεσσαλονίκη παρέλαβε κανείς;

Υπάρχει σε κάποιο κατάστημα Wind Θεσσαλονίκη;

 

Καταστημα σινδου πηρα εγω..ειχα κονε..αλλα εχει φερει 4 κομματια.κανε ενα τηλ..θα το βρεις στο google..δεν. εχει και αλλο καταστημα στην σινδο

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,λογου οτι μενω επαρχια δεν μπορω να το βρω σε καταστημα ακομη,το βρισκω απο μεγαλο μαγαζι στο skroutz,με παρτιδα που ξεκιναει 401KPZ....να το παρω? Edited by giorgossam
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,λογου οτι μενω επαρχια δεν μπορω να το βρω σε καταστημα ακομη,το βρισκω απο μεγαλο μαγαζι στο skroutz,με παρτιδα που ξεκιναει 401KPZ....να το παρω?

 

Η τελευταια ειναι.παρτο!!

BMW POWER
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...