Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θεωρώ μεγάλη κατάντια αυτό που γίνεται από WIND και LG.Όχι μόνο για το service της 32GB version αλλά ακούς και κάτι πράγματα τρομερά!Η Wind λέει δεν θα φέρει αξεσουάρ,ασύρματους φορτιστές κτλ γιατί το κόστος θεωρείται υψηλό!Πρέπει να το πάρουμε απόφαση οτι σε αυτή τη χώρα δεν θα αλλάξουμε ποτέ μυαλά!Παρακαλάμε να μην μας πάθουν τπτ οι συσκευές για να αποφύγουμε ταλαιπωρίες μηνών!

 

Δηλαδή με συγχωρείς σε ενοχλεί η wind και η Lg (προφανώς η Lg hellas κάνει ότι της πει η μητρική) που φέρνουν σε ανταγωνιστική τιμή το nexus 5 16gb με μικρό κέρδος και ΔΕΝ σε ενοχλεί το ότι η Google με δις κέρδη μας έχει χεσμένους ως καταναλωτές και δεν ανοίγει ελληνικο playstore!!!

 

Φιλικά παντα....f*** logic!!!

Link to comment
Share on other sites

^ Γιατι ρε φιλε μετα το samsung galaxy s3 αλλαξανε βυσμα στο s4??? η απο το htc one x στο htc one??? μονο η apple τα κανει κατι τετοια για να κονομαει....και εσχατως η samsung με το note 3.......εκτος κιαν εννοεις το desing οποτε δηλαδη η εισαι fashion victim η προκαταλημενος ...... :wacko::wacko::wacko::wacko:

!

 

παρεξηγεις ευκολα χωρις να γνωριζεις

 

λοιπον.πρωτον ειναι ακριβως τα ιδια,καμια διαφορα στο σχεδιασμο,πραγμα που με ξενιζει καπως,γιατι ειναι διαφορετικο μοντελο,αλλα μεχρι εκει

δευτερον,επειδη ειναι τα ιδια,στο Ν4,δεν υπηρχε κανενα απολυτως θεμα..καταλαβες?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το widget της εφαρμογής της Vodafone σας δουλεύει στο Nexus 5?

Ενώ στο 4 δούλευε κανονικά στο 5 δεν ανανεώνεται, παρόλο που κλείνω το wifi...

(Εντελώς στόκ και τα 2 κινητά)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με συγχωρείς σε ενοχλεί η wind και η Lg (προφανώς η Lg hellas κάνει ότι της πει η μητρική) που φέρνουν σε ανταγωνιστική τιμή το nexus 5 16gb με μικρό κέρδος και ΔΕΝ σε ενοχλεί το ότι η Google με δις κέρδη μας έχει χεσμένους ως καταναλωτές και δεν ανοίγει ελληνικο playstore!!!

 

Φιλικά παντα....f*** logic!!!

 

Εντελώς διαφορετικό αυτό που λες..Για να ανοίξει play store χρειάζονται πολλά που δεν ξερουμε και ίσως να μην μάθουμε.Δεν είπα οτι η google είναι οκ.Αλλά πες μου εσυ αν όλο αυτό που γίνεται σου αρέσει.Αν είχες αγοράσει ή σου είχανε φέρει ένα Nexus 5 32gb πόσο κοροιδο θα αισθανόσουν?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μην έχει το πρόβλημα με το θόρυβο όταν τραβάει βίντεο σε περιβάλλον με απόλυτη ησυχία?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από σήμερα και εγώ (για λίγο ) κάτοχος του nexus 5. Έχει καμένο pixel και το πήγα στην wind για αντικατάσταση. Στην κουβέντα πάνω μου είπε οτι ήρθε πελάτης και αγόρασε το 16gb γιατί το 32 που είχε πάρει από Αγγλία και είχε πρόβλημα δεν του το δεχόταν η lg. Αυτά για να έχουμε γνώση το τι παίζει.. Δεν το θεωρώ σε καμιά περίπτωση σωστό απλά το κοινοποιώ μια και σίγουρα ενδιαφέρει πολλούς που το έχουν πάρει απ έξω.

 

Υ.Γ έκδοση nexus 401κ:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, από σήμερα και εγώ (για λίγο ) κάτοχος του nexus 5. Έχει καμένο pixel και το πήγα στην wind για αντικατάσταση. Στην κουβέντα πάνω μου είπε οτι ήρθε πελάτης και αγόρασε το 16gb γιατί το 32 που είχε πάρει από Αγγλία και είχε πρόβλημα δεν του το δεχόταν η lg. Αυτά για να έχουμε γνώση το τι παίζει.. Δεν το θεωρώ σε καμιά περίπτωση σωστό απλά το κοινοποιώ μια και σίγουρα ενδιαφέρει πολλούς που το έχουν πάρει απ έξω.

 

Υ.Γ έκδοση nexus 401κ:lol:

 

Σε ποια Wind? Εμένα έχει ενα κολλημένο αλλά το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Από Μαρκόπουλο,από εκεί το αγόρασα. Μίλησα και με lg πρώτα και μου είπαν ότι ισχύει αντικατάσταση. Βασικά εδώ που τα λέμε δεν είναι κάτι τρομερό, αλλά, από την στιγμή που μπορεί να γίνει η αλλαγή γιατί όχι.; άσε που είναι σε σημείο που πέφτει πάνω στο μαύρο πλαίσιο όταν βλέπεις video στο youtube....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μην έχει το πρόβλημα με το θόρυβο όταν τραβάει βίντεο σε περιβάλλον με απόλυτη ησυχία?

Όχι. Όλοι το έχουν. Οφείλεται στο noise cancellation. Περιμένουμε να βγάλει update η Google να το διορθώσει.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το widget της εφαρμογής της Vodafone σας δουλεύει στο Nexus 5?

Ενώ στο 4 δούλευε κανονικά στο 5 δεν ανανεώνεται, παρόλο που κλείνω το wifi...

(Εντελώς στόκ και τα 2 κινητά)

 

Δουλεύει ναι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το widget της εφαρμογής της Vodafone σας δουλεύει στο Nexus 5?

Ενώ στο 4 δούλευε κανονικά στο 5 δεν ανανεώνεται, παρόλο που κλείνω το wifi...

(Εντελώς στόκ και τα 2 κινητά)

 

Οχι δεν δουλευουν ουτε σε μενα και εχω δοκιμασει τα παντα... Δυστυχως απλα δεν το χρησιμοποιω

 

 

 

 

 

Υπάρχει κάποιος που να μην έχει το πρόβλημα με το θόρυβο όταν τραβάει βίντεο σε περιβάλλον με απόλυτη ησυχία?

 

 

Μπααα αλλα ίσως είναι φυσιολογικό στο κάτω κατω

 

 

 

 

Εντελώς διαφορετικό αυτό που λες..Για να ανοίξει play store χρειάζονται πολλά που δεν ξερουμε και ίσως να μην μάθουμε.Δεν είπα οτι η google είναι οκ.Αλλά πες μου εσυ αν όλο αυτό που γίνεται σου αρέσει.Αν είχες αγοράσει ή σου είχανε φέρει ένα Nexus 5 32gb πόσο κοροιδο θα αισθανόσουν?

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην lg. Τι να πω. Θα ταλαιπωρηθώ άλλα αν χρειαστεί θα το στείλω στην Γερμανία. Το έχω αγοράσει από play store και έχω κρατήσει την απόδειξη για κάθε ενδεχόμενο. Το κακό είναι πως έχω και τον ασύρματο φορτιστή, ελπίζω να μην χρειαστεί για κανένα από τα δύο. Ένα χέσ@μο όμως τηλεφωνικά το σηκώνει ο οργανισμός τους. Αυτά δεν γίνονται ούτε στις υποσαχάριες χώρες.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,το nexus 5 οταν το κουνας,ακους εσωτερικα θορυβο?απο τα μερη της καμερας που ακους σε ολα τα μηλα.

 

Το επιβεβαιώνω ότι ακούγεται θόρυβος από την μεριά της καμερας. Δεν το είχα παρατηρήσει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στις 9 κλεινουν τα μαγαζια...μια απαντηση ΤΩΡΑ αν γινεται φυσικα...

 

Nexus 5 Or LG G 2 ...παω για αμεση αγορα !

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στις 9 κλεινουν τα μαγαζια...μια απαντηση ΤΩΡΑ αν γινεται φυσικα...

 

Nexus 5 Or LG G 2 ...παω για αμεση αγορα !

 

Εχει απαντηθει αυτη η ερωτηση αρκετες φορες στο συγκεκριμενο νημα.

 

Υπαρχουν και vs.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382234

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383434

 

Αν τα εχεις διαβασει ολα αυτα και ακομα δεν εχεις αποφασισει, τοτε παρε οτι σου γυαλισει εκεινη την στιγμη που θα τα δεις και τα 2 απο κοντα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,το nexus 5 οταν το κουνας,ακους εσωτερικα θορυβο?απο τα μερη της καμερας που ακους σε ολα τα μηλα.

Εγώ πάντως δεν ακούω τίποτα να κουνιέται από μέσα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσίμπησα το 16αρι από Wind :) Μόλις έκανα το unboxing :P Έχετε να προτείνετε κάτι για 1η φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσίμπησα το 16αρι από Wind :) Μόλις έκανα το unboxing :P Έχετε να προτείνετε κάτι για 1η φόρτιση?

 

ΚΑλοριζικο φιλε ! Εγω δεν ειμαι σιγουρος ακομα,κλεινω προς το G 2 γιατι τα κινητα γενικως δεν τα πειραζω !

Για γραψε και εντυπωσεις...και τι συσκευη ειχες πριν ! Μολις εδωσα το Galaxy S 4 . Για την φορτιση την 1η ; Οπως παντα..αδειασε οτι εχει μεσα...και στο 20% φορτισε το ! Επανελαβε το ιδιο για 10 φορες,αυτο κανω εγω. Αν εχουν να προτεινουν κατι αλλο τα παιδια δεκτο !

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσίμπησα το 16αρι από Wind :) Μόλις έκανα το unboxing :P Έχετε να προτείνετε κάτι για 1η φόρτιση?

 

καλοριζικο φιλε μου,πες μας εντυπωσεις...λογικα καινουργια παρτιδα.

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου,πες μας εντυπωσεις...λογικα καινουργια παρτιδα.

 

Γιωργο αυτο με την παρτιδα τι εννοεις ; Επειδη και εγω παιζει να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο αυτο με την παρτιδα τι εννοεις ; Επειδη και εγω παιζει να το παρω.

 

Θέλει να πει ότι η wind φέρνει καινούριες παρτίδες.Ιανουαρίου.

:D
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο αυτο με την παρτιδα τι εννοεις ; Επειδη και εγω παιζει να το παρω.

 

κ εμενα μου αρεσει αλλα κολλαω προς το παρον γιατι εβγαλε αρκετα θεματακια στην αρχη,δεν ξερω εαν τα βελτιωσαν τωρα?αυτα που εφερε η wind,θα μας πουν τα παιδια που το αγορασαν.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αρχίσει να μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά μου και να παραβλέψω την amoled των GS και το card slot.
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...