Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα λινκς που σου ερχονται στα μειλ.ανοιγουν κανονικα ολα?

 

τελικα το προβλημα το εχουν αρκετοι,ισως και ολοι

 

εβαλα μια εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmagic.mail και εμεινα πολυ ευχαριστημενος

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τι θα γίνει με την εγγύηση όσον έχουν 32γιγα εαν και εφόσον αύριο δεν παρουσιαστεί το 32αρι στην Ελλάδα? Θα πρεπει να το κάνουμε 16αρι πριν το στείλουμε με το γνωστό bug ή θα μας καλύπτουν κανονικά ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θα γίνει με την εγγύηση όσον έχουν 32γιγα εαν και εφόσον αύριο δεν παρουσιαστεί το 32αρι στην Ελλάδα? Θα πρεπει να το κάνουμε 16αρι πριν το στείλουμε με το γνωστό bug ή θα μας καλύπτουν κανονικά ?

Ποιο είναι το γνωστό bug; Πάντως ό,τι και να κάνεις, φαίνεται στο bootloader menu ποια έκδοση έχεις. Όσο για το αν θα σας καλύψει το service στην Ελλάδα, θα το μάθετε αν ρωτήσετε την LG αφού κυκλοφορήσει επίσημα ή αν πάει κάποιος από κει να το δώσει για επισκευή. Πάντως μου φαίνεται παράλογο να καλύπτει τα 16άρια και όχι τα 32άρια μιας και κατά τ' άλλα έχουν ολόιδιο hardware.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όταν φλασάρεις το στοκ φιρμγουερ στο τηλέφωνο μετα το πρωτο άνοιγμα το τηλεφωνο είναι πλεον 16αρι οποτε πρέπει να κανεις ενα wipe cache πριν bootαρεις. Δεν ξέρω βέβαια αν ισχυει στο 100% των περιπτώσεων αλλά έτσι αναφέρουν στο σχετικό guide στο XDA Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

Το γνωστο bug ποιο ειναι? Και 'γω θεωρω απιθανο να καλυπτουν μονο τα 16αρια στην εγγυηση. Η lg εχει καλη φημη στο συγκεκριμενο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδιά να μας καλύψει? Και με το g2 αυτό δεν γίνεται ? Δλδ επειδή εισάγεται το 16αρι, αυτό καλύπτεται μόνο. Σωστα ?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι δυστυχώς.. Καλύπτουν μόνο τις εκδόσεις που εισάγονται επίσημα. Δηλαδή τα 16 γιγα. Μακάρι να αλλάξει αυτή η πολιτική.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδιά να μας καλύψει? Και με το g2 αυτό δεν γίνεται ? Δλδ επειδή εισάγεται το 16αρι, αυτό καλύπτεται μόνο. Σωστα ?

Έτσι είναι δυστυχώς.. Καλύπτουν μόνο τις εκδόσεις που εισάγονται επίσημα. Δηλαδή τα 16 γιγα. Μακάρι να αλλάξει αυτή η πολιτική.

Ναι ε; Βλακεία... Κι αν πάθει κάτι κάποιος με 32άρι τι κάνει; το στέλνει εξωτερικό ή απλά το πάει στο service εδώ στην Ελλάδα και πληρώνει την επισκευή;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι θα είναι μεγάλη βλακεία. Δηλαδή τι τους πειράζει να εισάγουν και το 32αρι; λες και κοστίζει κάτι. Θα δούμε τι θα γίνει και στην τελική θα πάρουμε ένα τηλέφωνο στην procordia για να μάθουμε λεπτομέρειες.
Link to comment
Share on other sites

sorry παιδια,αλλα παλι καλα να λεμε που καλυπτουν τα 16ρια απο το play..

 

Λάθος αν ισχύσει κατι τετοιο θα δούμε τι θα γίνει τελικά .Το μεγάλο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσουν οι περισσότεροι κατά την αγορά του είναι ,τι χρωμα να το πάρω ? :)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με εκπρόσωπο της LG Ελλάδος.

1. Δεν πρόκειται να εισάγουν την έκδοση των 32gb στην Ελλάδα. Σύμφωνα με αυτούς ήταν απόφαση της μητρικής LG να διαθέσει στην ελληνική αγορά το g2 και το nexus 5 μόνο στην έκδοση των 16 gb ενώ η τοπική αντιπροσωπεία είχε ζητήσει και τις δύο εκδόσεις.

2. Αποτέλεσμα του παραπάνω είναι ότι η LG Ελλάδας έχει αποστείλει στα service points εντολή να μην αναλαμβάνουν την επισκευή της έκδοσης των 32gb λόγω "έλλειψης ανταλλακτικών".

3. Δεν μπορεί να γνωρίζει η τοπική LG εάν η μητρική θα αλλάξει πολιτική στο άμεσο μέλλον. Προφανώς μας θεωρούν αγορά μικρής σημασίας.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει η έλλειψη ανταλλακτικών ? Δεν είναι ίδια τα τηλ εκτός της χωρητικότητας ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω να μοιραστω τις πρωτες μου εντυπωσεις αν και νωρις ακομα αλλα η καλη μερα απο το πρωι φαινετε λενε.....το κινητο το αγορασα χθες απο καταστημα wind .........ελληνικο 16 gb (παρτιδα 401).......κατ αρχην.....εχουν περασει σχεδον ολα τα λεγομενα κορυφαια smartphones εστω και για λιγο απο τα χερια μου..........απο iphone 4s και 5 ( φανατικος iphone hater πλεον) αλλα και s4 και lg g2 και htc one και και και....... ακομα και απο τα παλιοτερα οπως φαινετε και στην υπογραφη μου αλλωστε μονο το αντικειμενικα "απολυτο τερας" note 3 δεν εχει περασει προτερου προβληματος μεγεθους με το note 2............τι παρατηρω........το κινητο απο τα android μοντελα ειναι με διαφορα οτι πιο smooth εχω δει ποτε.........βλεπεις ρε παιδι μου μια γενικη σβελταδα.............δεν βρισκω ακριβως τα λογια να περιγραψω τι εννοω........οχι οτι τα αλλα τελευταιας παραγωγης μοντελα πχ g2 κολανε αλλα σου αφηνουν ετσι μια λιγο πιο "βαρια" γευση και μπορει μια στις τοσες να κανουν εστω και ενα πολυ μικρο lag.......αυτο ειναι "πουπουλο" και υπερβολικα "σβελτο"στα παντα του.......ενα κλικ παραπανω απο ολα τα αλλα μαλλον λογω vanila android....η οθονη παρα πολυ καλη υπαρχουν και καλυτερες οχι ομως με τρομερες διαφορες .....το ιδιο ακριβως ισχυει και για την καμερα.........τωρα κροταλισματα στα κουμπια τουλαχιστον απο χθες που το εχω σε καμια περιπτωση αργοτερα τι θα γινει δεν ξερω (το nexus 4 παντως απο οτι θυμαμαι που ειχε και αυτο πολυ ενοχλητικά κροταλισματα , μου εχει μεινει αξεχαστο χαχα , τα ειχε εξ αρχης με το που το ειχα βγαλει τοτε απο το κουτι βεβαια τοτε ειχα κανει το λαθος και το ειχα παρει την πρωτη εβδομαδα κυκλοφοριας) ......και ρωταω αυτοι που το ειχαν το προβλημα το ειχαν απο την αρχη????? ....προβλημα ηχου....δεν διακρινω εγω ρε παιδες μια χαρα δυνατο ειναι το ηχειο.....ενταξει δεν ειναι htc one.......αλλα οχι οτι εχει και χαμηλη ενταση που διαβαζω εδω πολλους και λενε μια χαρα ενταση εχει δυνατη...........βεβαια το κινητο που εχω ανηκει στην τελευταια τελευταια παρτιδα παραγωγης..........οποτε εχω διαβασει οτι τα εχουν διορθωσει τα θεματακια.........επισης straight out of the box τρεχει kitkat 4.4.2 χωρις να κανω αναβαθμιση.........ψαχνοντας για αναβαθμισεις δεν μου βγαζει κατι.......εχει δωθει κατι παραπανω απο την google??? δεν ξερω ρε παιδες πραγματικα εχω εντυπωσιαστει ........θα ριψοκινδυνεψω να πω κατι μιας και ο χρονος που το εχω στα χερια μου ειναι μικρος για να εχω πληρη γνωμη και επισης ας ξερω οτι πολλοι θα εχουν αλλη γνωμη...........στα δικα μου τα ματια αυτην την στιγμη το ταπεινο nexus 5 ειναι η απολυτη android εμπειρια σε ανωτερο επιπεδο εστω και λιγο απο οποιοδηποτε αλλη android συσκευη..........εχω εντυπωσιαστει ......Αντικειμενικα......αν ηταν αλλιως τα πραγματα δεν θα ειχα προβλημα να το πω......μιας και αλλαζω πολυ συχνα κινητα για να ειμαι κολλημενος και προκατειλημενος με καποιο!!!!!! Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άκη thanks...πάνω που θα σε ρώταγα αν έχεις θέμα με "χαλαρά" κουμπιά...δες αν θες και το βύσμα του usb αν κουμπώνει εύκολα και είναι σταθερό και πες μας :)

όχι, η 4.4.2 είναι η πιο φρέσκια, οπότε είσαι κομπλέ.;)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το nexus τις επόμενες μέρες.. Αν δεν του βάλω θήκη από την αρχή υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να γδαρθει η πλάτη του ή η κάμερα? Για την οθόνη δεν είναι αρκετά προστατευτικο το gorilla glass 3? Δεν μιλάω για επαφή με κλειδιά και άλλα αιχμηρά αντικείμενα..
Link to comment
Share on other sites

Για το βύσμα νομιζω οτι "φταίει" και το καλώδιο. Έχει πολύ μεγάλες αντιστάσεις (και καλό και κακό αυτό). Με άλλο καλώδιο κουμπωνει ευκολότερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με εκπρόσωπο της LG Ελλάδος.

1. Δεν πρόκειται να εισάγουν την έκδοση των 32gb στην Ελλάδα. Σύμφωνα με αυτούς ήταν απόφαση της μητρικής LG να διαθέσει στην ελληνική αγορά το g2 και το nexus 5 μόνο στην έκδοση των 16 gb ενώ η τοπική αντιπροσωπεία είχε ζητήσει και τις δύο εκδόσεις.

2. Αποτέλεσμα του παραπάνω είναι ότι η LG Ελλάδας έχει αποστείλει στα service points εντολή να μην αναλαμβάνουν την επισκευή της έκδοσης των 32gb λόγω "έλλειψης ανταλλακτικών".

3. Δεν μπορεί να γνωρίζει η τοπική LG εάν η μητρική θα αλλάξει πολιτική στο άμεσο μέλλον. Προφανώς μας θεωρούν αγορά μικρής σημασίας.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Αισχος, τι απαραδεκτη αντιμετωπιση είναι αυτη?

Και εμείς που έχουμε 32αρια θα παίξουμε με την τύχη μας ε ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον mod......μεσα σε λογικα πλαισια οκ μου φαινεται το θεμα κουμπωμα και σταθεροτητα.......ισως λιγο σφικτο....αλλα οχι κατι που στα δικα μου τα ματια ειναι προβλημα....ειναι και καπως υποκειμενικο αυτο που με ρωτας....νομιζω....αλλα για να το λες θα εχει αναφερθει κατι εντονο λογικα.....οχι οχι κατι τετοιο δεν βλεπω. Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το "έλλειψη ανταλλακτικών" τουλάχιστον κοροϊδία

 

Δεν είναι κοροϊδία, είναι κουτοπονηριά. Γνωρίζουν ότι δεν μπορούν να αρνηθούν την εγγύηση για συσκευή αγορασμένη εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης οπότε βρήκαν το κόλπο της έλλειψης ανταλλακτικών για να επικαλεστούν αντικειμενική αδυναμία επισκευής της συσκευής.

Και έχουν έτοιμη απάντηση για όλα.

Ερώτηση: Μα την συσκευή μου την έκανε δώρο φίλος που μένει Αγγλία και μου την έστειλε Ελλάδα. Θέλετε να μου πείτε ότι η συσκευή μου δεν καλύπτεται από εγγύηση;

Απάντηση: Μα φυσικά καλύπτεται η συσκευή σας από εγγύηση. Απλά πρέπει να την στείλετε στην LG UK για επισκευή.

Άρχοντες.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Άκη thanks...πάνω που θα σε ρώταγα αν έχεις θέμα με "χαλαρά" κουμπιά...δες αν θες και το βύσμα του usb αν κουμπώνει εύκολα και είναι σταθερό και πες μας :)

όχι, η 4.4.2 είναι η πιο φρέσκια, οπότε είσαι κομπλέ.;)

 

ρε παιδια το βυσμα ειναι το ιδιο με το Ν4..και ο φορτιστης,οτι τους περισσεψε το εβαλαν

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

^ Γιατι ρε φιλε μετα το samsung galaxy s3 αλλαξανε βυσμα στο s4??? η απο το htc one x στο htc one??? μονο η apple τα κανει κατι τετοια για να κονομαει....και εσχατως η samsung με το note 3.......εκτος κιαν εννοεις το desing οποτε δηλαδη η εισαι fashion victim η προκαταλημενος ...... :wacko::wacko::wacko::wacko:

 

 

και πάλι ευχαριστώ Άκη...έφυγα για wind..:)

 

καλοδούλευτο mod!!!!!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ μεγάλη κατάντια αυτό που γίνεται από WIND και LG.Όχι μόνο για το service της 32GB version αλλά ακούς και κάτι πράγματα τρομερά!Η Wind λέει δεν θα φέρει αξεσουάρ,ασύρματους φορτιστές κτλ γιατί το κόστος θεωρείται υψηλό!Πρέπει να το πάρουμε απόφαση οτι σε αυτή τη χώρα δεν θα αλλάξουμε ποτέ μυαλά!Παρακαλάμε να μην μας πάθουν τπτ οι συσκευές για να αποφύγουμε ταλαιπωρίες μηνών!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...