Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μεγαλυτερη επιδοση που εχω πετυχει στην μπαταρια ειναι 4.20 ωρες με 15% να υπολειπεται. Με wi-fi/internet/streaming και στοκ.

 

Οταν το προτοπηρατε κανατε καποιους πλήρης κυκλους φορτισης-εκφορτισης?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με φωτεινότητά στην μέση.δεν είναι κι άσχημα.

 

Offtopic αλλα βλεπω αυτο το "com.android.chrome.sandbox" εχει εμφανιστει και σε αλλους και οχι μονο σε μενα.

Οntopic μια χαρα ειναι τα νουμερα και αν χρησιμοποιησεις διαφορετικο browser θα ανεβουν και αλλο.Πινει πολυ ο chrome.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic αλλα βλεπω αυτο το "com.android.chrome.sandbox" εχει εμφανιστει και σε αλλους και οχι μονο σε μενα.

Οntopic μια χαρα ειναι τα νουμερα και αν χρησιμοποιησεις διαφορετικο browser θα ανεβουν και αλλο.Πινει πολυ ο chrome.

Το "com.android.chrome.sandbox" εμφανίζεται στη χρήση μπαταρίας μόνο όποτε βλέπω gif εικόνες από διάφορα tumblr μέσω του Chrome. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρόκειται για κάποια λειτουργία του Chrome πάντως.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Το "com.android.chrome.sandbox" εμφανίζεται στη χρήση μπαταρίας μόνο όποτε βλέπω gif εικόνες από διάφορα tumblr μέσω του Chrome. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρόκειται για κάποια λειτουργία του Chrome πάντως.

Εμενα καμια βδομαδα εμφανιζεται με απλη χρηση και πιανει ποσοστα παραπανω απο τον chrome.Απο χθες που εκλεισα τον chrome και χρησιμοποιω αποκλειστικα dolphin εξαφανιστηκε και εχω κερδισει πανω απο 10% μπαταρια.Και ειμαι απο τους λιγους fun του chrome αλλα την τελευταια βδομαδα ειχε γονατισει την μπαταρια.Ελπιζω να ειναι bug και να φτιαχτει.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το ARt αλλά μου έτρωγε κάποια κολλήματα (lag, den αντιδρούσε σε εντολές) και το ξαναγύρισα στο αρχικό. Έχει συναντήσει κανείς τίποτα αντίστοιχο?

 

το γυρισα και εγω σημερα , μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο προβλημα... διαφορα στην ταχυτητα δεν καταλαβα.... κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

ερωτήσεις :

 

1) ποιο weather widget χρησιμοποιουμε;

2) πως βάζουμε επι της εκατο εμφανιση της μπαταριας;

3) ποιες εφαρμογες νομιζει ο καθε ενας απο εσας οτι ειναι Must?

4) για μουσικη / βιντεο ποιο προγραμμα βαζουμε;

5) για ρομ και κερνελς περιμενουμε να βγουν κατι πιο προσεγμενο / τα αφηνουμε οπως ειναι / βαζουμε καποιο απο αυτα που ηδη υπαρχουν;( ποια αξιζει και υπαρχουν διαφορες)

Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση ανάμεσα σε 3G και 4G της COSMOTE στο Nexus 5 μου.

Σημαντική διαφορά στο ping time, στο upload, αλλά και στον ρυθμό που πίνει την μπαταρία :lol:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε disable τα mobile data μέσα από τα settings θέλει κάθε φορά confirmation;

 

Δεν θυμάμαι αν έτσι ήταν από την αρχή ή αν άρχισε να το κάνει αφού έβαλα το widgetsoid...

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε disable τα mobile data μέσα από τα settings θέλει κάθε φορά confirmation;

 

Δεν θυμάμαι αν έτσι ήταν από την αρχή ή αν άρχισε να το κάνει αφού έβαλα το widgetsoid...

 

Ναι ζητάει κάθε φορά στο disable.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε disable τα mobile data μέσα από τα settings θέλει κάθε φορά confirmation;

 

Δεν θυμάμαι αν έτσι ήταν από την αρχή ή αν άρχισε να το κάνει αφού έβαλα το widgetsoid...

 

Ναι ζητάει κάθε φορά στο disable.

 

Σ' ευχαριστώ. Αν και είναι ενοχλητικό είναι περίεργο που δεν με είχε ενοχλήσει ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να περάσετε από play Store το settings extended για notification bar. Δουλεύει άψογα και βοηθάει πολύ τη καθημερινοτητα με τα άνοιξε κλείσε wifi 3g κτλ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτό το λογο (τα quick toggles) άλλαξα Ρομ . Έβαλα την cataclysm που είναι βασισμένη στη μαμά οποτε είναι πολύ σταθερή και είμαι ικανοποιημένος.

Για τη μπαταρία, εγώ με το google now ενεργοποιημένο και chrome για βασικό browser, βγάζω μέχρι 4 ώρες ... Και η φωτεινότητα είναι στο 5-15%. Κάτι σαν να μην παει καλά...

Για παράδειγμα στον προηγούμενο κύκλο είχα 3:30 λεπτά ανοιχτης οθόνης...

 

Και κάτι ακόμα, το βράδυ που αφήνω το κινητό στο πάτωμα γίνεται το εξης παράδοξο. Αντί να ξεφορτίζει η μπαταρία φορτίζει (ελάχιστα, χθες 3%), ενω στο διάγραμμα φαίνεται ξεκάθαρα οτι σε διάστημα περίπου μισής ώρας το ποσοστό είχε ανοδική πορεία (φόρτιση) χωρίς βέβαια να έχει σημειωθεί οτι φορτιζε η συσκευή... Τι λέτε?

Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αυτήν εδω την εφαρμογή για 160 χαρακατήρες στα sms ;;; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.lang.nextsms.el&hl=el
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αυτήν εδω την εφαρμογή για 160 χαρακατήρες στα sms ;;; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.lang.nextsms.el&hl=el

 

Πολύς κόσμος τη χρησιμοποιεί και εγώ. Είναι μια από τις καλύτερες. Βάλε την χωρίς σκέψη να τη δοκιμάσεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δεν έχω κάποιο notification (mail/sms/fb/χαμένη κλήση κλπ) στη μπάρα , το LED αναβοσβήνει και δεν μπορώ να βρώ γιατί. Bug να φανταστώ; Λύνεται;
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ενώ δεν έχω κάποιο notification (mail/sms/fb/χαμένη κλήση κλπ) στη μπάρα , το LED αναβοσβήνει και δεν μπορώ να βρώ γιατί. Bug να φανταστώ; Λύνεται;

 

Κάνε επανακοινηση

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα, αλλά το έχει παρουσιάσει ξανά το ''πρόβλημα'', είπα μήπως υπάρχει κάποια άλλη εξήγηση/λύση.
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτό το λογο (τα quick toggles) άλλαξα Ρομ . Έβαλα την cataclysm που είναι βασισμένη στη μαμά οποτε είναι πολύ σταθερή και είμαι ικανοποιημένος.

Για τη μπαταρία, εγώ με το google now ενεργοποιημένο και chrome για βασικό browser, βγάζω μέχρι 4 ώρες ... Και η φωτεινότητα είναι στο 5-15%. Κάτι σαν να μην παει καλά...

Για παράδειγμα στον προηγούμενο κύκλο είχα 3:30 λεπτά ανοιχτης οθόνης...

 

Και κάτι ακόμα, το βράδυ που αφήνω το κινητό στο πάτωμα γίνεται το εξης παράδοξο. Αντί να ξεφορτίζει η μπαταρία φορτίζει (ελάχιστα, χθες 3%), ενω στο διάγραμμα φαίνεται ξεκάθαρα οτι σε διάστημα περίπου μισής ώρας το ποσοστό είχε ανοδική πορεία (φόρτιση) χωρίς βέβαια να έχει σημειωθεί οτι φορτιζε η συσκευή... Τι λέτε?

 

Το κάνει και το δικό μου μερικές φορές, ανεβαίνει ελάχιστα. Λογικά είναι software related θέμα.

 

Αυτό έκανα, αλλά το έχει παρουσιάσει ξανά το ''πρόβλημα'', είπα μήπως υπάρχει κάποια άλλη εξήγηση/λύση.

 

Έχεις μήπως το light flow; Στην περίπτωση που δεν έχεις σήμα υπάρχει περίπτωση να ανάβει το led.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω light flow, και σήμα καμπάνα(ωραίο feature αυτό πάντως αν ισχύει).
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά. θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε υπάρχει δυνατότητα απόρριψης κλίσης με απόκρυψη και γενικά ανεπιθύμητες κλίσεις ?
Link to comment
Share on other sites

Με την μαμά Ρομ όχι (εκτός Κίαν γίνεται με κάποια εφαρμογή). Αλλά υπάρχουν Ρομ που βρίσκονται σε σταθερή πλεον μορφή και υποστηρίζουν αυτή τη δυνατότητα. H cataclysm για παράδειγμα που έχω εγώ τώρα είναι σαν την μαμά απλά με ενα δυο τέτοια χρήσιμα tweaks
Link to comment
Share on other sites

ερωτήσεις :

 

1) ποιο weather widget χρησιμοποιουμε;

2) πως βάζουμε επι της εκατο εμφανιση της μπαταριας;

3) ποιες εφαρμογες νομιζει ο καθε ενας απο εσας οτι ειναι Must?

4) για μουσικη / βιντεο ποιο προγραμμα βαζουμε;

5) για ρομ και κερνελς περιμενουμε να βγουν κατι πιο προσεγμενο / τα αφηνουμε οπως ειναι / βαζουμε καποιο απο αυτα που ηδη υπαρχουν;( ποια αξιζει και υπαρχουν διαφορες)

 

1. Δοκίμασε το fancy widgets.

2. Εγώ χρησιμοποιώ το Battery που βγάζει το ποσοστό πάνω αριστερά.

3. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες οπότε δοκιμάζεις και κρατάς ότι σου αρέσει. Εμένα η πρώτη εφαρμογή που μπαίνει πάντα είναι ο ES file explorer.

4. Για βίντεο, MX player.

Link to comment
Share on other sites

Για καιρό δες το "Ο καιρός EZ Forecast & Widget" είναι οτι καλυτερο, έχει τέλεια εμφάνιση και είναι πρακτικότατο, καλυτερο ακόμη και απο πληρωμένα.

Για μπαταρία θες Ρομ, εγώ πάντως ακόμα και με αλλη Ρομ δεν ενεργοποιώ το ποσοστό είναι άσχημο. Έβαλα το gauge battery widget στην αρχική, και στα quick toggles υπάρχει επίσης το ποσοστο.

Must δεν υπαρχουν (χωρίς ροοτ)

Για ταινίες βάλε το vPlayer το συστηνω

Για Μοντες εψαξα αρκετά, ο μαμά κέρνελ είναι μια χαρά (δεν είδα διάφορα με τους αλλους),για Ρομ έβαλα Cataclysm που θεωρείται η πιο σταθερή και είμαι λες και έχω μαμά +κάποιες χρησιμες λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...