Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε το Nexus. SN ξεκινάει με 358... και όχι με 312 όπως νομίζαμε. Ίσως αυτό να είναι το νέο rev3 lol...

Θα ξέρω το βράδυ που θα πάω σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, μια ερώτηση στο μοντέλο με τα 16gb πόσα μένουν ελεύθερα;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Nexus. SN ξεκινάει με 358... και όχι με 312 όπως νομίζαμε. Ίσως αυτό να είναι το νέο rev3 lol...

Θα ξέρω το βράδυ που θα πάω σπίτι!

Περιμένουμε αντικείμενο review και σύγκριση με το "παλιό" (με μια δόση παρηγοριάς προς όσους το έχουμε αγοράσει ήδη)

Καλημέρα, μια ερώτηση στο μοντέλο με τα 16gb πόσα μένουν ελεύθερα;

12.58GB

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε αντικείμενο review και σύγκριση με το "παλιό" (με μια δόση παρηγοριάς προς όσους το έχουμε αγοράσει ήδη)

 

12.58GB

 

Οι διάφορές θεωρητικά είναι σχεδόν μηδαμινές,εμένα με καλύπτει και το υπάρχων ηχείο,όσο για τα πλήκτρα?κανένα θέμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

311xxxxx γράφει το serial τελικά...

Συγκρινόμενα το δικό μου (αυτό που θα επιστρέψω) με ενα Ν5 που αγοράστηκε αμέσως από Googe Store όταν βγήκε, είναι ξεκάθαρες οι μεγαλύτερες τρύπες στο κάτω μέρος της συσκευής αλλα το HW_v είναι και στα 2 το 11.

Μυστήρια πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω ένα πολύ μικρό παράδειγμα για τη νοοτροπία του Έλληνα καταναλωτή και για το πως τελικά αξίζει να μας συμπεριφέρονται. Βγήκε πριν από λίγες μέρες η είδηση ότι οι πρώτες παρτίδες των nexus 5 έχουν κάποια ελαττώματα και πως βγάζει η lg επιδιορθωμένες νέες παρτίδες της συσκευής.

Όταν γράφτηκε εδώ μέσα στο myphone το μεγαλύτερο ποσοστό των ήδη κατόχων των συσκευών ανέφεραν πως δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν τίθεται θέμα και όλα καλά. Μάλιστα επιτέθηκαν χαρακτηρίζοντας τρολιές κάθε διαφορετικό σχόλιο.

Αντιθέτως στις αμερικανικές ιστοσελίδες οι κάτοχοι των συσκευών διαμαρτύρονται, παίρνουν τηλέφωνα τα καταστήματα από όπου προμηθεύτηκαν τη συσκευή, στέλνουν mails στην lg και την google και στις περισσότερες περιπτώσεις είτε ζητάνε τα χρήματά τους πίσω είτε αλλαγή της συσκευής.

Στην Ελλαδάρα όμως των κινητών που πωλούνται χρυσάφι αν κάνεις αναφορά επί του θέματος είσαι troll και φυσικά εχθρός της google και της lg.

 

Δεν είναι αφύσικο λοιπόν πως οι μεγάλες ξένες εταιρείες δεν περιλαμβάνουν στα στατιστικά τους στοιχεία την Ελλάδα και θεωρούν όπως και αντιμετωπίζουν τον Έλληνα καταναλωτή ως οικόσιτο υποσαχάριας χώρας.

Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω ένα πολύ μικρό παράδειγμα για τη νοοτροπία του Έλληνα καταναλωτή και για το πως τελικά αξίζει να μας συμπεριφέρονται. Βγήκε πριν από λίγες μέρες η είδηση ότι οι πρώτες παρτίδες των nexus 5 έχουν κάποια ελαττώματα και πως βγάζει η lg επιδιορθωμένες νέες παρτίδες της συσκευής.

Όταν γράφτηκε εδώ μέσα στο myphone το μεγαλύτερο ποσοστό των ήδη κατόχων των συσκευών ανέφεραν πως δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν τίθεται θέμα και όλα καλά. Μάλιστα επιτέθηκαν χαρακτηρίζοντας τρολιές κάθε διαφορετικό σχόλιο.

Αντιθέτως στις αμερικανικές ιστοσελίδες οι κάτοχοι των συσκευών διαμαρτύρονται, παίρνουν τηλέφωνα τα καταστήματα από όπου προμηθεύτηκαν τη συσκευή, στέλνουν mails στην lg και την google και στις περισσότερες περιπτώσεις είτε ζητάνε τα χρήματά τους πίσω είτε αλλαγή της συσκευής.

Στην Ελλαδάρα όμως των κινητών που πωλούνται χρυσάφι αν κάνεις αναφορά επί του θέματος είσαι troll και φυσικά εχθρός της google και της lg.

 

Δεν είναι αφύσικο λοιπόν πως οι μεγάλες ξένες εταιρείες δεν περιλαμβάνουν στα στατιστικά τους στοιχεία την Ελλάδα και θεωρούν όπως και αντιμετωπίζουν τον Έλληνα καταναλωτή ως οικόσιτο υποσαχάριας χώρας.

 

Αν καποιος δηλαδη δεν εχει οντως καποιο προβλημα γιατι να μην το πει? Και γιατι να παρει το ρισκο μιας νεας συσκευης οπου ποτε δεν ξερεις τι θα σου τυχει και οταν μαλιστα οι διαφορες της με την παλια ειναι μηδαμινες? Εστω και αν ειναι νεο rev.

 

Η πρακτικη του "βγαζω το τηλεφωνο να "δοκιμαστει" και μετα βγαζω το διορθωμενο" ειναι απο ολους κατακριτεα, νομιζω, και εχει εκφραστει η δυσαρεσκεια καθε φορα που γινεται αυτο σε ολα τα θεματα των εταιρειων. Ομως αλλο το ενα και αλλο το αλλο.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω ένα πολύ μικρό παράδειγμα για τη νοοτροπία του Έλληνα καταναλωτή και για το πως τελικά αξίζει να μας συμπεριφέρονται. Βγήκε πριν από λίγες μέρες η είδηση ότι οι πρώτες παρτίδες των nexus 5 έχουν κάποια ελαττώματα και πως βγάζει η lg επιδιορθωμένες νέες παρτίδες της συσκευής.

Όταν γράφτηκε εδώ μέσα στο myphone το μεγαλύτερο ποσοστό των ήδη κατόχων των συσκευών ανέφεραν πως δεν υπάρχει πρόβλημα και δεν τίθεται θέμα και όλα καλά. Μάλιστα επιτέθηκαν χαρακτηρίζοντας τρολιές κάθε διαφορετικό σχόλιο.

Αντιθέτως στις αμερικανικές ιστοσελίδες οι κάτοχοι των συσκευών διαμαρτύρονται, παίρνουν τηλέφωνα τα καταστήματα από όπου προμηθεύτηκαν τη συσκευή, στέλνουν mails στην lg και την google και στις περισσότερες περιπτώσεις είτε ζητάνε τα χρήματά τους πίσω είτε αλλαγή της συσκευής.

Στην Ελλαδάρα όμως των κινητών που πωλούνται χρυσάφι αν κάνεις αναφορά επί του θέματος είσαι troll και φυσικά εχθρός της google και της lg.

 

Δεν είναι αφύσικο λοιπόν πως οι μεγάλες ξένες εταιρείες δεν περιλαμβάνουν στα στατιστικά τους στοιχεία την Ελλάδα και θεωρούν όπως και αντιμετωπίζουν τον Έλληνα καταναλωτή ως οικόσιτο υποσαχάριας χώρας.

 

Δεν εχεισ αδικο .

στην προκειμενη περιπτωση ομως και απο τη στιγμη που δεν εχει ερθει επισημα το κινητο ειναι διαφορετικα!!!!!!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ρε παιδιά δεν ξέρουμε αν η αντιπροσωπεία-καταστήματα σου αλλάζουν το κινητό αν έχει έστω ένα καμένο pixel, που στο εξωτερικό στο παίρνουν πίσω και ή στο αλλάζουν με νέο ή έχεις refund no questions asked.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεισ αδικο .

στην προκειμενη περιπτωση ομως και απο τη στιγμη που δεν εχει ερθει επισημα το κινητο ειναι διαφορετικα!!!!!!!!

 

Σωστός. Έχεις δίκιο απόλυτα σε αυτό. Όντως έχω ξεχάσει πως δεν έχει έρθει επίσημα το τηλέφωνο.

:p
Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη το εξής. Βγάζω από το φορτιστή το κινητο το πρωί στο 100% γυρίζω σπίτι στις 6 με 70κάτι % το αφήνω σπίτι , βγαίνω έξω κι όταν γύρισα ήταν στο 27% ... κοιτάω την κατανάλωση της μπαταρίας light flow light 38%!!!!!!!!!! Εννοείται ότι το ξαπόστειλα, αλλά έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο κάτι αντίστοιχο?
Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη το εξής. Βγάζω από το φορτιστή το κινητο το πρωί στο 100% γυρίζω σπίτι στις 6 με 70κάτι % το αφήνω σπίτι , βγαίνω έξω κι όταν γύρισα ήταν στο 27% ... κοιτάω την κατανάλωση της μπαταρίας light flow light 38%!!!!!!!!!! Εννοείται ότι το ξαπόστειλα, αλλά έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο κάτι αντίστοιχο?

 

Έγω έχω το light flow(paid έκδοση) εδώ και ένα μήνα και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, αν το κινητο ειναι αγορασμενο απο carphone warehouse, υπαρχει θεμα εγγυησης στην ελλαδα? Επειδη το βρηκα απο ενα πωλητη στο ebay σε καλη τιμη καινουργιο και το στελνει ελλαδα. Υποθετω πως δε θα χω θεμα αλλα αν καποιος τα ξερει ποιο καλα, ας πει. Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, αν το κινητο ειναι αγορασμενο απο carphone warehouse, υπαρχει θεμα εγγυησης στην ελλαδα? Επειδη το βρηκα απο ενα πωλητη στο ebay σε καλη τιμη καινουργιο και το στελνει ελλαδα. Υποθετω πως δε θα χω θεμα αλλα αν καποιος τα ξερει ποιο καλα, ας πει. Ευχαριστω :)

κανενα προβλημα

:)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Η συσκευή που παρέλαβα είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένη απο την προηγούμενη.

Τα κουμπιά ON/OFF είναι κομμένα πιο σωστά στις εγκοπές και "παίζουν" πολύ λιγότερο. Οι τρύπες του ηχείου είναι πιό μεγάλες με αποτέλεσμα καθαρότερος ήχος (και ισώς πιο δυνατός). Η οθόνη χωρίς κιτρινίλες. Το καλώδιο της θύρας USB δεν θέλει πίεση όσο στο προιγούμενο για να κουμπώσει.

Η συσκευή τα σπάει!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Η συσκευή που παρέλαβα είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένη απο την προηγούμενη.

Τα κουμπιά ON/OFF είναι κομμένα πιο σωστά στις εγκοπές και "παίζουν" πολύ λιγότερο. Οι τρύπες του ηχείου είναι πιό μεγάλες με αποτέλεσμα καθαρότερος ήχος (και ισώς πιο δυνατός). Η οθόνη χωρίς κιτρινίλες. Το καλώδιο της θύρας USB δεν θέλει πίεση όσο στο προιγούμενο για να κουμπώσει.

Η συσκευή τα σπάει!

 

Φαινεται ότι η βελτιωμένη έκδοση είναι ήδη στις αποθήκες. Παρήγγειλα το δικό μου την Κυριακή το βράδυ οπότε ελπίζω και εγώ πλέον βάσιμα στην καινούργια έκδοση!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Η συσκευή που παρέλαβα είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένη απο την προηγούμενη.

Τα κουμπιά ON/OFF είναι κομμένα πιο σωστά στις εγκοπές και "παίζουν" πολύ λιγότερο. Οι τρύπες του ηχείου είναι πιό μεγάλες με αποτέλεσμα καθαρότερος ήχος (και ισώς πιο δυνατός). Η οθόνη χωρίς κιτρινίλες. Το καλώδιο της θύρας USB δεν θέλει πίεση όσο στο προιγούμενο για να κουμπώσει.

Η συσκευή τα σπάει!

 

Φίλε μου σου είναι εύκολο να μας πεις το S/N καθώς και το πότε έκανες την παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σου είναι εύκολο να μας πεις το S/N καθώς και το πότε έκανες την παραγγελία?

 

SN ξεκινάει με 311xxxx και το παραγγελία προχθες.

Link to comment
Share on other sites

SN ξεκινάει με 311xxxx και το παραγγελία προχθες.

 

Αν ειναι ετσι τα πραγματα πρεπει να εχω και εγω το βελτιωμενο μοντελο.Εχει μεγαλυτερες τρυπες στο ηχειο απο της γυναικας μου και εγινε delivered 11/12

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον θόρυβο στο βίντεο θα το διορθώσουν άραγε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Θα το δοκιμάσω αργότερα. Ο θόρυβος ακούγεται όταν αναπαράγεται το βίντεο από το κινητό ή από τον υπολογιστή;
:D
Link to comment
Share on other sites

3 απορίες για όποιον μπορεί να απαντήσει:

 

1) Πως απ-/ενεργοποιώ το gps?

2) Γίνεται να απεγκαταστήσω το hangouts? Ξέρετε καμια εφαρμογη για μηνυματα γιατι αυτη δε με τρελένει?

3) Βρήκα πως ενεργοποιώ τη σύνδεση δεδομένων,αλλά από που μπορώ να επιλέξω 4g/3g κτλ?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

η παραγγελια απο ποιο Play store εγινε?

οποιος το εχει παρει απο γερμανια και ειναι revision 3 παρακαλω να με ενημερωσει για το παραγγειλω κ εγω :)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

3 απορίες για όποιον μπορεί να απαντήσει:

 

1) Πως απ-/ενεργοποιώ το gps?

2) Γίνεται να απεγκαταστήσω το hangouts? Ξέρετε καμια εφαρμογη για μηνυματα γιατι αυτη δε με τρελένει?

3) Βρήκα πως ενεργοποιώ τη σύνδεση δεδομένων,αλλά από που μπορώ να επιλέξω 4g/3g κτλ?

 

Ευχαριστώ :)

 

1) Με το widget που ελέγχεις τις βασικές πληροφορίες κι εμένα ποτέ δε σβήνει μόνιμα το GPS, ή είναι φωτισμένο ολόκληρο ή το μισό

2) Γίνεται απλα εγκαθιστάς το Handcent και το ορίζεις ως προεπιλεγμένη εφαρμογή

3) Η επιλογή ανάμεσα σε 3g/4g γίνεται ανάλογα με το σήμα που είναι διαθέσιμο λογικά. Τώρα για να τα απενεργοποιεις και να τα ενεργοποιείς όποτε θέλεις δοκίμασε το Dataswitch.

Link to comment
Share on other sites

3 απορίες για όποιον μπορεί να απαντήσει:

 

3) Βρήκα πως ενεργοποιώ τη σύνδεση δεδομένων,αλλά από που μπορώ να επιλέξω 4g/3g κτλ?

 

Ευχαριστώ :)

 

settings>wireless&networks>more>mobile networks>preferred net work type

 

με ποιον player παιζω αρχεια mkv?

με το default του κινητου και με τον mx εχω εικονα αλλα οχι ηχο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...