Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ένα unboxing απο έμενα:D

 

Μεγειά σου φίλε μου!

Αν μπορείς βοήθησε με λίγο σε σχέση με την αγορά απο το Google play.

1) Ποιο vnp πρόγραμμα χρησιμοποίησες?

2) Την κάρτα την είχες χρησιμοποιήσει άλλη φορά για αγορά απο το google play?

3) Την διεύθυνση του f2me την χρησιμοποίησες 1η φορά μέσω του Google play για αγορά κινητού?

4) Έκανες νέο gmail λογαριασμό?

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ένα unboxing απο έμενα:D

 

Ωραιος.

Ενα απλο μεσα στην καθημερινοτητα unboxing ισως να ειναι πιο αμμεσο στο ματι του ενδιαφερομενου.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά σου φίλε μου!

Αν μπορείς βοήθησε με λίγο σε σχέση με την αγορά απο το Google play.

1) Ποιο vnp πρόγραμμα χρησιμοποίησες?

2) Την κάρτα την είχες χρησιμοποιήσει άλλη φορά για αγορά απο το google play?

3) Την διεύθυνση του f2me την χρησιμοποίησες 1η φορά μέσω του Google play για αγορά κινητού?

4) Έκανες νέο gmail λογαριασμό?

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Απλα μια διορθωση.VPN (virtual private network) ειναι

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πως είναι σε σας η εφαρμογή Google Maps ? Και εξηγούμαι : Βάζω δίπλα δίπλα το Ν5 και μια ταμπλέτα Samsung Galaxy Note 10.1. Πηγαίνω στο street view σε μια Ευρωπαική χώρα και ενώ στο τάμπλετ μου δείχνει την εικόνα καθαρή σε Χ χρόνο στο Ν5 μου την δείχνει σε Χ+5 sec. Είναι πολυ κουραστικό αυτό γιατί δεν σ αφήνει να απολαύσεις την διαδρομή μέσω του street view. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ?
Link to comment
Share on other sites

-Ποιοτητα κατασκευης: Αρκετα καλη. Το ασπρο εχει ματ πλαστικο πισω το οποιο εχει καλο grip. Ουτε σου γλυστραει αλλα ουτε γαντζωνει και στο χερι (δεν ξερω αν υπαρχει καν τετοια συσκευη). Προερχομενος απο το HTC One X ομως, δεν μου δινει 100% την αισθηση του unibody που μου εδινε το HTC. Οχι οτι μου χτυπαει πολυ στο χερι, απλα το αναφερω.

 

-Οθονη: Αρκετα ικανοποιητικη. Στο auto νομιζω ομως οτι ειναι χαμηλη η ενταση της φωτεινοτητας. Την ηθελα ενα-δυο κλικ πιο φωτεινη. Αν το συγκρινω ομως με One X και πολυ περισσοτερο με το HTC One ειναι πισω στην αποδοση των χρωματων. Φαινεται πιο ξεθωριασμενη. Βεβαια αυτα τα δυο εχουν κορυφαιες οθονες, κατα την γνωμη μου, στις κατηγοριες τους.

 

 

Εμενα με ικανοποιησε περισσοτερο η ποιοτητα κατασκευης του απο του One X. Το One X ετριζε σε καποια σημεια γυρω απο την οθονη.

 

Και στην οθονη το προτιμω απο το HoX. Στο HoX εβλεπα σχετικα ευκολα το digitizer κατω απο ορισμενες συνθηκες και με ενοχλουσε λιγο. Για την αποδοση των χρωματων, μπορει του One να φαινονται πιο "ωραια", αλλα αμα δεις την συγκριση των οθονων εδω, η αποδοση χρωματων του Nexus ειναι καλυτερη.

 

Με σκότωσες. Αυτό είναι σοβαρό πρόβλημα. Τα 3 τελευταία μου τηλέφωνα ήταν HTC Desire HD-->Galaxy Nexus-->Nexus 4 απο τα 2 πρώτα έμεινα σοβαρά προβληματισμένος με τον ήχο αλλά απο το Nexus 4 δεν είχα παράπονο ήταν σαφώς βελτιωμένο. Μιλάω πάντα μόνο για την ένταση του ηχείου στο να μη χάνεις κλήσεις/notifications όχι για την ποιότητα και είναι και μια χαρά και το ακουστικό δεν έχω πρόβλημα σε περιβάλλον με θόρυβο στο να ακούσω τον άλλο. Για μουσική, games, video χρησιμοποιώ πάντα hands free. αν το 5 πλησιάζει την εμπειρία που είχα με το Galaxy Nexus ή ακόμα χειρότερα με το Desire HD είναι σοβαρός λόγος μη αγοράς. ΟΙ πατέντες με τις τρύπες απο XDA δεν είναι λύσεις για εμένα.

 

Υπαρχει και software mod, που απ'οτι διαβαζω εχει καλα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο αυτόματος συγχρονισμός του κινητού όσκν αφορά για τις ενημερώσεις συστήματος ??? Μια εφαρμογή που εγκαταστάθηκε σήμερα το πρωι ήταν για τα περιοδικά play store η οποια δεν μου χρειάζεται και την θεωρω άχρηστη. Μπορώ να την διαγράψω κάπως ??? Ευχαριστώ !!!

 

Edit: Βρήκα ότι υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίσης της εφαρμογής αλλά ξέρει κανείς αν συνεχίζει να πιάνει χώρο απο την μνήμη της συσκευής ??? Εντάξει τα 5,8 mb δεν ειναι τπτ απλά πληροφοριακά ρωτάω, τι συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις .

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

 

πόσα πλήρωσες συνολικά για τη μία συσκευή; Συμφέρει από το να το αγοράσω από skroutz; με την εγγύηση τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα ειδα κατι νεο.. στης ρυθμισεις μου εβγαλε και κατι νεο.. πανω απο εκει που λεει ηχος μου εβγαλε κατι νεο ,και λεει αρχικη σελιδα,, τι ειναι αυτο;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο αυτόματος συγχρονισμός του κινητού όσκν αφορά για τις ενημερώσεις συστήματος ??? Μια εφαρμογή που εγκαταστάθηκε σήμερα το πρωι ήταν για τα περιοδικά play store η οποια δεν μου χρειάζεται και την θεωρω άχρηστη. Μπορώ να την διαγράψω κάπως ??? Ευχαριστώ !!!

 

Edit: Βρήκα ότι υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίσης της εφαρμογής αλλά ξέρει κανείς αν συνεχίζει να πιάνει χώρο απο την μνήμη της συσκευής ??? Εντάξει τα 5,8 mb δεν ειναι τπτ απλά πληροφοριακά ρωτάω, τι συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις .

 

Ναι, εξακολουθεί να πιάνει χώρο.

 

 

 

 

 

παιδια σημερα ειδα κατι νεο.. στης ρυθμισεις μου εβγαλε και κατι νεο.. πανω απο εκει που λεει ηχος μου εβγαλε κατι νεο ,και λεει αρχικη σελιδα,, τι ειναι αυτο;

 

Είναι για να επιλέξεις προεπιλεγμένο launcher. Προφανώς μόλις εγκατέστησες κάποιον εμφανίστηκε κι η επιλογή αυτή στο μενού

Link to comment
Share on other sites

πόσα πλήρωσες συνολικά για τη μία συσκευή; Συμφέρει από το να το αγοράσω από skroutz; με την εγγύηση τι γίνεται;

 

Αν και είμαστε εκτος θέματος, χοντρικά βγαίνει 460 € για την 32GB έκδοση και 400 με 410€ για την 16GB έκδοση. Επομένως εσυ κρίνεις αν θες με τα ιδια λεφτά την 32αρα έκδοση η προτιμάς τα σκρουτζομάγαζα για την 16αρα έκδοση. Με τη εγγύηση δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα απο την LG HELLAS.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε εκτος θέματος, χοντρικά βγαίνει 460 € για την 32GB έκδοση και 400 με 410€ για την 16GB έκδοση. Επομένως εσυ κρίνεις αν θες με τα ιδια λεφτά την 32αρα έκδοση η προτιμάς τα σκρουτζομάγαζα για την 16αρα έκδοση. Με τη εγγύηση δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα απο την LG HELLAS.

 

ok ευχαριστώ για την πληροφορια και συγνώμη για το off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι οταν το εβαλα για φορτιση δεν εκανε reset στα στατιστικα της μπαταριας. Συνεχιζε και μετρουσε το not charging απο την πεοηγουμενη φορτιση. Το εχει δει κανεις αλλος?

 

Επισης εφαγε 8% σε 11 ωρες αναμονης. Πολυ δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι οταν το εβαλα για φορτιση δεν εκανε reset στα στατιστικα της μπαταριας. Συνεχιζε και μετρουσε το not charging απο την πεοηγουμενη φορτιση. Το εχει δει κανεις αλλος?

 

Επισης εφαγε 8% σε 11 ωρες αναμονης. Πολυ δεν ειναι?

 

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες π.χ Είχες καλό σήμα εκεί που το άφησες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω προσέξει δυο σπαστικά θεματάκια, αν έχουν τύχει και σε άλλον:

 

1. Πολλές φορές, ιδίως στις κλήσεις ΠΑΝΤΑ σε αναπάντητες, αν ανοίξει κάποιος τον dialer στα πρόσφατα δεν "φεύγει" αυτόματα η ειδοποίηση από την notification bar.

2. Επίσης αρκετές φορές, αναβοσβήνει το notification led χωρίς λόγο, χωρίς ειδοποίηση, με φουλ σήμα κανονική μπαταρία κτλπ (και με το light flow disabled).

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όποιον γνωρίζει: Αν το αγοράσει συγγενικό μου πρόσωπο από Αμερική, θα δουλεύει Ελλάδα το 4G και γενικά θα έχω δίκτυο;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όποιον γνωρίζει: Αν το αγοράσει συγγενικό μου πρόσωπο από Αμερική, θα δουλεύει Ελλάδα το 4G και γενικά θα έχω δίκτυο;

 

4g δεν θα εχεις...αλλά στα αλλά δίκτυα θα δουλεύει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

4g δεν θα εχεις...αλλά στα αλλά δίκτυα θα δουλεύει.

 

χμ...και νομίζω δεν είναι θέμα software, οπότε να περάσεις μια custom rom και να δουλεύει ε;

Link to comment
Share on other sites

χμ...και νομίζω δεν είναι θέμα software, οπότε να περάσεις μια custom rom και να δουλεύει ε;

 

Οχι, απλα τα 4g δουλεύουν σε διαφορετικές συχνότητες...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ρύθμιση στο όταν σε καλούν και δεν το δηλώσεις να μην ξεκλείδωνει η οθόνη;

 

Επίσης σε όσους δεν δουλεύει το notification led, απλα σβηστεί το lightflow αν το εγκαταστησατε , κλειστε απο τις ρυθμίσεις την επιλογή για το led ,επανεκκίνηση της συσκευής,κ αφού ανοίξει η συσκευή ξανά ρυθμίσεις και ανοιξτε την επιλογή για το led. Σ μένα έπιασε. Στειλτε email στον εαυτό σας για να το δοκιμάσετε αν λειτουργεί ;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε όσους δεν δουλεύει το notification led, απλα σβηστεί το lightflow αν το εγκαταστησατε , κλειστε απο τις ρυθμίσεις την επιλογή για το led ,επανεκκίνηση της συσκευής,κ αφού ανοίξει η συσκευή ξανά ρυθμίσεις και ανοιξτε την επιλογή για το led. Σ μένα έπιασε. Στειλτε email στον εαυτό σας για να το δοκιμάσετε αν λειτουργεί ;)

 

Thanks για το tip. Εγω που το δοκιμασα με αναπαντητη παντως, δεν επιασε.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά ύστερα απο μερικές ώρες χρήσης νομιζω οτι όλοι θα συμφωνήσουν στη φράση.

The future of android expirience...!!!

Απλα οτι καλυτερο υπάρχει για android!!

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το tip. Εγω που το δοκιμασα με αναπαντητη παντως, δεν επιασε.

 

Στις αναπάντητες δεν ανάβει παιδιά, έτσι είναι το Android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...