Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζω οτι με το Nova μπορω να αλλαξω εικονιδια αλλα ας το πουμε...ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ειναι το εικονιδιο των ρυθμισεων;

πραγματικα απιστευτα ασχημο...

 

Δημήτρη και χωρίς nova μπορείς να το αλλάξεις ,δεν ξέρω βέβαια αν το Desktop VisualizeR δουλεύει στην 4.4

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γνωριζω οτι με το Nova μπορω να αλλαξω εικονιδια αλλα ας το πουμε...ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ειναι το εικονιδιο των ρυθμισεων;

πραγματικα απιστευτα ασχημο...

 

Γιατί το εικονίδιο της αριθμομηχανής πάει πίσω ;;; :)

 

Πάντως σήμερα που τράβηξα ορισμένα βιντεάκια σε εξωτερικό χώρο έμεινα φοβερά ικανοποιημένος, ιδίως εν κινήσει μέσα από αστικές συγκοινωνίες !!!

 

Επίσης κάτι περίεργο συνέβη σήμερα : Την ώρα που προσπαθούσα να σβήσω τα δεδομένα από την spotify εφαρμογή και αφού έκανα μια επανακίνηση το κινητό μου έβγαλε να γίνει root η συσκευή χωρις να έχω επιλέξει να ασκήσω δικαιώματα διαχειριστή. Πως μπορεί να έγινε κάτι τέτοιο ;;; τελικά απλά το έκλεισα εκείνη την στιγμή το άνοιξα και όλα οκ !!!

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

πήρα το μαύρο 32GB και το πλήκτρο ενεργοποίησης "παίζει" σε αντίθεση με το πλήκτρο έντασης ήχου που είναι σταθερό. το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος;

thx...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μιλας για αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2512945&highlight=rattle. Νομιζω τα περισσοτερα λιγο πολυ το εχουν.
Link to comment
Share on other sites

πήρα το μαύρο 32GB και το πλήκτρο ενεργοποίησης "παίζει" σε αντίθεση με το πλήκτρο έντασης ήχου που είναι σταθερό. το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος;

thx...

 

Και στο δικό μου είναι εμφανώς πιο ξεχαρβαλωμένο από το κουμπί του ήχου. Και επειδή το on off το χρησιμοποιούμε αρκετά καλό θα ήταν να το προστατεύσουμε με κάποια θήκη για να μην μειώσουμε την ζωή του κουμπιού.

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη screen off and lock http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2528666 μπορεις να αντικαταστησεις το gesture που οταν σερνεις το δαχτυλο απο το home button προς τα πανω, αντι να ανοιγει το google now, να κλεινει την οθονη. Με την εφαρμογη widgetsoid επισης, μπορεις να βαλεις widget στη notification bar με lock screen button.

 

Οταν βγαλουν και καποιο mod, τυπου knock knock, το power button θα ειναι σχεδον αχρηστο :)

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά είναι λογικό να έχουν έναν ελάχιστο τζόγο. Ομως "rattle" δεν υπάρχει, ούτε τρίζουν, ούτε ακούγονται αν κουνάς το κινητο ή ακουμπάς την οθόνη οπως έγραφε ο τύπος στο xda. Σε καμία περίπτωση.

 

Σε δικό μου βίντεο πάντως με παραξένεψε ότι η κάμερα συνεχώς έκανε κάθε 3-4 δευτερόλεπτα focus, σαν να το έχανε και να ξαναπροσπαθούσε. Επίσης σε στιγμές που πατούσα στην οθόνη για να βγάλει φωτο (ενώ έγγραφε βίντεο) ο ήχος στο playback κάνει σπασίματα.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

H λίστα με τις εφαρμογές που δουλεύουν με ενεργοποιημένο το ARΤ είναι εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πότε γεμίσετε τόσες σελίδες ρε θηρία; καλοριζικα σε όλους σας, το δικό μου το περιμένω με αγωνία να έρθει σε λίγες μέρες. απ όσα έχω διαβάσει πάντως όλες αυτές τις ημέρες η Google έχει αποδεχθεί ως σφάλμα software την χαμηλή ένταση και ετοιμάζουν fix, όπως και έντονες φήμες για νέα εφαρμογή για την κάμερα, με αυτά νομίζω ότι θα γίνει ακόμα καλύτερο, αντε να δούμε, καλώς σας βρήκα και στο νεξους 5 τοπικ.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

H λίστα με τις εφαρμογές που δουλεύουν με ενεργοποιημένο το ARΤ είναι εδω

Καλησπέρα! Το "ART" τι είναι??

 

(Send from Nexus 5)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το "ART" τι είναι??

 

(Send from Nexus 5)

 

Καλησπερα ,διάβασε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα σας,καπου διαβασα εαν το πιεσεις καπως δυνατα στην πισω πλευρα πηγαινει μεσα η πλατη του κ οταν το κουνας ακους κατι εσωτερικα να χτυπαει,η καμερα λενε,ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,καπου διαβασα εαν το πιεσεις καπως δυνατα στην πισω πλευρα πηγαινει μεσα η πλατη του κ οταν το κουνας ακους κατι εσωτερικα να χτυπαει,η καμερα λενε,ισχυει?

 

Συγγνωμη κιολας ρε φιλε αλλα εχεις ρωτησει 3-4 φορες το ιδιο ακριβως πραγμα και σου εχουν απαντησει...

Link to comment
Share on other sites

τωρα που βλεπω κατι βιντεο στο youtube με benchmarks βλεπω οτι το G2 παει πιο καλα απο το nexus5 και με διαφορα στο antutu ενω σε καποια αλλα ειναι κοντα αλλα το nexus 5 για λιγο πισω... γιατι μπορει να συμβαινει? ειδικα η διαφορα στο antutu? στην πραξη υπαρχει αισθητη διαφορα?

δεν εχω ασχοληθει με benchmark σε κινητα αλλα η φιλοσοφια προφανως ειναι παρομοια με τους υπολογιστες?

 

γνωριζω οτι με το Nova μπορω να αλλαξω εικονιδια αλλα ας το πουμε...ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ειναι το εικονιδιο των ρυθμισεων;

πραγματικα απιστευτα ασχημο...

 

τι ειναι το NOVA?

Edited by johni41
Link to comment
Share on other sites

τωρα που βλεπω κατι βιντεο στο youtube με benchmarks βλεπω οτι το G2 παει πιο καλα απο το nexus5 και με διαφορα στο antutu ενω σε καποια αλλα ειναι κοντα αλλα το nexus 5 για λιγο πισω... γιατι μπορει να συμβαινει? ειδικα η διαφορα στο antutu? στην πραξη υπαρχει αισθητη διαφορα?

δεν εχω ασχοληθει με benchmark σε κινητα αλλα η φιλοσοφια προφανως ειναι παρομοια με τους υπολογιστες?

 

το καλυτερο benchmark ειναι να το πειασεις στα χερια σου;)

εξαρτατε απο τι απαιτησεις εχει ο καθενας μας απο το τηλεφωνο του:happy:

 

τι ειναι το NOVA?

 

NOVA = launcher

Edited by kargeo
:)
Link to comment
Share on other sites

τωρα που βλεπω κατι βιντεο στο youtube με benchmarks βλεπω οτι το G2 παει πιο καλα απο το nexus5 και με διαφορα στο antutu ενω σε καποια αλλα ειναι κοντα αλλα το nexus 5 για λιγο πισω... γιατι μπορει να συμβαινει? ειδικα η διαφορα στο antutu? στην πραξη υπαρχει αισθητη διαφορα?

δεν εχω ασχοληθει με benchmark σε κινητα αλλα η φιλοσοφια προφανως ειναι παρομοια με τους υπολογιστες?

 

 

 

τι ειναι το NOVA?

 

Οι διαφορές είναι διότι τα benchmarks δεν έχουν γίνει update για το nexus 5. Το έχω ακούσει σε διάφορα reviews αν και όπως λένε δεν πρεπει να δινεις βαρύτητα μιας και το μηχάνημα απλά πετάει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει αυτή τη στιγμή σε android βασικά..
Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει αυτή τη στιγμή σε android βασικά..

 

Aυτό. Εδώ το Ν4 είναι ακόμη στο ΤΟΠ5 άνετα. Η Google δεν μπαίνει στη διαδικασία να κάνει το τηλέφωνο να αποδίδει καλά στα benchmarks όπως άλλες εταιρείες ;)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτος που εχει το κινητο ή αλλος?

 

βαλε ακυρο, τωρα το ειδα στο play store...

Δες και ένα Review με έξι Launcher :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375534

 

____________

 

Πέρασα τον Nova αλλά δεν μου άρεσε τώρα με την 4.4!!! :(

 

Δεν μου αρέσουν η μαύρες μπάρες επάνω και κάτω, μου θυμίζει την v4.3 και πίσω...

 

http://img5.imageshack.us/img5/2351/rkdt.th.jpg . . . http://img96.imageshack.us/img96/249/kb03.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δες και ένα Review με έξι Launcher :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375534

 

____________

 

Πέρασα τον Nova αλλά δεν μου άρεσε τώρα με την 4.4!!! :(

 

Δεν μου αρέσουν η μαύρες μπάρες επάνω και κάτω, μου θυμίζει την v4.3 και πίσω...

 

http://img5.imageshack.us/img5/2351/rkdt.th.jpg . . . http://img96.imageshack.us/img96/249/kb03.th.jpg

Βάλε την beta εκδοση του nova που τις κάνει transparent

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την beta εκδοση του nova που τις κάνει transparent

Ωραίος :respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το notification led σας ανάβει στις αναπάντητες? (χωρίς 3rd party app)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...