Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη το ειχα για μια εβδομαδα το κινητο και το χρησιμοποιησα παραλληλα με το HTC One, το ηχειο του N5 ειναι ΟΚ. Δεν ειναι κατι το τρομερο αλλα αν βαλεις ενα δυνατο ηχο κλησης το ακους (εχει εναν μεσα που κανει σαν κλασικο παλιο τηλεφωνο το οποιο ειναι μια χαρα).

Αν ομως το βαλεις διπλα στο One ειναι στα μισα αν οχι λιγοτερο. Το δοκιμαζα με το ιδιο youtube video και ο ηχος ηταν μερα με την νυχτα.

Το κινητο ειναι αξιοπρεπεστατο ομως και για τα λεφτα του απαιχτο.

 

Το ηχειο του One ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτην την στιγμη. Απιστευτα δυνατο και εξαιρετικη ποιοτητα ηχου. Οποτε οποιαδηποτε συγκριση δεν υφισταται, δυστυχως!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ηχειο του One ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτην την στιγμη. Απιστευτα δυνατο και εξαιρετικη ποιοτητα ηχου. Οποτε οποιαδηποτε συγκριση δεν υφισταται, δυστυχως!

 

Ναι συμφωνω, δεν το εκανα για να το συγκρινω αλλα για να το βαλω ως σημειο αναφορας για οποιον εχει ακουσει τα ηχεια του One να μπορει να καταλαβει περιπου που ειναι το ηχειο του N5.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω, δεν το εκανα για να το συγκρινω αλλα για να το βαλω ως σημειο αναφορας για οποιον εχει ακουσει τα ηχεια του One να μπορει να καταλαβει περιπου που ειναι το ηχειο του N5.

 

Καλα εκανες! Αν ειναι στο μισο της εντασης του One ειναι ικανοποιητικο

Link to comment
Share on other sites

Με τα καμμένα πιξελ τι παίζει? Είδα διαβάζοντας δεξιά αριστερά ότι τους στέλνουν άμεσα αντικατάσταση. Αλλά με εμάς μου είμαστε Ελλάδα? Θα πρέπει να το στείλω στο κονέ στην Ιταλία και να το δώσει αυτός?

 

EDIT : Ξέρουμε τουλάχιστον πότε περίπου θα εισαχθεί επίσημα στην Ελλάδα? (ρωτάω για την εγγύηση) ;)

Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό του είναι πάρα πολύ καλό, το ίδιο και η ποιότητα κλήσεων.

Το ηχείο όμως είναι χαμηλό. Στα ίδια επίπεδα με Ν4, όχι ότι δεν ακούγεται καθόλου. Απλά σαν πρώην χρήστης HTC ONE και εγώ είχα καλομάθει στο κορυφαίο.

Με το Ν5 όμως υπάρχει κορυφαία ταχύτητα, ομαλότητα κτλπ Διαλέγει κανείς και πέρνει, τέλεια συσκευή δεν υπάρχει παίδες.

 

Για όσους είναι με GN: θα σας φανεί διαστημόπλοιο, σε όλους τους τομείς.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Το ακουστικό του είναι πάρα πολύ καλό, το ίδιο και η ποιότητα κλήσεων.

Το ηχείο όμως είναι χαμηλό. Στα ίδια επίπεδα με Ν4, όχι ότι δεν ακούγεται καθόλου. Απλά σαν πρώην χρήστης HTC ONE και εγώ είχα καλομάθει στο κορυφαίο.

Με το Ν5 όμως υπάρχει κορυφαία ταχύτητα, ομαλότητα κτλπ Διαλέγει κανείς και πέρνει, τέλεια συσκευή δεν υπάρχει παίδες.

 

Για όσους είναι με GN: θα σας φανεί διαστημόπλοιο, σε όλους τους τομείς.

σχετικα με την ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?οταν το ψιλοπιεζεις τριζει?τα κουμπια τρεμοπαιζουν?ειχα το s4 και δεν εμεινα ευχαριστημενος καθολου,ολο κρακ κρουκ εκανε.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam

 

καλοριζικο φιλε μου,σχετικα με την ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?οταν το ψιλοπιεζεις τριζει?τα κουμπια τρεμοπαιζουν?ειχα το s4 και δεν εμεινα ευχαριστημενος καθολου,ολο κρακ κρουκ εκανε.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου,σχετικα με την ποιοτητα κατασκευης πως ειναι? οταν το ψιλοπιεζεις τριζει?

τα κουμπια τρεμοπαιζουν?ειχα το s4 και δεν εμεινα ευχαριστημενος καθολου,ολο κρακ κρουκ εκανε. ευχαριστω

Πολύ καλό χωρίς καθόλου τριξίματα η τζόγος στα κουμπιά! :rolleyes:

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου,σχετικα με την ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?οταν το ψιλοπιεζεις τριζει?τα κουμπια τρεμοπαιζουν?ειχα το s4 και δεν εμεινα ευχαριστημενος καθολου,ολο κρακ κρουκ εκανε.ευχαριστω

 

τελικά στο λευκό η πλάτη είναι ΄΄γομα΄΄ ή όχι ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τελικά στο λευκό η πλάτη είναι ΄΄γομα΄΄ ή όχι ?

Όχι ακριβώς γόμα! Είναι περίπου όπως ήταν to λευκό HTC One X :)

Πολύ καλό έμενα προσωπικά μ'αρέσει.

 

 

ειναι εντελως στιβαρο?απο, που το πηρες φιλε μου?

Ποιο στιβαρό δεν γινόταν! Από φόρουμ το αγόρασα (ήταν από το Αγγλικό Play Store)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς στα advanced settings του wifi το "optimize wifi" ότι κόβει κατά πολύ την ταχύτητα?

 

It's not a bug it's a feature να φανταστώ? :)

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

ειναι εντελως στιβαρο?

 

Eντελώς, κανένα τρίξιμο ή οτιδήποτε. Επειδή το είχα και εγώ το S4, νομίζω ότι είναι -και φαίνεται κιόλας- καλύτερο σαν κατασκευή.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήθελα να κάνω μία κλήση με απόκρυψη και μου πήρε 10 λεπτά να βρω που είναι στο kit kat, αν κανείς το χρειαστεί βρίσκεται στο μενού που θα βρείτε στο πληκτρολόγιο.
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, ξερετε απο καπου για να το αγορασω?

1. από Αγγλία (post #422)

2. Buy&Sell

3. Skroutz

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Για 160 χαρακτήρες στο μήνυμα έχει βρει κανεις που είναι η επιλογή;

 

Δεν υπάρχει.

 

 

Ποσο σας κοστισε απο play store??

Μαζι με μεταφορικα....

Ευχαριστω

 

308 λίρες είναι το στάνταρ από play store + 15-20 λίρες από Αγγλία->Ελλάδα. Περίπου 380-390€ βγαίνει.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

308 λίρες είναι το στάνταρ από play store + 15-20 λίρες από Αγγλία->Ελλάδα. Περίπου 380-390€ βγαίνει.

 

12 λιρες με ρογιαλ μειλ απο αγγλια και παραδοση στα χανια η ACS μετα απο 5 εργασιμες

:)
Link to comment
Share on other sites

γνωριζω οτι με το Nova μπορω να αλλαξω εικονιδια αλλα ας το πουμε...ΠΟΣΟ ΑΣΧΗΜΟ ειναι το εικονιδιο των ρυθμισεων;

πραγματικα απιστευτα ασχημο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

12 λιρες με ρογιαλ μειλ απο αγγλια και παραδοση στα χανια η ACS μετα απο 5 εργασιμες

 

Παντως εγω παιδια απο τις 7/11 και ακομα περιμενω! Δεν εχει ερθει Ελλαδα.:cool:

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...