Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μικρη παραθεση,εισαι root,ετσι?

 

Ναι, με farmaroot

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν είναι από το ουγγρικό φόρουμ αυτή για την οποία έδωσα σύνδεσμο.

 

 

 

Ο τύπος έχει ανεβάσει αρκετό πράμα, άλλα τρέχα γύρευε για ποιά κινητά. Και μάλλον αυτή η ρομ είναι απείραχτη, όπως δίνεται από την Jiayu.

 

 

Πάρτε και την 0.3.6 για αναβάθμιση μέσω του SP Flash Tool :)

https://drive.google.com/file/d/0Bz6yCuB9NX1NaHF3b3lpaElrcEU/view

 

Την εβαλες την 0.3.6; Εχει αλλαγες;

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 0.2.6 από τον Κινέζο που έδωσες σύνδεσμό του. Αφού άλλαξα γλώσσα ημερομηνία κτλ ρυθμίσεις και κατέβασα εφαρμογές, δεν είχα κουράγιο να τα ξανακάνω όλα από την αρχή.

Είναι από το ουγγρικό φόρουμ, κάπου αυτές τις ημέρες την έφτιαξε κάποιος. Μήνυμα 2575 αυτής της σελίδας.

 

Δύο ακόμη σύνδεσμοι προς την 0.2.6 για αναβάθμιση μέσω SP Flash Tool (από chinagadgetsreviews.blogspot.ro):

http://www.filefactory.com/file/2d9nran18f23

http://www.solidfiles.com/d/d607906b02/SM219_W_FWVGA_JY_CN_REDUCE_V0.2.6_S1024.rar

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

θα μου πει κάποιος σας παρακαλώ πως περνάμε τους drivers του κινητου για να το αναγνωρίζει το pc και να κάνω flash tools?Κατεβάζω το driver preloader cdc από το jiayu.es,αλλά δεν ξέρω τι να κάνω........

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε ειχα το ιδιο προβλημα με σενα. σημερα λυθηκε..

αφου ειχα χασει τη μπαλα απ τους drivers και τις rom που ειχα κατεβασει, δημιουργησα ενα νεο φακελο στην επιφανεια εργασιας

με το ονομα flashtool (ετσι, οτι να ναι).εριξα μεσα το flashtool v5.1408.00, τη rom SM219_W_FWVGA_JY_REDUCE_V0.3.4_S0924

και τους MT6589 drivers. τα αποσυμπιεσα ολα με winrar, το καθενα ξεχωριστα και με δεξι κλικ αποσυμπιεση εδω. απο κει και περα ολα ρολοι..

εγκατασταθηκαν επιτελους οι drivers τρεχοντας το install_driver που δημιουργηθηκε μεσα στο φακελο driver και το flashtool ειδε επιτελους

το αρχειο scatter.txt μεσα στον φακελο της αποσυμπιεσμενης rom.

τωρα περιμενω το τηλεφωνο να το σενιαρω.. :happy:

 

τους ΜΤ6589 drivers που τους βρίσκω για να κάνω και εγώ την ιδια διαδικασία??

Link to comment
Share on other sites

θα μου πει κάποιος σας παρακαλώ πως περνάμε τους drivers του κινητου για να το αναγνωρίζει το pc και να κάνω flash tools?Κατεβάζω το driver preloader cdc από το jiayu.es,αλλά δεν ξέρω τι να κάνω........

Διάβασε και απευθύνσου εδώ: MediaTek Οδηγός επιβίωσης για Flashing

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε και απευθύνσου εδώ: MediaTek Οδηγός επιβίωσης για Flashing

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Ακόμα ένας noob έμαθε να κάνει sp flsh tool.Hurrayy! :):cool:

Έβαλα 0.2.6,επιτέλους έφυγα από τη 2.5,σύντομα θα ενημερώσω για τυχόν bugs :D

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής με την 0.2.6 δεν έχω βρει άλλα προβλήματα.

 

Το GPS που δεν το έχω κάνει ακόμα να δουλέψει και δεν ξέρω αν είναι θέμα software ή hardware/κεραίας. Έχει κανείς δουλέψει το GPS, με ποιό πρόγραμμα?

 

Επίσης το battery indicator ή η κατανάλωση της μπαταρίας. Έχω κάνει ήδη 2η πλήρη φόρτιση και θα το αφήσω αρκετή ώρα σε sleep ώστε να πάρω battery stats και να δω αν όντως καταναλώνει την μπαταρία σε sleep ή ο δείκτης της μπαταρίας μετράει και δίχνει λάθος ποσοστό. Νομίζω ότι θα ισχύει το 1ο και απλά επειδή είναι η αρχή και του έχω φορτώσει διάφορα, κάποια wakelocks θα το "ξυπνάνε" για τα καλά.

 

Πυξίδα και γυροσκόπιο δεν τα έχω καταφέρει επίσης να δουλέψουν.

 

Εάν δοκιμάσει κανείς την 0.3.6 να πει διαφορές...

Edited by softwareas

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

Εάν δοκιμάσει κανείς την 0.3.6 να πει διαφορές...

 

Την έβαλα χθες. (ένα ευχαριστώ στον talos_2002 που μας την έδωσε).

 

- Από κατανάλωση στα ίδια επίπεδα με την 0.3.4 που φόραγα πριν.

- Το wi fi στα ίδια επίπεδα αλλά τώρα συνδέεται αμέσως ενώ πριν μερικές φορές πέρναγαν 7-8 δευτερόλεπτα μέχρι να αναγνωρίσει και να συνδεθεί με τη σύνδεσή μου (μέσα στο σπίτι).

- Από σήμα 3g gsm δε βλέπω διαφορά.

- Μου φαίνεται ότι η κάμερα κάνει λίγο πιό γρήγορα focus.

- Σχετικά με το gps, για κανα 5 ντάλεπτο που το άφησα σε πλατεία με ξάστερο ουρανό πριν καμιά ώρα με sygic δεν κατάφερε να συνδεθεί :cry: :((έχω κάνει το fix που δίδεται στο forum). Και εδώ τα ίδια πράγματα ίσως και χειρότερα γιατί στην ένδειξη των δορυφόρων μέχρι 2 έβλεπε.

- Αntutu στα 20175.

Αυτά μέχρι τώρα.

 

edit.

Tελικά άφησα το τηλέφωνο στην ταράτσα του σπιτιού, γύρισα μετά από 10 λεπτά και είχε συνδεθεί με το sigic. Σε βόλτες που έκανα εντός πόλης είναι τα ίδια με την 0.3.4 που είχα πριν.

Edited by klgrpls
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα χθες. (ένα ευχαριστώ στον talos_2002 που μας την έδωσε).

Tελικά άφησα το τηλέφωνο στην ταράτσα του σπιτιού, γύρισα μετά από 10 λεπτά και είχε συνδεθεί με το sigic. Σε βόλτες που έκανα εντός πόλης είναι τα ίδια με την 0.3.4 που είχα πριν.

 

Αν κλείσεις το GPS και το ανοίξεις μετά, κάνει ξανά 10λεπτο να συνδεθεί? Αφού συνδεθεί σε "ακολουθάει" μετά το GPS ή σε χάνει?

 

Αν αργεί να συνδεθεί τότε μάλλον είναι θέμα software. Αν σε χάνει τότε έχει light κεραία, και υποθέτω δεν διορθώνεται.

 

edit:

Υποθέσεις κάνω, δεν είμαι ειδικός σε GPS. Απλά ότι κινητό και tablet έχω πάρει από Κίνα, το GPS τους είναι αδύναμο, αλλά αρκετές φορές κατάφερα να το διορθώσω όταν ήταν θέμα software.

Edited by softwareas

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις το GPS και το ανοίξεις μετά, κάνει ξανά 10λεπτο να συνδεθεί? Αφού συνδεθεί σε "ακολουθάει" μετά το GPS ή σε χάνει?

 

Αν αργεί να συνδεθεί τότε μάλλον είναι θέμα software. Αν σε χάνει τότε έχει light κεραία, και υποθέτω δεν διορθώνεται.

 

edit:

Υποθέσεις κάνω, δεν είμαι ειδικός σε GPS. Απλά ότι κινητό και tablet έχω πάρει από Κίνα, το GPS τους είναι αδύναμο, αλλά αρκετές φορές κατάφερα να το διορθώσω όταν ήταν θέμα software.

 

Το δοκίμασα τώρα στο δρόμο όχι στην ταράτσα περίπου μία ώρα μετά από την προηγούμενη. Κλείδωσε σε μισό λεπτό περίπου.

Το κινητό σίγουρα δεν έχει την καλύτερη κεραία. Στην πόλη πολλές φορές σε δείχνει με ένα τετράγωνο διαφορά.

 

edit.

Επιστρέφοντας στο σπίτι με το αυτοκίνητο για 10 λεπτά ενεργοποιημένο το gps, δεν κλείδωσε δορυφόρους.

Edited by klgrpls
Link to comment
Share on other sites

εδω και 2-3 μερες η μπαταρια με το που παει στο 29-30% πεφτει αμεσως στο 15 και πεταει την ειδοποιηση. μετα απο 2-3 λεπτα πεφτει στο 2% και απο εκει κλεινει εντος 60''.

Μεχρι τωρα αποφορτιζοταν σχετικα γρηγορα μεχρι το 30% και υστερα πολυ πιο αργα.

 

Να κανω calibrate ή τα επαιξε η μπαταρια λετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδες διαφορά στη συνολική διάρκεια της μπαταρίας, ανάμεσα στις φορτίσεις;

Και στης γυναίκας μου, όσο καιρό το έστρωνα είχε αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά. Σαν να έκανε σκαλοπάτια. Έχανε πχ γρήγορα 25%, στη συνέχεια σταματούσε, ξαναέχανε ένα ποσοστό και σταματούσε κοκ. Τα τελευταία 15% τα έχανε δε σε 30 λεπτά, χωρίς χρήση, απλά και μόνο στην αναμονή.

Η συνολική διάρκεια όμως της μπαταρίας σε κάθε φόρτισης ήταν ικανοποιητικότατη.

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2-3 μερες η μπαταρια με το που παει στο 29-30% πεφτει αμεσως στο 15 και πεταει την ειδοποιηση. μετα απο 2-3 λεπτα πεφτει στο 2% και απο εκει κλεινει εντος 60''.

Μεχρι τωρα αποφορτιζοταν σχετικα γρηγορα μεχρι το 30% και υστερα πολυ πιο αργα.

 

Να κανω calibrate ή τα επαιξε η μπαταρια λετε?

 

Εγώ πάντως την 1η ημέρα είδα το indicator της μπαταρίας να πέφτει γρήγορα στο 1%. Μετά τις δοκιμές μου με ROM, έκανα battery calibration.

Έχω κάνει δύο φορτίσεις από τότε (5 ημέρες το έχω) και η μπαταρία δίχνει ΟΚ.

Προτείνω να κάνεις ένα battery calibration. Ούτως ή άλλως ένα αρχείο που μαζεύει τα battery stats σβήνει. Η διαδικασία πλήρους φόρτισης / αποφόρτισης καλό είναι να γίνεται.

Software Dev

 

Smartphone: HTC Wildfire -> Star W007 -> Jiauy G2FW -> Xiaomi Redmi 2 2GB

Tablet: Ramos i9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω πάρει 7 g2f τον τελευταιο χρονο για διάφορους φίλους, μαζί με το δικό μου κι έχω βάλει σε όλα την 0.8.5. Στα 2 τελευταία που ήρθαν μου βγάζει πρόβλημα όταν την περνάω, δεν πατάνε τα τρία πλήκτρα που είναι κάτω απ την οθόνη και ψιλοκολάει το touch. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όμως. Μήπως έχουν αλλάξει τίποτα από την εταιρία;

Έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Επίσης στο τελευταίο πίσω απ την μπαταρία τα στοιχεία δεν είναι χαραγμένα, είναι με αυτοκόλητο.

Όλα είναι αγορασμένα από Minideal kai Vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλεις το αυτοκόλλητο, είναι όπως στα άλλα κανονικά η χαραγμένη μεταλλική επιφάνεια;

Αν θυμηθείς, στο επόμενο G2F δες ποιά ακριβώς έκδοση λογισμικού έχουν από το εργοστάσιο. :)

Και αν αναφέρεις το πρόβλημα στο κατάστημα για να σου στείλουν νέα ρομ. Ίσως υπάρχει κάποια νέα έκδοση που δεν την έχουμε ούτε εμείς.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια και συγχαρητηρια για το forum.

Πριν απο 2 μερες παρελαβα το G2F WCDMA. Την πρωτη μερα ολα καλα (7/1). Χθες το βραδυ παρατηρω οτι συνδεοταν και αποσυνδεοταν απο το δικτυο της vodafone. Καποια στιγμη δεν επιανε καθολου σημα. Για τις επομενες 12 ωρες τιποτα. Να προσπαθει να βρει αλλα ματαια. Το πρωι που σηκωθηκα και βγηκα απο το σπιτι εκανε παλι εναλλαγες. Δηλαδη 3 λεπτα με σημα 3 λεπτα χωρις. Μολις εβλεπα οτι εχει σημα και εκανα προσπαθεια για τηλεφωνο επιανε στην αρχη μετα εκλεινε. Δοκιμασα και αλλες SIM αλλα τα ιδια. Τωρα παλι ειναι σε φαση που δεν πιανει καθολου. Σημερα λοιπον επικοινωνησα με το καταστημα που το πηρα (vickmall) και μου ειπαν οτι μαλλον φταιει η ROM. Μου εστειλε αλλη για να βαλω και συγκεκριμενα την SM219_W_FWVGA_JY_CN_REDUCE_V0.8.5_S0606 (ετσι ηταν το ονομα του αρχειου). Την βαζω λοιπον και ανοιγω το κινητο. Ειχε χαθει φυσικα το root, το τηλεφωνο ηταν στα κινεζικα, με τις κινεζικες εφαρμογες κλπ, η οθονη δεν ανταποκρινοταν στα δαχτυλα μου σωστα, τα 3 κουμπια κατω απο την οθονη δεν λειτουργουσαν και το προβλημα με το δικτυο συνεχιζοταν. Της το λεω και μου ειπε οτι αυριο θα μου στειλε παλι αλλη ROM για να λυθει το προβλημα. Εγω πριν απο λιγο εβαλα την ROM 0.3.6 τουλαχιστον να ειναι το κινητο λειτουργικο. Αλλα και παλι το προβλημα με το δικτυο συνεχιζεται. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει με το σημα? Ευχαριστω!

 

ΥΓ: εχω παραγγηλει ηδη 2 τετοια κινητα απο vickmall παλαιοτερα για δωρο και ειναι μια χαρα.

ΥΓ2: απ'οτι βλεπω και ο φιλος duvdev παραπανω ειχε θεμα με την 0.8.5

Edited by alfisti21
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις την επιλογη GSM only το εκανα μολις χωρις αποτελεσμα.

Επισης να διορθωσω το αρχικο μου post και να πω οτι εχω την ROM 0.3.4 και οχι 0.3.6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω πάρει 7 g2f τον τελευταιο χρονο για διάφορους φίλους, μαζί με το δικό μου κι έχω βάλει σε όλα την 0.8.5. Στα 2 τελευταία που ήρθαν μου βγάζει πρόβλημα όταν την περνάω, δεν πατάνε τα τρία πλήκτρα που είναι κάτω απ την οθόνη και ψιλοκολάει το touch. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όμως. Μήπως έχουν αλλάξει τίποτα από την εταιρία;

Έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Επίσης στο τελευταίο πίσω απ την μπαταρία τα στοιχεία δεν είναι χαραγμένα, είναι με αυτοκόλητο.

Όλα είναι αγορασμένα από Minideal kai Vickmall.

 

πωπω 7??καλή φάση :p .Με ποιά ROM ήσουν πιο ικανοποιημένος γενικά??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι στιγμής με την 0.2.6 δεν έχω βρει άλλα προβλήματα.

 

Το GPS που δεν το έχω κάνει ακόμα να δουλέψει και δεν ξέρω αν είναι θέμα software ή hardware/κεραίας. Έχει κανείς δουλέψει το GPS, με ποιό πρόγραμμα?

 

Επίσης το battery indicator ή η κατανάλωση της μπαταρίας. Έχω κάνει ήδη 2η πλήρη φόρτιση και θα το αφήσω αρκετή ώρα σε sleep ώστε να πάρω battery stats και να δω αν όντως καταναλώνει την μπαταρία σε sleep ή ο δείκτης της μπαταρίας μετράει και δίχνει λάθος ποσοστό. Νομίζω ότι θα ισχύει το 1ο και απλά επειδή είναι η αρχή και του έχω φορτώσει διάφορα, κάποια wakelocks θα το "ξυπνάνε" για τα καλά.

 

Πυξίδα και γυροσκόπιο δεν τα έχω καταφέρει επίσης να δουλέψουν.

 

Εάν δοκιμάσει κανείς την 0.3.6 να πει διαφορές...

 

επιβεβαιώνω ότι καταναλώνει μπαταρία σε stand by,και το γαμ@@@το είναι ότι έχω και greenyfi και άλλα τέτοια.Επίσης μου έκανε πάλι και το κόλπο με τη φόρτιση :cry: .Λες να βάλουμε 0.3.6??

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έβαλα χθες. (ένα ευχαριστώ στον talos_2002 που μας την έδωσε).

 

- Από κατανάλωση στα ίδια επίπεδα με την 0.3.4 που φόραγα πριν.

- Το wi fi στα ίδια επίπεδα αλλά τώρα συνδέεται αμέσως ενώ πριν μερικές φορές πέρναγαν 7-8 δευτερόλεπτα μέχρι να αναγνωρίσει και να συνδεθεί με τη σύνδεσή μου (μέσα στο σπίτι).

- Από σήμα 3g gsm δε βλέπω διαφορά.

- Μου φαίνεται ότι η κάμερα κάνει λίγο πιό γρήγορα focus.

- Σχετικά με το gps, για κανα 5 ντάλεπτο που το άφησα σε πλατεία με ξάστερο ουρανό πριν καμιά ώρα με sygic δεν κατάφερε να συνδεθεί :cry: :((έχω κάνει το fix που δίδεται στο forum). Και εδώ τα ίδια πράγματα ίσως και χειρότερα γιατί στην ένδειξη των δορυφόρων μέχρι 2 έβλεπε.

- Αntutu στα 20175.

Αυτά μέχρι τώρα.

 

edit.

Tελικά άφησα το τηλέφωνο στην ταράτσα του σπιτιού, γύρισα μετά από 10 λεπτά και είχε συνδεθεί με το sigic. Σε βόλτες που έκανα εντός πόλης είναι τα ίδια με την 0.3.4 που είχα πριν.

 

όταν λές τα ίδια,δηλαδή?Καταναλώνει πολύ η μπαταρία?σε stand by?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχει συναντήσει κάποιος άλλος τα ίδια προβλήματα με εμάς μήπως?

1. Κάποιες φορές όταν πας να ενεργοποιήσεις το wifi, δεν ενεργοποιείται και στρώνει μόνο με reboot.

2. Κάνει καμιά φορά παράσιτα όταν φορτίζει κυρίως (ακούγεται ένα μικρό χχχχχχ)

 

Δεν έχουμε αλλάξει ρομ, είναι όπως το έστειλε το βικμόλ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχει συναντήσει κάποιος άλλος τα ίδια προβλήματα με εμάς μήπως?

1. Κάποιες φορές όταν πας να ενεργοποιήσεις το wifi, δεν ενεργοποιείται και στρώνει μόνο με reboot.

2. Κάνει καμιά φορά παράσιτα όταν φορτίζει κυρίως (ακούγεται ένα μικρό χχχχχχ)

 

Δεν έχουμε αλλάξει ρομ, είναι όπως το έστειλε το βικμόλ..

 

Me Ποιά ROM?

Link to comment
Share on other sites

Της το λεω και μου ειπε οτι αυριο θα μου στειλε παλι αλλη ROM για να λυθει το προβλημα.

Με ποιά ρομ σου ήρθε το κινητό;

Όταν σου στείλει νέο λινκ, δώσε να το δοκιμάσουμε. :)

 

Καλησπέρα παιδιά!

Έχει συναντήσει κάποιος άλλος τα ίδια προβλήματα με εμάς μήπως?

1. Κάποιες φορές όταν πας να ενεργοποιήσεις το wifi, δεν ενεργοποιείται και στρώνει μόνο με reboot.

2. Κάνει καμιά φορά παράσιτα όταν φορτίζει κυρίως (ακούγεται ένα μικρό χχχχχχ)

 

Δεν έχουμε αλλάξει ρομ, είναι όπως το έστειλε το βικμόλ..

Με ποιά ρομ σας ήρθε;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

όταν λές τα ίδια,δηλαδή?Καταναλώνει πολύ η μπαταρία?σε stand by?

 

Δεν καταναλώνει πολύ μπαταρία, σε stand by σχεδόν καθόλου και το βράδυ σε flight mode καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά ρομ σου ήρθε το κινητό;

Όταν σου στείλει νέο λινκ, δώσε να το δοκιμάσουμε. :)

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ιδεα με ποια rom ηρθε. Τι μπορει να φταιει αραγε?

Την πρωτη μερα ηταν μια χαρα. Εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης την 0.2.6, την 0.3.4, την 0.3.6 και την 0.8.5 με την τελευταια να παρουσιαζει δυσλειτουργεια στην οθονη και τα κουμπια. Εμενα δεν μου φαινεται για σφαλμα της rom αλλα του hardware. Αν ομως ειναι θεμα hardware γιατι δεν ηταν εξαρχης και δουλεψε για μια μερα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...