Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το πλήρωσα στο ebay , στα 82 ευρώ με διάφορα δωράκια ( δεν μπόρεσα να βάλω και ένα flip case ) pas mal ....

Τώρα αναμονή και σταύρωμα να μην περάσει τελωνείο

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα και εγώ αυτά χέρια μου. Μια χαρά η συσκευή. Το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι ξαφνικές διακοπές στο wifi. Το αντιμετώπισε κάνεις άλλος;;;

Το παρελαβα χθες για την γυναικα μου το κινητο ειναι μεγαλο value for money αλλα παρατηρησα οτι απενεργοποιει το wifi μετα απο 22 λεπτα ακριβως μονο του κατα περιεργο τροπο.Ψαχνω να δω τι φταιει ελπιζω να μην ειναι hardware.Του περασα την τελευταια rom απο το ρωσικο.

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα χθες για την γυναικα μου το κινητο ειναι μεγαλο value for money αλλα παρατηρησα οτι απενεργοποιει το wifi μετα απο 22 λεπτα ακριβως μονο του κατα περιεργο τροπο.Ψαχνω να δω τι φταιει ελπιζω να μην ειναι hardware.Του περασα την τελευταια rom απο το ρωσικο.

 

Μου φαίνεται όλοι το πήραμε για τη σύζυγο και τώρα ζηλευουμε το τηλέφωνακι που ειναι κομψό και εύχρηστο ενω εμείς κρατάμε τις παντόφλες

Sory για το of topic

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται όλοι το πήραμε για τη σύζυγο και τώρα ζηλευουμε το τηλέφωνακι που ειναι κομψό και εύχρηστο ενω εμείς κρατάμε τις παντόφλες

Sory για το of topic

Οπως το λες:lol:

Link to comment
Share on other sites

τι ακουστικα εχετε βαλει? εγω οσα δοκιμασα που εχουν μικροφωνο κανει παρασιτα εκτος αν εχει κουμπι που κλεινει προσωρινα το μικροφωνο , οταν βαλω ακουστικα χωρις μικροφωνο ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

τι ακουστικα εχετε βαλει? εγω οσα δοκιμασα που εχουν μικροφωνο κανει παρασιτα εκτος αν εχει κουμπι που κλεινει προσωρινα το μικροφωνο , οταν βαλω ακουστικα χωρις μικροφωνο ολα οκ

 

Απο Samsung note, s3 παίζουν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

εχουν και ενσωματωμενο μικροφωνο ή ειναι μονο ακουστικα?

thanx

Εννοείται με μικροφωνο. Αλλιως τα ποιο απλα στεροφωνικα ακουστικα παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ και κάτι που παρατήρησα τώρα είναι ότι το έχω για φόρτιση και άναψε το notification λαμπάκι από κόκκινο σε πράσινο ότι είναι έτοιμο και καλά πλήρης, αλλά η ένδειξη είναι στο 90% .. αλλά συνεχίζει ακόμα να φορτίζει βλέπω,για να δω θα τελικιάσει .. ok κομπλέ κατοστάρισε τελικά ..

 

Δεν εχει να κανει με τα jiayu ετσι ειναι ο κωδικας του android πλεον,σε ολλα τα κινητα με 4.0 και πανω το κανει αν δε κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το λεντ που ανάβει στο 90% είναι θέμα ρομ. Προσωπικά το προτιμώ

 

Δεν νομίζω και ένα G5S που έχω το ίδιο κάνει λογικό μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω και ένα G5S που έχω το ίδιο κάνει λογικό μου φαίνεται

Nαι βρε δεν το ειπα για προβλημα αλλά ρύθμισση της ρομ να αναβει στο 90%

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

τι ακουστικα εχετε βαλει? εγω οσα δοκιμασα που εχουν μικροφωνο κανει παρασιτα εκτος αν εχει κουμπι που κλεινει προσωρινα το μικροφωνο , οταν βαλω ακουστικα χωρις μικροφωνο ολα οκ

Διαφορετικός τύπος βύσματος στα ακουστικά σου... Χρειάζεσαι ανταπτοράκι.

 

Δες μια εικόνα για να καταλάβεις το πρόβλημα :)

http://www.simplecom.com.au/ebay/omtpvsctia.jpg

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι να το πάρω από to2c.com διότι είναι το μόνο που το έχει σε λευκό και με root. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με root και περασμα roms το ερώτημα μου είναι όπως θα το παραλάβω θα μπορέσω να το γυρίσω σε ελληνικό μενού και δεν θα βρίσκω μπροστά μου συνέχεια κινέζικα γράμματα ή πρέπει να ακολουθήσω κάποια διαδικασία για να φύγουν εντελώς τα κινέζικα; Ποιο το πλεονέκτημα αν του αλλάξω rom;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι να το πάρω από to2c.com διότι είναι το μόνο που το έχει σε λευκό και με root. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με root και περασμα roms το ερώτημα μου είναι όπως θα το παραλάβω θα μπορέσω να το γυρίσω σε ελληνικό μενού και δεν θα βρίσκω μπροστά μου συνέχεια κινέζικα γράμματα ή πρέπει να ακολουθήσω κάποια διαδικασία για να φύγουν εντελώς τα κινέζικα; Ποιο το πλεονέκτημα αν του αλλάξω rom;

 

Καλησπέρα στο ποστ 148 έχω οδηγίες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5524886#post5524886

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα στο ποστ 148 έχω οδηγίες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5524886#post5524886

 

Μπήκε στο πρώτο post. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου εδώ και δύο μέρες, ως τώρα δεν τέσταρα GPS και κλήσεις

στα υπόλοιπα όμως είναι μια χαρά με καλή απόκριση και φωτεινή οθόνη.

 

Σήμερα όμως δεν μπορούσε να κάνει εγκατάσταση κάποιες εφαρμογές και αναβάθμιση κάποιες άλλες.

Τα errors ήταν 403 & 941, τα οποία και googlαρα και έκανα ότι γράφανε,

εκκαθάριση δεδομένων Play Store & Google Play Services, επαναφορά παλιότερης έκδοση Play store χωρίς αποτέλεσμα.

Τελικά έστρωσε με wipe cache partition μέσα από CWM recovery.

Αυτά με την stock ROM (G2FW-20140521)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου εδώ και δύο μέρες, ως τώρα δεν τέσταρα GPS και κλήσεις

στα υπόλοιπα όμως είναι μια χαρά με καλή απόκριση και φωτεινή οθόνη.

 

Σήμερα όμως δεν μπορούσε να κάνει εγκατάσταση κάποιες εφαρμογές και αναβάθμιση κάποιες άλλες.

Τα errors ήταν 403 & 941, τα οποία και googlαρα και έκανα ότι γράφανε,

εκκαθάριση δεδομένων Play Store & Google Play Services, επαναφορά παλιότερης έκδοση Play store χωρίς αποτέλεσμα.

Τελικά έστρωσε με wipe cache partition μέσα από CWM recovery.

Αυτά με την stock ROM (G2FW-20140521)

Καλημέρα προτείνω να ρίξεις την καινούργια έκδοση , οδηγίες στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη ήρθε το G2F του αδελφού μου.

Είναι μόλις 1-2 χιλιοστά μακρύτερο από το F1, χωράει ακόμα και στην θήκη του.

Αντί του γκρι τμήματος που μοιάζει με μέταλλο στο F1, έχει ένα όμορφο μαύρο γυαλιστερό πλαστικό. Έτσι δείχνει κάπως πιο σπορ, ενώ το F1 πιο ακριβό-κυριλέ (κατά κάποιον τρόπο).

Τα πλήκτρα home κτλ στο F1 φαίνονται μόνο όταν ενεργοποιηθεί ο φωτισμός τους, που για να τον ενεργοποιήσεις πρέπει να πατήσεις πάνω τους. Οπότε τα ψάχνεις στα τυφλά. Στο G2F είναι «ζωγραφιστά» οπότε τα βρίσκεις αμέσως.

Η κάμερα του G2F είναι πολύ καλύτερη εκείνης του F1.

Εκεί που με εντυπωσίασε είναι στην μεταλλική πλάκα πίσω από την μπαταρία (για καλύτερη απαγωγή θερμότητας). Με κέρδισε αυτό!

 

Δεν μου άρεσε καθόλου η φραουλή θήκη σιλικόνης που έστειλε το VickMall! Μαύρο με φραουλί... Αφήστε που έχει και κάτι κύκλους που την κάνουν κακάσχημη! Σαν θερμοφόρα είναι!

Επίσης, η μία διαφάνεια για την οθόνη που έστειλαν ήταν οκ, αλλά η άλλη ήταν για F1...

 

Προσθήκη: Να προσθέσω μια φωτογραφία που μου έστειλε ως δείγμα της κάμεράς του.

https://www.sendspace.com/file/mb52m7

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα προτείνω να ρίξεις την καινούργια έκδοση , οδηγίες στην πρώτη σελίδα.

Βασικά δεν είχα κανένα θέμα με την παλιά και γι΄αυτό δεν την πείραζα

αλλά πέρασα χθες την καινούρια, μετά πέρασα ότι είχα στην παλιά με Titanium

και σήμερα δεν έκανε αναβάθμιση το WiFi Analyzer με error 403 :lol:

Έστρωσε με εκκαθάριση δεδομένων στο Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ένα G2F TD έκδοση και μάλλον το μπρίκαρα, το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μπω στο recovery που του έχω βάλει, ρίχνω διάφορα firmware που βρίσκω σε zip μορφή ανοίγουν έχει όμως αποσυντονιστεί η οθόνη αλλού πατάω και αλλού πάω. Με flashtool δεν προχωράει βγάζει σφάλμα BROM ERROR : S_COM_PORT_OPEN_FAIL (1013)

 

έχει κανείς καμία ιδέα??

Τελικά μπόρεσα και έριξα 8.3 με flashtool, όμως η οθόνη έχει χάσει το touch calibration, ψάχνω να δω τι θα κάνω.

 

update

 

τελικά έριξα και την 10.4 recovery και factoty mode δουλεύουν, όμως πάλι η οθόνη δεν είναι calibrate στο touch, οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω στα settings κλπ. Ψάχνω σε φορουμ γενικά πως μπορώ να κάνω screen calibration όμως δεν βρήκα κάτι να με βοηθήσει

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε κανά άλλο pcακι 32bito κατα προτίμηση. Μήπως κανάς driver μήπως σου κάνει πρόβλημα, έχει πακέτα με drivers για τα ΜΤΚ δοκίμασε να περάσεις κάποιον άλλο. Και φυσικα Δεξί κλικ -> Run as Admin τα flashtools πάντα

 

Πάρε και τα flashtools από εδώ http://www.needrom.com/download/jiayu-g2fw/ καλού κακού

 

Τέλος μήπως θες να δοκιμάσεις την 11.2 http://www.firedrive.com/file/6C8BA085B5CC75FF

Edited by Kamui
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, που την βρήκες την 11.2 δεν την είδα πουθενά αλλού. την έχεις δοκιμάσει, είναι με recovery?

 

update

 

τελικά δεν κάθετε η 11.2, είναι για recovery έβαλα ενα recovery touch δεν βρήκα άλλο στα αγγλικά.

Edited by panosvo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...