Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπαιξα χθες λίγο με το Lenovo της κόρης μου. Εντάξει δεν θα το κρίνω σε ταχύτητα και smoothness γιατί όπως είναι λογικό μου φαίνεται αργό σε σχέση με την δική μου συσκευή.

Είναι όμως ομαλό και χωρίς προβλήματα.

 

Αυτό που με εντυπωσίασε είναι το led flash. Είναι το καλύτερο που έχω δει σε κινητό. Δίνει ακριβώς το φως που χρειάζεται για να φανούν όλες οι λεπτομέρειες χωρίς να κοκκινιζει τα ματιά η να αλλάζει τα χρώματα.

Γενικά η κάμερα είναι πολύ καλή σε εξωτερικούς χώρους και με φλας στους εσωτερικούς.

Χωρίς φλας θα μπορούσε να τα παει καλύτερα με manual ρυθμίσεις, αλλά δεν τις βρήκα και δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο απο 1949deal.com και ειναι παρα πολυ καλο ! Μου εφεραν και ακουστικα. Στο benchmark μου εβγαλε 18,434 πολυ καλυτερο σκορ απο οτι δειχνουν ! Οι καμερες ειναι παρα πολυ καλες.Πολλοι φιλοι μου που εχουν Iphone 5s ζηλευουν και την μπροστινη και την πισω! Το κινητο τα σπαει και δεν μου κολλαει καθολου!
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το κινητο απο 1949deal.com και ειναι παρα πολυ καλο ! Μου εφεραν και ακουστικα. Στο benchmark μου εβγαλε 18,434 πολυ καλυτερο σκορ απο οτι δειχνουν ! Οι καμερες ειναι παρα πολυ καλες.Πολλοι φιλοι μου που εχουν Iphone 5s ζηλευουν και την μπροστινη και την πισω! Το κινητο τα σπαει και δεν μου κολλαει καθολου!

 

 

Το κινητό δεν κολλάει απλά δεν είναι τόσο γρήγορο όσο πχ ένα LG G2

Με σωστή χρήση δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Το ατού της συσκευής αυτής είναι τα 2γιγα ραμ.

Η κάμερα του δεν υπάρχει σε συσκευή κάτω από 300 ευρώ.

 

Με λίγα λόγια οποιος δεν μπορεί να διαθέσει τα 270+ να πάρει ένα G2 η ένα nexus 5 δεν θα βρει κάτι καλύτερο στα 130€.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό που εχει το S960 είναι το αδικαιολόγητο lag σε απλά πράγματα όπως να ανοίγει τις ρυθμίσεις κτλ. Κατα τα αλλα είναι αστέρι!
Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα... :):):):)

 

1.Κατεβαζετε drivers

 

windows 8.1 pro

http://www.mediafire.com/download/7yee2of64nhl947/SP_Drivers_v1.4.rar

 

windows xp/ vista / 7

http://www.mediafire.com/download/cypm22rgs2k83ji/MT6577+USB+VCOM+drivers.rar

 

 

2.Custom Rom

 

Title: Lenovo S960 VibeUI 2.0 Multilang GAPPS ROOT

Listed: 10/25/2014 12:39 am

ROM Version: Vibe UI 2.0 1439

 

http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/

 

 

κανετε login στην σελιδα για να σας ανοιξουν τα link και εκτελειτε με την σειρα τα βηματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51802&stc=1&d=1414700354

 

και τα αποτελεσματα ειναι αυτα...

 

 

[ATTACH]51803[/ATTACH]

 

[ATTACH]51804[/ATTACH]

 

[ATTACH]51805[/ATTACH]

 

[ATTACH]51806[/ATTACH]

 

το εκανα κι εγω..ολα καλα δουλευει πολυ καλυτερα..κανενα bug ως τωρα..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρια πως τα παει ? εχουμε καποιο δειγμα sot ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το εκανα κι εγω..ολα καλα δουλευει πολυ καλυτερα..κανενα bug ως τωρα..ευχαριστω

Οταν φτάσουμε στο βήμα 3, επιλέγουμε download ή firmware upgrade?

Link to comment
Share on other sites

firmware upgrade

 

Καλησπέρα παιδιά.Εγώ έχω το τηλ με την viberom v1.0 1347 όπως ήρθε.μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βάλω την τελευταία vibe?Δεν έχω recovery περασμένο στο τηλ.Έχει της lenovo το recovery.πρέπει να βάλω πρώτα κάποια άλλη κ μετά να περάσω την vibe 2.0?Ή όπως είναι μπορώ να βάλω recovery κ να φλασάρω κανονικά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά.Εγώ έχω το τηλ με την viberom v1.0 1347 όπως ήρθε.μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βάλω την τελευταία vibe?Δεν έχω recovery περασμένο στο τηλ.Έχει της lenovo το recovery.πρέπει να βάλω πρώτα κάποια άλλη κ μετά να περάσω την vibe 2.0?Ή όπως είναι μπορώ να βάλω recovery κ να φλασάρω κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Εγώ έχω το τηλ με την viberom v1.0 1347 όπως ήρθε.μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βάλω την τελευταία vibe?Δεν έχω recovery περασμένο στο τηλ.Έχει της lenovo το recovery.πρέπει να βάλω πρώτα κάποια άλλη κ μετά να περάσω την vibe 2.0?Ή όπως είναι μπορώ να βάλω recovery κ να φλασάρω κανονικά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά.Εγώ έχω το τηλ με την viberom v1.0 1347 όπως ήρθε.μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να βάλω την τελευταία vibe?Δεν έχω recovery περασμένο στο τηλ.Έχει της lenovo το recovery.πρέπει να βάλω πρώτα κάποια άλλη κ μετά να περάσω την vibe 2.0?Ή όπως είναι μπορώ να βάλω recovery κ να φλασάρω κανονικά?

διαβασε μια σελιδα πισω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να ρωτήσω όσους από εσάς έχουν αγοράσει το LENOVO S960 Vibe X, αν έχει καλό GPS. Αν έχει κάνει κάποιος GPS test και το έχει χρησιμοποιήσει, ας μου πει αν ανιχνεύει άμεσα τους δορυφόρους κι αν κλειδώνει αμέσως ή χρειάζεται αρκετή ώρα για να κλειδώσει. Θέλω πολύ να το πάρω, αλλά με ενδιαφέρει πολύ το να έχει πολύ καλό GPS.

 

Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρε το δρόμο της επιστροφής για Κίνα...

 

Σε 20 μερες παρελαβαν κ μ επεστρεψαν κ τα λεφτα ... παμε γι αλλα ...

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για εσάς, εγώ το παρέλαβα πιο γρήγορα απ ότι περίμενα και το κινητό φυσάει, είναι αεροπλάνο!

Έχω βάλει την τελευταία rom χειροκίνητα όπως προείπαμε... κι έχω μείνει άφωνος... οι επιφυλάξεις που είχα για τη μπαταρία αποδείχθηκαν όχι απλά αβάσιμες, έχω μείνει έκπληκτος! Έχω εγκαταστήσει ΤΙΣ εφαρμογές, ΤΟΥΣ λογαριασμούς για συγχρονισμό και δε κολλάει καθόλου πουθενά! Η ram είναι ατελείωτη! Παρόλο που κοντεύω να την φτάσω στα άκρα χωρίς καν να τρέχω κάποια εφαρμογή ούτε στο παρασκήνιο, παρα μόνο τις υπηρεσίες... και πάλι! δε νιώθει τίποτα! Όλα είναι θέμα ρυθμίσεων... αν ξέρεις τι θες και τι κάνεις... παρόλαυτά δεν στερούμε τίποτα! και αυτόματο συγχρονισμό και push και έξυπνη ενεργοποίηση wifi και σχεδόν όλα ανοιχτά! ;)

Νομίζω στέκεται αντάξια για τα λεφτά του απέναντι σε κινητά 3πλάσιας τιμής!!!

s.k.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να ρωτήσω όσους από εσάς έχουν αγοράσει το LENOVO S960 Vibe X, αν έχει καλό GPS. Αν έχει κάνει κάποιος GPS test και το έχει χρησιμοποιήσει, ας μου πει αν ανιχνεύει άμεσα τους δορυφόρους κι αν κλειδώνει αμέσως ή χρειάζεται αρκετή ώρα για να κλειδώσει. Θέλω πολύ να το πάρω, αλλά με ενδιαφέρει πολύ το να έχει πολύ καλό GPS.

 

Σας ευχαριστώ!!!

Δες το πόστ #39. Εγω δεν το εχω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Δες το πόστ #39. Εγω δεν το εχω ακόμα.

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Προτίθεσαι να το πάρεις ή το έχεις παραγγείλει ήδη;; Θα ήθελα και μια δεύτερη εκτίμηση..

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε ενας φιλος μου κατα λαθος, ηθελε δικαρτο και δεν το προσεξε και τωρα το πουλαει. Οταν το ειδα απο κοντα μου αρεσε πολυ και σαν εμφανιση και σαν χαρακτηριστικα, οποτε αποφασισα να το παρω εγω. Περιμενω τωρα να παρει αλλο τηλεφωνο να μην μεινει χωρις και μετα θα μου το δωσει.

Η αληθεια ειναι παντως οτι, παρ' ολο που σκεφτομουνα να παρω κινητο πολυ αργοτερα αυτο με ξεσηκωσε και νομιζω οτι με αυτα τα χρηματα ειναι μια αριστη αγορα. Εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, οθονη, καμερα, 2 γιγα ραμ και ο επεξεργαστης παρ ολο που δεν ειναι κορυφαιος ειναι ικανοποιητικοτατος. Εγω δεν θελω κατι αλλο απο κινητο, ισως μια μεγαλυτερη μπαταρια, αλλα σε αυτη την τιμη κανω και μια παραχωρηση. Ειναι ηδη παρα πολλα αυτα που προσφερει.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω ότι είναι πάρα πολύ καλό για την τιμή του, αλλά με ενδιαφέρει να έχει και GPS που να κλειδώνει αμέσως. Πρόσφατα είχα χρησιμοποιήσει το NEKEN N6 που επίσης για την τιμή του αλλά και τα χαρακτηριστικά του είναι άπαιχτο, αλλά το GPS του αργεί πάρα πολύ να κλειδώσει. Αν το πάρεις στα χέρια σου, κάνε ένα τεστάρισμα και πες μου εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για εσάς, εγώ το παρέλαβα πιο γρήγορα απ ότι περίμενα και το κινητό φυσάει, είναι αεροπλάνο!

Έχω βάλει την τελευταία rom χειροκίνητα όπως προείπαμε... κι έχω μείνει άφωνος... οι επιφυλάξεις που είχα για τη μπαταρία αποδείχθηκαν όχι απλά αβάσιμες, έχω μείνει έκπληκτος! Έχω εγκαταστήσει ΤΙΣ εφαρμογές, ΤΟΥΣ λογαριασμούς για συγχρονισμό και δε κολλάει καθόλου πουθενά! Η ram είναι ατελείωτη! Παρόλο που κοντεύω να την φτάσω στα άκρα χωρίς καν να τρέχω κάποια εφαρμογή ούτε στο παρασκήνιο, παρα μόνο τις υπηρεσίες... και πάλι! δε νιώθει τίποτα! Όλα είναι θέμα ρυθμίσεων... αν ξέρεις τι θες και τι κάνεις... παρόλαυτά δεν στερούμε τίποτα! και αυτόματο συγχρονισμό και push και έξυπνη ενεργοποίηση wifi και σχεδόν όλα ανοιχτά! ;)

Νομίζω στέκεται αντάξια για τα λεφτά του απέναντι σε κινητά 3πλάσιας τιμής!!!

Ποιά ROM έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Εγω το πηρα στα χερια μου πριν μια βδομαδα και εχει τα εξης:

 

Android 4.4.2

S960.V102, 2014/03/03

VIBEUI_V2.5_1927_2_ST_S960

 

Μπορω να το ρουταρω και να βαλω αλλη ρομ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να το αγοράσω .....

Την πολύτιμη ββοήθεια σας...

απο που να το αγοράσω?

(Vickmall η από κάποιο αλλο??)

Κανένα εκπτωτικά κουπονακι παίζει?

Να το ζητησω

ρουταρισμενο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ββοήθεια σας....

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να το αγοράσω .....

 

Την πολύτιμη ββοήθεια σας...

 

απο που να το αγοράσω?

 

(Vickmall η από κάποιο αλλο??)

 

Κανένα εκπτωτικά κουπονακι παίζει?

 

Να το ζητησω

 

ρουταρισμενο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ββοήθεια σας....

 

 

Εγώ το πήρα απο minideal. Έφτασε σε 12 μέρες απο την παραγγελία μου και ηταν άψογοι σε όλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...