Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω προβληματα με το κινητο αφου εκανα update και τωρα εχω 4.4.2 οfficial.

 

1.Δεν εχει πλεον ελληνικα! μονο 3 γλωσσες κινεζικα και english!

2.δεν ανοιγει το playstore,παει να ανοιξει και κλεινει αποτομα.

3.Οι εφαρμογες που ειχα ενω φαινονται οτι ειναι εγκατεστημενες αμα παω στο playstore απο το internet δεν υπαρχουν πια.

Εχω ξανακανει update αλλα πρωτη φορα χαθηκαν ολα,επανερχονται?

4.εγκαταστηθηκε αυτο το security υπαρχει τροπος να το σβησω?Αυτο φταιει για ολα?

 

Επειδη δεν νομιζω να γινεται τιποτα ας μου πει καποιος μια καλη εκδοση παλια γρηγορη και με καλη μπαταρια,να εχει ελληνικα και

αμα ξερεται κανενα site η βιντεο με οδηγιες πως να το περασω ειμαι τελειως αρχαριος....Ας ειναι και στα αγγλικα αρκει να ειναι αναλυτικα...

 

Το ίδιο συνέβη και σε κινητό φίλου μου. Αν μπορεί κάποιος, ας βοηθήσει παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακολουθήστε τον οδηγό ΕΔΩ και θα επανέλθει πλήρως. Το έκανα στο κινητό φίλης που πάτησε κατά λάθος Update.

 

Edit: Το πρόγραμμα για το φλασάρισμα ή οι drivers (δεν μπορώ να ξέρω τι από τα δυο) δεν μου δουλέψανε σε υπολογιστή με windows 8.1 οπότε αν κολλήσει το πρόγραμμα στην αναζήτηση δοκιμάστε σε υπολογιστή με windows XP.

Edited by vigilante
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος κάποιο άλλο που να δουλεύει σωστά γιατί διάβασα ότι αν δεν είναι τα δικά τους τα Lenovo έχουν θέμα.

 

Και εγώ δοκιμασα πολλά και ολα κάποιο θέμα είχαν (ήχος 'η το κουμπί), μεχρι που μου έκαναν δώρο ένα σετ i-luv (15€) από Ελλάδα, τα οποία είναι αψογα στα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δοκιμασα πολλά και ολα κάποιο θέμα είχαν (ήχος 'η το κουμπί), μεχρι που μου έκαναν δώρο ένα σετ i-luv (15€) από Ελλάδα, τα οποία είναι αψογα στα πάντα.

 

μήπως μπορείς να δεις τον τύπο γιατί γενικά υπάρχει θέμα με τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δέχεται 3.5mm Jack OMTP

 

http://about-ericsson.com/images/omtp_standart.jpg

 

http://cdn.androidpolice.com/wp-content/uploads/2013/12/nexusae0_CTIA_OMTP_Pinout.png

 

Όποιος έχει ακουστικά που δουλεύουν ας πει άμα χρησιμοποιεί CTIA ή OMTP

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορείς να δεις τον τύπο γιατί γενικά υπάρχει θέμα με τα ακουστικά.

 

Ναι αν ξέρει τον τύπο ο φίλος Project_P θα μας διευκόλυνε γιατί απ' ότι είδα υπάρχουν 5-6 είδη απ' αυτά.

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ξέρει τον τύπο ο φίλος Project_P θα μας διευκόλυνε γιατί απ' ότι είδα υπάρχουν 5-6 είδη απ' αυτά.

 

Τα πιο γνωστά συνηθισμένα είναι τα CTIA και OMTP από μία μίνι έρευνα που έκανα είδα πως η Lenovo χρησιμοποιεί OMTP.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ξέρει τον τύπο ο φίλος Project_P θα μας διευκόλυνε γιατί απ' ότι είδα υπάρχουν 5-6 είδη απ' αυτά.
ειναι η αυτα http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/handsfree-iphone/handsfree-iluv-neon-sound-iep336-prasino/prod4580220pp/ η αυτά, http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/handsfree-iphone/handsfree-iluv-iep335grnn-in-ear-prasino/prod3810088pp/ απλά πέταξα το κουτί και πάνω τους δεν γράφουν κάτι
Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορείς να δεις τον τύπο γιατί γενικά υπάρχει θέμα με τα ακουστικά.

 

Ναι αν ξέρει τον τύπο ο φίλος Project_P θα μας διευκόλυνε γιατί απ' ότι είδα υπάρχουν 5-6 είδη απ' αυτά.

 

 

Ευχαριστώ Project_P.

 

Ψάχνοντας να αναφέρω κάτι που μπορεί να μας φανεί χρήσιμο. Βρήκα αυτόν τον μετατροπέας CTIA σε OMTP και το αντίθετο. Βρίσκεται και σε πολύ χαμηλότερη τιμή απ’ αυτή αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει αν όντως κάνει δουλειά. Έτσι τα handsfree ακουστικά μπορεί να χρησιμοποιηθούν σε οποιαδήποτε κινητό τηλέφωνο και δεν χρειάζεται να δώσουμε ξανά προσοχή σε θέμα συμβατότητας. http://pc-at-home.gr/Sony-adapter-CTIA-to-OMTP-converter-cable-for-handsfree

Link to comment
Share on other sites

αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/371016567003?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 είχα πάρει για δοκιμή εγώ και δεν έκανε και δεν ξέρω και που το έβαλα.Δοκιμή σε P780, S820,A660
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εσείς που έχετε το κινητό και είστε ροοτ και έχετε εγκατεστημένο το gravity box δοκιμάσατε την επιλογή Caller id mismatch για να δείτε άμα λύνεται το πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που είχε αναφερθεί, με την γραμματοσειρά στην vibe-multilang, λύθηκε σχετικά εύκολα με κατέβασμα του iFont από το play store.

Με δικαιώματα root, πηγαίνεις καρτέλα local --> restore factory font --> internal font --> ok, η συσκευή κάνει επανεκκίνηση και η γραμματοσειρά πλέον διαβάζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το πρόβλημα που είχε αναφερθεί, με την γραμματοσειρά στην vibe-multilang, λύθηκε σχετικά εύκολα με κατέβασμα του iFont από το play store.

Με δικαιώματα root, πηγαίνεις καρτέλα local --> restore factory font --> internal font --> ok, η συσκευή κάνει επανεκκίνηση και η γραμματοσειρά πλέον διαβάζεται.

 

Μπήκε στο πρώτο post ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το gravity box δεν δουλεύει σωστά σε VibeUI Rom.

 

Προφανώς αφού θέλει aosp αλλά με gravity box σε MIUI είχα λύσει το ίδιο πρόβλημα αλλά σε Lenovo a820

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που είχε αναφερθεί, με την γραμματοσειρά στην vibe-multilang, λύθηκε σχετικά εύκολα με κατέβασμα του iFont από το play store.

Με δικαιώματα root, πηγαίνεις καρτέλα local --> restore factory font --> internal font --> ok, η συσκευή κάνει επανεκκίνηση και η γραμματοσειρά πλέον διαβάζεται.

 

Ωραίο μια χαρά τα δείχνει τώρα μόνο το "ς" έχει πρόβλημα αλλα μικρο το κακό σε σχέση με πριν που δεν μπορούσες να διαβάσεις τίποτα.

Την εφαρμογή ifont μπορούμε να την βγάλουμε η πρέπει να είναι μέσα και να διαβάζεται στο startup;

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό που το δοκίμασα δεν είχε το θέμα με το "ς". Δοκίμασε και με επιλογή backup font μήπως το διορθώσει. Η εφαρμογή μπορεί και να απεγκατασταθεί μετά την μετατροπή της γραμματοσειράς.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Project_P.

 

Ψάχνοντας να αναφέρω κάτι που μπορεί να μας φανεί χρήσιμο. Βρήκα αυτόν τον μετατροπέας CTIA σε OMTP και το αντίθετο. Βρίσκεται και σε πολύ χαμηλότερη τιμή απ’ αυτή αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει αν όντως κάνει δουλειά. Έτσι τα handsfree ακουστικά μπορεί να χρησιμοποιηθούν σε οποιαδήποτε κινητό τηλέφωνο και δεν χρειάζεται να δώσουμε ξανά προσοχή σε θέμα συμβατότητας. http://pc-at-home.gr/Sony-adapter-CTIA-to-OMTP-converter-cable-for-handsfree

 

Σχετικά μ' αυτό, να πω κι εγώ, ότι μέσα σε κάτι Turbo-X ακουστικά που είχα πάρει πιο παλιά, δεν θυμάμαι ποια ακριβώς, πάντως ήταν κάτι ασπρόμαυρα απλά, σε κυλινδρικό κουτί, είχε μέσα αντάπτορα, που ήταν πολύ βολικός, ένα καρφάκι σκέτο, χωρίς καλώδιο.

Δεν γνωρίζω αν παρέχεται ακόμη και σε ποια μοντέλα, αλλά φαντάζομαι πως θα το δίνουν ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

3 ευρώ από jumbo. Και μικρόφωνο και κουμπάκι να τερματίζει κλήση και πλακέ καλώδιο. Και από ποιότητα ήχου αρκετά καλός με γεμάτα μπάσα. [ATTACH]47083[/ATTACH]

Σε πράσινο, άσπρο, μαύρο και ροζ :D

Edited by g1zmo
Link to comment
Share on other sites

3 ευρώ από jumbo. Και μικρόφωνο και κουμπάκι να τερματίζει κλήση και πλακέ καλώδιο. Και από ποιότητα ήχου αρκετά καλός με γεμάτα μπάσα. [ATTACH]47083[/ATTACH]

 

Λες;;;;;;;;;;; Ας περάσω αύριο μια βόλτα απ' εκεί...... Many thanks..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την custom rom του Baralajbi αλλα η τελευταία έχει πρόβλημα με το secureit και δεν σε αφήνει να κάνεις εγκατάσταση απο την sd.

H προηγούμενη έχει και αυτή θέμα δεν διαβάζει καθόλου την sd.

Ετσι γύρισα πάλι πίσω στην 1421 που δεν βρήκα κανένα πρόβλημα.

 

Ευτυχώς που βρήκα επιτέλους apk που κάνει full backup...Μονο το Helium μου δουλευει. Το titanium και τα mybackup δεν δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την custom rom του Baralajbi αλλα η τελευταία έχει πρόβλημα με το secureit και δεν σε αφήνει να κάνεις εγκατάσταση απο την sd.

H προηγούμενη έχει και αυτή θέμα δεν διαβάζει καθόλου την sd.

Ετσι γύρισα πάλι πίσω στην 1421 που δεν βρήκα κανένα πρόβλημα.

 

Ευτυχώς που βρήκα επιτέλους apk που κάνει full backup...Μονο το Helium μου δουλευει. Το titanium και τα mybackup δεν δουλεύουν.

Πρέπει να έχει ταλαιπωρήσει πολύ κόσμο αυτός ο τύπος.. Εγώ δοκίμασα την ROW KitKat, δεν έβλεπε την SD και έχασα την ώρα μου..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει ταλαιπωρήσει πολύ κόσμο αυτός ο τύπος.. Εγώ δοκίμασα την ROW KitKat, δεν έβλεπε την SD και έχασα την ώρα μου..

 

Καλά ναι φτιάχνει το ένα και χαλάει το άλλο.

 

Η row δεν είναι που έχει ενιαίο χώρο τα 8GB;

Αυτο βολεύει πολύ γιατί οι υπόλοιπες Rom βλέπουν 2 sd και γίνεται μπέρδεμα με τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι φτιάχνει το ένα και χαλάει το άλλο.

 

Η row δεν είναι που έχει ενιαίο χώρο τα 8GB;

Αυτο βολεύει πολύ γιατί οι υπόλοιπες Rom βλέπουν 2 sd και γίνεται μπέρδεμα με τις εφαρμογές.

Έτσι ακριβώς! Την δοκιμάζουν σε beta οι Ρώσοι αλλά οι δοκιμές γίνονται με προσκλήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...