Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω το αλλαξα και το σηματακι 3G μενει

παιζει καμια γρηγορη συντομευση ?

 

Εγω το εχω κανει με το gravitybox που σου προσθετει tiles στα quicksettings.

 

Αν το εχεις αλλαξει, αποκλειεται να βλεπεις 3g, εκτος και αν το εχεις κανει στην αλλη sim.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το αλλαξα και το σηματακι 3G μενει

παιζει καμια γρηγορη συντομευση ?

Κάνε και ένα restart το κινητό για να είσαι σίγουρος. Η διαδρομή είναι αυτή και άλλη συντόμευση δεν νομίζω να παίζει...

Και μόνο η 1η sim έχει 3g...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Με έχετε μπερδέψει με τα πληκτρολόγια... Το Google keyboard που φοράει, όταν του ζητάς να έχει και Ελληνικά έχει και ορθογραφικό έλεγχο και μάλιστα πολύ σβέλτο! Αυτό που δε θυμάμαι είναι αν τη λειτουργία στυλ swipe που έχει το δικό μου την ανακάλυψα στη ρωσική ρομ που του πέρασα ή αν την είχε και όπως ήρθε.

Επαναλαμβάνω ότι μιλάω για το μοναδικό πληκτρολόγιο που είναι εγκατεστημενο αυτή τη στιγμή στο κινητό, το Google keyboard.

 

Εμένα το Google keyboard στα ελληνικά δεν είχε λεξικό (αν και το είχα τσεκαρει / επιλεξει). Μιλάμε για s119 rom που ειχα αγοράσει από minideal. όταν μου ήρθε το κινητό είχε και προέγκατεστημενο το go keyboard.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και με reboot και παλι δειχνει 3g

 

επισης το message push service στις επιλογες τι ειναι ?

 

Ωπα; Τι launcher είναι αυτός;

Link to comment
Share on other sites

APEX ειναι αλλα εχω αλλαξει πολλα οπως εικονιδια Zooper widgets κλπ

 

Kαποια πατατα θα εχεις κανεις με τα εικονιδια.

Αν ειναι GSM only στην sim1, αποκλειεται να ειναι 3g.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι σε ολους ετσι προφανως το 3G υποδηλωνει οτι απλα η sim1 εχει δυνατοτητα 3G.

Adi32 εσυ οταν τραβας βιντεο με το μαμα το προγραμμα σου τα φερνει πιο κοντα απ'οτι οταν τραβας φωτο? Αν δεν σου ειναι κοπος τσεκαρε το οποτε μπορεις.

Φιλος μου ανεφερε και αυτος το ιδιο "προβλημα"

Edited by g1zmo
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να βάλουμε Ελληνικό ορθογραφικό έλεγχο στο πληκτρολόγιο; Πιο πολύ για γρηγοράδα πληκτρολόγησης και να αποφύγω λάθη βιασύνης.

 

Αγορασμένο και απο εμένα απο το SwiftKey, εξυπηρετικό και γρήγορο! :cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομιζω το αλλαξα και το σηματακι 3G μενει

παιζει καμια γρηγορη συντομευση ?

 

Το σηματάκι 3G είναι απλά ένδειξη πως εκεί βρίσκεται η κάρτα Sim που παρέχει 3G δεδομένα και στη θέση που δείχνει το G είναι η δεύτερη κάρτα Sim 2G.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι σε ολους ετσι προφανως το 3G υποδηλωνει οτι απλα η sim1 εχει δυνατοτητα 3G.

Adi32 εσυ οταν τραβας βιντεο με το μαμα το προγραμμα σου τα φερνει πιο κοντα απ'οτι οταν τραβας φωτο? Αν δεν σου ειναι κοπος τσεκαρε το οποτε μπορεις.

Φιλος μου ανεφερε και αυτος το ιδιο "προβλημα"

 

Ναι κανει λιγο ζουμ και ετσι το γραφει κιολας

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω, θα σας τρολλάρω: ;)

Δεν είναι δυνατόν ολόκληρη Lenovo να μην έχει βάλει στο λογισμικό πράγματα που έχει το Cubot-άκι της γυναίκας μου!

Μιλάω για μετονομασία SIM, σωστή ένδειξη G\3G ανάλογα με τη ρύθμιση κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανει λιγο ζουμ και ετσι το γραφει κιολας

 

Να υποθεσω Bug και οχι οτι εξυπηρετει σε κατι....δεν βρισκω χρησιμοτητα. Με την s119 εισαι και εσυ?

 

Δεν αντέχω, θα σας τρολλάρω: ;)

Δεν είναι δυνατόν ολόκληρη Lenovo να μην έχει βάλει στο λογισμικό πράγματα που έχει το Cubot-άκι της γυναίκας μου!

Μιλάω για μετονομασία SIM, σωστή ένδειξη G\3G ανάλογα με τη ρύθμιση κ.α.

 

Εδω κανεις δεν προσεξε το 2Χ ζοομ στο βιντεο...

Edited by g1zmo
Link to comment
Share on other sites

Με την αρχικη ειμαι δεν εχω πειραξει τιποτα

 

Μαλλον βρηκαμε το μοναδικο μειον του κινητου :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Με την αρχικη ειμαι δεν εχω πειραξει τιποτα

 

Μαλλον βρηκαμε το μοναδικο μειον του κινητου :lol::lol::lol:

 

Ελπιζω να το διορθωσουν σε κανα upgrade. Thnx για την απαντηση σου :)

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω Bug και οχι οτι εξυπηρετει σε κατι....δεν βρισκω χρησιμοτητα. Με την s119 εισαι και εσυ?

 

Εδω κανεις δεν προσεξε το 2Χ ζοομ στο βιντεο...

Ας φτιάξουν πρώτα τα του τηλεφώνου, τα multimedia μπορούν να περιμένουν :)

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να το διορθωσουν σε κανα upgrade. Thnx για την απαντηση σου :)

 

Παρακαλω

Θα δοκιμασω και το Camera mx να δω

Παντως βλεπω οτι με τις αρχικες ρυθμισεις ενω το βιντεο εχει παρα πολυ καλη ποιοτητα ειναι αρκετα φωτεινο σε εντονο ηλιο και αντιθετα οι φωτο ειναι πιο σκοτεινες

 

 

Στο Camera mx δεν το κανει και γραφει κανονικα χωρις ζουμ

Απλα δεν ξερω τι εχουν κανει στην τελευταια εκδοση του και αργει να επιστρεψει στην καμερα μετα απο μια ληψη

Αυτο μου το εκανε και στο παλιο κινητο

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

- Βιντεο όντως σαν να έχει ζουμ (έχει αναφερθεί και σε ξένα forum, είναι bug του software της κάμερας).

- Το 3g εμφανίζεται ΜΟΝΟ όταν παρέχεται από το δίκτυο και όχι πάντα. Μάλιστα όταν είμαι σε 3g και του ζητάω GSM only στην αρχή βγάζει ένα περίεργο σύμβολο σαν να ψάχνει και μετά σκέτο g

- Και βέβαια μπορείς να αλλάξεις όνομα στις SIM (Settings>Systems settings>SIM management)

- Στο ρώσικο φόρουμ προτάθηκε και αυτή η κάμερα που δοκιάζω. Το πρόβλημα με το βίντεο παραμένει. Επιπλέον έχει και πρόβλημα στο burst (πολλές φωτο όσο κρατάς πατημένο το κουμπί). Έχει όμως καλύτερα αποτελέσματα σε απλές φωτο από την stock.

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω, θα σας τρολλάρω: ;)

Δεν είναι δυνατόν ολόκληρη Lenovo να μην έχει βάλει στο λογισμικό πράγματα που έχει το Cubot-άκι της γυναίκας μου!

Μιλάω για μετονομασία SIM, σωστή ένδειξη G\3G ανάλογα με τη ρύθμιση κ.α.

 

 

Μετονομασία της Sim κάνει… :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μετονομασία της Sim κάνει… :rolleyes:

Σας είχα ρωτήσει πριν μερικές μέρες και δεν μου απαντήσατε. Λογικό να φανταστώ τα χειρότερα :p

Link to comment
Share on other sites

Σας είχα ρωτήσει πριν μερικές μέρες και δεν μου απαντήσατε. Λογικό να φανταστώ τα χειρότερα :p

 

Προσωπικά αν το είχα δει εγκαίρως θα στο απαντούσα γιατί όταν πρωτοβάζεις κάρτες Sim είναι το πρώτο PopUp παράθυρο που πετάει και σε ρωτάει αν θέλεις να αλλάξεις όνομα στις Sim.

 

Το πιθανότερο είναι να μην έδωσες σημασία…. :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...