Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Eladameldo δε νομίζω να μπορείς να αποφύγεις το μαμά contact manager. Το πρόβλημα με το +30 δεν έχει ξαναακουστεί. Αν παρόλα αυτά έχεις πρόβλημα και αφού είσαι ροοτ πες μου να σου στείλω το ρώσικο μαμά που δουλεύει οκ. ;)

 

Συνεχίζει το πρόβλημα. Σήμερα έκανα ενημέρωση να δω τι γίνεται με την τελευταία έκδοση του contact manager 21/3/2014. Πάλι δεν φαίνεται το όνομα αν δεν έχει 030. Επίσης όλα είναι στα αγγλικά από την εφαρμογή του contact manager

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια πως στελνετε μηνυματα με το Handset sms?

δεν ρωταει απο πια σιμ να στειλω και στην αποστολη δεν στελνει σμσ.

απλα το κραταει σαν κειμενο.

Στο ρυθμισεις->συστημα-> διαχειριση σιμ-> εχει να βαλεις τι θες να κανει οταν παιρνεις τηλ , στελνεις μνμ και ανοιγεις τα data.

Αν βαλεις πχ φωνητικη κληση τη σιμ 1 τοτε θα καλει παντα απο τη σιμ 1.

Τωρα συγκεκριμενα για το handcent δε ξερω αλλά καλα θα ειναι να το δεις αυτο που σου λεω.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το πρόβλημα. Σήμερα έκανα ενημέρωση να δω τι γίνεται με την τελευταία έκδοση του contact manager 21/3/2014. Πάλι δεν φαίνεται το όνομα αν δεν έχει 030. Επίσης όλα είναι στα αγγλικά.

Υπάρχουν 1000 εφαρμογές στο play store που βάζουν ή βγάζουν το +30 με ένα κλικ και τελειώνει το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω επανω στη γραμμη ειδοποιησεων, αν την ανοιξεις και τη συρεις αριστερα εχει κουμπι για screenshot

 

Λοιπον, ας γραψω και γω τη δικη μου εμπειρια με το rootαρισμα:

 

Καταρχην ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΣΤΟΥΣ panosvo + pdt :respect: που καταφερα ευκολα να το rootαρω.

Για οποιον θελει εδώ δυο οδηγοί.

Ο 2ος ειναι πιο περιεκτικος και αρκει.

Οπως ειπε και ο pdt, αν το προγραμμα θα τρεξει σε Win 7 τοτε δε χρειαζεται ουτε drivers. Αναγνωρισε αμεσως το κινητο.

 

Προσοχη! Επειδη πουθενα και κανενας δε το ανεφερε, να ξερετε πως πρεπει να απενεργοποιησετε προσωρινα το antivurius που εχετε.

Παροτι εγκατασταθηκε κανονικα δε μου το ανοιγε. Το εβγαλα, εκλεισα προσωρινά το antivurius και το ξαναπερασα και μετα μια χαρά!

 

Επισης, για αγνωστο λογο περα απο μια κινεζικη εφαρμογη, περαστηκε και το KingUser, απο μονο του.:lost:

Το βασικο με το rootαρισμα ειναι πως θα φυγουν αχρηστες εφαρμογες οπως: facebook, twitter, ειδησεις + καιρος, το 2ο προγραμμα για mail, youtube, και η εφαρμογη για αναβαθμιση γιατι φοβαμαι πως θα τη πατησω καποια στιγμη και θα τρεχω... Και πως θα μπει εφαρμογη για κοψιμο διαφημισεων.

 

Για επαφες εβαλα (μιας και το ειχα και στο προηγουμενο και με βολεψε) το Επαφες DW. Για μηνυματα αφησα το μαμισιο και βλεπουμε. Και για κλησεις το μαμισιο μου φανηκε πολυ καλο.

 

Και μια παρατηρηση και απορια ταυτοχρονα: εχει καποιος χρησιμοποιησει το Ndrive? Παροτι εγκατασταθηκε δε τρεχει καθολου. Ανοιγει μια ασπρη οθονη και μενει ετσι. Βασικά, μονο gps δε δοκιμασα. Wifi+ bluetooth τρεχουν μια χαρα.

 

!

 

εμενα εχει μεσα μια εφαρμογη superuser.

δεν ειναι βεβαια ρουτ.το πηρα απο to2c και δεν ειχα ζητησει ρουτ.

τωρα αν κανω την συγκεκριμενη διαδικασια θα υπαρχει καποιο προβλημα λογω της εφαρμογης που εχει μεσα superuser?

θα μπορεσω να την σβησω αργοτερα και να περασω το supersu?

φοβαμαι μην παει κατι στραβα με το vroot και αρχισω να ψαχνομαι μετα..:cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα συγκεκριμενα για το handcent δε ξερω αλλά καλα θα ειναι να το δεις αυτο που σου λεω.

 

το Handset με ενδιαφερει.

εσυ πως στελνεις μηνυματα με 160 χαρακτηρες?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι φορτιστές κινητών δίνουν 5V, άρα πάρε όποιον θες

 

Θα φανεί λίγο χαζό αλλά αν με μια μονωτική ταινία τυλίξετε τον φορτιστή με τον μετατροπέα (περίπου 10-15 κύκλους) φτιάχνεται ένα ευκολο στην χρήση φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει μεσα μια εφαρμογη superuser.

δεν ειναι βεβαια ρουτ.το πηρα απο to2c και δεν ειχα ζητησει ρουτ.

τωρα αν κανω την συγκεκριμενη διαδικασια θα υπαρχει καποιο προβλημα λογω της εφαρμογης που εχει μεσα superuser?

θα μπορεσω να την σβησω αργοτερα και να περασω το supersu?

φοβαμαι μην παει κατι στραβα με το vroot και αρχισω να ψαχνομαι μετα..:cry:

 

Δεν θα υπάρξει πρόβλημα ώστε να ψάχνεσαι. Το έχω κάνει root και unroot 4-5 φορές. Ακολούθησε αυτή τη μέθοδο http://androidxda.com/download-vroot που είναι και γρήγορη. 1-2 λεπτά δουλειά είναι. Αν δεν σβηστεί ο εγκατεστημένος superuser απεγκατέστησέ τον μετά. Στην θέση του εγκαθίστατε μόνος του από το VROOT o KingUser που είναι o κινέζος SuperSU αλλά στα αγγλικά. Μην τρομάξεις αν μετά την επανεκκίνηση δεις κινέζικα. Είναι η εφαρμογή για την σύνδεση του καλωδίου. Κλείστη.

Κάνε και ένα τεστ με το Root Checker για έλεγχο στο τέλος.

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ κ 2 ημέρες και θα ήθελα τα φώτα σας σε δύο θέματα:

- έχω παρατηρήσει ότι δεν ακούγεται κάποια ειδοποίηση όταν λαμβάνω sms. Έχω ελέγξει όλες τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και έχω κάνει όλους τους πιθανούς "συνδυασμούς" στις ειδοποιήσεις αλλά και πάλι τίποτα... μόνο η ένδειξη του led :( Δεν έχω κατεβάσει κάποια εφαρμογή για sms.

- στο system update μου εμφανίζει την έκδοση s909_VIBEROM_V1.0_1415_ST. Θα έχω κάποιο θέμα αν την "κατεβάσω";:worry:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.... :O

 

 

****

To θέμα των sms μόλις λύθηκε.... :O:O:O

SORRY!

Edited by tinker_rebel
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπάρξει πρόβλημα ώστε να ψάχνεσαι. Το έχω κάνει root και unroot 4-5 φορές. Ακολούθησε αυτή τη μέθοδο http://androidxda.com/download-vroot που είναι και γρήγορη. 1-2 λεπτά δουλειά είναι. Αν δεν σβηστεί ο εγκατεστημένος superuser απεγκατέστησέ τον μετά. Στην θέση του εγκαθίσταστε μόνος του από το VROOT o KingUser που είναι o κινέζος SuperSU αλλά στα αγγλικά. Μην τρομάξεις αν μετά την επανεκκίνηση δεις κινέζικα. Είναι η εφαρμογή για την σύνδεση του καλωδίου. Κλείστη.

Κάνε και ένα τεστ με το Root Checker για έλεγχο στο τέλος.

 

οκ θα το δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρια φιλε.

να σε ρωτησω,

μετα το το ρουτ, τι ειναι καλο να περαστει η να ρυθμιστει?

ενα addfre για της διαφημισεις,να μλοκαρουμε το ota update με αναλογο προγραμμα.κατι αλλο που ειναι καλο να γινει?

μπορουμε να ρυθμισουμε και την στοκ εφαρμογη sms για 160 χαρακτηρες?

καπου ειχα διαβασει για ενα mms.apk αρχειο αν θυμαμαι καλα,αλλα δεν βλεπω να εχει σχολιαστει ποτε απο κανεναν.

και κατι που ξεχασα,το καλωδιο το αποσυνδεουμε πριν την επανεκινηση η μετα την επανεκινηση του κινητου?

Edited by neo24gr
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Σήμερα παρέλαβα το κινητό από to2c, είμαι στη διαδικασία σεταρισματος.....

 

Έφτιαξα το θέμα με το Sygic, τώρα προσπαθώ για να φτιάξω την διπλή εμφάνιση των μηνυμάτων, στην μανισια εφαρμογή και την Handcent....

 

Θυμίστε μου τί κάνουμε με το update Contacts Manager, το βάζουμε ή όχι;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

το Handset με ενδιαφερει.

εσυ πως στελνεις μηνυματα με 160 χαρακτηρες?

Εχ....δεν εχω δοκιμασει και δε με καιει το θεμα μηνυματα.

Καλησπέρα σας,

 

Θυμίστε μου τί κάνουμε με το update Contacts Manager, το βάζουμε ή όχι;

το βαζεις.

 

Παιδια βοήηηηθεια!

1ον, θελω ενα λινκ απο μια εφαρμογη που να κοβει διαφημισεις. Οσο και αν εχω ψαξει δε βρισκω αυτα που λετε.

και

2ον το swype σκατοδουλευει. Το πληκτρολογια της google λεει πως δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση στη χωρα μου. Τι πληκτρολογιο να βαλω για να γραφω σε στυλ swype?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ,

το εκανα ρουτ με το vroot αλλα οταν κανω εγκατασταση στο supersu ,οταν παω να το ανοιξω μου ζηταει Update binary,παταω να κανει Update αλλα μου βγαζει αποτυχια.

να το αφησω με το Kinguser?

τι να κανω?:(

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

...

Θυμίστε μου τί κάνουμε με το update Contacts Manager, το βάζουμε ή όχι;

 

 

Ναι! είναι πολύ καλύτερο μετά την αναβάθμιση!:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον ,

το εκανα ρουτ με το vroot αλλα οταν κανω εγκατασταση στο supersu ,οταν παω να το ανοιξω μου ζηταει Update binary,παταω να κανει Update αλλα μου βγαζει αποτυχια.

να το αφησω με το Kinguser?

τι να κανω?:(

 

 

Πιθανόν έχεις τα ίδια αποτελέσματα με εμένα, μου βγάζει επιτυχές μήνυμα το VRoot και όταν τρέχω το Checker μου λέει πως δεν είναι… :(

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εχ....δεν εχω δοκιμασει και δε με καιει το θεμα μηνυματα.

 

το βαζεις.

 

Παιδια βοήηηηθεια!

1ον, θελω ενα λινκ απο μια εφαρμογη που να κοβει διαφημισεις. Οσο και αν εχω ψαξει δε βρισκω αυτα που λετε.

και

2ον το swype σκατοδουλευει. Το πληκτρολογια της google λεει πως δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση στη χωρα μου. Τι πληκτρολογιο να βαλω για να γραφω σε στυλ swype?

1. εγώ εξυπηρετήθηκα από εδώ

2. χρησιμοποιώ τον xdialer με ένα μικρό αντίτιμο σε €

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Ναι! είναι πολύ καλύτερο μετά την αναβάθμιση!:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Πιθανόν έχεις τα ίδια αποτελέσματα με εμένα, μου βγάζει επιτυχές μήνυμα το VRoot και όταν τρέχω το Checker μου λέει πως δεν είναι… :(

οταν το αφηνω οπως ειναι με το kinguser και σβηνοντας μια κινεζοεφαρμογη το root checker Μου το βγαζει οκ.

οταν εγκαθιστω το super su και μου ζητησει binary update και σφαλμα στην συνεχεια μετα δεν εχω ρουτ.

τωρα το αφησα με το Kinguser μονο και μου βγαζει root.

το θεμα ειναι να το αφησω με το King user?

εγω το εκανα ρουτ με την αγγλικη εκδοση Vroot.

παιζει ρολο?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το system upgrade που βγαιnei που και που,τι ειναι καλυτερο να το απεγκαταστησω η να το παγωσω με καποιο προγραμμα?

επισης με το τιτανιουμ μπακαπ μπορουμε να κανουμε φουλ μπακαπ ολων τον εφαρμογων της συσκευης?

συμπεριλαμβανομενου και του system upgrade?για παν ενδεχομενο σε περιπτωση σβησιματος..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το system upgrade που βγαιnei που και που,τι ειναι καλυτερο να το απεγκαταστησω η να το παγωσω με καποιο προγραμμα?

επισης με το τιτανιουμ μπακαπ μπορουμε να κανουμε φουλ μπακαπ ολων τον εφαρμογων της συσκευης?

συμπεριλαμβανομενου και του system upgrade?για παν ενδεχομενο σε περιπτωση σβησιματος..

 

Αν την συσκευή σου την έχεις επιτυχώς Root τότε μπορείς να πάρεις Backup. Νομίζω σε προηγούμενα μηνύματα έγραψαν πως μπορείς να το απενεργοποιήσεις να μην σου πετάει ενημέρωση.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση για το Contacts Update....

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο, τέλεια εφαρμογή δωρεάν που χρησιμοποιώ είναι το TouchPal X....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση για το Contacts Update....

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο, τέλεια εφαρμογή δωρεάν που χρησιμοποιώ είναι το TouchPal X....

 

Αν δεν κάνω λάθος ατο το πρόγραμμα κάνει την ίδια δουλειά με το SwiftKey Keyboard, αλλά απ ότι έχω ακούσει αν γράφεις μήνυμα με αυτο τον τρόπο τότε "σπάει" τους 160 χαρακτήρες… :rolleyes:

 

Το έχεις δοκιμάσει μήπως; :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

οταν το αφηνω οπως ειναι με το kinguser και σβηνοντας μια κινεζοεφαρμογη το root checker Μου το βγαζει οκ.

οταν εγκαθιστω το super su και μου ζητησει binary update και σφαλμα στην συνεχεια μετα δεν εχω ρουτ.

τωρα το αφησα με το Kinguser μονο και μου βγαζει root.

το θεμα ειναι να το αφησω με το King user?

εγω το εκανα ρουτ με την αγγλικη εκδοση Vroot.

παιζει ρολο?

 

Και εμένα το ίδιο μου έκανε και το άφησα με το Kinguser. Σε ξένo site διάβασα - αλλά δεν θυμάμαι που για να δώσω link - ότι Kinguser = Ο κινέζος SuperSU. Είναι στα αγγλικά και κάνει την ίδια δουλειά άρα γιατί να παιδευόμαστε. Το root έγινε.

 

Για διαφημίσεις κοίτα πιο πάνω στη Mary

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ατο το πρόγραμμα κάνει την ίδια δουλειά με το SwiftKey Keyboard, αλλά απ ότι έχω ακούσει αν γράφεις μήνυμα με αυτο τον τρόπο τότε "σπάει" τους 160 χαρακτήρες… :rolleyes:

 

Το έχεις δοκιμάσει μήπως; :confused:

 

Είναι το 3ο κινητό που το χρησιμοποιώ και είναι τέλειο.... Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το TouchPal με τα μηνύματα....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τοσες σελιδες και δεν διαβασα κανενας να εχει βαλει clockworkmod και ROM Manager για να κανει backup η εγκατασταση ρομ.

Το κινητο δεν το εχω αλλα το περιμενω και μαζευω πληροφοριες.

 

Ποτε θα μπουν επιτελους ολα τα χρησιμα ποστ/λινκ στην πρωτη σελιδα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήηηηθεια!

1ον, θελω ενα λινκ απο μια εφαρμογη που να κοβει διαφημισεις. Οσο και αν εχω ψαξει δε βρισκω αυτα που λετε.

και

 

Πολύ καλό και το AdAway για διαφημίσεις. Κάνε ένα googlάρισμο. π.χ το δεύτερο που βγαίνει στην αναζήτηση

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο μου έκανε και το άφησα με το Kinguser. Σε ξένo site διάβασα - αλλά δεν θυμάμαι που για να δώσω link - ότι Kinguser = Ο κινέζος SuperSU. Είναι στα αγγλικά και κάνει την ίδια δουλειά άρα γιατί να παιδευόμαστε. Το root έγινε.

 

Για διαφημίσεις κοίτα πιο πάνω στη Mary

 

ναι στα αγγλικα ειναι και δεν εχω κανενα προβλημα.

επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το titanium backup,μηπως μπορεις να μου πεις αν μπορω να παρω πληρες backup των εφαρμογων του κινητου για να τα εχω στην ακρη..?

το ρωταω αυτο ,μιας και καποιες εφαρμογες τρεχουν στην συσκευη,και λεω μηπως προκυψει προβλημα την ωρα του backup.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 1000 εφαρμογές στο play store που βάζουν ή βγάζουν το +30 με ένα κλικ και τελειώνει το πρόβλημα

 

Μπορείς να προτείνεις 1-2 free εφαρμογές από το store για να δοκιμάσω να δω μήπως αξίζει τελικά να κρατήσω το μαμίσιο Contact Manager?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να προτείνεις 1-2 free εφαρμογές από το store για να δοκιμάσω να δω μήπως αξίζει τελικά να κρατήσω το μαμίσιο Contact Manager?

 

Εγώ χρησιμοποίησα αυτό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer

μέσα σε δευτερόλεπτα βάζει και βγάζει το +30

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...