Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γω ειχα το ιδιο θεμα, τελικα ξαναενεργοποιησα τα μαμισια...και μαλιστα πηγα στην εκδοση που ειχε οταν ηρθε το τηλ,...ακομα δεν μου χει βγαλει ειδοποιηση για update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

settings -> system - audio profiles, πας στο δικο σου profile ρυθμισεις, -> vibrate in touch, και και επιλεγεις...

 

Thanks!!!!

Παιδιά είχα ξαναρωτήσει, τελικα έχει γορίλα?? Ξέρει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη θελω να το δωσω σε ατομο που δεν ξερει αγγλικά!ποια ειναι η καλύτερη ROM με ελληνικά?και αν υπάρχει κάποιο link?
Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξαναπει ΔΕΝ εχει gorilla glass. Το γραφει λανθασμενα μονο σε ενα απο τα site που το πουλαει. Δεν το γραφει κανενας αλλος και δεν το γραφει και πουθενα officially η Lenovo σε αντιθεση με τα αλλα κινητα της που εχουν (και στην τελικη δεν κρυβεις πλεονεκτηματα ενος κινητου...).

 

επειδη θελω να το δωσω σε ατομο που δεν ξερει αγγλικά!ποια ειναι η καλύτερη ROM με ελληνικά?και αν υπάρχει κάποιο link?

 

Η πιο σιγουρη και σταθερη ειναι αυτη που ερχεται συνηθως με το κινητο (η S119) .

Edited by Project_P
Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξαναπει ΔΕΝ εχει gorilla glass. Το γραφει λανθασμενα μονο σε ενα απο τα site που το πουλαει. Δεν το γραφει κανενας αλλος και δεν το γραφει και πουθενα officially η Lenovo σε αντιθεση με τα αλλα κινητα της που εχουν (και στην τελικη δεν κρυβεις πλεονεκτηματα ενος κινητου...).

 

Η πιο σιγουρη και σταθερη ειναι αυτη που ερχεται συνηθως με το κινητο (η S119) .

Συμφωνώ + συμφωνώ:ninja:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Κατι αρχισα να παρατηρω αν δεν κανω λαθος ειναι η αφη στην οθονη μετα την αναβαθμιση σε 4.4.2

Οταν πάω να πατησω κατι πανω στην οθονη δεν το πιανει απευθειας οπως πριν(4.2.2) θα δειξει στη συνεχεια αν κανω λαθος η οχι

Το ίδιο κάνει η 4.4.2 και στο Lenovo S820 που την εγκατέστησα (τη κράτησα δύο μόνο μέρες και ξαναγύρισα στη 4.2.2 αφού είχε αρκετά θεματάκια όπως lag, κολλήματα, κατανάλωση RAM και μπαταρίας κ.λπ.).

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξαναπει ΔΕΝ εχει gorilla glass. Το γραφει λανθασμενα μονο σε ενα απο τα site που το πουλαει. Δεν το γραφει κανενας αλλος και δεν το γραφει και πουθενα officially η Lenovo σε αντιθεση με τα αλλα κινητα της που εχουν (και στην τελικη δεν κρυβεις πλεονεκτηματα ενος κινητου...).

 

μην είσαι τόσο σίγουρος, το έχουμε ξανασυζητήσει στο ίδιο νήμα το θέμα για το official site, όπου αναφέρει ότι έχει Corning Gorilla Glass scratch resistant:

 

Στα χαρτιά το 234 είναι καλύτερο του 220. Στην πράξη μπορεί η διαφορά να μην είναι αντιληπτή, ή ακόμα και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά (φωτεινότητα, γωνία θέασης κλπ, κλπ) να κάνουν την ανατροπή.

Α, και ενώ όντως πολλά μαγαζιά διαφημίζουν την οθόνη σαν gorilla, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είναι... Στο σαιτ της μαμάς στην Κίνα δεν το αναφέρουν, ενώ για άλλα κινητά το διαφημίζουν.:(

 

...και όμως αν κοιτάξεις καλύτερα στο ίδιο site και το προχωρήσεις: http://shop.lenovomobile.com/showPhone.aspx?GdsID=A0600001648, - 2η καρτέλα από αριστερά - product (σε αγγλική μετάφραση) -

θα δεις ότι αναφέρουν 康宁大猩猩玻璃,防刮耐磨 (μτφρ Google Chrome: Corning Gorilla Glass scratch resistant)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει η 4.4.2 και στο Lenovo S820 που την εγκατέστησα (τη κράτησα δύο μόνο μέρες και ξαναγύρισα στη 4.2.2 αφού είχε αρκετά θεματάκια όπως lag, κολλήματα, κατανάλωση RAM και μπαταρίας κ.λπ.).

Μαλιστα...ευχαριστω φιλε μου,καπου διαβασα οτι το καλοκαρι θα βγει μια σταθερη εκδοση της ρομ 4.4.2 με πολλες γλωσσες,περιμενουμε και θα δουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μην είσαι τόσο σίγουρος, το έχουμε ξανασυζητήσει στο ίδιο νήμα το θέμα για το official site, όπου αναφέρει ότι έχει Corning Gorilla Glass scratch resistant:

Μην μαλωνετε αδικα βρς παιδια,ΔΕΝ ειναι gorila class σε ενα με δυο site το γραφουν μονο ,σημερα καπου αλλου διαβασα οτι η μπροστα καμερα ειναι 3 megapixel

Gsmarena και θα δειτε με εγγυηση τα παντα οπως εχουν

Link to comment
Share on other sites

Μην μαλωνετε αδικα βρς παιδια,ΔΕΝ ειναι gorila class σε ενα με δυο site το γραφουν μονο ,σημερα καπου αλλου διαβασα οτι η μπροστα καμερα ειναι 3 megapixel

Gsmarena και θα δειτε με εγγυηση τα παντα οπως εχουν

 

φίλε μου, δεν μαλώνει κάνεις με κανένα! απλώς ανέφερα ότι στο official site, αναφέρει ότι το κινητό έχει gorilla glass. Τhat's all!

Απο εκεί και πέρα δεν χρειάζονται ούτε κεφαλαιά γράμματα ούτε τίποτα. Δεν Θα έρθει ο γορίλλας να μας φάει;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μαλωνει κανένας μας. Πάντως πιστεύω ότι το gorilla glass είναι λίγο υπερτιμημενο και μπορεί εν μέρη να καλυφθεί η έλλειψη του με μια καλή glass μεμβράνη. Οποίος έχει όρεξη ας δει εδώ http://youtu.be/TfgKLwGnOZs. Είναι λίγο μεγάλο αλλά εξηγεί αρκετά καλά πως δουλεύουν οθόνες και μεμβράνες.
Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να το δωσω σε ατομο που δεν ξερει αγγλικά!ποια ειναι η καλύτερη ROM με ελληνικά?και αν υπάρχει κάποιο link?

 

Ψάξε για τη ROM Lenovo Official version : S650_S119_131014 :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω επανω στη γραμμη ειδοποιησεων, αν την ανοιξεις και τη συρεις αριστερα εχει κουμπι για screenshot

 

Λοιπον, ας γραψω και γω τη δικη μου εμπειρια με το rootαρισμα:

 

Καταρχην ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΣΤΟΥΣ panosvo + pdt :respect: που καταφερα ευκολα να το rootαρω.

Για οποιον θελει εδώ δυο οδηγοί.

Ο 2ος ειναι πιο περιεκτικος και αρκει.

Οπως ειπε και ο pdt, αν το προγραμμα θα τρεξει σε Win 7 τοτε δε χρειαζεται ουτε drivers. Αναγνωρισε αμεσως το κινητο.

 

Προσοχη! Επειδη πουθενα και κανενας δε το ανεφερε, να ξερετε πως πρεπει να απενεργοποιησετε προσωρινα το antivurius που εχετε.

Παροτι εγκατασταθηκε κανονικα δε μου το ανοιγε. Το εβγαλα, εκλεισα προσωρινά το antivurius και το ξαναπερασα και μετα μια χαρά!

 

Επισης, για αγνωστο λογο περα απο μια κινεζικη εφαρμογη, περαστηκε και το KingUser, απο μονο του.:lost:

Το βασικο με το rootαρισμα ειναι πως θα φυγουν αχρηστες εφαρμογες οπως: facebook, twitter, ειδησεις + καιρος, το 2ο προγραμμα για mail, youtube, και η εφαρμογη για αναβαθμιση γιατι φοβαμαι πως θα τη πατησω καποια στιγμη και θα τρεχω... Και πως θα μπει εφαρμογη για κοψιμο διαφημισεων.

 

Για επαφες εβαλα (μιας και το ειχα και στο προηγουμενο και με βολεψε) το Επαφες DW. Για μηνυματα αφησα το μαμισιο και βλεπουμε. Και για κλησεις το μαμισιο μου φανηκε πολυ καλο.

 

Και μια παρατηρηση και απορια ταυτοχρονα: εχει καποιος χρησιμοποιησει το Ndrive? Παροτι εγκατασταθηκε δε τρεχει καθολου. Ανοιγει μια ασπρη οθονη και μενει ετσι. Βασικά, μονο gps δε δοκιμασα. Wifi+ bluetooth τρεχουν μια χαρα.

 

Ρε παιδια για 105 ευρω, το κινητο ειναι απιστευτο! Μη κολλατε σε corning glass κλπ

Εχει 8GB ROM!!!!Χωραει οτι χαζοεφαρμογη γουσταρετε να περασετε!χαχαχαχα!

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

O DEL11 τα θυμάται καλά. Οι Κινέζοι στο επίσημο site δεν το αναφέρουν. Στο "επισημο" shop τους το διαφημίζουν στη 2ο καρτέλα . Μήπως την απάντηση τη δίνει σε αυθεντικά αγγλικά ή Corning;

Το μόνο κινητό της Lenovo με Corning gorilla glass είναι το vibe X...

:oops:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Screenshot πως βγάζει ξέρει κάποιος?

 

Απο οτι βλεπω επανω στη γραμμη ειδοποιησεων, αν την ανοιξεις και τη συρεις αριστερα εχει κουμπι για screenshot...

 

Εκτός απο την ενημέρωση που έδωσε η mary19 μπορείς με το Power + Volume (down) να βγάλεις screenshot :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...Λοιπον, ας γραψω και γω τη δικη μου εμπειρια με το rootαρισμα:

 

Καταρχην ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΣΤΟΥΣ panosvo + pdt :respect: που καταφερα ευκολα να το rootαρω.

Για οποιον θελει εδώ δυο οδηγοί.

Ο 2ος ειναι πιο περιεκτικος και αρκει.

Οπως ειπε και ο pdt, αν το προγραμμα θα τρεξει σε Win 7 τοτε δε χρειαζεται ουτε drivers. Αναγνωρισε αμεσως το κινητο.

 

Προσοχη! Επειδη πουθενα και κανενας δε το ανεφερε, να ξερετε πως πρεπει να απενεργοποιησετε προσωρινα το antivurius που εχετε.

Παροτι εγκατασταθηκε κανονικα δε μου το ανοιγε. Το εβγαλα, εκλεισα προσωρινά το antivurius και το ξαναπερασα και μετα μια χαρά!

 

Επισης, για αγνωστο λογο περα απο μια κινεζικη εφαρμογη, περαστηκε και το KingUser, απο μονο του.:lost:

Το βασικο με το rootαρισμα ειναι πως θα φυγουν αχρηστες εφαρμογες οπως: facebook, twitter, ειδησεις + καιρος, το 2ο προγραμμα για mail, youtube, και η εφαρμογη για αναβαθμιση γιατι φοβαμαι πως θα τη πατησω καποια στιγμη και θα τρεχω... Και πως θα μπει εφαρμογη για κοψιμο διαφημισεων.

 

Για επαφες εβαλα (μιας και το ειχα και στο προηγουμενο και με βολεψε) το Επαφες DW. Για μηνυματα αφησα το μαμισιο και βλεπουμε. Και για κλησεις το μαμισιο μου φανηκε πολυ καλο...

 

Αν και μικρής σημασία το Root προσωπικά είτε γίνει είτε όχι, ήθελα να σε ρωτήσω αν "έτρεξες" την εφαρμογή root checker και αν σου έδειξε μήνυμα πως είναι root η συσκευή… :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω επανω στη γραμμη ειδοποιησεων, αν την ανοιξεις και τη συρεις αριστερα εχει κουμπι για screenshot

 

Λοιπον, ας γραψω και γω τη δικη μου εμπειρια με το rootαρισμα:

 

Καταρχην ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΣΤΟΥΣ panosvo + pdt :respect: που καταφερα ευκολα να το rootαρω.

Για οποιον θελει εδώ δυο οδηγοί.

Ο 2ος ειναι πιο περιεκτικος και αρκει.

Οπως ειπε και ο pdt, αν το προγραμμα θα τρεξει σε Win 7 τοτε δε χρειαζεται ουτε drivers. Αναγνωρισε αμεσως το κινητο.

 

Προσοχη! Επειδη πουθενα και κανενας δε το ανεφερε, να ξερετε πως πρεπει να απενεργοποιησετε προσωρινα το antivurius που εχετε.

Παροτι εγκατασταθηκε κανονικα δε μου το ανοιγε. Το εβγαλα, εκλεισα προσωρινά το antivurius και το ξαναπερασα και μετα μια χαρά!

 

Επισης, για αγνωστο λογο περα απο μια κινεζικη εφαρμογη, περαστηκε και το KingUser, απο μονο του.:lost:

Το βασικο με το rootαρισμα ειναι πως θα φυγουν αχρηστες εφαρμογες οπως: facebook, twitter, ειδησεις + καιρος, το 2ο προγραμμα για mail, youtube, και η εφαρμογη για αναβαθμιση γιατι φοβαμαι πως θα τη πατησω καποια στιγμη και θα τρεχω... Και πως θα μπει εφαρμογη για κοψιμο διαφημισεων.

 

Για επαφες εβαλα (μιας και το ειχα και στο προηγουμενο και με βολεψε) το Επαφες DW. Για μηνυματα αφησα το μαμισιο και βλεπουμε. Και για κλησεις το μαμισιο μου φανηκε πολυ καλο.

 

Και μια παρατηρηση και απορια ταυτοχρονα: εχει καποιος χρησιμοποιησει το Ndrive? Παροτι εγκατασταθηκε δε τρεχει καθολου. Ανοιγει μια ασπρη οθονη και μενει ετσι. Βασικά, μονο gps δε δοκιμασα. Wifi+ bluetooth τρεχουν μια χαρα.

 

Ρε παιδια για 105 ευρω, το κινητο ειναι απιστευτο! Μη κολλατε σε corning glass κλπ

Εχει 8GB ROM!!!!Χωραει οτι χαζοεφαρμογη γουσταρετε να περασετε!χαχαχαχα!

 

 

:up::up::up:

 

Τελικά έβαλες superSU;;;

 

Την εφαρμογή για αναβάθμιση δεν χρειάζεται να την σβήσεις. Μπορείς να πας Ρυθμίσεις - Σύστημα - Εφαρμογές - ΟΛΑ - System Upgrade και να το απενεργοποιήσεις. Δεν θα ξαναβγεί ειδοποίηση.

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

Αν και μικρής σημασία το Root προσωπικά είτε γίνει είτε όχι, ήθελα να σε ρωτήσω αν "έτρεξες" την εφαρμογή root checker και αν σου έδειξε μήνυμα πως είναι root η συσκευή… :rolleyes:

Ναι και βεβαια ετρεξα root checker και μου ειπε πως ειναι root. Εξαλλου μετα περασα το τιτανιουμ και επανεφερα 2 εφαρμογες που ηθελα.

:up::up::up:

 

Τελικά έβαλες superSU;;;

 

Την εφαρμογή για αναβάθμιση δεν χρειάζεται να την σβήσεις. Μπορείς να πας Ρυθμίσεις - Σύστημα - Εφαρμογές - ΟΛΑ - System Upgrade και να το απενεργοποιήσεις. Δεν θα ξαναβγεί ειδοποίηση.

 

Ναι με το που τελειωσε η διαδικασια με το vroot κατεβασα superSU και πηγα να το περασω αλλά καθυστερουσε πολυ και χωρις να το κλεισω παταω το μεσαιο κουμπι και βλεπω πως εκτος απο τη κινεζικη εφαρμογη, ειχε και το KingUser. Οποτε εκανα reboot το κινητο και απεγκατεστησα το superSU.

 

Εεεεεε δε με αφηνει να απενεργοποιησω το system upgrade....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως στελνετε μηνυματα με το Handset sms?

δεν ρωταει απο πια σιμ να στειλω και στην αποστολη δεν στελνει σμσ.

απλα το κραταει σαν κειμενο.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

ειμαι και εγώ πλέον κατοχός του συγκεκριμένου μοντέλου

Παραγγελία 25/3 από to2c και παραλαβή σήμερα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι για το φορτιστή παρότι έχει EU adaptor είναι λίγο δυσχρήστος στις πρίζες του σπιτιού ... ο adaptor μένει και μετά βγαίνει δύσκολα από την πρίζα .

Βρήκα αυτόν εδώ http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.015153 είναι κατάλληλος για την φόρτιση του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

ειμαι και εγώ πλέον κατοχός του συγκεκριμένου μοντέλου

Παραγγελία 25/3 από to2c και παραλαβή σήμερα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι για το φορτιστή παρότι έχει EU adaptor είναι λίγο δυσχρήστος στις πρίζες του σπιτιού ... ο adaptor μένει και μετά βγαίνει δύσκολα από την πρίζα .

Βρήκα αυτόν εδώ http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.015153 είναι κατάλληλος για την φόρτιση του κινητού?

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι αμερικάνικου τύπου ο φορτιστής που έχει. Για να μην ξοδεύεσαι πάρε ένα άλλο αντάπτορα που κάνει 0,80€ από κατάστημα με ηλεκτρονικά. Και σε μένα έμπαινε με το ζόρι μέσα στην πρίζα διότι οι άκρες είναι πλατιές.

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενα κινητα που ειχα υπηρχε συστημα μπλοκαρισματος εισερχομενων

Αν πηγαινες στο contact list σε καποιο ονομα ειχε επιλογη για Block contact

Αυτο δεν το βλεπω στο LENOVO

 

 

Εβαλα το Call Control - Call Blocker και δουλεψε

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flexaspect.android.everycallcontrol&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

ειμαι και εγώ πλέον κατοχός του συγκεκριμένου μοντέλου

Παραγγελία 25/3 από to2c και παραλαβή σήμερα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι για το φορτιστή παρότι έχει EU adaptor είναι λίγο δυσχρήστος στις πρίζες του σπιτιού ... ο adaptor μένει και μετά βγαίνει δύσκολα από την πρίζα .

Βρήκα αυτόν εδώ http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.015153 είναι κατάλληλος για την φόρτιση του κινητού?

 

Αν είναι τα στοιχεία του αντάπτορα ίδια με του default τότε μπορείς να τον πάρεις άφοβα.

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι και βεβαια ετρεξα root checker και μου ειπε πως ειναι root. Εξαλλου μετα περασα το τιτανιουμ και επανεφερα 2 εφαρμογες που ηθελα.

 

 

Ναι με το που τελειωσε η διαδικασια με το vroot κατεβασα superSU και πηγα να το περασω αλλά καθυστερουσε πολυ και χωρις να το κλεισω παταω το μεσαιο κουμπι και βλεπω πως εκτος απο τη κινεζικη εφαρμογη, ειχε και το KingUser. Οποτε εκανα reboot το κινητο και απεγκατεστησα το superSU.

 

Εεεεεε δε με αφηνει να απενεργοποιησω το system upgrade....:wacko:

 

Ναι το είδα κι εγώ στο δικό μου. Δεν το θυμόμουν καλά. Διακοπή κάνε. Αν δεν το κλείσεις το τηλέφωνο θα παραμείνει έτσι. Πάντως 10 μέρες τώρα που το έχω εκτός την πρώτη φορά δεν εμφάνισε update στη ROM.

Edited by pdt
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα :) για να μην ανοιξω και αλλο θεμα

 

παραγγελια απο minideal 18-3-2014 singapore post

20-03-2014 Received from Customer 22-03-2014

Despatched to overseas (Country code: GR)

 

δεν μπηκε ακομα ελλαδα το δεμα σαν να έχει καθυστερηση μου φενετε

 

αλλες παραγγελιες μου ερχoταν πολυ πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

ειμαι και εγώ πλέον κατοχός του συγκεκριμένου μοντέλου

Παραγγελία 25/3 από to2c και παραλαβή σήμερα. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι για το φορτιστή παρότι έχει EU adaptor είναι λίγο δυσχρήστος στις πρίζες του σπιτιού ... ο adaptor μένει και μετά βγαίνει δύσκολα από την πρίζα .

Βρήκα αυτόν εδώ http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.015153 είναι κατάλληλος για την φόρτιση του κινητού?

Όλοι οι φορτιστές κινητών δίνουν 5V, άρα πάρε όποιον θες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...