Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως αλλάζει το passkey του bluetooth; Προσπαθώ να το συνδέσω με το handsfree και συνέχεια αποτυγχάνει γιατί ζητά από μόνο του τυχαίους κωδικούς... :help:
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα, ειμαι σε αναμονη παραλαβης του S650.

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει ξανα η παρακατω ερωτηση, αλλα ξερει καποιος απο οσους εχουν στα χερια τους το κντ εαν εχει ελληνικο πληκτρολογιο ? (Greek keyboard?) και εαν δεν εχει μπορουμε να του περασουμε εμεις.

(Η παραγγελια ειναι να ειναι root & Ελληνικα κλπ)

Ευχαριστω και συγνωμη εαν εχει απαντηθει πιο πριν η ερωτηση.

TΗΙΝΚ :!: " It's Not Illegal Yet "
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειμαι σε αναμονη παραλαβης του S650.

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει ξανα η παρακατω ερωτηση, αλλα ξερει καποιος απο οσους εχουν στα χερια τους το κντ εαν εχει ελληνικο πληκτρολογιο ? (Greek keyboard?) και εαν δεν εχει μπορουμε να του περασουμε εμεις.

(Η παραγγελια ειναι να ειναι root & Ελληνικα κλπ)

Ευχαριστω και συγνωμη εαν εχει απαντηθει πιο πριν η ερωτηση.

 

Το δικό μου Root που παρέλαβα είχε κανονικά μέσα! :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το default πληκτρολόγιο του android είναι καλό και μπορείς από τις ρυθμίσεις να του ενεργοποιήσεις τα Ελληνικά. Το greek keyboard μπορείς να το εγκαταστήσεις από το Google Play. Σου δίνει τη δυνατότητα να στέλνεις SMS 160 χαρακτήρων στα Ελληνικά (χωρίς όμως έξυπνη πρόβλεψη λέξεων) χρησιμοποιώντας την εφαρμογή που είναι ήδη εγκατεστημένη (αν δε θες δηλ να βάλεις go sms ή handcent), αλλά κατά τ' άλλα δε λέει τίποτα σαν πληκτρολόγιο...
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκιμάστε το 8sms, έχει το Look του stock αλλά χωρίς το παραπάνω πρόβλημα και με περισσότερες παραμετροποιήσεις. Αν είναι rooted η συσκευή αντικαθιστάς το stock με αυτό και είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι κάτοχος του Α850, χθες έκανα παραγγελία για γνωστό μου το S650. Για να δούμε και την σειρά S σε σχέση με την Α από την οποία είμαι υπερευχαριστημένος. Να δω επίσης πως θα τον εμποδίσω να κάνει update το κινητό γιατί είναι πρωτάρης και χωρις ελληνικά θα έχουμε δράματα:)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε το 8sms, έχει το Look του stock αλλά χωρίς το παραπάνω πρόβλημα και με περισσότερες παραμετροποιήσεις. Αν είναι rooted η συσκευή αντικαθιστάς το stock με αυτό και είσαι έτοιμος.

Έχω 2 θέματα:

1. δεν υποστηρίζει τις 2 sim (τουλάχιστον δε φαίνεται ποιο sms έχει φύγει/έρθει σε ποια sim

2. (μη γελάσετε) δεν μπορώ να βρω ποια είναι η εφαρμογή που χρησιμοποιούν οι rom της lenovo. Δεν είναι η στάνταρ system/app/mms.apk

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Την αγόρασα χτες.. Άν έχεις υπομονή 20 μέρες.. :D

Την πρώτη η την nillkin; ελπίζω να σου έρθει πιο σύντομα από 20μερες ;) . Όταν παραλάβεις περιμένω σχόλια!

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιχειρήση κάποιος να βάλει "αντάπτορα" ώστε να συνδέσει κάποιο usb stick για αναπαραγωγή αρχείων; Προσπάθησα να το κάνω αλλά δεν ανοίγει καθόλου το περιεχόμενο σε αντίθεση που στο S4 το κάνει άμεσα.

 

Χρειάζεται να κάνω κάτι για να μπορεί να δέχεται;

 

 

Ευχαριστώ.:)

το δοκιμασα αλλα δεν λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη η την nillkin; ελπίζω να σου έρθει πιο σύντομα από 20μερες ;) . Όταν παραλάβεις περιμένω σχόλια!

Tην πρώτη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@partal :clap:

 

@panosvo

αλλοι χρηστες τα εκαναν download χωρις προβληματα

(partal #667, tzemam #672, morrison100 #676).

ξαναδοκιμασε... σχολιο #630

 

@morrison100

ακομα κι αν δεν ειχες αναγκη τα ελληνικα, καλα εκανες.

δε γνωριζω επακριβως τις διαφοροποιησεις μεταξυ s119 και s123,

αλλα ολο και καποια μικροβελτιωση θα υπαρχει

 

@thanasiss

- ναι εχει λαμπακι ειδοποιησης (λιγο πιο πανω απο την οθονη,

πανω απο το logo "lenovo". ειναι "κρυμμενο" στην οριζοντια γραμμη).

- ναι τα κουμπια εχουν φωτισμο ο οποιος μπορει να ρυθμιστει κιολας

(δε χρειαζεται επιπλεον προγραμμα, υπαρχει επιλογη στα μενου)

 

Η S123 βλέπει τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο ενιαίο ή έχει 1γίγα εφαρμογές και το υπόλοιπο ξεχωριστά;

Link to comment
Share on other sites

εμενα στην 123 δινει...

 

Total Space 4.19Gb

Available 1.96Gb

OS Occupied size 1.24 Gb

User data (APP and media) 1.00 Gb

 

Built-in Storage 3.05 Gb

 

Available 2.68Gb

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμάστε το 8sms, έχει το Look του stock αλλά χωρίς το παραπάνω πρόβλημα και με περισσότερες παραμετροποιήσεις. Αν είναι rooted η συσκευή αντικαθιστάς το stock με αυτό και είσαι έτοιμος.

 

εχει καποια ρυθμιση για να γραφεις ελληνικα 160 χαρακτηρες?? δεν το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

Tην πρώτη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η S123 βλέπει τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο ενιαίο ή έχει 1γίγα εφαρμογές και το υπόλοιπο ξεχωριστά;

 

εχει ελληνικα αυτη η εκδοση?

ειχες πριν την S119 ?

παρατηρησες καμια διαφορα?

επισης απο την κατεβασες αυτην την εκδοση?

βρηκα μια σε κινεζικο site 635Mb.

αυτη που βρηκα ειναι σωστη εκδοση-μεγεθος?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει ελληνικα αυτη η εκδοση?

ειχες πριν την S119 ?

παρατηρησες καμια διαφορα?

επισης απο την κατεβασες αυτην την εκδοση?

βρηκα μια σε κινεζικο site 635Mb.

αυτη που βρηκα ειναι σωστη εκδοση-μεγεθος?

 

αν εννοεις την σ123, ναι ειχα πριν την 119...εχει ελληνικα, δεν βλεπω πολλες διαφορες απο την σ119....

 

την κατεβασα απο δω απο το φορουμ, δες μνμτα του telefoneri πιο πανω...

 

προσπαθησα χθες να τρεξω αυτο το προγραμμα lenovo suite, που ομως ειναι εντελως στα κινεζικα και δεν μπορεσα να βρω καποια μεταφραση του σε αγγλικα...

το κακο ειναι οτι υποψιαζομαι, οτι μου αφαιρεσε το root!!! γινεται κατι τετοιο??

 

και αν ναι, τι μπορω να κανω τωρα για να ξαναρουταρω το τηλ, χωρις να ξαναπερασω την ιδια ρομ?? στην ουσια δεν θελω να χασω παλι ρυθμισεις και εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις την σ123, ναι ειχα πριν την 119...εχει ελληνικα, δεν βλεπω πολλες διαφορες απο την σ119....

 

την κατεβασα απο δω απο το φορουμ, δες μνμτα του telefoneri πιο πανω...

 

προσπαθησα χθες να τρεξω αυτο το προγραμμα lenovo suite, που ομως ειναι εντελως στα κινεζικα και δεν μπορεσα να βρω καποια μεταφραση του σε αγγλικα...

το κακο ειναι οτι υποψιαζομαι, οτι μου αφαιρεσε το root!!! γινεται κατι τετοιο??

 

και αν ναι, τι μπορω να κανω τωρα για να ξαναρουταρω το τηλ, χωρις να ξαναπερασω την ιδια ρομ?? στην ουσια δεν θελω να χασω παλι ρυθμισεις και εφαρμογες...

 

root το εκανες με το vroot?

οσον αφορα τα drivers,χρειαζονται πριν το root?τα εγκαθιστα αυτοματα η τα βρισκουμε πρωτα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

root το εκανες με το vroot?

οσον αφορα τα drivers,χρειαζονται πριν το root?τα εγκαθιστα αυτοματα η τα βρισκουμε πρωτα?

 

ισως να τα εχουμε μπερδεψει λιγο,...

 

κατεβασα τα αρχεια του telefoneri και ακολουθησα την διαδικασια που περιγραφει...θεωρω οτι εγινε και root το κινητο....

 

ή μηπως οχι??

 

edit: τωρα ειδα οτι ο telefoneri το λεει πως δεν ειναι root η s123. αδικα αγχωθηκα...

Edited by morrison100
Link to comment
Share on other sites

ELdamedo εγω εχω κανει παραγγελια απο τις 13/3 και ακομα δεν..παντως αν το παρεις τωρα κοντα πες το για να ξανα επικοινωσησω με δαυτους
Link to comment
Share on other sites

@yiannism01

γραφει και πιο πανω ο morrison100 για τον αποθηκευτικο χωρο.

αυτη τη στιγμη (μετα απο χρηση-εγκατασταση παιχνιδιων κτλ), δειχνει:

http://oi61.tinypic.com/2zzt2q1.jpg

 

@liakos131

οπως γραφω πιο πανω, εγω θα περιμενα το s660 (μπαταρια 3000 αντι 2000mah)

να πεσει στα 120€. δεν υπονοοω οτι το s650 εχει προβλημα αυτονομιας ή κατι τετοιο,

απλως εγω θελω μεγαλη μπαταρια. παντως αυτη τη στιγμη το s650 ειναι κορυφαιο vfm.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκα το ειδοποιητήριο στο γραμματοκιβώτιο

Επιτέλους Αύριο παραλαμβάνω :D :D

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

@yiannism01

γραφει και πιο πανω ο morrison100 για τον αποθηκευτικο χωρο.

αυτη τη στιγμη (μετα απο χρηση-εγκατασταση παιχνιδιων κτλ), δειχνει:

http://oi61.tinypic.com/2zzt2q1.jpg

 

Εαν φλασαρεις το κινητό με νεα ρομ το δεύτερο διαμέρισμα "Αποθηκευτικός χώρος του τηλεφώνου" φορμαρετε/σβήνεται η είναι ανεξάρτητο;

Ρωτάω για να ξέρω αν είναι απαραίτητο να αγοράσω sd για backup.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...