Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γενικα με το τηλεφωνο ολα καλα,επειδη το σκεφτομαι.Το gps ειναι σωστο στην πλοηγη του,μεσα στο αυτοκινητο,σημα wifi-bt ολα οκ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με ενδιαφερει το gps γιαυτο λεω αν το εχετε δοκιμασει με το αυτοκινητο.παραμενει κλειδωμενο με τους δορυφορους συνεχεια η χανει-ερχεται το σημα?σε ενα zte v965 που εχω παραμενει κλειδωμενο συνεχεια και δεν χανει πουθενα με τιποτα,στο elephone p7 το σημα ειναι χαλια στο αυτοκινητο,στο σπιτι ειναι καμπανα αλλα το Gps ειναι για οδηγηση και οχι για καφε. notification led εχει?τα capacitive keys φωτιζονται? Edited by thanasiss
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα οκ

Το μονο που δεν εχει ειναι πυξιδα

Εμένα πάντως το google maps δεν δουλεύει. Προσπαθώ να κάνω κοινοποίηση τοποθεσίας στο φμπ και δεν βρίσκει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες πολύ καλές και κατεβάζω τα αρχεία, δεν τα έχω εγκαταστήσει γιατί δεν έκανα upgrade ώστε να χάσω τα ελληνικά. Απλά επειδή δεν εμφανίζονται όλα τα μενού στα ελληνικά μίλησα με minideal που το αγόρασα και μου έστειλε ένα συμπληρωματικό αρχείο ελληνικών αλλά δεν έβλεπε ο υπολογιστής μου το κινητό για να κάνω το flash. Ξέρει κανείς μήπως αν ο επεξεργαστης του s650 MT6582 μπορεί να δεχθεί κάποια rot κινητού άλλης εταιρίας πχ lg, samsung που είναι επίσημα στην Ελλάδα και θα έχει όλο το μενού στα ελληνικά; Με αντιπροσωπεία lenovo που μίλησα μου είπε ότι επίσημα δεν υπάρχουν κινητά lenovo ελλάδα και δεν παρέχουν καμιά πληροφορία.. Αν και το s650 από την μάνα του είναι πολύ καλό!!!!!!! Και κάτι τελευταίο καμιά πρόταση για ελληνική γλώσσα γιατί στα μηνύματα στέλνει 80 χαρακτήρες

 

Αν βρεια άκρη με το αρχείο και υπάρχουν περισσότερα Ελληνικά στα μενού πες μας πως γίνεται. Γενικά αντιπροσωπεία lenovo στην Ελλαδά δεν υπάρχει και φυσικα΄για κινητά ούτε λόγος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το καλιμπράρισμα της μπαταρίας βοηθάει; Έχει κάποιος δει διαφορές; Να το επιχειρήσω;

Link to comment
Share on other sites

Root το έχει κάνει κανείς; αν ναι με ποιο τρόπο;

 

Root είναι το δικό μου αλλά έτσι μου το έστειλαν… :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιχειρήση κάποιος να βάλει "αντάπτορα" ώστε να συνδέσει κάποιο usb stick για αναπαραγωγή αρχείων; Προσπάθησα να το κάνω αλλά δεν ανοίγει καθόλου το περιεχόμενο σε αντίθεση που στο S4 το κάνει άμεσα.

 

Χρειάζεται να κάνω κάτι για να μπορεί να δέχεται;

 

 

Ευχαριστώ.:)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

σε παλαιοτερη ερωτηση μου ,αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αλλον γνησιο φορτιση στο 1Α,μου ειχε απαντηση ενα μελος πως γινεται.

να κανω μια μικρη παραλλαγη στην ερωτηση..

μπορουμε να χρησιμοποιησουμε φορτιστη με λιγοτερα mah?

850mah πχ.

κανει ζημια ,η απλα ποιο αργη φορτιση?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε παλαιοτερη ερωτηση μου ,αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αλλον γνησιο φορτιση στο 1Α,μου ειχε απαντηση ενα μελος πως γινεται.

να κανω μια μικρη παραλλαγη στην ερωτηση..

μπορουμε να χρησιμοποιησουμε φορτιστη με λιγοτερα mah?

850mah πχ.

κανει ζημια ,η απλα ποιο αργη φορτιση?

 

Αργή φόρτιση θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

σε παλαιοτερη ερωτηση μου ,αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αλλον γνησιο φορτιση στο 1Α,μου ειχε απαντηση ενα μελος πως γινεται.

να κανω μια μικρη παραλλαγη στην ερωτηση..

μπορουμε να χρησιμοποιησουμε φορτιστη με λιγοτερα mah?

850mah πχ.

κανει ζημια ,η απλα ποιο αργη φορτιση?

Νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο γίνεται όταν φορτίζουμε από τον υπολογιστή. Σίγουρα για 1-2 φορές δεν έγινε τίποτα. Για πιο πολλές:what:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Αν το S650 δεν υποστηρίζει USB OTG, λίγα μπορείς να κάνεις.

 

Σου έχει τύχει να το δοκιμάσεις;:rolleyes:

 

σε παλαιοτερη ερωτηση μου ,αν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αλλον γνησιο φορτιση στο 1Α,μου ειχε απαντηση ενα μελος πως γινεται.

να κανω μια μικρη παραλλαγη στην ερωτηση..

μπορουμε να χρησιμοποιησουμε φορτιστη με λιγοτερα mah?

850mah πχ.

κανει ζημια ,η απλα ποιο αργη φορτιση?

 

Με λιγότερα δεν έχεις πρόβλημα απο άποψη ζημιάς παρά μόνο όπως ανέφερες αργή φόρτιση...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο γίνεται όταν φορτίζουμε από τον υπολογιστή. Σίγουρα για 1-2 φορές δεν έγινε τίποτα. Για πιο πολλές:what:

 

Αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Δηλαδή, μπορεί να πάθει ζημιά η μπαταρία οποιουδήποτε κινητού εάν φορτίζεται συνεχώς από τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Δηλαδή, μπορεί να πάθει ζημιά η μπαταρία οποιουδήποτε κινητού εάν φορτίζεται συνεχώς από τον υπολογιστή;

 

Σχεδόν τις περισσότερες μου συσκσυές εδώ και χρόνια τις φορτίζω απο τον υπολογιστή χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα… :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο και ρωτάω γιατί πρόσφατα η μπαταρία του iphone 3gs που χρησιμοποιούσα μέχρι πρότινος άρχισε τα τρελά.

Το φορτίζω και όταν το βγάλω από το usb φαίνεται άδεια η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ παραγγελία από Vickmall.

155$ με προστασία οθόνης, ροοτ, θήκη σιλικόνης, μια ψείρα για σκόνη, φορτιστή αυτοκινήτου και ένα stand. Η τύπισσα ήταν πολύ εξυπηρετική στο chat, έτσι το πήρα από εκεί ενώ στο minideal όταν τους ρώτησα για ροοτ και δώρα μου είπε ένα ξερό όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το google maps δεν δουλεύει. Προσπαθώ να κάνω κοινοποίηση τοποθεσίας στο φμπ και δεν βρίσκει τίποτα

 

Μολις το δοκιμασα και το κανει

Μηπως δεν εχεις ενεργοποιησει κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εβγαλα την μαμα ζελατινα και αυτη που μου εδωσαν δωρο με το κινητο και κατι αλλες φτηνες που αγορασα δεν βολευουν εχει δοκιμασει κανεις τις ακολουθες?

 

http://www.ebay.com/itm/181328440101?var=480341478493&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Η την "επωνυμη" Nillkin (την matte)

http://www.ebay.com/itm/261340572810?var=560248970519&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

 

Θελω σιγουρα καλη ποιοτητα και εφαρμογη και καποια να ειναι ελαιοφοβικη και anti-fingerprint γιατι ειναι μονιμα λιπαρα τα χερια μου και κανω την οθονη χαλια. Η πρωτη ζελατινα υποσχεται και μια αλφα προστασια σε γρατζουνιες και σπασιμα (καπως σαν την Rhino Shield για iphone ) , και σιγουρα ειναι μια εξτρα ασφαλεια για κινητο που δεν εχει gorilla glass.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εβγαλα την μαμα ζελατινα και αυτη που μου εδωσαν δωρο με το κινητο και κατι αλλες φτηνες που αγορασα δεν βολευουν εχει δοκιμασει κανεις τις ακολουθες?

 

http://www.ebay.com/itm/181328440101?var=480341478493&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Η την "επωνυμη" Nillkin (την matte)

http://www.ebay.com/itm/261340572810?var=560248970519&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

 

Θελω σιγουρα καλη ποιοτητα και εφαρμογη και καποια να ειναι ελαιοφοβικη και anti-fingerprint γιατι ειναι μονιμα λιπαρα τα χερια μου και κανω την οθονη χαλια. Η πρωτη ζελατινα υποσχεται και μια αλφα προστασια σε γρατζουνιες και σπασιμα (καπως σαν την Rhino Shield για iphone ) , και σιγουρα ειναι μια εξτρα ασφαλεια για κινητο που δεν εχει gorilla glass.

 

Την αγόρασα χτες.. Άν έχεις υπομονή 20 μέρες.. :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια απορία... αγόρασα το κινητό από to2c και από τις 20/3 στο singpost.com γράφει ακόμα dispatched to overseas. Έχει κάποιος κάποια γνώμη για το πότε θα μου έρθει? Ανυπομονώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

@Eldameldo, 20-30 μέρες, (λογικά και σου εύχομαι πριν το Πάσχα) την ίδια αγωνία περάσαμε όλοι... :food: Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

@partal :clap:

 

@panosvo

αλλοι χρηστες τα εκαναν download χωρις προβληματα

(partal #667, tzemam #672, morrison100 #676).

ξαναδοκιμασε... σχολιο #630

 

@morrison100

ακομα κι αν δεν ειχες αναγκη τα ελληνικα, καλα εκανες.

δε γνωριζω επακριβως τις διαφοροποιησεις μεταξυ s119 και s123,

αλλα ολο και καποια μικροβελτιωση θα υπαρχει

 

@thanasiss

- ναι εχει λαμπακι ειδοποιησης (λιγο πιο πανω απο την οθονη,

πανω απο το logo "lenovo". ειναι "κρυμμενο" στην οριζοντια γραμμη).

- ναι τα κουμπια εχουν φωτισμο ο οποιος μπορει να ρυθμιστει κιολας

(δε χρειαζεται επιπλεον προγραμμα, υπαρχει επιλογη στα μενου)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...