Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τοποθετήθηκε σύνδεσμος στο πρώτο ποστ προς το post του DrNick με οδηγίες και firmwares.

 

 

Κάπου στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου της Google, υπάρχει επιλογή για να κατεβάσεις και το ελληνικό λεξικό

 

Γλώσσα εισαγωγής έχω ελληνικά και αγγλικά και πιο κάτω που λέει "πρόσθετα λεξικά" όταν το ανοίγω μου βγάζει μια λίστα που ΔΕΝ έχει ελληνικό λεξικό. Πατάω ανανέωση, μου βγάζει ελληνικό λεξικό, πατάω εγκατάσταση, παω πίσω και πάλι δεν μου βγάζει προτεινόμενες λέξεις. Οι μόνες προτεινόμενες που βγάζει όταν γράφω ελληνικά, είναι από τις επαφές μου. Το κορυφαίο είναι ότι όταν ξαναπάω στην λίστα των λεξικών πάλι δεν μου έχει ελληνικά και όταν πατάω ανανέωση πάλι μου το βγάζει να το κατεβάσω.

Edited by Eldameldo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως το Notification Led του τηλεφώνου είναι ανύπαρκτο :X

Για να το δείς πρέπει να έχει σκοτάδι

άσε που έχει μόνο κλήση / sms / φόρτιση

ούτε mail / viber ούτε τίποτα

φάουλ για μένα :(

Το led του Zte V965 είναι super

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη, ξεκιναει την εγκατασταση αλλα μου βγαζει στο τελος οτι δεν εχει εγκατασταθει σωστα.

Εννοειται οτι απο το κινητο εχω επιλεξει το "εντοπισμος σφαλματων USB"

Eχω αλλαξει θυρες USB, εχω δοκιμασει χειροκινητη εγκατασταση αλλα τιποτα !

Εχω windows 7

 

εχω ξεκινησει την διαδικασια του ρουτ αλλα μαλλον εχω προβλημα με τους drivers γιατι το vroot δεν το βλεπει.

Τι κανουμε τωρα; win7 64bit

 

edit

ξεκολλησα παω πιο κατω.

 

εδιτ 2

για μια μικρη βοηθεια οποιος ξερει.

Ειμαι στο 6 και εχω κανει εγκατασταση το supersu. μετα μου ζηταει να κανω update το su binary... Παταω "κανονικη" αλλα μου γραφει η εγκατασταση απετυχε.

 

Τι εχω κανει λαθος;

 

Εχω κανει τα παντα...δεν γινεται τιποτα :blink:

 

Ποια επιλογη διαλεγουμε ;

 

Συνδεδεμενο ως συσκευη πολυμεσων (εδω μου αναγνωριζει οτι ειναι συνδεδεμενη η συσκευη Lenovo και ROMaster Composite ADB Interface οχι ομως και το MediaTek PreLoader USB VCOM )

 

ή

Χωρος αποθηκευσης USB ( εδω αναγνωριζει μονο το ROMaster Composite ADB Interface και τιποτε αλλο)

 

Τρεχω το Flash tool.....γεμιζει η ροζ μπαρα και τελειωνει και μετα δεν αλλαζει χρωμα οπως πρεπει....δειχνει 0% και κατω χαμηλα εκει που εγραφε USB γραφει

searching

 

Λίγη βοήθεια από την δική μου εμπειρία πριν λίγο......και εγώ είχα θέμα εγκατάστασης των drivers του τηλεφώνου σε Win7 Ultimate x64, μπήκα σε Safe Mode και απεγκατέστησα όλες τις άγνωστες συσκευές από το Device Manager. Μετά κούμπωσα το τηλέφωνο και επέλεξα για folder των drivers αυτό που περιέγραψε πιο πάνω και ο DrNick. Εγκατέστησε τους drivers, κούμπωσα το τηλέφωνο και το είδε το Vroot......αλλά δεν ξεκινούσε τη σύνδεσή του, υπέθεσα λόγω Safe Mode. Επανεκκίνηση του laptop και κανονική λειτουργία, κούμπωμα του τηλεφώνου και το είδε κανονικά. 'Ανοιγμα του vroot και κάνω την διαδικασία root....

 

Εγώ έχω μετά το reboot Της συσκευής άλλο θέμα τώρα....έχουν εγκατασταθεί 2 νέες εφαρμογές στο κινητό, μια κινέζικη με εικονίδιο το γράμμα C (μπλέ-πορτοκαλί χρώμα) και μια πάλι κινέζικη με εικονίδιο Superuser. Τρέχω το root checker και βγάζει οτι είναι rooted η συσκευή μου. Ανοίγω το Superuser και βγάζει να κάνω Update, το κάνω και μετά μετονομάζεται το εικονίδιο σε vRoot.

 

Προσπαθώ να διαγράψω την μανίσια εφαρμογή των μηνυμάτων (για να βάλω το Handcent ως Default και να μην λαμβάνω 2πλά μηνύματα πλέον) και δεν την διαγράφει.....(??) Αφού είναι rooted πλέον η συσκευή, γιατί??

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει καποιος πως θα περασω τα gapps στην VIBEUI_V1.5_1417_2_DEV_S650 γιατι το playstore που το εβαλα σκετο δεν μπαινει.

Ακομα ψαχνω τροπο να γυρισω στην s119 αλλα δεν βρισκω το αρχειο γιατι το needrom εκλεισε το registration.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγη προσπάθεια κατάφερα να το κάνω root με το vroot(κινεζικο) και εγκαταστάθηκαν 2 κινέζικες εφαρμογές. Κατέβασα titanium back up , όλα καλά! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει να βάλω twrp! Δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη... Με το titanium τελικά σταματάμε το contact manager update; Πώς;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να διαγράψω την μανίσια εφαρμογή των μηνυμάτων (για να βάλω το Handcent ως Default και να μην λαμβάνω 2πλά μηνύματα πλέον) και δεν την διαγράφει.....(??) Αφού είναι rooted πλέον η συσκευή, γιατί??

 

γιατι, αν δεν κανω λαθος, ολες οι εφαρμογες πατανε πανω στην μανισια.

 

Mute δεν μπορεις να κανεις τα notifications στη μαμισια;

Link to comment
Share on other sites

....Με το titanium τελικά σταματάμε το contact manager update; Πώς;

 

Γιατί να μην το κάνεις? Το μόνο θέμα είναι με το πρόθεμα +30 στους αριθμούς μετά, για να σου εμφανίζει τις επαφές όταν σε καλούν και όχι σκέτο αριθμό. Φτιάχνεται εύκολα με το Number Fixer από Google Play, επιλέγεις στις ρυθμίσεις του Area Code και μετά 10 digits και βάζεις το πρόθεμα +30, πατάς ΟΚ και το περνάει σε όλους τους αριθμούς σταθερού και κινητού που έχεις ως επαφές.;)

 

γιατι, αν δεν κανω λαθος, ολες οι εφαρμογες πατανε πανω στην μανισια.

 

Mute δεν μπορεις να κανεις τα notifications στη μαμισια;

 

Όχι, δεν κάνει mute.....και το κυριότερο, εμφανίζει 2πλά μηνύματα, 2 στην μανίσια και 2 στην Handcent.....γιαυτό το έκανα ροοτ αλλά δεν βλέπω προκοπή....:(

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

για μια μικρη βοηθεια οποιος ξερει.

Ειμαι στο 6 και εχω κανει εγκατασταση το supersu. μετα μου ζηταει να κανω update το su binary... Παταω "κανονικη" αλλα μου γραφει η εγκατασταση απετυχε.

 

Τι εχω κανει λαθος;

Επειδή είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το S820, κοίτα τι ακριβώς έκανα στο δικό μου μήπως και σε βοηθήσει...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5341788#post5341788

 

Ας μου πει καποιος πως θα περασω τα gapps στην VIBEUI_V1.5_1417_2_DEV_S650 γιατι το playstore που το εβαλα σκετο δεν μπαινει.

Εγώ όταν πέρασα στο S820 την αντίστοιχη VIBE V1.5 KitKat 4.4.2, flash-αρα μέσω CMW Recovery το GApps_Minimal_4.4.2_signed.zip αρχείο από εδώ και εγκαταστάθηκε το Play. Αν θες το δοκιμάζεις...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό απο εχτες και γενικά εχω δυσκολευτεί πολυ να το σεταρω.

Το πρόβλημα ξεκίνησε απο το update που έκανα.

 

1)Το needrom έχει κλείσει το registration και δεν μπορώ να γυρίσω στην s119. Αν εχει κάποιος κάποιο λινκ να το γράψει γιατί εχω σκουπίσει ολο το δίκτυο και ολοι δίνουν λινκ απο το needrom...Η όποιος έχει δεύτερο λογαριασμό και μπορεί να μου δανείσει τους κωδικούς για λιγο να την κατεβάσω.

2)Τώρα έχω βάλει την ρομ1417 κατέβασα τα gapps και πηγα να τα βαλω με TWRP αλλα ειναι στα κινεζικα.

Πως μπορω να γυρίσω το TWRP στα αγγλικά;

3)Υπαρχει αλλο store εκτος το amazon appstore που μονο παιχνιδια εχει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πέρασα στο S820 την αντίστοιχη VIBE V1.5 KitKat 4.4.2, flash-αρα μέσω CMW Recovery το GApps_Minimal_4.4.2_signed.zip αρχείο από εδώ και εγκαταστάθηκε το Play. Αν θες το δοκιμάζεις...

 

Ναι τα εχω βρει αυτα σε ευχαριστω.

Αλλα εχω κινεζικο TWRP και δεν μπορω να τα φλασαρω

 

@billerr αφού είσαι root οδηγίες για TWRP θα βρεις εδώ.

 

δεν ειμαι ρουτ τωρα την εβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Το τηλεφωνάκι για $140 (103 και κάτι ψιλά ευρώπουλα) είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!

Ήρθε στις 24 ημέρες από την παραγγελιά στο to2c.com, πλήρες, με μια αξιοπρεπέστατη θηκούλα, φορτιστή αυτοκινήτου, 2 έξτρα προστασίες οθόνης (εκτός από αυτή που φορούσε και 8gb microSDHC SanDisk card (γιατί με έπιασαν οι τσιγκουνιές την ημέρα της παραγγελίας). Βέβαια είχαν φτάσει πριν από κανα δυο μέρες τα υπόλοιπα καλούδια δηλ.

http://www.ebay.com/itm/251456480056?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.com/itm/151226030996?var=450264903131&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

http://www.ebay.com/itm/390794052291?var=660219830525&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

τα οποία και τοποθετήθηκαν οσονούπω!

Ήρθε με την κινέζικη ρόμ S119 η οποία είναι η καλύτερη 4.2.2, όχι γιατί έχει ελληνικά (άλλωστε δεν τα χρησιμοποιώ) αλλά γιατί είναι λιτή χωρίς κινεζιές και άλλα απαράδεκτα. Και το λέω αυτό γιατί αμέσως μετά εγκατέστησα την VIBEROM 1.0 stable και παρόλο που έβαλα αγγλικά νόμισα ότι βρίσκομαι στο Χονγκ Κόνγκ για να μην πώ στο Σεντζέν κι ακόμα παρά μέσα.

Εγκαταστάθηκε αμέσως με FlashTool (στην S119) το TWRP 2.6.3.0 του javum από το lenovo-forums.ru και έγινε ρούτ με το UPDATE-SuperSU-v1.94.zip χωρίς το παραμικρό πρόβλημα (όχι με mobileuncle, με τον χαιρετισμό των τριών δακτύλων - VolUp + VolDown + Power για να μην ξεχνιόμαστε).

Η συσκευή έχει ένα θέμα με τους drivers, δεν έχω καταφέρει ακόμα να την δεί το MTKDroid Tools, αλλά δεν έψαξα ιδιαίτερα, ένας driver δεν βρίσκεται στα WIN7x64 ultimate που χρησιμοποιώ!

Αφού έφαγα την κρύα μου με την viberom 1.0 αμέσως εγκαταστάθηκε η stripped έκδοιση της 1.5 V.1417 DEV μαζί με μινιμαλ 4.4.2 GAPPS και UPDATE-SuperSU-v1.94.zip και Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ!

Συμπαγής, ΚΙΤΚΑΤ, λιτή χωρίς περιττά, χωρίς κινεζιές, AOSP multilingual πληκτρολόγιο, δουλεύουν ΟΛΑ και ANTUTU 17767!

O Launcher της Lenovo κατά την ταπεινή μου άποψη (έστω και αν αρέσει σε μερικούς) είναι για κλωτσιές οπότε εγκαταστάθηκε NOVA και ευρήκαμε την υγεία και την ηρεμία μας!

Αυτά τα ολίγα και αν είναι κάτι άλλο θα σας ενημερώσω! :D

 

Και για τα παιδάκια που βαριούνται να σβήνουν ορίστε και το σχετικό link:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/62215589/VIBEUI_V1.5_1417_2_DEV_S650_NK_W_B215.zip (by yiannism01)

Edited by yiannism01
Link to comment
Share on other sites

@yannism01

επειδη κι εγω εχω προβλημα με τους drivers, πως εκανες το τηλεφωνο root με το UPDATE-SuperSU-v1.94.zip ;

Link to comment
Share on other sites

@yannism01

επειδη κι εγω εχω προβλημα με τους drivers, πως εκανες το τηλεφωνο root με το UPDATE-SuperSU-v1.94.zip ;

 

Η λύσις ευρέθη προ ολίγου και είναι η εξής απλή! Αγνόησε τα πάντα δοκιμές κτλ.

Τρέχεις πρώτα LenovoUsbDriver_autorun_1.0.10.exe

Κάποιος το έχει δημοσιεύσει πρίν αν δεν το βρείς πές μου να στο ανεβάσω στο dropbox.

Αντιγράφεις στην κάρτα SD του κινητού σου (εσωτερική ή εξωτερική) το αρχείο UPDATE-SuperSU-v1.94.zip για να το έχεις έτοιμο.

Αποσυμπιέζεις το TWRP_v2.6.3.0_S650_CN.7z στον υπολογιστή σου κατα προτίμηση στο Desktop (εγώ εκεί τα κάνω όλα).

Έχεις κάνει enable usb debugging και όλα τα σχετικά. Σβήνεις το εργαλείο και βγάζεις την μπαταρία.

Τρέχεις ως διαχειριστής το Flashtool.exe (Εγώ χρησιμοποιώ την έκδοση S650_UpgradeTool_CN). Αναζήτησέ την ομοίως.

Στο scatter file πας εκεί που έχεις αποσυμπιέσει το TWRP και επιλέγεις MT6582_Android_scatter.txt

Όταν το φορτώσει πρόσεξε ότι πρέπει να σε οδηγεί στο recovery.img που έχεις στον ίδιο φάκελο.

Τσεκάρισε Download all και πάτα Download (F9). Κάνει κάτι τρελά και σε περιμένει..

Συνδέεις καλώδιο USB και συνεχίζει τα τρελά του λέγοντάς σου ότι τελείωσε.

Αποσυνδέεις - βάζεις μπαταρία - Δεν ανοίγεις το τηλέφωνο. Πατάς VolUP+VolDown+Power, βλέπεις lenovo, αφήνεις δαχτυλάκια, μπαίνεις TWRP.

Τώρα πατάς install βρίσκεις το UPDATE-SuperSU-v1.94.zip και τραβάς δεξιά το βελάκι

Όταν τελειώσει κάνε ένα καθαρισμα cache και dalvik (στο έχει αριστερά) πάλι τραβάς δεξιά το βελάκι.

Reboot και είσαι root με όλα τα καλά έτοιμα! :lol::lol::D

Link to comment
Share on other sites

Η λύσις ευρέθη προ ολίγου και είναι η εξής απλή! Αγνόησε τα πάντα δοκιμές κτλ.

Τρέχεις πρώτα LenovoUsbDriver_autorun_1.0.10.exe

Κάποιος το έχει δημοσιεύσει πρίν αν δεν το βρείς πές μου να στο ανεβάσω στο dropbox.

Αντιγράφεις στην κάρτα SD του κινητού σου (εσωτερική ή εξωτερική) το αρχείο UPDATE-SuperSU-v1.94.zip για να το έχεις έτοιμο.

Αποσυμπιέζεις το TWRP_v2.6.3.0_S650_CN.7z στον υπολογιστή σου κατα προτίμηση στο Desktop (εγώ εκεί τα κάνω όλα).

Έχεις κάνει enable usb debugging και όλα τα σχετικά. Σβήνεις το εργαλείο και βγάζεις την μπαταρία.

Τρέχεις ως διαχειριστής το Flashtool.exe (Εγώ χρησιμοποιώ την έκδοση S650_UpgradeTool_CN). Αναζήτησέ την ομοίως.

Στο scatter file πας εκεί που έχεις αποσυμπιέσει το TWRP και επιλέγεις MT6582_Android_scatter.txt

Όταν το φορτώσει πρόσεξε ότι πρέπει να σε οδηγεί στο recovery.img που έχεις στον ίδιο φάκελο.

Τσεκάρισε Download all και πάτα Download (F9). Κάνει κάτι τρελά και σε περιμένει..

Συνδέεις καλώδιο USB και συνεχίζει τα τρελά του λέγοντάς σου ότι τελείωσε.

Αποσυνδέεις - βάζεις μπαταρία - Δεν ανοίγεις το τηλέφωνο. Πατάς VolUP+VolDown+Power, βλέπεις lenovo, αφήνεις δαχτυλάκια, μπαίνεις TWRP.

Τώρα πατάς install βρίσκεις το UPDATE-SuperSU-v1.94.zip και τραβάς δεξιά το βελάκι

Όταν τελειώσει κάνε ένα καθαρισμα cache και dalvik (στο έχει αριστερά) πάλι τραβάς δεξιά το βελάκι.

Reboot και είσαι root με όλα τα καλά έτοιμα! :lol::lol::D

 

Θα το δοκιμασω.

Μονο που εγω θελω να περασω την s113_ROW rom

Ακολουθω την ιδια διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω.

Μονο που εγω θελω να περασω την s113_ROW rom

Ακολουθω την ιδια διαδικασια;

 

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις τα αντίστοιχα row αρχεία. Στο lenovo-forums.ru θα τα βρείς όλα. Κάνε ένα λογαριασμό για να τα κατεβάσεις.

Ο javum έχει μια modified rom που έχει rocovery και είναι root, γιατί δεν χρησιμοποιείς αυτή;

http://lenovo-forums.ru/topic/3902-custom-rom-s650-row-s112-131128-mod-by-javum/

Χρησιμοποίησε google translate, τα έχει όλα εκεί..

Edited by yiannism01
Link to comment
Share on other sites

Eιναι ευκολο να μου δωσεις το λινκ για το TWRP_v2.6.3.0_S650_CN.7z ;

 

Τελικα τρεχοντας το LenovoUsbDriver_autorun_1.0.10.exe και ως διαχειριστής το Flashtool.exe ακολουθωντας τις οδηγιες (βγαλσιμο της μπαταριας κλπ)

ολα πηγαν καλα και εβαλα την s113_ROW.

 

Δεν εχω ομως Ελληνικα !

Edited by GeorgeKa
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Notification Led του τηλεφώνου είναι ανύπαρκτο :X

Για να το δείς πρέπει να έχει σκοτάδι

άσε που έχει μόνο κλήση / sms / φόρτιση

ούτε mail / viber ούτε τίποτα

φάουλ για μένα :(

Το led του Zte V965 είναι super

Πραγματικά είναι το μόνο-ας πούμε-παράπονο σε αυτό το κινητό.

Και γω πίστευα πως θα λειτουργούσε για mail, what's app, viber κλπ αλλά όντως για μνμ και κλήσεις με το ζόρι φαίνεται....:-(

Μόνο στη φόρτιση φαίνεται.

 

Το handcent λειτουργεί σε δικαρτα; το έχετε δοκιμάσει; ειναι οκ;

το είχα στο παλιό κινητό που είχα μόνο μια κάρτα και τότε διάβαζα πως είχε θέμα με τα δικαρτα

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια ιδεα γτ απο τις 8 το πρωι η μπαταρια επεσε στο 40%??? με ολα κλειστα?? λιγο τηλ κ λιγα μνματα... η μπαταρια δε φταει γιατι εχω 2 κινητα κ τις εκανα τραμπα....
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμια ιδεα γτ απο τις 8 το πρωι η μπαταρια επεσε στο 40%??? με ολα κλειστα?? λιγο τηλ κ λιγα μνματα... η μπαταρια δε φταει γιατι εχω 2 κινητα κ τις εκανα τραμπα....

 

Γιατί δεν κοιτάς το menu της μπαταρίας?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το handcent λειτουργεί σε δικαρτα; το έχετε δοκιμάσει; ειναι οκ;

το είχα στο παλιό κινητό που είχα μόνο μια κάρτα και τότε διάβαζα πως είχε θέμα με τα δικαρτα

Δεν λειτουργεί σε όλα τα dual. Στο Cubot π.χ. στέλνει πάντα απο την πρώτη κάρτα.

 

Τελικά έβαλα GoSMS Pro.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ευκολο να μου δωσεις το λινκ για το TWRP_v2.6.3.0_S650_CN.7z ;

 

Τελικα τρεχοντας το LenovoUsbDriver_autorun_1.0.10.exe και ως διαχειριστής το Flashtool.exe ακολουθωντας τις οδηγιες (βγαλσιμο της μπαταριας κλπ)

ολα πηγαν καλα και εβαλα την s113_ROW.

 

Δεν εχω ομως Ελληνικα !

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Γιατί δεν βάζεις την S119; Έχουν οδηγίες τα παιδιά σε προηγούμενα posts.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=51861833

Όλες οι χρήσιμες λήψεις είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 lenovo s650 απο το minideal τους ειχα ζητησει ροοτ αλλα δεν ηταν ειχαν μονο το εικονιδιο superuser ''με πρασινο android''. Πριν λιγο δοκιμασα να ρουταρω το ενα κατεβασα κανονικα το vroot ολα οκ... κατεβασα κ απο το Play store το supersu αλλα οταν το τρεχω λεει για αναβαθμηση παταω ''συνεχεια'' κ μετα λεεi http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=44013&d=1397927784 παταω κανονικη κ λεει οτι απετυχε... τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...