Jump to content

Best Player (video player with subs, file manager, sd reader)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ σε όλους. Ελπίζω να σας είναι χρήσιμη.

 

Το εικονίδιο με το βελάκι (download) είναι εμφανές μόνο στην περίπτωση remote playlist. Οι demo που έχω εκ' προεπιλογής ενσωματώσει είναι remote playlists.

Έχεις επιλέξει την playlist με όνομα: demo_greek_tv;

Αν ναι κάνε μια επανεκκίνηση της εφαρμογής ή επανεγκάτεστησε την εφαρμογή.

 

Αν όχι, πρέπει να πατήσεις το πρώτο από πάνω στο αριστερό μενού με τα κουμπιά που βλέπεις στην εικόνα, για να μεταφερθείς στο τμήμα των playlists.

 

εκει παω αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα,ουτε με επανεκκινηση η επανεγκαταση.:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 327
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Evris παρ' το απόφαση:) Έτσι είναι η iptv. Μια φορά μπορεί να λειτουργεί ένα link, την άλλη να μη λειτουργεί, ενώ ανά πάσα στιγμή οποιοδήποτε μπορεί να σταματήσει να λειτουργεί. Κάποια στιγμή πρέπει να εξοικειωθείς, έτσι ώστε να τα αλλάζεις μόνος σου. Διάβασε κάποιες οδηγίες που έχω γράψει πιο πίσω.

Τις διάβασα. Νόμιζα ήταν μόνο για pc! Τέλος πάντων. Με τα αγγλικά πρέπει να ειναι κάποιος δίπλα μου να μου εξηγεί συνέχεια. Θα το αφήσω όπως ειναι προς το παρόν!

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; Αν αφαιρέσω την εφαρμογή "αρχεία" θα φύγουν τα αρχεία μου κι από τον Best Player ή θα παραμείνουν εκεί;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εκει παω αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα,ουτε με επανεκκινηση η επανεγκαταση.:(

Μήπως έχεις διαγράψει τις demo λίστες; Αν ναι πάτησε το κουμπί "restore demo playlists" στο section playlists, έτσι ώστε να ξαναφορτωθούν.

Μετά επίλεξε τη λίστα demo_greek_tv

 

Τις διάβασα. Νόμιζα ήταν μόνο για pc! Τέλος πάντων. Με τα αγγλικά πρέπει να ειναι κάποιος δίπλα μου να μου εξηγεί συνέχεια. Θα το αφήσω όπως ειναι προς το παρόν!

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο; Αν αφαιρέσω την εφαρμογή "αρχεία" θα φύγουν τα αρχεία μου κι από τον Best Player ή θα παραμείνουν εκεί;

Τα αρχεία σου θα φύγουν αν διαγράψεις τα αρχεία. Αν αφαιρέσεις την εφαρμογή αρχεία, αφαιρείς την εφαρμογή, όχι τα αρχεία σου. Φυσικά και θα τα βλέπεις στον ενσωματωμένο file manager του Best Player.

Πρόσεχε όμως. Ό,τι αλλαγές κάνεις στα αρχεία σου, μέσω του ενσωματωμένου manager θα είναι άμεσα ορατές σε αυτά. π.χ. αν διαγράψεις ένα αρχείο ή φάκελο, αυτός θα διαγραφεί άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις διαγράψει τις demo λίστες; Αν ναι πάτησε το κουμπί "restore demo playlists" στο section playlists, έτσι ώστε να ξαναφορτωθούν.

Μετά επίλεξε τη λίστα demo_greek_tv

 

 

Τα αρχεία σου θα φύγουν αν διαγράψεις τα αρχεία. Αν αφαιρέσεις την εφαρμογή αρχεία, αφαιρείς την εφαρμογή, όχι τα αρχεία σου. Φυσικά και θα τα βλέπεις στον ενσωματωμένο file manager του Best Player.

Πρόσεχε όμως. Ό,τι αλλαγές κάνεις στα αρχεία σου, μέσω του ενσωματωμένου manager θα είναι άμεσα ορατές σε αυτά. π.χ. αν διαγράψεις ένα αρχείο ή φάκελο, αυτός θα διαγραφεί άμεσα.

Όχι εγώ θέλω να αφαιρέσω μόνο την εφαρμογή "αρχεία". Τίποτα άλλο.

Α και από Best Player αν θέλω να δω τα αρχεία μου, θέλει σύνδεση στο ίντερνετ ή τα βλέπω και χωρίς ίντερνετ;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι εγώ θέλω να αφαιρέσω μόνο την εφαρμογή "αρχεία". Τίποτα άλλο.

Α και από Best Player αν θέλω να δω τα αρχεία μου, θέλει σύνδεση στο ίντερνετ ή τα βλέπω και χωρίς ίντερνετ;

Κανονικά θα τα βλέπεις τα αρχεία σου.

Όχι. Φυσικά δε θέλει σύνδεση. Τα αρχεία σου είναι τοπικά. Σύνδεση θέλει -προφανώς- μόνο στην περίπτωση του OneDrive(τελευταία επιλογή στο αριστερό μενού).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Σκαι και Σταρ τρώνε πολλα κολλήματα. Ακόμα και στη διάρκεια εκπομπής! :(

Εν τω μεταξύ το Σκαι το πρώτο σε παραπέμπει στην ΕΡΤ3!!!! :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Σκαι και Σταρ τρώνε πολλα κολλήματα. Ακόμα και στη διάρκεια εκπομπής! :(

Εν τω μεταξύ το Σκαι το πρώτο σε παραπέμπει στην ΕΡΤ3!!!! :worry:

Evris, σου εξήγησα τη διαδικασία:). Μπορείς να βρεις άλλα links και να τα αντικαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Σχεδόν έχω τελειώσει μια σχετικά μεγάλη αναβάθμιση στην εφαρμογή. Αυτή αφορά -κατά το μεγαλύτερο ποσοστό- το IPTV μέρος της εφαρμογής και εν συντομία οι προσθήκες είναι οι εξής:

1. Υποστήριξη κατηγοριών

2. Υποστήριξη epg. (Αυτόματο διάβασμα του epg uri αν υπάρχει σε μια playlist, δυνατότητα εισαγωγής epg uri σε μια playlist ή για κάθε συγκεκριμένο track, επιλογή σύνδεσης του track με το epg κανάλι είτε με το όνομα αυτού, είτε μέσω του tvg-name αυτού, δυνατότητα αλλαγής κατηγορίας του track και εννοείται δυνατότητα διατήρησης των παραπάνω αλλαγών κατά την ανανέωση της λίστας)

3. Αυτόματη ανανέωση remote λιστών αναπαραγωγής και επιλογή συχνότητας για αυτήν την ανανέωση

4. Roaming playlsts (μια playlist δημιουργείται στο pc -όταν εισάγεται το remote uri- και αυτή εμφανίζεται σε άλλες συσκευές στην εφαρμογή, xbox, τηλέφωνο, tablet).

5. Για την Ελλάδα θα υπάρχει δυνατότητα απευθείας διαβάσματος του προγράμματος με επιλογής είτε από το ishow.gr είτε από το tv.pathfinder.gr. Ενσωμάτωσα δηλαδή το μεγαλύτερο κομμάτι του tv live greek.

 

Επειδή θα γίνουν αλλαγές στις υπάρχουσες λίστες στην εφαρμογή κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης, όπως επίσης έχουν γίνει εκτενείς αλλαγές στον κώδικα της εφαρμογής, θα ήθελα να ήμουν σίγουρος (όσο γίνεται εννοείται) ότι τα πράγματα θα πάνε καλά.

 

Μιας και υπάρχει η δυνατότητα, πριν σταλεί μια αναβάθμιση γενικά, να σταλεί σε συγκεκριμένους χρήστες, μάλλον θα κάνω χρήση αυτής της δυνατότητας.

 

Οπότε... αν κάποιος ασχολείται με iptv και ενδιαφέρεται να παράσχει feedback για την επόμενη έκδοση, ας μου στείλει με pm ότι ενδιαφέρεται, έτσι ώστε σε περίπτωση που κάνω χρήση της δυνατότητας θα τον ενημερώσω να μου στείλει το email του που είναι συνδεδεμένο με το λογαριασμό του στις συσκευές του. Θα δημιουργήσω μια συγκεκριμένη έκδοση (flight package ονομάζεται), δηλώνοντας τα emails των χρηστών και η αναβάθμιση θα ληφθεί μόνο από αυτούς τους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Bravo φίλε faasf, εξαιρετικά τα νέα σου για την αναβάθμιση. Δηλώνω συμμετοχή από τώρα. :)

 

Ερώτηση: Eπειδή έχω δύο συσκευές, θα υπάρχει η δυνατότητα να περάσω την αναβαθμισμένη εφαρμογή στη μία και στην άλλη να κρατήσω την stable?

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Όχι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Θα λάβεις και στις δύο την υπό-δοκιμή έκδοση και με το που ανέβει η «σταθερή» θα λάβεις αυτόματα την καινούρια. Αν ακολουθήσω τη διαδικασία θα σε ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σχεδόν έχω τελειώσει μια σχετικά μεγάλη αναβάθμιση στην εφαρμογή. Αυτή αφορά -κατά το μεγαλύτερο ποσοστό- το IPTV μέρος της εφαρμογής και εν συντομία οι προσθήκες είναι οι εξής:

1. Υποστήριξη κατηγοριών

2. Υποστήριξη epg. (Αυτόματο διάβασμα του epg uri αν υπάρχει σε μια playlist, δυνατότητα εισαγωγής epg uri σε μια playlist ή για κάθε συγκεκριμένο track, επιλογή σύνδεσης του track με το epg κανάλι είτε με το όνομα αυτού, είτε μέσω του tvg-name αυτού, δυνατότητα αλλαγής κατηγορίας του track και εννοείται δυνατότητα διατήρησης των παραπάνω αλλαγών κατά την ανανέωση της λίστας)

3. Αυτόματη ανανέωση remote λιστών αναπαραγωγής και επιλογή συχνότητας για αυτήν την ανανέωση

4. Roaming playlsts (μια playlist δημιουργείται στο pc -όταν εισάγεται το remote uri- και αυτή εμφανίζεται σε άλλες συσκευές στην εφαρμογή, xbox, τηλέφωνο, tablet).

5. Για την Ελλάδα θα υπάρχει δυνατότητα απευθείας διαβάσματος του προγράμματος με επιλογής είτε από το ishow.gr είτε από το tv.pathfinder.gr. Ενσωμάτωσα δηλαδή το μεγαλύτερο κομμάτι του tv live greek.

 

Επειδή θα γίνουν αλλαγές στις υπάρχουσες λίστες στην εφαρμογή κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης, όπως επίσης έχουν γίνει εκτενείς αλλαγές στον κώδικα της εφαρμογής, θα ήθελα να ήμουν σίγουρος (όσο γίνεται εννοείται) ότι τα πράγματα θα πάνε καλά.

 

Μιας και υπάρχει η δυνατότητα, πριν σταλεί μια αναβάθμιση γενικά, να σταλεί σε συγκεκριμένους χρήστες, μάλλον θα κάνω χρήση αυτής της δυνατότητας.

 

Οπότε... αν κάποιος ασχολείται με iptv και ενδιαφέρεται να παράσχει feedback για την επόμενη έκδοση, ας μου στείλει με pm ότι ενδιαφέρεται, έτσι ώστε σε περίπτωση που κάνω χρήση της δυνατότητας θα τον ενημερώσω να μου στείλει το email του που είναι συνδεδεμένο με το λογαριασμό του στις συσκευές του. Θα δημιουργήσω μια συγκεκριμένη έκδοση (flight package ονομάζεται), δηλώνοντας τα emails των χρηστών και η αναβάθμιση θα ληφθεί μόνο από αυτούς τους χρήστες.

Έχεις κάνει καταπληκτική δουλεία σε αυτό το update ,και μπράβο σου που συνεχίζεις να υποστηρίζεις τα WM10.

Μπορείς να κάνεις λίγο κάπως σαν ένα demo για το πώς στήνουμε το epg?

Θέλω να βάλω ΟΛΑ τα ελληνικά κανάλια(Cosmote-Nova-Ιδιωτικά) σε epg.

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Best Player αναβάθμιση 5.6.0

 

1. Υποστήριξη EPG. Δυνατότητα προσθήκης συνδέσμου xmltv αρχείου δηλαδή ή στην περίπτωση που υπάρχει ήδη στη remote λίστα αυτό φορτώνεται απευθείας, ενώ γίνεται αυτόματη caching διαχείριση του epg.

(για τη λίστα demo_greek_tv υποστηρίζεται απευθείας ανάγνωση του προγράμματος από ishow.gr ή tv.pathfinder.gr),

2. Yποστήριξη κατηγοριών(groups) στις λίστες, ρύθμιση για αυτόματη ανανέωση των λιστών

3. Δυνατότητα επιλογής playlist από τα tracks

4. Προθήκη gestures για οθόνη αφής. (Tap and hold: κλείδωμα/ξεκλείδωμα μπάρας λειτουργιών. Swipe αριστερό/δεξί: αν είναι κανάλι φόρτωση επόμενου/προηγούμενου καναλιού. Αν είναι τοπικό αρχείο βίντεο/ήχου μετακίνηση στο χρόνο αναπαραγωγής. (η δεύτερη λειτουργία υπήρχε)

5. Roaming λίστες (συγχρονισμός λιστών σε όλες τις συσκευές)

6. Λειτουργία Picture In Picture (μόνο στην έκδοση desktop).

7. Ρύθμιση για αυτόματη ανανέωση των remote λιστών

8. Αρκετά λάθη διορθώθηκαν.

 

Online υπότιτλοι & ρυθμίσεις

http://store-images.s-microsoft.com/image/apps.39444.9007199266637019.d659deb3-86cf-4194-90a9-98d18d1c559d.fcb86fd1-e50e-4c27-b82a-c5ed4fc60581?w=600&h=337

 

Tracks

http://store-images.s-microsoft.com/image/apps.10861.9007199266637019.4eb0a4a1-50db-42c1-9b57-22b552c1f29c.60dfcb04-9854-462f-b159-35da143a4380?w=600&h=337

 

EPG (electronic program guide)

http://store-images.s-microsoft.com/image/apps.844.9007199266637019.0611587f-90b6-44d7-9e0f-6c37d206cabf.cb3a482b-d272-4683-ae61-efe091b20009?w=600&h=337

 

Για τα ελληνικά κανάλια (τη λίστα δηλαδή) demo_greek_tv απευθείας υποστήριξη προγράμματος (ενσωμάτωση από TV Live Greek)

http://store-images.s-microsoft.com/image/apps.57366.9007199266637019.b869dfce-73de-4fbb-982d-96a18af70e8b.e975eb4b-b325-42e4-ba8b-234d853ea460?w=600&h=337

 

Κατηγορίες στα Tracks

http://store-images.s-microsoft.com/image/apps.5337.9007199266637019.c6e77b6c-2d4a-4ef9-9152-b6cd7c521e07.487fe12a-27c7-4be3-8b76-a469986fed06?w=600&h=337

 

Playlists

http://store-images.s-microsoft.com/image/apps.64475.9007199266637019.f56bed87-c23a-4ae6-a7ef-802b5ae9020c.b1e8aadd-328b-4b86-9560-8aef9a334b36?w=600&h=337

 

Σύντομες Οδηγίες

 

Α. Προσθήκη m3u λιστών. (κατάληξη .m3u)

1. Πάμε στις Playlists

2. Πατάμε το κουμπί '+'

3. Εμφανίζονται 4 κουμπιά. Πατάμε το τελευταίο [remote url m3u list]

4. Κάνουμε επικόλληση του uri. π.χ. της μορφής: http://111.111.111.111:8000/get.php?username=user&password=user&type=m3u

5. Πατάμε το πλήκτρο enter

6. Αν το link είναι έγκυρο θα φορτωθούν τα κανάλια.

 

Σημείωση: Η iptv συνήθως είναι συνδρομητική υπηρεσία. Η ανανέωση των καναλιών γίνεται δηλαδή από την υπηρεσία και δεν ασχολείται ο χρήστης. Παρόλα αυτά υπάρχουν χιλιάδες m3u λίστες στο νετ. Σε επόμενη αναβάθμιση θα προστεθεί λειτουργία 'scan/scrub M3U' (είναι η μόνη λειτουργία που δεν έχω ενσωματώσει από το TV Live Pro) έτσι ώστε να μην ασχολείται ο χρήστης με το copy paste. Στην περίπτωση βέβαια που δεν έχει συνδρομή iptv.

 

Β. Προσθήκη raw data της μορφής

#EXTM3U

#EXTINF:-1,La_Une-BG

http://www.demo.com/4567.ts

#EXTINF:-1,La_Deux-BG

http://www.demo.com/5194.ts

.....

.....

 

ή της μορφής:

http://www.demo.com/demo.avi

http://www.demo.com/demo.m3u8

.....

 

1. Πάμε στις Playlists

2. Πατάμε το κουμπί '+'

3. Εμφανίζονται τα 4 κουμπιά όπως παραπάνω. Πατάμε το προ-τελευταίο [paste raw data to a new m3u list]

4. Κάνουμε επικόλληση των data

5. Πατάμε το πλήκτρο enter

 

Σημείωση 1: Η ίδια διαδικασία μπορεί να γίνει και από το κεντρικό κουμπί '+' αν δεν έχει επιλεγεί αυτόματη φόρτωση τελευταίας λίστας αναπαραγωγής. Αν έχει επιλεγεί το κεντρικό κουμπί δεν είναι εμφανές αφού έχει φορτωθεί αυτόματα κανάλι κατά την έναρξη.

Σημείωση 2: Για επικόλληση data όπως στην περίπτωση B μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και το κουμπί + από τα tracks. Η διαφορά είναι ότι τα νέα tracks θα προστεθούν στην υπάρχουσα playlist και δε θα δημιουργηθεί νέα.

 

Γ. Προσθήκη καναλιού σε μια υπάρχουσα playlist

1. Πάμε στα tracks

2. Σε περίπτωση που υπάρχουν groups (κατηγορίες) επιλέγουμε το group "ALL TRACKS" έτσι ώστε να ενεργοποιηθούν τα κουμπιά στο πάνελ αριστερά. Αν δεν υπάρχουν groups είναι ενεργοποιημένα.

3. Πατάμε το κουμπί '+' και μετά το τελευταίο button προς τα δεξιά [paste raw data to playlist]

4. Κάνουμε επικόλληση το uri του καναλιού.

5. Πατάμε το πλήκτρο enter

6. Αποθηκεύουμε (κουμπί save) την καινούρια playlist.

 

Σημείωση: Στην περίπτωση που υπάρχουν κατηγορίες ενδέχεται να εξαφανιστούν οι κατηγορίες(bug). Σε αυτήν την περίπτωση επαναφορτώστε την playlist (διπλό κλικ ή επιλέξτε μια άλλη playlist και ξανά την προηγούμενη. Στο καινούριο κανάλι μπορείτε να αναθέσετε κατηγορία. Θα βρίσκεται στην κατηγορία με τίτλο 'NO GROUP'. Για να αναθέσετε κατηγορία δεξί κλικ (ή tap & hold σε οθόνη αφής) στο track και επιλογή "edit track's category'.

 

Δ. Προσθήκη (γενικό) EPG σε μια υπάρχουσα playlist Στην περίπτωση που δεν είναι ενσωματωμένο. Αν είναι φορτώνεται αυτόματα.

1. Πάμε στις Playlists

2. Δεξί κλικ σε μια playlist

3. Επιλογή 'Edit playlist's EPG url (url-tvg)'

4 Εισαγωγή του uri του EPG αρχείου (μορφής xmltv)

(Optional τα παρακάτω αλλά χρήσιμα)

5. Πάμε στα tracks

6. Σε κάθε κανάλι δεξί κλικ

7. Επιλογή 'Edit track's associated name with the EPG (tvg-name)

8. Γράφουμε το όνομα του καναλιού όπως εμφανίζεται στο epg αρχείο

Τα βήματα 5-8 γίνονται για να γίνει σύνδεση του καναλιού με το όνομα που εμφανίζεται στο epg γιατί μπορεί να έχει διαφορετικό όνομα. Αν έχει το ίδιο όνομα δεν είναι απαραίτητη η σύνδεση. Η σύνδεση γίνεται για να επιλέγεται αυτόματα το πρόγραμμα του εκάστοτε καναλιού. Σε επόμενη αναβάθμιση θα αναγράφεται το τρέχον πρόγραμμα στην μπάρα λειτουργιών δίπλα στην ένδειξη EPG

 

Προσθήκη (optional) συγκεκριμένο epg για κάθε κανάλι

1. Πάμε στα tracks

2. Δεξί κλικ σε ένα track

3. Επιλογή 'Add to track a specific (never cached) epg url (tvg-url)'

4. Εισαγωγή του συγκεκριμένου epg αρχείου και ένα συγκεκριμένο κανάλι.

Μπορούμε να ορίσουμε και την προτεραιότητα εμφάνισης του EPG για το κανάλι από τις ρυθμίσεις (γενικό της λίστας η το δικό του συγκεκριμένο EPG αν υπάρχει)

 

Σημειώσεις (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ)

Στο section Playlists στο πάνω μέρος υπάρχουν οι ρυθμίσεις που αφορούν το EPG και τις remote playlists.

Στην περίπτωση που εισάγουμε χειροκίνητα epg ή κάνουμε οποιεσδήποτε αλλαγές πρέπει να επιλέξουμε στις ρυθμίσεις και στο section με τίτλο: On Refresh of remote playlist

τι θέλουμε να διατηρείται κατά την ανανέωση των καναλιών, έτσι ώστε να μη χαθούν οι ρυθμίσεις που είχαμε κάνει κατά την ανανέωση από το server της λίστας μας.

 

Φίλε black3539 ευχαριστώ πολύ. Πάντως δεν κάνω μεγάλη προσπάθεια(σχεδόν μηδενική) για να υποστηρίξω τα WM10. Με την UWP ασχολούμαι. Από τη στιγμή που τα WM10 αποτελούν κομμάτι της υποστηρίζονται, ούτως ή άλλως. Ελάχιστα είναι αυτά που πρέπει να γίνουν για να υποστηρίζονται ομαλά. Ακόμη και να καταργηθεί η UWP θα συνεχίσω να πιστεύω ότι η MS είχε κάνει καλή δουλειά.

 

Υ.Γ. Θέλω να προσθέσω (εδώ και καιρό) video βοήθειας (tutorials) σε playlist με συγκεντρωμένες τις λειτουργίες καθώς μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις. Ελπίζω σύντομα να βρω χρόνο να το κάνω.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε black3539 ευχαριστώ πολύ. Πάντως δεν κάνω μεγάλη προσπάθεια(σχεδόν μηδενική) για να υποστηρίξω τα WM10. Με την UWP ασχολούμαι. Από τη στιγμή που τα WM10 αποτελούν κομμάτι της υποστηρίζονται, ούτως ή άλλως. Ελάχιστα είναι αυτά που πρέπει να γίνουν για να υποστηρίζονται ομαλά. Ακόμη και να καταργηθεί η UWP θα συνεχίσω να πιστεύω ότι η MS είχε κάνει καλή δουλειά.

 

Ξέρω ότι ο κώδικας στις UWP εφαρμογές, αλλά ακόμα και τα λίγα λεπτά που αφιερώνεις είναι σημαντικά.

Πάντως συμφωνώ πως πρέπει να κάνεις tutorial video

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα λίγα λεπτά θα τα αφιερώνω μέχρι τελικής πτώσης:) Θα τα κάνω τα βίντεο. Ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σου λόγια.
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και εγώ σήμερα. Φοβερή δουλειά εννοείται απο τον φίλο faasf! Για άτομα σαν εμένα που ζούμε στο εξωτερικό η δυνατότητα να μπορούμε να βλέπουμε και ελληνικά κανάλια είναι μεγάλη υπόθεση, πόσο μάλλον όταν έχω αυτή την δυνατότητα και στο κινητό μου! Συγχαρητήρια και απο εμένα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα λίγα λεπτά θα τα αφιερώνω μέχρι τελικής πτώσης:) Θα τα κάνω τα βίντεο. Ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σου λόγια.

Καταρχάς συγχαρητήρια για τις εφαρμογές σου [μην ξεχνάμε το Frontpages Greek]!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.

Υπάρχει περίπτωση λόγω του ότι τα Win10 κινητά πλέον τρέχουν σε διαφορετικές ταχύτητες [άλλα με Creators Update, άλλα με Fall Creators update] να μην υποστηρίζεται η εφαρμογή [ή πχ. όπως άλλες να απαιτεί από 14393 και άνω];

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς συγχαρητήρια για τις εφαρμογές σου [μην ξεχνάμε το Frontpages Greek]!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.

Υπάρχει περίπτωση λόγω του ότι τα Win10 κινητά πλέον τρέχουν σε διαφορετικές ταχύτητες [άλλα με Creators Update, άλλα με Fall Creators update] να μην υποστηρίζεται η εφαρμογή [ή πχ. όπως άλλες να απαιτεί από 14393 και άνω];

Ευχαριστώ.

Όποια έκδοση των 10αριών κι αν είναι, παίζει κανονικά ο Best Player. Μόνο στα 8.1 δεν παίζει.

Το είπε ο Μάριος (faasf) αυτό πιο παλιά. Δεν νομίζω να άλλαξε κάτι. Θα μας το έλεγε αλλιώς!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και απο εμένα!

Thanks. Μεγάλη μου τιμή να τρέχει η εφαρμογή στη συσκευή σου:)

Καταρχάς συγχαρητήρια για τις εφαρμογές σου [μην ξεχνάμε το Frontpages Greek]!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.

Υπάρχει περίπτωση λόγω του ότι τα Win10 κινητά πλέον τρέχουν σε διαφορετικές ταχύτητες [άλλα με Creators Update, άλλα με Fall Creators update] να μην υποστηρίζεται η εφαρμογή [ή πχ. όπως άλλες να απαιτεί από 14393 και άνω];

Ευχαριστώ.

Thanks. Όσον αφορά τις εκδόσεις των W10. Έχουν κυκλοφορήσει οι παρακάτω:

10240 (αρχική), 10586, 14393, 15063, 16299(τελευταία)

Η προηγούμενη έκδοση υποστηρίζει από τη 10240 και πάνω. Η τελευταία υποστηρίζει από τη 10586 και πάνω. Θα μπορούσα να υποστηρίξω και την 10240 (την πρώτη) στην τελευταία έκδοση της εφαρμογής μου, αλλά δε νομίζω να έχει μείνει κανείς στη 10240, ενώ αν έχει μείνει δε θα χρησιμοποιεί W10, αν και το σκέφτομαι γιατί δεν είναι κόπος. (χρειάζεται μόνο να εγκαταστήσω το sdk της 10240)

Αν μπεις στο store στη σελίδα οποιασδήποτε εφαρμογής, στο τμήμα "System requirements" (απαιτήσεις συστήματος), αναφέρεται ποια είναι η ελάχιστη έκδοση που υποστηρίζει (για την οποία δηλαδή έχει μεταγλωττιστεί) η εφαρμογή.

Σκέφτομαι πάντως (από επόμενες εκδόσεις -όχι άμεσα-) να χρησιμοποιώ την 14393 και πάνω.

Πάντως αν μια έκδοση εφαρμογής υποστήριζε μια συγκεκριμένη έκδοση θα εξακολουθεί και θα την υποστηρίζει ακόμη και αν αποσυρθεί αυτή η συγκεκριμένη έκδοση της εφαρμογής ή αναβαθμιστεί σε νέα έκδοση(δηλαδή ο χρήστης θα μπορεί να κάνει download τη συγκεκριμένη έκδοση της εφαρμογής που είχε εγκαταστήσει στη συσκευή του πριν την αναβάθμιση ή την απόσυρσή της). Αυτό ίσχυε. Νομίζω δεν έχει αλλάξει.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Thanks. Μεγάλη μου τιμή να τρέχει η εφαρμογή στη συσκευή σου:)

 

Η τιμή είναι όλη δικιά μας να έχουμε τέτοιες εφαρμογές να χρησιμοποιούμε! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε faasf, είχε παιχτεί μια μικρή βλακια με το best player και ήθελα να το κανω restore, ομως μόλις το έκανα αυτο δεν άνοιγε η εφαρμογή και ήθελα να το σβήσω αλλα δεν σβήνεται.

Ακόμα δεν σβήνεται και μεσα από το Store φαινεται σβησμενο.Παταω εγκατάσταση αλλα μου βγάζει το γνωστό σφάλμα. Μήπως ξερεις πως μπορώ να βρω μια λύση?

Θέλω μια λύση γρήγορα γιατι ίδια εφαρμογή ,τοσο καλή δεν υπάρχει στο store

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Έκανες reset δηλαδή αν καταλαβαίνω καλά. Με επανεκκίνηση δε διορθώνεται? Το γνωστό σφάλμα ποιο είναι;

 

Κάνε μια επανεκκίνηση. Αν δε διορθωθεί περίμενε 1-2 ημέρες. Έχω στείλει αναβάθμιση να δεις αν θα είναι δυνατή η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες reset δηλαδή αν καταλαβαίνω καλά. Με επανεκκίνηση δε διορθώνεται? Το γνωστό σφάλμα ποιο είναι;

 

Κάνε μια επανεκκίνηση. Αν δε διορθωθεί περίμενε 1-2 ημέρες. Έχω στείλει αναβάθμιση να δεις αν θα είναι δυνατή η αναβάθμιση.

 

Ολα τα γνωστά εχω κάνει, νομιζω πως η ενημέρωση θα βοηθήσει

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...